Jump to content

Sta osecate i da li na vas doom metal utice depresivno?


Agarth

Recommended Posts

my dying bride uopste nije toliko sjeban.

probaj shape of despair - angel of distress

Sto se tice MDB-a that's correct, ali sto se tice Shape Of Despair meni se cesto desava da kada njih slusam ne upadam u depresiju, bedak i sl. ali malo se istripujem zbog autenticne atmosfere koju kreiraju, tu su i textovi koji su takodjer interesantni.

 

Da rezimiram sve to posmatram kao nacin razmisljanja i eksprimiranja emocija ali smatram da kada se covek nalazi u nekom emotivnom haosu svaka muzika moze na odredjen nacin uticati na njega.

Jedan primer iz zivota: ja kada sam u bedaku, mene narodnjaci najvise izbedace... pogotovu ako ih cujem ujutru wallbash.gif

 

Tako da zaista nema pravila, a sva ta fama oko depresije i sl potice upravo iz cinjenice da je nase doba, doba "emotivne praznine" ili kako bi From rekao "malade du siecle" i jednostavno nem iskrenih osecanja a i ona su jako retka... ljudi se boje da osecaju, lakse im je da se utope u sredinu (kakva god bila) jer deprimirani nemaju ni snage da idu dalje nego sto moraju. I ja vecinu doom bendova dozivljavam na taj nacin... Moj stav je da ti "doom umetnici" pevaju/pisu/sviraju upravo o tom stanju "emotivne paznine" i imaju jako trezvena misljenja o tome.

Sada postoje oni koji shvataju poentu i oni su po defalut-u "izdeprimirani=(svesni sveta oko sebe, sto je dovoljno)" i oni koji ne shvataju poentu "kavzi izdeprimirani=(culi su da ako pocnu da slusaju doom moraju da pripreme zilet, noz ili sl za svaki slucaj, ako pozele tj ako ih neki bend inspirise na samoubistvo)"

ja cu opet citirati sebe "Caress life and don't expect anything"

Uostalom ako ste pravi doom-er vi biste se ubili vec na polovini ovog dugog posta, jer biste bili suvise depresivni da ga iscitate do kraja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Face Of Melinda,

“emotivna praznina” koju pominjes i koja je prisutna u izobilju u nasem dobu je iskljucivo rezultat nase nepaznje. da li je to deo neke unapred isplanirane progresije ili evolucije,i da li je ta “praznina” uopste neophodna…ova pitanja zahtevaju vec obimniju i ozbiljniju diskusiju. ja,licno,mislim da je potrebna,trenutno ( ali takodje mislim da do toga i nije moralo da dodje) pre svega da bi covecanstvo uvidelo svoju gresku,a dokle god ima ljudskog bica na planeti ima i sanse da se ta greska ispravi.

ti si,koliko vidim,za razlog postanka “emotivne praznine” izabrala nedostatak iskrenih osecanja. hm,ovi pojmovi mi ne idu zajedno,iskreno,ne uspeva mi da ih uklopim u istu semu. bar ne u kontekstu i znacenju u kojem si ih ti predstavila i povezala.

pre bih rekao da nas je upravo iskrenost dovela do situacije kada smo se nasli lice u lice sa ovim problemom. mozda jesmo posli tim putem tako sto smo poceli da lazemo prvenstveno sebe (i tu se slazem sa tobom) ali da na tom putu nismo zastali i u pomoc prizvali iskrenu svest i stvarnost,ne onu oko nas vec onu stvarnost u nama,mi bismo i dalje isli tim putem,ne znajuci gde smo se zapravo zaputili. ne znam,mozda sve pocinje i zavrsava se izmedju ostalog i iskrenoscu. danas je njena snaga veoma potcenjena,nazalost…

takodje se slazem sa tobom u vezi toga da je pojedincu mnogo lakse da se utopi u sredinu. u danasnje vreme vecina vise voli okove sigurnog nego uzas nepoznatog. zanima me,da li bi se usudila da izaberes pravu stranu ? jer verujem da znas koja je…

 

e sad ide deo kada se ja izvinjavam za ovu digresiju i off-topic icon_biggrin.gif

uostalom,nisam ja taj koga treba kriviti. Face Of Melinda je uspela da me navede na ovaj prekrsaj icon_da.gif sto samo govori o uticaju pojedinih ljudi i o mestu gde opasnost zapravo lezi icon_biggrin.gif

salim se,naravno…

jedan pozdrav za Melindu i jedan za sve ostale,pa ga vi podelite icon_biggrin.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh... nismo mi otisli BASH u off topic, ali avaj. Poenta je da ljudi nisu u stanju da trezveno razmisljaju, i puni su apatije.

"Our wealth breeds emptiness

Another day to compress" Katatonia... that's what I am talking about icon_biggrin.gif

Zaista dosta pricah sa ljudima i kod vecine nailazim na tu "emotivnu zatupelost" cak sam je i ja posedovala u odredjenom periodu (davno bilo, ali proslo)... kada ti je za sve literarno sve jedno. Sto i uzrokuje depresiju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh... nismo mi otisli BASH u off topic, ali avaj. Poenta je da ljudi nisu u stanju da trezveno razmisljaju, i puni su apatije.

 

poenta je u uzroku nastanka tog manjka trezvenosti. rezultat,posledica i sam proces sami po sebi i nisu toliko bitni za resavanje odredjenog problema koliko je za to bitan uzrok i izvor.

 

i sad ja posle parsonsa treba da gubim oci i na yumetal-u...  sto se raspisaste toliko ljudi?

 

icon_smile.gif

dobro je sve dok covek ima moc i zelju da nesto kaze,makar za nekoga to ne predstavljalo nista drugo do par redova besmisla,gluposti,neadekvatnosti i recimo...pametovanja. icon_biggrin.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako cemo o depresivnosti, meni je nick drake (pink moon) mnogo depresivnii od bilo kog doom-a

Oh my goth... icon_surprised.gif

kako bi gothi rekli "Goth depressed you"

Depresivan nick... khm...

Mene zna vise da ubedaci pesma od sistres-a Amphetamine logic "nothing but knife to live for, one life all I need, give me one good reason, give me more "... koju i slusam kada sam depresivna... wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

Kada osecas da ne mozes nista da da promenis u zivotu, ma koliko se trudio. Osecaj beznadja obuzima svaku tvoju poru. Pokreces noge, a ne pomeras se. Urlas u sebi i cudis se sto te niko ne cuje.

Onda prestanes da se trudis. Da bilo sta pokusavas. Ne zelis da se bilo sta promeni, jer ti je dobro tako zbedacenom. Naviknes se. Pocnes da slusas doom

 

A da, Giga je SELJAK

Morao sam to da kazem

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka mrachna muzika nosi sa sobom dozu depresije...

Ja najvishe volim depresivnu muziku,a i to je jedina muzika koju mogu uvek da slusham i kad sam sjebana i kad sam happy...jednostavno istovremeno je je duboka,emotivna i jaka;odlichan je ventil za negativne emocije...mada s druge strane ume da podstakne sjebanost...

Isto je i sa filmovima-shto je tragichniji i sjebaniji,to mi se vishe svidja...he,mora da sam mazohista... icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka mrachna muzika nosi sa sobom dozu depresije...

Ja najvishe volim depresivnu muziku,a i to je jedina muzika koju mogu uvek da slusham i kad sam sjebana i kad sam happy...jednostavno istovremeno je je duboka,emotivna i jaka;odlichan je ventil za negativne emocije...mada s druge strane ume da podstakne sjebanost...

Isto je i sa filmovima-shto je tragichniji i sjebaniji,to mi se vishe svidja...he,mora da sam mazohista... icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

black mi je previshe agresivan...ja sam za neku kako da se izrazim neagresivnu depresivu,tj. muziku koja ne odishe besom prema nepravdama sveta,vec poseduje samo prisustvo melanholije ili neke druge emocije...melodichno,mrachno i jako...idealan recept...

Share this post


Link to post
Share on other sites

po meni black metal je depresivniji u nekim trenucima od dooma

Ako cemo pravo, ono sto mene obavezno baca u depresiju je losa mjuza. Tako da bih mogao da kazem da ima i doom i black bendova koji umeju vise da te izbedace nego kad ti curi kasni meca, a tebi vojska kasni sa parama. Bedak!

 

Sad sam sam sebe izbedacio. icon_sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

veoma depresivno...placem po ceo dan, secem vene i prizivam smrt icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

 

doom na mene utice pozitivno, uzivam u muzici...zen i ti fazoni...i cesto dobijam inspiraciju za neku pesmu

then again...tesko ja padam u depresiju icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...