Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

@davidian:

 

Recenice pocinju velikim slovima i zavrsavaju tackom, ali ti to nikako da ukapiras :)

 

A gde je tebi tačka?

:)

 

Ajde ljudi, mislim stvarno, pišite o albumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko bilo da se zatvori.

 

Nego, nikako da stignem da odgovorim:

 

@bilbo: nije tvoje misljenje bilo nebulozno vec tvoja opaska da je u pitanju moje (pa jos, pazi boga ti, subjektivno) misljenje. Nikada se nisam trudio da nekome osporim misljenje osim ako nije u pitanju nesto se totalno kosi sa mojim misljenjem (a to ovde nije bio slucaj) jer me zanimaju osnove takvog misljenja.

 

Naprotiv, mislim da si ti taj kome smeta kada neko drugacije misli s obzirom da si oba puta ti komentarisao moje postove a ne ja tvoje osim poslednjeg i to samo zbog jeftine demagogije... Ali dobro, ukoliko mi navedes jedan primer objektivnog kvaliteta u bilo kojoj umetnosti za koji ce se svi u istoj meri sloziti da je kvalitetno, slozicu se da postoji i objektivno misljenje za umetnost.

 

Sto se tice DT... Izuzev vanvremenske pesme Octavarium kojom su barem meni zacementirali svoje mesto u istoriji muzike oni vec 3 i po (izuzev drugog CDa 6DOIT) albuma tapkaju u mestu, a nekima evoluiraju.. Sta ces, ne zamisljaju progressive na nacin na koji oni to sada rade i to je logican sled stvari... Svako ima svoj put i svako ima pravo da taj put podrzi ili ne.

 

A apropo onoga koji je spomenuo da pogledamo ko su njima uzori.. Bice da ti onda nimalo nisi upucen u DT.. Pa ne bi onda oni radili Transatlantic, sa Neal Morse-om i itd vec bi valjda snimali feat. sa Slipknotovima, Metallicama i sl.(da ne budem pogresno shvacen, generalizovao sam bendove, ne mislim bukvalno na te bendove)? Gde je Portnoyu npr. Iron Maiden na listi kad ih je drzao toliko godina na zidovima svoje sobe? Nijedan Rush? Da to mozda nema veze sto ga je bubnjar Rusha najgore napljuvao i tuzio ih za The Working Man album? (tribute to Rush raznih prog muzicara na Portnoyevu inicijativu) To meni sasvim dovoljno govori o njemu kao coveku, a onaj koji misli da su DT pesme produkt timskog rada, taj jos uvek zivi u 92goj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shvatam tvoju ogorčenost (u mom slučaju razlog je Symphony X, a ne DT, ali nema veze). Na kraju, logičan zaključak ove rasprave je dobra stara krilatica "o ukusima". Meni DT prija u svakom dosadašnjem obliku, jer kao što sam ranije napisao, od njih mogu da očekujem baš sve, tako da me koketiranje sa Metallica-om ili nekim new wave shit bendovima ne iznenađuje. Poenta je da DT to rade DOBRO, za razliku od pomenutih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Living in a world without love,

(Converting to my soul)

is living in a world less world.

So I will call on you.

Remember me,

I gave you life.

You would not take it.

Your suffering was all in vein.

Its almost over.

 

Remember me.

You were so young,

how could I tell you?

Remember me,

I am the one

who saved your life that night.

 

I was the one who

would not abandon you.

Even in death I was the one

who would not leave you.

I used my freedom to protect you

And all the while direct you.

Do you remember me this time?

Even in death I gave you life.

I gave you life,I gave you lifee.....

 

 

Kakva totalno emotivna stvar sa sjajnim textom...Solo na ovoj stvari je nezaboravan B)

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest indaguzoftrumetalofstil

na myspace-u lepo piše o uzorima mp-a, a čovek je u cool odnosima sa neil peartom čim se dopisuje s njim

Share this post


Link to post
Share on other sites

na myspace-u lepo piše o uzorima mp-a, a čovek je u cool odnosima sa neil peartom čim se dopisuje s njim
Misliš ostavljaju jedan drugome poruke na myspace stranama :mhihi::mhihi::mhihi:

 

 

KONTEKST. Znam ja da je ljudima to teško skapirati, i da kad neko dođe sa strane naknadno i pristupi celom opusu benda ima drugačiju sliku. To je kao što je na primer meni Stratovarius potpuna budalaština od benda, neoriginalnost na kvadrat, jer sam slušao i previše kad je bilo vreme sve one bendove koje imitiraju pa mi je dosadno da slušam još i neki novi derivat kao šta su Stratovarius, ali je nekome to ok. Neko možda u roku od godinu dana čuje Stratovarius, pa onda čuje Helloween, pa onda čuje Yngwie Malmsteen-a pa možda nekom srećom čuje Rainbow i Dio albume, i dođe do zaključka kako je Stratovarius super, kako su Helloween onako, a kako se Malmstin iživljava i solira i smara. Znači sve pogrešno i naopako.

 

Tako i Dream Theater. Nekom je cilj da samo uživa u određenom stilu muzike koju voli. Gledano iz tog ugla, niti jedan DT album nije loš. Fan prog metala će da nađe dovoljno toga da smatra da ima šta da sluša na albumu, eventualno će primetiti neke oscilacije u kvalitetu. Sa druge strane, ja recimo želim nešto novo, neki razvoj, evoluciju, kvalitet. Kao na primer što su Queen menjali stilove i opet izdavali sjajne albume, i koliko god se menjali opet su zvučali kao Queen, nisu zvučali kao neko drugi. Ta priča o tome kako se bend menja pa kao DT se menjaju, to može mačku o rep da se okači. Ne menjaju se više, ne suštinski samo u nemogućnosti da smisle šta i kako dalje, mućkaju istu muziku koju rade zadnjih deset godina sa nekim novim "inspiracijama" kao što su "Muse" ili malo matorijim kao "Metallica". Elem, neko ko želi nešto novo, u ovom slučaju i ja, ne može više da bude zadovoljan sa DT-om, i mislim da ta neka priča "ko je u pravu" nema smisla, jer nalikuje na priču između 2 ortaka gde jedan tvrdi da je riba dobra jer ima velike sise i duge noge, a drugi tvrdi da je riba jako loša jer se mnogo loše jebe, pa sad ko je kao u pravu. Nije niko, nego svako gleda različite stvari.

 

Uostalom koliko je objektivno kada ljudi odu u radnju i kupe ružne cipele? Sve one ružne cipele koje neko napravi i koje me oduvek šokiraju svojom ružnoćom u izlogu neko kupi tako što ode u radnju i kaže "E to hoću" :mrgreen:

 

Ja ne slušam samo metal daleko bilo, a posebno ne samo prog, i jednostavno su mi DT postali dosadni i predvidljivi, nema inspiracije, nema sadržaja, počelo je da se krade od drugih pomalo (na rafiniran način, ali je ovo kurvanje sa Muse na dva zadnja albuma blizu krađe), počelo je da se radi banalno, znači ove dve ćemo pesme ovako druge dve onako, počele su da se rade pesme koje su tako aranžirane da se na istom mestu desi ista stvar, da se tekstualno prežvakavaju iste teme, itd itd. Boring.

 

A vi kojima se sviđa, samo napred, muzika je da se u njoj uživa, ali nadam se da razumete razliku između parametara na osnovu kojih se vama sviđa album i parametara na osnovu kojih se nekome ne sviđa album. Nije pitanje svađe, nego da različiti ljudi žele različite stvari od muzike. Ja recimo želim da mi na neki način širi vidike, da postoji neka nova komponenta, da me iznenadi i zabavi. neko želi varijacije sličnog, već postojećeg i to je ono što mu stvara privlačna osećanja i zabavlja ga. tako je to.

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dusan S

 

Sto se tiche Muse-a [inache Portnoy ih vrlo cijeni],njihove prizvuke mozemo naci u samo par pjesama,ili mi mislimo da je to Muse??....ali nema weze sve u svemu Muse je odlichan band a Systematic Chaos je daleko od toga definitivno...Momci su nam odrzali ProgMetal lekcije na In The Presence Of Enemies Pt.1/2,The ministry Of Lost Souls,Repentance...u ovim ostalim stvarima Petrucci,Rudess i Portnoy su se igrali sa svojim talentom...Systematic je meni pao vrlo fino tako da je ovo opet meni odlichan album...i samo zamisljam kako ce ovo cudo da zvuci UZIVO!!! Neka bude ovo josh jedan "SCORE" :rockdevil:

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko god muse bio odlican ili sranje bend dt treba da se srame sto ih skidaju tako

nisu na prethodnim albumima(prije octa)nikog dotad tako blatantno skidali kao sad muse, stvarno su bili puno bolji i respektabilniji prije, mislim dusan je sve rekao

 

progressive metal bend mora da bude inventivan a ne da se reciklira kao sto rade dt a jos manje da kopira neke tamo pop bendove(dobro, dobro mrzim muse pa sta, nije bitno kakvi su oni u sustini, stoji to sto sam rekao)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Systematic Chaos nema nikakve weze sa Muse-om u svakom pogledu, ja slusam Muse i cijenim tu grupu jer su zaista sjajni...Systematic Chaos ima nenormalnih Progressive momenata i daleko od toga da je ovo neki nizerazredni plagijat benda pod imenom Muse...nikakave weze sa wezom nema...SC je i dalje sjajan produkt od strane Dream Theater-a sto sam zakljuchio iz visecasovnog slusanja....i dalje je to pravi DT na ovom albumu mozda vise nego na zadnja dva!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema Musea.. Osim u pesmama Never Enough (poslusaj pesme Hysteria i Stockholm Syndrome sa Absolution i New Born sa Origins of Symmetry) i strofa Prophets of War :) Mada, ruku na srce PoW mi je vise izMUSEirani Queen nego Muse. I realno, nista drugo ne moze bas da se smatra direktnim Muse-ripoff. Takodje je postojalo poredjenje Linkin Park (ne znam koja pesma) sa These Walls..

 

Ali to je donekle i razumljivo. Ako su Portnoyu omiljeni albumi Radiohead - Ok Computer (direktan uzor i osnova za Muse) i Muse - Absolution i ako su na prosloj turneji pre koncerta pustali Muse pesme, to uopste ne treba da cudi.

 

Sa Dusanom se i slazem i ne. Meni je odnos Helloween/Malmsteen - Stratovarius jednak odnosu Rush - DT, tj. oba nova benda su svojim uspehom i novitetima doprineli i popularizaciji i novitetima u tom stilu (Strato gomilu pop elemenata, a DT je metalizirao prog rock). Ali, dobro, kapiram da je vecini prog rockera bilo smesno kad je cuo recimo DT - Status Seeker jer sam se i ja tako osecao kad sam prvi put cuo Never Enough. Mada.. Apsolutno bih pre slusao Muse sa LaBriem nego sa Mathewom tako da je to steta :mrgreen:

 

Inace, cool je ono poredjenje sa patikama. Ako volim Reebok modele (a volim ;)) sigurno necu uzeti Reebok model koji lici na Nike koje ne volim, a mozda ako lice na Addidas hocu ukoliko mi se svidi kombinacija, a neko drugi ce mozda kontra u odnosu na mene. Ako to prevedemo na DT temu samo cu reci JUST DON'T DO IT! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nijedan Rush? Da to mozda nema veze sto ga je bubnjar Rusha najgore napljuvao i tuzio ih za The Working Man album? (tribute to Rush raznih prog muzicara na Portnoyevu inicijativu) To meni sasvim dovoljno govori o njemu kao coveku, a onaj koji misli da su DT pesme produkt timskog rada, taj jos uvek zivi u 92goj..

Добро, мени не говори баш какав је човек (нити ме у крајњој линији то и занима превише) али је чињеница то што си навео.

Читао сам Пиртов интервју у ком су га питали, очекујући експлозију одушевљења и сујете, за тај албум где је он одговорио да му се ни најмање не допада и да их нико није ни питао да обради и сл.

Мислим, ако Портној није учио од Пирта - ко јесте?

Бенд је доживео пад, то је евидентно, оног тренутка кад је Портној пожелео да има удела као Петрући.

Он јесте креативан - али на бубњевима, док је мозак бенда био Петрући и док му је помагао Мур, имали смо то што смо имали.

На Јунајт и Имиџис Портној нема ништа, на Авејк већ има нешто текстова итд.

Што се више Портној повећавао - то се више све остало у бенду смањивало.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vidim Portnoya da prica o bilo cemu, u glavi imam stereotipnog uspesnog Amera kod koga je svaka rec pa i ljubaznost marketinski izmerena i vrlo je moguce da su u pitanju presude, ali sta mogu.

 

Cinjenica je da ce na staro ime prodati mnogo albuma sa kvalitetom koji bi bio extra za neki newcomer bend (ali ponavljam drugacije bi se onda takav album komentarisao pa makar bio identican), ali IMHO nedovoljan za DT. Ruku na srce, bolji mi je nego Octavarium, ali i dalje me nervira to sto prave kompromis a uopste nisu u poziciji da to moraju da rade i da jure trendove.

 

BTW, provaljuje li neko slicnost u rifovima na pocetku Symphony X - Rediscovery i prve pesme na novom DTju. Ne kazem da je ripoff (to je kao da kazem da su ukrali Ark - Noose) vec samo mi proslo kroz glavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...