Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

o muzičaru kojeg nevoljno pratim nekih 15godina i poznajem njegovo umeće.

i naravno u inferiornost tvog muzičkog ukusai umeća.

zašto ovoliko halabusanje i veličina tvoje figure.

Ako budeš želeo mogu ti preporučiti neke ljude da ti pomognu a u svakom slučaju od mene nećeš dobiti zadovoljstvo rasprave više na forumu bar dok ne naučim korišćenje svog instrumenta i poziva.

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Čoveče ti nisi stvaran icon_mrgreen.gif

Eto, ako ti iko ikad kaže da nemaš smisla za humor, a ti se slobodno pozovi na mene, nema frke.

 

Da objasnim, ako nije odmah jasno, ja sam u toliko dubokom, intimnom emotivnom odnosu sa radom DT, da logično, mene i mnogo pogađa što su izdali već koji po redu slab album.

Pošto je tvoja veza sa muzikom ta da se moraš motati po metal forumima da bi našao ljude kojima ćeš prodavati piratizovane albume, onda automatski razumem da ti ne možeš doživeti razliku i osetiti isto što i ja. Valjda je to i zbog figure, ko zna. icon_smile.gif

 

Šalu na stranu Apeirone, ionako ceo ovaj forum lagano odlazi u majčinu, pa kao i nema veze, ali ti mu dođeš moderator, jel mogu ja da napišem nešto kritički o nekoj grupi koju sluša ovaj uvaženi distributer koji predstavlja strane izdavačke kuće na ovom forumu, a da me on ne psuje, ili je to neki dogovoren običaj, tipa može se pročitati koje bendove je zabranjeno uzimati u usta a ja sam to prevideo? ph34r.gif

 

Yngwie Malmsteen je baš mačo..

 

haha, šta je ovo? jel se ovde svi zajebavaju, ili ja imam gadne halucinacije?

 

"isti kao pravi peder"

 

i jeste pravi peder

Bogami, Yngwie, ja ne bih da dolivam ulje na vatru, ali ja mislim da on ovo tebi nešto lično mhihi.gificon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da objasnim, ako nije odmah jasno, ja sam u toliko dubokom, intimnom emotivnom odnosu sa radom DT, da logično, mene i mnogo pogađa što su izdali već koji po redu slab album.

Pošto je tvoja veza sa muzikom ta da se moraš motati po metal forumima da bi našao ljude kojima ćeš prodavati piratizovane albume, onda automatski razumem da ti ne možeš doživeti razliku i osetiti isto što i ja. Valjda je to i zbog figure, ko zna.  icon_smile.gif

Ovo je upravo zašto sam sa ovim čovekom i prvi put krenuo u raspravu.

 

Toliko je iskompleksiran da u svakoj raspravi mora da spusti nekog a u isto vreme da podignem svoj rejting tako što će reći da je on to slušao dok je neko bio u pelenama, da je njemu ispod nivoa da sluša neki bend, da je u dubokom intimnom odnosu za razliku od drugih koji nemaju pojma, ukoliko prodajete diskove nemožete imati osećaj koji ima on itd.

 

Toliko si emotivno vezan za ovaj bend da imaš originale right. icon_smile.gif

 

U svakom slučaju do kraja godine otvaram Metal Shop u našem gradu pa možeš slobodno da dođeš i kupiš original a kada budeš sišao sa oblaka mogu te upoznati sa nekim ljudima u struci pa ti sam zaključi gde si.

 

Nema potrebe da se pozivaš na moderatora kao uboga žrtva, totalno mi je sada jasan tvoj stav i ti kao individua.

 

Boro nije valjda da ti pričaš o retardiranosti drugih. icon_smile.gif

Edited by Eternal Flame

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomalo. icon_redface.gif

Kako stvari stoje, ja sam buduchi prosvjetni radnik, pa mi ovo dodje kao praksa, valja biti upuchen i u rad sa djecom sa problemima u razvoju, a ti si mi krunski dokaz da ne treba dizati ruke nakon 2-3 pokushaja, jer da nije bilo ovog foruma i mene ti nikad ne bi odvojio negaciju od glagola... icon_smile.gif

A svi znamo zhustro si se borio protiv toga. icon_smile.gif

Chak si naknadno sam (!) popravio greshku u potpisu. icon_rockdevil.gif

 

Opet, ja sam ti skoro izlijechio nepismenost, ali oko tvojih mentalnih problema ti pomochi ne mogu. icon_redface.gif

Edited by Boro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslije sve procitanog:

 

KOMPLEXI RULAJU GODINAMA!

 

 

Sto se tice novog albuma DT-a.Kao i svaki prethodni i ovaj je podjelio prog fanove icon_smile.gif

 

Album je cisti prosjek.Sigurno najgori album dosad.Tehnicki i dalje na nivou ali nema pjesme!Petrucci svira neke riffove a nigdje melodije...OK LaBire se malo popravio, pustio je glas skroz ali opet i njegove linije su dosadne....

Panic Attack tako dobro pocinje da sam ocekivao mega hit, ali posle uvodnog razlaganja opet besciljno poigravanje sa instrumentima.I prethodna dva alabuma su slicna ali ipak za klasu bolja.Six degrees je ako nista bio progresivan(scratch na Glass Prison pa onda razlaganje icon_rockdevil.gif ) a ToT je imao cvrstinu.

 

Zadnja naslovna kao sto rece Kent cisti Genesis tribute s tim sto je za uvod skinuta Shine On Your Crazy Diamond!

 

Kad bi manje paznje posvecivali projektima i vratili Moore-a, mozda bi im sinule neke svjeze ideje.

 

DT take a break...

Edited by Therapsid

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomalo. icon_redface.gif

Kako stvari stoje, ja sam buduchi prosvjetni radnik, pa mi ovo dodje kao praksa, valja biti upuchen i u rad sa djecom sa problemima u razvoju, a ti si mi krunski dokaz da ne treba dizati ruke nakon 2-3 pokushaja, jer da nije bilo ovog foruma i mene ti nikad ne bi odvojio negaciju od glagola... icon_smile.gif

A svi znamo zhustro si se borio protiv toga. icon_smile.gif

Chak si naknadno sam (!) popravio greshku u potpisu. icon_rockdevil.gif

 

Opet, ja sam ti skoro izlijechio nepismenost, ali oko tvojih mentalnih problema ti pomochi ne mogu. icon_redface.gif

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Boro prosvjetni radnik. icon_smile.gif

 

Bio sam na regionalnom takmičenju i osvojio prvo mesto za sastav dok sam bio u srednjoj pa možeš i ovo priznanje da pripišeš sebi kao što si me naučio i ostalo. icon_smile.gif

 

Što se tiče mog mentalnog zdravlja ono mi je samo donelo probleme jer na psiho testu za JNA kao najbolje rangiran dobio sam zajeban rod i priznanje od nekog generala prdonje. icon_biggrin.gif

 

OK imam mnogo obaveza pa ono Boro ljakse-kljuse vidimo se na nekoj novoj temi.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam na regionalnom takmičenju i osvojio prvo mesto za sastav dok sam bio u srednjoj pa možeš i ovo priznanje da pripišeš sebi kao što si me naučio i ostalo. icon_smile.gif

 

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

SHTA SI RADIO?

 

PA TI SI JEBENI PATOLOSHKI LAZOV.

 

Što se tiče mog mentalnog zdravlja ono mi je samo donelo probleme jer na psiho testu za JNA kao najbolje rangiran dobio sam zajeban rod i priznanje od nekog generala prdonje. icon_biggrin.gif

 

JNA?

Da, da.

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

OK imam mnogo obaveza pa ono Boro ljakse-kljuse vidimo se na nekoj novoj temi.

 

'Ajde, ajde.

Chudo da si se i ovoliko zadrzhao na ovoj temi, kad macheva i zmajeva nigdje.

 

Svaki sem I & W i Awake-a jeste!

 

Pazi, napisao si "prog fanove". icon_uhoh.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif

SHTA SI RADIO?

 

PA TI SI JEBENI PATOLOSHKI LAZOV.

 

 

Ti neznaš??

 

To je vreme kada si ti vadio gelere iz glave a ja se brčko u Herceg N. za osvojenu prvu nagradu.

 

pivopije.gif

 

Lupetaj koliko hoćeš ali Zmajeve i Mačeve...

 

Boro prosvjetni radnik. icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

e hvala ti za ovo boro stvarno. icon_smile.gificon_smile.gif

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti neznaš??

 

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Ja NE ZNAM?

 

Hvala.

 

To je vreme kada si ti vadio gelere iz glave a ja se brčko u Herceg N. za osvojenu prvu nagradu.

 

Bio si u Brchkom ili u Herceg Novom?

 

Lupetaj koliko hoćeš ali Zmajeve i Mačeve...

 

Ali nikad nechu dovoljno narasti da shvatim macheve i zmajeve? icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Boro prosvjetni radnik. icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif

 

icon_redface.gif

 

Josh nisi otishao?

 

'Ajde da ovo jednom zavrshimo za svagda, ja da skeniram svoj indeks a ti vojnu knjizhicu i diplomu za prvo mjesto, mozhe? icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam mislila da ste obojica inteligentniji od ove svadje koja samo prilici ovim matorim mexikankama preko puta mene icon_da.gif

 

da se bar svadjate u vezi albuma i benda.. nego serete o nepismenosti i retardiranosti.. no.gif

 

i daj boro, spusti loptu matere ti u vezi gramatike. ili sad iscitiraj ovaj moj post, i stavi veliko slovo gdje god da je to potrebno. icon_rolleyes.gif

 

 

ja slusam novi DT. danima. moRe bit` da mi se i pomalo svidja. uvazavam dusanovu recenziju, kapiram sta ocete da kazete, ali ja i dalje slusam ovaj album. mozda zato sto nisam zagrizeni fan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ženo uboga, u tri stavke:

1. Ja tebi ništa rekao nisam.

2. Mi završili a ti dolaziš. Mislim da je bilo jasno da smo završili. Ali dobro, imala si potrebu da se olakšaš.

3. Kako to kaže Klepton Erik:

Before you accuse me, take a look at yourself.

Obiđi malo teme o koncertima Megadetha i Bijelog dugmeta u Beogradu, i temu o neslavnom broju žena gitarista danas, razmisli malo o sebi.

 

Hvala, doviđenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ženo uboga, u tri stavke:

1. Ja tebi ništa rekao nisam.

2. Mi završili a ti dolaziš. Mislim da je bilo jasno da smo završili. Ali dobro, imala si potrebu da se olakšaš.

3. Kako to kaže Klepton Erik:

Before you accuse me, take a look at yourself.

Obiđi malo teme o koncertima Megadetha i Bijelog dugmeta u Beogradu, i temu o neslavnom broju žena gitarista danas, razmisli malo o sebi.

 

Hvala, doviđenja.

ph34r.gif

 

1. znaci, tek kad mi se neko obrati, mogu da pricam/pisem?

2. ocigledno niste zavrsili, a btw, dok sam ja pisala post, vi ste jos tri ukupno izbacili prije mene.

3. ne optuzujem te, ne znam otkud ti to.

obisla sve pomenute teme, razmislila o sebi. i sta sad?

imas nighshift, black label society, dream theatrea, pa? jesi li razmislio o sebi?

 

ne zovi me ubogom zenom. nema potrebe da se vrijedjamo (jer ja tebe nisam), a vec ako si se osjetio verbalno napadnutim onda to ima veze mozda s napolitankama koje jedes u 6 ujutro? biggrin.gif

 

hvala i tebi i prijatno.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

icon_uhoh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd' malo opusteno ovuda!

 

Stvarno mi se ne da da sad brisem i prepravljam postove, zato molim za malo pazljivijeg razgovora i manje spamovanja.

 

Ako moze. Ako ne, ima i drugih nacina za prekinuti raspravu, radikalnijih.

 

Nemam ih šta pažljivije čitati.

One su jedina stvar koju sam čitao u CKM-u pošto mi se sam magazin blago gadi (ali dobro dođu slikoviti dijelovi da se prekrate pauze u teretani). Recenzije su kratke i površne, bez puno objašnjavanja. Ako tebi to liči na mene...

Ako je bila neka posebno dobra recenzija, skeniraj mi pa pošalji.

Razocarao si me sa ovim. Apsolutno. Ako magazin kao sto je CKM ti gledas (pazi, ne citas) samo zbog fotografija zenskoga roda (kojima naravno nista ne fali, ali...), onda nemam reci. Kolicina genijalnog podjebavanja svega i svacega koja se izrekne samo u jednom broju tog magazina, pametnije je osmisljena nego 90% kompletne domace stampane periodike.

 

Nisam mislio samo na recenzije, vec uopste na stil pisanja.

 

EDIT:

A sad za tebe nešto Apeiron ako neshvatiš ovo pogrešno, naime ja sam čovek koji je takođe prvo čuo Images od DT ili Mindcrime i Rage For Order od Ryche

ali sam svestan da posle 15 godina nemogu očekivati da DT izbaci Images II pa makar ga i tako nazvali. Ovo saznanje se naziva odrastanje i moramo ovaj octavarium prihvatiti onakav kakav je sa svim svojim dobrim i lošim stranama.

 

Pozdrav!

Sto se tice DT i QR albuma, isto vazi i sto se mene tice, tj. sa njima sam zavoleo do smrti oba benda. Ali to nema sad veze sa temom. Svestan sam i ja da oni nikad nece ponoviti najbolje albume koje su do sada snimili (i posle pomenutih), ali ODRASTANJE u smislu DTa, pa i QRa ide u apsolutno pogresnom pravcu. QR jeste druga tema, ali da kazem - taj bend je poklekao i poceo da ubacuje grunge u svoj zvuk onda kad je grunge umro. Prkosili su mu kako treba dok je bio na vrhuncu u Sijetlu, a sad ni na sta ne lice vise.

 

DT zadnji radovi, nakon Metropolis II - jednostavno meni ne odgovaraju. OK je za slusati i sve to, ali nakon toliko rada danas presviravati Metallicu i Maidene, nema smisla zaista.

 

Poz!

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali nakon toliko rada danas presviravati Metallicu i Maidene, nema smisla zaista

 

Ne, nego treba juriti trendove i biti u fazonu i biti avangardan ili eventualno komercijalan sa metalcore preradama... Gimme a break.

 

A sećam se da je neko pričao o Century Childu kao o remek delu.

 

Tako je trve biti trve.. icon_rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali nakon toliko rada danas presviravati Metallicu i Maidene, nema smisla zaista

 

Ne, nego treba juriti trendove i biti u fazonu i biti avangardan ili eventualno komercijalan sa metalcore preradama... Gimme a break.

 

A sećam se da je neko pričao o Century Childu kao o remek delu.

 

Tako je trve biti trve.. rolleyes.gif

Djedo, ne seri!

 

Dream je bend koji je po svim intelektualnim delovima svoje karijere svetlosnim godinama ispred Metallica smeca, i danas taj bend da svira NJIHOVE pesme, je stagniranje do krajnjih granica.

 

Dream danas UPRAVO juri trendove, ali im ne ide bas nesto. Pesme su losije, neinspirativne...

 

Kakve veze ima Nightwish sa DTom, svega ti? To je deseti muzicki zanr, za koji vaze neka druga pravila. I Century Child jeste odlican album. Za bend kao sto je Nightwish, i samo sa njima ima veze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ocigledno niste zavrsili, a btw, dok sam ja pisala post, vi ste jos tri ukupno izbacili prije mene.

 

19:04

Kažeš tri poruke? icon_uhoh.gif

15:08

Dobar prosjek, sat vremena po paragrafu. icon_smile.gif

 

Ajd' malo opusteno ovuda!

 

Stvarno mi se ne da da sad brisem i prepravljam postove, zato molim za malo pazljivijeg razgovora i manje spamovanja.

 

Ako moze. Ako ne, ima i drugih nacina za prekinuti raspravu, radikalnijih.

 

Ja sam svršio, pomalo radikalno. icon_redface.gif

Ako opet krenem, udaraj zabranu ostavljanja poruka.

 

Razocarao si me sa ovim. Apsolutno. Ako magazin kao sto je CKM ti gledas (pazi, ne citas) samo zbog fotografija zenskoga roda (kojima naravno nista ne fali, ali...), onda nemam reci. Kolicina genijalnog podjebavanja svega i svacega koja se izrekne samo u jednom broju tog magazina, pametnije je osmisljena nego 90% kompletne domace stampane periodike.

 

Pazi, ne bih ja njega nikako ni dirao, da mi se ne nađe pri ruci.

Mislim na CKM. icon_smile.gif

Što se tiče domaće štampe, situacija je katastrofalna, a CKM jeste bolji od 90% toga, ali se meni gadi. Nemoj da te to razočarava.

 

Nisam mislio samo na recenzije, vec uopste na stil pisanja.

 

Ja sam prevashodno mislio na recenzije, a i već sam to spomenuo. icon_da.gif

 

ODRASTANJE u smislu DTa, pa i QRa ide u apsolutno pogresnom pravcu.

 

Što mi ovo liči na:

 

tužno je vidjeti bend koji je na svojima plećima iznio vaskrsenje prog zvuka na početku '90-ih kako ide sve dalje i dalje, ali u pogrešnom smjeru.

 

laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se ikada zapitao da neki bend može doći do svog vrhunca i kada nema više gde napred da ide? Ne mislim kao vrhunac u smislu najbolje ikad odsvirano, već najbolje što oni mogu da ponude.

I čemu konstantno napredovanje? To je tako idiotsko razmišljanje. Upravo zbog takvih stavova i nastaju nebulozni bendovi koji "hoće da pruže nešto novo". Šta novo majke ti? Pa i sam DT je u početku bio kopija Rusha, YESa i drugih prog rock velikana a svi se mi kunemo u taj period kao originalan i fenomenalan..

 

Bend svira ono što im se svidja i odavno su prevazišli klinačke tripove kao na Awake-u kada je Portnoy napominjao producentu da obrati pažnju na produkciju bubnja. Ljudi jednostavno žele da sviraju i to je to. Neka ubacuju Muse tripove meni to ne smeta (mada moram da ispraivm Lazu, više je Origin of Symmetry period nego Absolution, osim onog Hysteria/Stockholm Syndrome riffa icon_mrgreen.gif)

 

Novi album je veoma pitak i dopada mi se. Zabole me koji je rip-off u pitanju sve dok mi se to što slušam dopada.

 

I KAKVA PRAVILA? icon_mrgreen.gif

 

Ko piše ta pravila?

Ko piše pravila da u jednom žanru važi jedno, a u drugom važi drugo?

 

Gledaj na muziku kao na muziku i zajebi ta pravila.. Sve će biti veoma jednostavnije, veruj mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, mogu da se zakunem da ste izbacili par poruka u momentu kad sam pisala! ja sam u drugoj vremenskoj zoni u odnosu na vas tamo, pa mozda s tim ima veze??

 

 

laki: ne budi tako surov prema metallici. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

BANUJTE ME PA ME JEBITE, ALI MORAM.

 

Bend svira ono što im se svidja i odavno su prevazišli klinačke tripove kao na Awake-u kada je Portnoy napominjao producentu da obrati pažnju na produkciju bubnja.

 

PA ŠTO NAM TO NISI REKAO KAD JE ALOGIJA SNIMILA DRUGI ALBUM?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...