Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Al si okrutan. Ni meni album nije legao na prvo slusanje. Kao sto su neki gore napisali, ima dobrih momenata, mada to nije to. Najvise me iznervirala stvar Constant Motion gde sam se potpuno razocarao. Zar nije dovoljno sto vec rade tribute od Metallice s vremena na vreme?! Nadam se da ce sledeci album biti bolji, mada cisto sumnjam jer se sad previse ide u komercijalu i prikupljanje para. Sad ce turneja pa novi live dvd pa da se tu navuce koja kinta, pa onda novi album koji ce verovatno biti gori od SC-a. Ali nada umire poslenja.

:pivopije:

Edited by Jimmi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poenta cele priče je

 

ovo jeste loš album, jer ako mi se od 8 pesama 3 apsolutno ne svidjaju,

Што као заључак доноси да је то само твоје мишљење и да оно није обавезујуће за остале.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bice kako ja kazem ili nista! :mrgreen:

 

Ne, stvarno, mislim da su takvi komentari jako nebulozni ukoliko planiras da ucestvujes u raspravama na forumu.

 

S obzirom da jos nije izmisljena sprava kojom se meri kvalitet muzike naravno da je to samo moje misljenje :da: i najverovatnije je pretpostaviti da se sa druge strane clanovima DT jako svidja jer u suprotnom sumnjam da bi ga izdali.

 

Ali, ukoliko se moje misljenje poklapa sa dobrim delom ljudi kako uzivo a tako i na forumu sa kojima nemam ista misljenja u svemu a ovde se poklapamo a pri cemu ih ne smatram plitkim ili mediokritetima (mada, mozda sam ja mediokritet? To dosta menja stvari) to mi ipak govori da bend koji je meni izuzetno drag nije izbacio album kojim bi zadovoljio krug ljudi koji taj bend dugo slusaju.

 

Shodno tome mislim da imam puno pravo da iznesem svoj amandman, ovaj, misljenje, na forumu (koji je zato i izmisljen) ne bi li video jesam li samo ja to lud ili nas ima jos takvih kad mi se ne svidi po defaultu svaka etiketa gde pise DT :mrgreen:

 

Na kraju, sto bi L rekao - sve je subjektivno i plavo je zeleno ;)

 

Ma bice kako ja kazem ili nista! :mrgreen:

 

Ne, stvarno, mislim da su takvi komentari jako nebulozni ukoliko planiras da ucestvujes u raspravama na forumu.

 

S obzirom da jos nije izmisljena sprava kojom se meri kvalitet muzike naravno da je to samo moje misljenje :da: i najverovatnije je pretpostaviti da se sa druge strane clanovima DT jako svidja jer u suprotnom sumnjam da bi ga izdali.

 

Ali, ukoliko se moje misljenje poklapa sa dobrim delom ljudi kako uzivo a tako i na forumu sa kojima nemam ista misljenja u svemu a ovde se poklapamo a pri cemu ih ne smatram plitkim ili mediokritetima (mada, mozda sam ja mediokritet? To dosta menja stvari) to mi ipak govori da bend koji je meni izuzetno drag nije izbacio album kojim bi zadovoljio krug ljudi koji taj bend dugo slusaju.

 

Shodno tome mislim da imam puno pravo da iznesem svoj amandman, ovaj, misljenje, na forumu (koji je zato i izmisljen) ne bi li video jesam li samo ja to lud ili nas ima jos takvih kad mi se ne svidi po defaultu svaka etiketa gde pise DT :mrgreen:

 

Na kraju, sto bi L rekao - sve je subjektivno i plavo je zeleno ;)

 

Ma bice kako ja kazem ili nista! :mrgreen:

 

Ne, stvarno, mislim da su takvi komentari jako nebulozni ukoliko planiras da ucestvujes u raspravama na forumu.

 

S obzirom da jos nije izmisljena sprava kojom se meri kvalitet muzike naravno da je to samo moje misljenje :da: i najverovatnije je pretpostaviti da se sa druge strane clanovima DT jako svidja jer u suprotnom sumnjam da bi ga izdali.

 

Ali, ukoliko se moje misljenje poklapa sa dobrim delom ljudi kako uzivo a tako i na forumu sa kojima nemam ista misljenja u svemu a ovde se poklapamo a pri cemu ih ne smatram plitkim ili mediokritetima (mada, mozda sam ja mediokritet? To dosta menja stvari) to mi ipak govori da bend koji je meni izuzetno drag nije izbacio album kojim bi zadovoljio krug ljudi koji taj bend dugo slusaju.

 

Shodno tome mislim da imam puno pravo da iznesem svoj amandman, ovaj, misljenje, na forumu (koji je zato i izmisljen) ne bi li video jesam li samo ja to lud ili nas ima jos takvih kad mi se ne svidi po defaultu svaka etiketa gde pise DT :mrgreen:

 

Na kraju, sto bi L rekao - sve je subjektivno i plavo je zeleno ;)

 

Ovaj.. :)

zabagov'o mi se nesto mob pa molim moderatore da mi srede onaj post gore da ide jednom a ne 3 puta :)

A moze i ovaj da se obrise :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

bend koji je meni izuzetno drag nije izbacio album kojim bi zadovoljio krug ljudi koji taj bend dugo slusaju.

 

Pa da svako ima prvo na svoje subjektivno misljenje,sto ne obavezuje nas ostale da se slozimo sa tim ;),jer recimo meni je album je BomBa,u pravom smislu te rijeci,znachi jedan pravi Masterpiece,ne samo zbog Etikete Dt-a,vec zbog njihovog prepoznatljivog stila,i muzicke lekcije koje su odrzali u pjesmama kao sto su,In The Presence Of Enemies Pt.1/2,The Ministry of Lost Souls...

 

@Lordring:

 

Mislim da je cilj svakog benda da prikupi sto veci broj fanova,jer se od fanova zivi zar ne? A kad bi Petrucci pocheo da pravi neke tvrde riffove i zadovoljava samo jedan krug ljudi onda stvarno... :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bice kako ja kazem ili nista! :mrgreen:

 

Ne, stvarno, mislim da su takvi komentari jako nebulozni ukoliko planiras da ucestvujes u raspravama na forumu.

Небулозни јер су у некој мери супротни од твог мишљења?

Занимљиво.

Не, став - "Албум је лош јер ја тако кажем" мени не значи много.

Ствар је добре воље што уопште читам, је ли тако?

Становиште истинског љубитеља музике мора бити независно у односу на остале.

Може (и требало би) да саслуша остале али је одлука његова.

Због тога је правих и објективних критичара веома мало.

Share this post


Link to post
Share on other sites

juce sam opet preslusao album 2-3 put i sad jos vise stojim iza toga da je album odlican..slazem se da je

Repentance duza nego sto bi po mom misljenju trebalo,ali i dalje je solidna stvar.nista manje dobra nego spirit carries on,npr(opet po mom misljenju)..

Constant Motion jeste da podsjeca na metallicu,ali eto i na train of thought ima jedna As I am,koja nije klasicna DT stvar,pa ne znam je li izazvala ovoliko polemika tada..

u svakom slucaju mi koji volimo ovaj album imamo nesto cemu cemo se vracati uvijek kad nam presmrde razni "noviji" bendovi,jer ovo je jos jedan DOBAR album najveceg prog metal benda svih vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam evo juce uspeo da nekako skrpim da preslusam ceo album... sorry folks ali meni je ono bilo jedno od gorih mucenja u zivotu. Ne znam da li je album dobar zbog ovog ili onog ali meni je jednostavno predosadan. Cak sta vise Octavarium mi je bio daleko zanimljiviji na prvo slusanje (pa cak i na dalje...) pa sam ga cak i slusao neko vreme. Ovaj mi ne lezi bas ni najmanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta vam je Kevin Moore je muzika za sebe u poredjenju sa DT a sto se Rudessa tice ja stvarno ne znam sta ce DT-u Petrucci kad ovaj bolje svira gitaru od njega na klavijaturama i ima vise smisla za soliranje hahaha

Pluvali vi njih ili ne svi smo mi ovde i pricamo o njima sto znaci da su i dalje na vrhu i privlace paznju, ajd uzdravlje IMAGES AND WORDS najbolji album ikada

Share this post


Link to post
Share on other sites

DREAM THEATER drummer Mike Portnoy recently revealed his ten favorite albums to Amazon.com. They are as follows (in chronological order):

 

THE BEATLES - "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band" (1967)

THE WHO - "Tommy" (1969)

DAVID BOWIE - "Ziggy Stardust" (1972)

ELTON JOHN - "Goodbye Yellow Brick Road" (1973)

PINK FLOYD - "The Wall" (1979)

THE BEASTIE BOYS - "Paul's Boutique" (1989)

MR. BUNGLE - "Mr. Bungle" (1991)

JELLYFISH - "Spilt Milk" (1993)

RADIOHEAD - "OK Computer" (1997)

MUSE - "Absolution" (2003)

 

Линк

Share this post


Link to post
Share on other sites

Доста, бре, више са тим!

Знамо то сви али причамо о другим стварима, мајку му.

То је постао најгори стереотип у металу, тај албум не слушам више јер су ми се згадиле "цВлт" и слични епитети које ово издање носи на леђима.

Доста више.

Имају нови албум, причајте о њему.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa gomila nas je već rekla da nam se album ne sviđa, tj da ima dobrih momenata, ali je sve skupa smor i da smo očekivali nešto drugačije.

Piši šta hoćeš, svako iznosi svoje mišljenje, ako te neko i pljuje posle zbog toga, šta te briga, to su samo reči...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa gomila nas je već rekla da nam se album ne sviđa, tj da ima dobrih momenata, ali je sve skupa smor i da smo očekivali nešto drugačije.

Piši šta hoćeš, svako iznosi svoje mišljenje, ako te neko i pljuje posle zbog toga, šta te briga, to su samo reči...

:)

 

Nešto divlje :pivopije:

 

P.S.Otkud to da ti komuniciraš samnom ?

Edited by !!!SERAFIM!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosao sam do zakljucka da je album veoma interesantan !

Kad sam ga skinuo bio sam prilicno sumnjicav.

Dosta sam ga slusao u proteklih 10,15 dana,nije dosadan(makar meni) uvek se cuje po nesto novo...To je DT.

Pokusavam da ukapiram sta vam toliko smeta,dokazali su jos od `97 da su u stanju da rade svasta.

Jebiga kod progressive-a nema hitova ljudi.Ko trazi Hit u ovom zanru taj je zalutao definitivno.

Ko sto mi jedan kolega rece koji uopste nije u ovim vodama,u njihovoj svirci se oseca postovanje prema svemu sto je napravljeno u rock muzici...Malo je takvih bendova....

Priznajem da nisam skinuo novi At Vance i Kamelot ! :opusteno:

Doci ce valjda i to na red !

Powerica :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ja sam citao ove vashe postove dok sam skidao album i mislio sam da cu da naidjem na zestoko sranje. Odma me je solo iz prve pesme osvojio. Album mi se cini kao jako dobar, dobar korak u evoluciji, i ima tako vozackih rifova, bash jebe keve. A ljudi pomirite se sa cinjenicom da ne moze jedan bend uvek isto da svira, treba menjati evoluirati, to shto su oni evoluirali u neshto shto se nekima ne dopada jebi ga, pogledajte koji su im uzori pa cete da vidite, takodje budite svesni da svi oni jako dobro prate nove bendove. Ja mislim da su evoluirali na jedan dobar nacin. Meni je ovo posle octavariuma, super korak, smeo i super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...