Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Ruku na srce, bolji mi je nego Octavarium, ali i dalje me nervira to sto prave kompromis a uopste nisu u poziciji da to moraju da rade i da jure trendove.

Е, то је оно што ми се не допада - изгубила се она храброст и ослушкује се тржиште.

То убије сваку музику.

Мислим, смета ми да неко криви ЛаБрија за ово стање у бенду, његов допринос у стварању је невелики и даље а раније га није било уопште.

Ми треба да схватимо једну ствар - они не виде, на занима их стари фан, њима треба свежа база, она која "Octavarium" сматра генијалним и сл.

Не праве они више музику за нас.

Они који праве музику за мене, штампају тираж од 1000 примерака, на жалост.

Ја ово слушам (ових дана имам неку личну ДТ мини-ренесансу) и волим али није ово више бенд за мене.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, u tome ti pricam.. Na kraju ispada da imamo isto misljenje o albumu. :pivopije:

 

A optuzivati LaBrija je glupost, jer ako se onako nezanimljivo odrade strofe a njegova se uloga svede da od 10-tominutne pesme on peva nekih 4 minuta i pritom se zna njegov opseg i tip pevanja stvarno ne znam sta bi on drugo mogao da uradi (pogotovu pesme koje imaju thrash osnovu) nego da "zvuci lose"

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lordring-pa on i jeste uspesan Amer!Ruku na srce,2 decenije su to-raznih pritisaka,tapsanja po ramenu,menadzera,producenata,ovih,onih.A to je,sto ti kazes,stereotipna slika!I ko zna kako oni (tj ON-MP),sve to dozivljavaju.Mislim da ne treba osudjivati ljude,takve umetnike i dokazane vladare ove muzike koju svi toliko volimo,cim se ovoliko prepiremo,zbog 1-2 albuma ispod nekih nasih kriterijuma.

Meni se,licno,album svidja.Naravno,malo sam odreagovao i ja,iskreno,ali se definitivno ova njihova era nastavlja.Kod mene imaju toliko kredita,da ovo mogu da shvatim samo kao jos jedan izlet "u nepoznato".I ma koga da pomenem drugug,bilo koji prog bend,instrumentalisti itd,kod mene ce uvek postojati ono "a da malo uporedim sa DT-om.....aha,evo ga...itd".

Valjda sam jedan od onih nepopravljivih slucajeva.....sta cu!!!

A sva ostala filozofija je krajnje nepotrebna.To je,bar,moje misljenje!

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ljudi koji su patoloski vezani za Symphony ... X. Danas sam preslusao album i mogu reci da mi se svideo do jaja. Bas mi je legao onako i ima tako przacke rifove. Bas je u New York stilu.

 

 

Off topic: Ljudi jel slusa neko ovde enchant, treba mi jedan album njihov ne mogu nigde da ga nadjem tipa mesecima. Molim vas!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo je jednom neko rekao (ne mogu da se setim ko): "Svi prog fanovi pate od sindroma koji ja zovem "prog ego"". :)

Slično tome, svaki Srbin misli za sebe da bi bio najbolji selektor naše reprezentacije u bilo kom sportu.

BRAVO,CARE!!!To je ova tema(od kada smo svi skinuli Chaos)definitivno pokazala i dokazala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo je jednom neko rekao (ne mogu da se setim ko): "Svi prog fanovi pate od sindroma koji ja zovem "prog ego"".

Slično tome, svaki Srbin misli za sebe da bi bio najbolji selektor naše reprezentacije u bilo kom sportu.

 

Zar se taj prog ego sindrom ne odnosi na to da prog fanovi misle da vrede više od drugih fanova koji ne slušaju prog samo zato što tamo nema nepravilnih ritmova i virtuozne tehnike u svakoj stotinki svake pesme, i zar nisu upravo DT posvetili pesmu Never Enough takvim fanovima? Da možda ipak ne govorimo o prog egu u smislu da DT uzme da prdne (naravno, isključivo u 13/4) i izda takav album i da prog fanovi hvale taj album jer je ipak DT prdn'o, a oni ipak znaju šta je dobro, znaju sve akorde i sve skale, mogu da odsviraju 30.000 tonova u sekundi, nema šanse da oni izdaju sranje*?

 

* - Svaka veza sa novim albumom je slučajna :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze moj,pa bar ti,kao postovani kolega klavijaturista,znas koliko mora da se krvari nad ovim dirkama da bi se odsviralo tih "30000" u "13/4"!!!Pa zar to ne treba,anyway,da se poshtuje?!Pa zar njihovih 20 godina rada i truda treba da uporedjuemo sa nekim "prog egoizmom" nas fanova?Ti ljudi su tu muziku poceli da prave zbog sebe,a nama se svidela!Hajde vrati film,pa se seti emocije kada si prvi put cuo Dream!!!E,zbog te emocije,ja "oprastam" i SC i sve sto sam ikada ruzno pomislio o njihovom radu!Vracam se na moj prethodni post-mozda sam ja jedan od onih neizlecivih!!!

A,sto se tice tih prog egocentrika-to ti je isto kao kad neko pocne da te zaludjuje o free jazz-u,a do juce gled`o Pink!!!To je pitanje trenda i vremena i mislim da pola tih ljudi koji crkavaju na DT prdez u 13/4 nisu osetili ni delic one emocije koju smo ti i ja osetili many years ago-sve su to foliranti!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar se taj prog ego sindrom ne odnosi na to da prog fanovi misle da vrede više od drugih fanova koji ne slušaju prog samo zato što tamo nema nepravilnih ritmova i virtuozne tehnike u svakoj stotinki svake pesme

 

Upravo ovaj :da: .

 

Ostatak tvog posta je ipak subjektivno mišljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao bih da nisam jedini koji misle da DT konstantno "napraduje", ali u pogresnom pravcu :)

 

Samo se ne valja sekirati, kome se ne svidja ne mora slusati - uvijek ostaju stari albumi.

 

idi slusaj red hot chili pepperse, oni su ti u constant motionu, a ovde nemoj da jedes govna posto ocigledno nemas argumente

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vredi,ne mogu se nesto preterano baviti Systematic chaos-om. 2 slusanja i tesko da cu ga nesto puno rabiti u nadolazecem periodu. Da je bolji od Octavarium stoji, ali da je totalno dobro izdanje... nema sanse. Sto rece neko, da se isece nekih 40 minuta muzike album bi bio vrh :) Recimo,In the presence of enemies I je vrh dok LaBrie ne krene da peva :) A citam sad recenzije na arhivama,jedan lik ga naziva Awake pt 2 ... Veseo neki narod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Systematic Chaos je zanimljiv album. Mislim da sve više eksperimentišu (ne toliko kao Pain of Salvation), što je ponekad dobro, a ponekad loše. Ima deonica, a ponegde i celih pesama, koje su potpuni promašaj. Ipak, pesma Forsaken je među najboljima koje je Dream Theater ikad snimio (šta da radim, kad volim kraće pesme).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...