Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Pa to ti kazem... kada su ti isti bukirali recimo Korn , onda su posle toga se raspitivali sta taj bend svira... verovatno neko pranje para i sl.fore . Ko to zna sta se desava ... uglavno poremetili su koncepciju do jaja, i mislim da D.T nece nastupati u nasoj zemlji, tj. nasi fanovi nece imati priliku da vide bend kod nas . Na zalost...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne shvatate u cemu je poenta. Svaki bend se placa koliko na trzistu vrijedi. Kad neko dodje i plati ga van trzisne cijene to odmah stvara apsolutni poremecaj. Jer menadzment misli da na osnovu takvog izolovanog slucaja moze i od drugih promotera da zahtjeva slicnu cifru, sto apsloutno nije realno. Svi mi smo bili jako spremni da ulozimo u ovaj projekat, ali prosto kad naidjete na zid nemoguce je bilo sta dalje pokusavati. Meni je jako zao svih fanova. ali na zalost organizacija ovoga koncerta nije biila moguca, a svi ste pametni pa prosudite ko je za to odgovoran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Pa, u suštini sve me zanima... - o kakvom se prostoru radilo/posjećenost, oprema, zvuk, set lista, ponašanje članova - odnos prema svirci, reakcija publike... Ako sam nešto zaboravio, slobodno dodaj.

 

Awake je bila druga turneja na kojoj sam bio, ne secam se da l' bese '94 ili '95, i taj gig je bio ako me secanje ne vara u House of Blues u Hollywood-u, na Sunset Blvd, jel'da. Prvi koncert sam gledao u Ventura Theater-u (Dream Theater in Ventura Theater, get it?) u Venturi (to je malo van L.A.) i bilo je super. Ono, odes kao sa attitude-om, aj bas da vas vidim da odsvirate sve to live. Posto se yours truly po navici smestio direkt ispred Petrucci-ja (sta znaju Ameri sta je mosh pit) odvalio mi je lubanju sa zvukom. Uglavnom, tih dana je svirao one Ibaneze preko Tri-Axis/2:90 kombinacije. Dobro je to sljakalo ali nisu bas imali neke tonce, a i ja sam bio pored monitora/razglasa (Petrucci je uvek na desnom krilu, gledano iz publike). Sjajna je kazem bila atmosfera, koncerti su rasprodati, manje su to dvorane, nekih 2000-3000 'iljade dusa maximalno. Kad smo isli u Venturu na prvi gig zapalio nam se motor :rockdevil: . Set liste imas online na nekom sajtu, sa gotovo svih koncerta koje su ikad odrzali.

Publika je u Ameriji uglavnom masivno staticna sem na koncertima Van Halen i AC/DC. Tu se zenske degaciraju, bacaju bruseve, ludilo, cika, vriska. Btw, u Ameriji se uglavnom sedi dok si na koncertu. Nema tu stajanja i moshiranja i te fore. Mesta su strogo numerisana. Ima izuzetaka, ali kazem ovo je pravilo. Ta dva prva giga koja sam gledao, koliko se secam bilo je i stajanje i sedenje. Ja prestajah, da bih bio sto blize ovima, da snimam te marifetluke, zagledam rack i tako to. Gledamo tako ortak i ja Petruccija, gleda on nas i vrti glavom. Davno je to bilo, taj prvi gig.

 

Pazi, malo su mi postali dosadni, ali ih i dalje naravno zesce gotivim, nego nisam vise mlad, ne mrem se smarati :rolleyes: . Drugo, znas, to je ona fora elitisticka. Ja sam ih gledao i slusao kad niko nije, i svima kenjao kako DT ovo, DT ono. Sad kad su institucija, jurim nesto drugo, novo, sveze. To ti je to neko prokletstvo. Al' idem ponovo , kad navrate u grad. Preskocio sam Octavarium smaranje, pa ko velim, daj da im ubacim jos neku kintu u dzep.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebes ga...

 

Boze moj, nisu jedini bend na planeti, ne mozemo da se zalimo da nam koncerata nedostaje. Plus, Zagreb mi je na 3 sata voznje, tako da... :opusteno:

 

u pravu si..bio sam juce u beogradu da trgujem nesto opreme i vidio sam postere za najavu koncerata moonspell,therapy?,blind guardian, i more drugih...kod nas u Crnoj Gori je "malo" drukcija situacija :wink2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...