Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

"The track "Repentance" (with lyrics by Mike Portnoy), features several guests speaking on the track. Among them are Stone Sour and Slipknot frontman Corey Taylor, instrumental guitar legend Joe Satriani, all-around musical it man Steve Vai, Porcupine Tree founder Steven Wilson, Opeth's Mikael Akerfeldt, Yes' Jon Anderson, former Megadeth bassist David ellefson, Daniel Gildenlow of Pain of Salvation, Marillion's Steve Hogarth, WWE Superstar and Fozzy leader Chris Jericho, and Neal Morse of Spock's Beard fame."

 

A ja mislio neki ulicari... Sve kulturna gospoda! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

"The track "Repentance" (with lyrics by Mike Portnoy), features several guests speaking on the track. Among them are Stone Sour and Slipknot frontman Corey Taylor, instrumental guitar legend Joe Satriani, all-around musical it man Steve Vai, Porcupine Tree founder Steven Wilson, Opeth's Mikael Akerfeldt, Yes' Jon Anderson, former Megadeth bassist David ellefson, Daniel Gildenlow of Pain of Salvation, Marillion's Steve Hogarth, WWE Superstar and Fozzy leader Chris Jericho, and Neal Morse of Spock's Beard fame."

 

A ja mislio neki ulicari... Sve kulturna gospoda! :D

 

 

Ma joook!!!!!!! :lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

"The track "Repentance" (with lyrics by Mike Portnoy), features several guests speaking on the track. Among them are Stone Sour and Slipknot frontman Corey Taylor, instrumental guitar legend Joe Satriani, all-around musical it man Steve Vai, Porcupine Tree founder Steven Wilson, Opeth's Mikael Akerfeldt, Yes' Jon Anderson, former Megadeth bassist David ellefson, Daniel Gildenlow of Pain of Salvation, Marillion's Steve Hogarth, WWE Superstar and Fozzy leader Chris Jericho, and Neal Morse of Spock's Beard fame."

 

nisam obratio paznju, moracu to podrobnije ocigledno da poslusam, xexe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ponovim i ovde Zagreb utiske:

 

DOMINICI NEGO STA!!!

 

Perfektno su odsvirali, slikao sam se sa dedicom Charlie-m (:rockdevil:), ove iz Dreama nisam imao nameru ganjati.

 

Lista losa (licno misljenje), ne znam samo zasto taj Awake preskacu, premalo starijih pesama, a greh je imati Charliea u backstageu, a ovi iz DTa ga ne zovnu da otpeva kakvu pesmu sa prvog albuma sa njima. Mada, Metropolis konacno cuti uzivo...

 

3000 ljudi cini mi se, prostor solidan, zvuk super... Hrvati, svaki drugi ima tour majicu DTa, mada je bila i tona Slovenaca na ovom koncertu, jebe se njima.

 

Isli smo posle na after party, svirao bend koji se zove PROG, Dream Theater tribute, i repertoar bolji nego kod real Dream Theatera, mislim: Under a Glass Moon, Another Day, Surrounded, Hollow Years... cool bend, a Boogaloo definitivno najbolji klub koji sam video ovuda ikad (blistao je i ranije na Helloween-u, vrh klub).

 

Pozdrav i za novosadski kombi (feat. May Result crew, i bubnjar Odium Inc., ostali mi nepoznati, a sad vidim da je bilo ekipe sa foruma tu :mrgreen:).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Laki, ovog momenta te jebeno mrzim zato sto si isao... shalim se naravno, ali u kurac, jebem ti i pare i ispite.. ako nista malo si me uteshio sa ovim da set lista nije bila neka. Bash bezveze sto nekad ne odrade nesto staro sa Dominicijem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bash bezveze sto nekad ne odrade nesto staro sa Dominicijem

 

Dominici je sjajan vokalista,i posto je svoju guzicu ugurao medju band kakav je DT,sad ih prati na turnejama i tako to...:mhihi: ne treba sumnjati da ce se na sledecem DVD pojaviti kao Specijalni Drugar :opusteno: ,hehe :mrgreen:

 

A ti Aperion prichaj kako ti se chini LaBrie!? :rolleyes:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ti Aperion prichaj kako ti se chini LaBrie!? :rolleyes:

LaBrie... haha, pa za pocetak, ona brada mu je gadna, i izgleda kao da je na opasnim drogama. Nisam ranije obracao paznju na to, ali evo i sad kad sam ga uzivo video, bas deluje kao da se drogira. Ljudi na kraju koncerta bacali prazne case na binu, i jedna mu je proletela pored glave. Kad se okrenuo, taj pogled da ste samo videli... kapiram da je sekunda falila da uleti u masu i pocne da se tuce redom sa ljudima :mrgreen:

 

Nebitno sad to, dobro je otpevao, sto jest jest. Negde na Pull Me Under je ispao na vokalima, i ne biste verovali, ali izgledalo je kao da se pravda Portnoy-u za to, bukvalno kao da mu je ovaj sef, pa mora da se izvine zbog toga.

 

A Portnoy... sve sto sam rekao za tu americku seljacinu na proteklim stranama, sad potpisujem i pecatiram. Naravno, odsvirao je vrhunski, ali ponasanje... pljuje po stejdzu, galami, zajebava one jadne roudije, peva ODVRATNO... Dakle, o njemu, ako iskljucim samo sviranje bubnja, sve najgore.

 

Ove nove pesme uzivo zvuce poprilicno zestoko, mada stoji da je Forsaken jedina pesma koja mi odgovara, i uzivo je dobro zvucala.

 

p.s. nije bilo apsolutno nikakvog merchandise-a. Neverovatno. A ni bina nista posebno, ni zastave, ni nicega. Da je Srbija u pitanju, zakleo bih se da su im zadrzali kamion sa tom opremom negde na Madjarskoj granici :mrgreen:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest indaguzoftrumetalofstil

lista jeste bila kratka, što se i znalo, mogla je biti bolja ,ali šta da se radi, portnoy u kariranom dresu - treba prihvatiti, ipak znamo gde smo bili, ona piva što su letela - ne razumem čemu to, portnoy je zinuo i pokazivao da mu ciljaju u usta... preglasno je bilo, prejako za tako malu salu... i naravno ono labriejevo ispadanje na pull me under...šta da radi čovek kad smo ga nadglasali, izgubio se skroz, sve ostalo perfect

 

a dominicija smo videli pre svirke, ali nismo uspeli da se slikamo jbg, oni njegovi klinci rame uz rame sa dt, vidi se čiji su učenici

 

inače zagreb izgleda fenomenalno i niko nam ništa loše nije rekao, niti je bilo bilo kakvih neprijatnosti, naprotiv.

 

organizacija je bila perfektna, pozdrav za minju, krenuli smo u 10 am, bili nazad oko 4am, što je nekih 14 sati manje nego kod odlazaka u peštu, što se mog iskustva tiče

Share this post


Link to post
Share on other sites

:meshuggah:

 

Pa, ako se dobro secam (a ne secam se sigurno :mrgreen:), bilo je to otprilike ovako, mozda ne bas tim redosledom:

 

Overture 1928 intro

Take The Time

Constant Motion

The Dark Eternal Night

Endless Sacrifice

I Walk Beside You

Forsaken

Pull Me Under

As I Am

The Spirit Carries On

Metropolis

 

Ali nesto nedostaje sigurno, sad kad gledam. Nesto pre Take the Time, tad sam izasao da dam karte ovim mojima sto su kasnili, cini mi se.

 

Nije bilo nikakvih solo deonica mimo pesama, samo nesto kratko Ruddess jeste svirao na klaviru, simpaticno, kao i uvek kad on to radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni LaBrie nikad nije bolje zvucao uzivo nego na Score DVD-u iz prosle godine. Valjda neko seo i objasnio mu da ne kresti vise na visokim. Opet, gledati ih uzivo je skroz druga stvar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah .... da napišem i ja koju ....

 

Pre svega, pozdrav ekipi sa kojom sa podelio ovo izuzetno putovanje - oni znaju koji su!

 

Sve je bilo toliko perfektno da sam ja očekivao da nam makar puken guma u povratku :) (što se naravno niej desilo). Organizacija putovanja, vožnja ... besprekorno!

 

Zagreb je prelep i miran grad (a možda zato što je i bio neki praznik), puno toga za videti i puno toga da se naši gradovu ugledaju. Ljudi su pitomiji i emancipovaniji nego što sam očekivao (kad bi me neko očepio u toku svirke, okrenuo bi se i rekao "sorry" što je meni nepojmljivo)

 

Sad svirka .... ne, nemam reči! Sve reči su ostale na certu ... to je DT.

 

Ono što sam shvatio tek na ovom certu (ok, nikad nije kasno da se shvati nešto) je da DT nema lošeg albuma, da nema lošu pesmu ... njih treba doživeti samo kao DT i ne zakerati nego uživati u onome što mogu da pruže.

 

Drago mi je što nisam uspeo da prodam kartu i što sam ipak otišao na cert!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav priajtelji iz srbije, da i ja dam svoje viđenje....bio san naravno na svirci, malo detaljnije možete pogledat na mom blogu gdje ću evo za koju minutu staviti par slika i reportažu, a što se tiče zagreba, on je meni isto prelijep, mada sam se želio isto vratiti brzo u Dalmaciju, valjda sam neavikao na more :muzicar: naravno da nije bilo za očekivat da će biti izgreda, kada je muzika u pitanju a pogotovo DT onda je sve to jedna simbioza....!! a što se tiče playliste prva je pjesma bila Strange deja vu! dalje ne mogu točno odrediti, nisan baš pazio!

 

 

eto do slijedeće svirke moramo biti zadovoljni..a ja mislim da bi bio red i da dođu kod vas u srbiju!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...