Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Jel bi hteo neko da bude dobar drug/drugarica i da klikne na link za kupovinu karata na desnoj strani, pa da mi ovde postuje tacnu cenu icon_biggrin.gif

 

http://www.gigantour.com/flash.html#tour

 

Montreal... pred/predzadnji datum pivopije.gif

 

Nece da mi otvori ticketmaster no.gif

Edited by Marko, Mon_a[MOR]e

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh, cek da nadjem racun................

 

 

hm.. 37,50 dolara u sacramentu.

 

evo probah da ti otvorim ali nece!! zasto ne ides fino na www.ticketmaster.com i tamo pronadjes montreal i sl.? ne znam, samo probam da pomognem.. ajd pa javi sta si uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što je ovo nekada bila živahna tema...

 

Gdje su sad ti ljudi, gdje je sad ta mladost...

 

Neću više pisati recenzije...

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Do idućeg puta.

 

Nego, zašto se "This Dying Soul" vokalna melodija provlači kroz "The Root of All Evil", mislio sam da će me neko mlatnuti kukuruzom, ali niko to ne učini pa moram ja... TRoAE je nastavak TDS koja je opet nastavak "Glass Prison". Nisam siguran da li je to trilogija pa kažem nastavak. S tim u vezi, trebao bih preslušati i "Glass Prison" da pregledam detaljno tok priče, ali, neće Dream Theater uskoro blizu mojim ušima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, izgleda da su povezane te tri pesme, kao, svaka sledeće se nastavlja na prethodnu, zato se i neki delovi ponavljaju (nedostatak inspiracije ili želja da se primeti da je nastavak?!) icon_biggrin.gif

 

Navodno, tu Portnoy govori o svom velikom poroku alkoholu i kako se borio protiv njega... Valjda... Nisam se trudio da pročitam sve tekstove i analiziram ih icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

When Dream and Day Reunite je remasterovan prvi album, i to je to.

 

Imam ga vec duze vreme, iako iskren da budem, ne secam se ni da sam ga pustio. Meni je prvi album odlican kakav jeste, ne volim remastere i slicne stvari (osim kad je razlika kao sa Enemies... - Nevermore).

 

Poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nekad vise volim ljude pitati nego koristiti gugl. nek se drugi muci i trazi.

icon_cool.gif

 

When Dream and Day Reunite je remasterovan prvi album, i to je to.
Samo sam hteo da pitam kakve su i kolike razlike i ima li ih uopshte. Ni ja neshto ne volim remastere pa ih retko tj nikad ne nabavljam. Nego ovo mi se cinilo interesantno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tja. Dobio album baš pre odlaska na more i preslušao ga ljudski tek po dolasku.

Napisaću dug post koji i nije recenzija, nego neka vrsta kucanog čangrizanja. Boro je već napisao dobru recenziju, a ja to ne umem tako kao on, pa par reči uopšteno:

 

Kada bi članovi DT-a živeli kod mene u komšiluku, pa da uz kaficu, neoficijalno mogu sesti sa Portnoy-om i pitati ga, "čuj stari, šta ovo bi sa vama u zadnjih 10 godina", pa da mi čovek stvarno kaže, bez uobičajene massturbantske megalomanije koja prati svako izdanje nekog benda, tipa "Ovo je naš najbolji rad do sada".

 

Po sećanju, DT su imali veliki značaj, i to baš onako.

Upalim TV, Headbangers Ball, a ono spot za "Take The Time". Jebo te. Rifova, melodija, deonica toliko da se od toga naprave 4 obična metal albuma i to dobra. Jeste previše, jeste gužva i zbrka, ali mnogo dobra. Slušaš, a ono muzika a ne delovi nalepljeni jedan na drugi. Ne znam kako im je uspevalo, ali uspevalo je. Nabavim album, a na njemu čuješ kako zvuči kada ljudi koji slušaju Jazz i stari prog a imaju adrealin dovoljan za HM prave pesme. Novo. Dobro. Interesantno. Sveže. Inteligentno.

 

Onda izađe Awake i kao, super, uvodna tema za 6:00 je u stvari komad koji svira Mc laughlin tokom jedne free improvizacije na ne znam već kojem live albumu svog tria. To je ok, nije krađa, u Jazz-u je normalno pozajmljivati od kolega i nadgrađivati, i u ovom slučaju sam znao da oni koji slušaju kući Jazz a pakuju ga sa Pantera gitarama mogu i dalje ponuditi nešto novo i ići napred.

Elem dobar taj Awake. Baš.

 

Čak mi je i "Falling into Infinity" bio jako drag, Intervju sa Petrucci-em u Guitar World-u, kaže, slušamo mnogo više muzike kao što je Billy Joel u zadnje vreme, normalne, pop rock pesme u kombinaciji sa HM rifovima. Vidim da se ljudi nešto nisu ložili na taj album, ali i to je bio korak napred.

 

Pa i taj "Scenes" koji je već mirisao na situaciju kada možete pomešati dragovoljno delove iz dve pesme da opet bude u redu, jer je u pitanju cut&paste varijanta komponovanja, opet je album imao tu neku epsku težinu, i poneki dobar momenat.

 

Nakon toga, bend je napravio milion side projekata koji su izdavali albume bez kojih je svet mogao komotno da sretno i zadovoljno živi, bili ono dobri ili loši i počeo da pravi albume koji su zvučali kao da je u pitanju nečiji side project a ne DT album.

 

Biti star i umoran nije neki izgovor ili objašnjenje. Lučenje adrenalina se ne smanjuje tolikom brzinom, o čemu svedoče toliki bendovi koji prže u svojim 40-im i 50-im.

Problem je u tome što se DT retardirao sa koncepta unošenja elemenata koji nisu u sklopu rock mainstream-a u rock i metal muziku u bend koji meša ono što je DT nekad bio sa aktuelnim muzičkim dešavanjima, valjda iz nekog pogrešnog koncepta da će im to produžiti rok trajanja i zainteresovati novu, mlađu publiku.

Kao da nije dovoljno porazno što im se zadnji live prodao bolje nego oba zadnja studijska zajedno, (što valjda govori o tome šta publika želi da čuje od njihovih pesama), novi album ide toliko daleko da je (imao sam taj mp3, ali zagubio sam link, ako nađem post-ovaću ga), moguće umiksovati "These walls" na jednom zvučniku, tj u panorami sa jedne strane i pesmu za čije mi ime stoji mozak od Linkin Park-a sa druge strane i da se do 3 minuta obe pesme potpuno poklapaju harmonski. To je sramota interplanetarnih razmera, ne zbog toga što ja sad mislim da je LP idiotski bend, već zato što to znači da je neko iz DT u zadnje vreme umesto Mclaughlina slušao kući Linkin Park i da mu je to sad reper za dobru pesmu.

I zašto moram da slušam Muse na novom DT albumu? Ako hoću da slušam Muse, ne treba mi album DT-a, imam njihove albume. Jedno je mešati stilove a drugo je napraviti celu pesmu po ugledu na neki aktuelan bend. Pa i Pink Floyd... To što nešto zvuči kao da je PF ne znači da se automatski radi o umetnosti, loša pesma je loša pesma čak i kada predstavlja jasan rip off rada takvih velikana kao što su PF.

Što je još gore ostatak albuma je neka vrsta krađe samih sebe, u smislu da je moguće naći vrlo slične deonice i teme na prethodnim albumima.

Nekako onaj uvod u prvu pesmu koji kreće tako samoznačajno kao da će se desiti ne znam šta i onda nekako neočekivano traljavo krene pesma iz njega najbolje slika ceo album u kom niti se ljudski tresla gora, a kad su se rodili miševi svi su bili mongoloidni jer su im se roditelji par generacija unazad parili mešu sobom.

 

Tako se ranije uspešna formula ekstravagantnog mešanja stilova koja je izrodila sjajne albume DT-a na kraju pretvorila u protivprirodni blud iz koga ispadaju samo retardirana deca sa rukom viška ili manjka iako se naizgled radi o istoj formuli i pristupu tematici.

 

I šta sad? Nije da je jako loš album, možda mi je čak podnošljiviji ood prethodna dva jer je muzikalniji i malo homogeniji, ali u umetničkom smislu predstavlja pad na najniže grane. Oni koji ne razmišljaju o kontekstu nečijeg stvaralaštva i ne masiraju svoje sive ćelije a vole prog će slušati album i reći da je dobar i melodičan. Ja pošto se sećam jednog fenomenalnog benda čije albume sam mogao da vrtim po 100 puta u krug i da mi ne dosade mogu samo da osećam potpuno razočarenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, imho, poslednji kvalitetan projekat na kome je učestovao bilo koji član DT-a bio je OSI. Za mene se tu priča trenutno završava, neću ponovo da prljujem stvari koje sam pljuvao na ovoj temi pre 2 godine. Javiću se kada izdaju nešto po mom ukus (ako se tako nešto desi).

 

Poz

 

P.S. Eternal Flame, pročitah tvoju poruku (i Dušanovu), pogledah tvoj avatar i nasmejah se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha

 

evo vam

 

http://www.bumblelovesmusic.com/music/Drea...fTheseSongs.mp3

linkin park + dt.. ista pesma.

recenziju da pišem, to me mrzi..

 

zato ću samo ostaviti svoju ocenu ovog albuma..

 

0/5

pod lupu:

0/100

pod lupu:

0/1000

pod lupu:

1/1000000

 

eto.

--edit:

 

i još nešto: ne možete biti progresivni ako 100 godina svirate istu muziku, a pri tome postajete sve gori, priklanjajući se jeftinim trendovima.

zaboravite na d.t... i čekajte novi quensryche hahahaha

ili budite pametni pa slušajte porcupine tree ako vam je do progresive.. ili pineaplle thief.. ne znam šta je bolje.

Edited by KRANG

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S. Eternal Flame, pročitah tvoju poruku (i Dušanovu), pogledah tvoj avatar i nasmejah se...

Hmmm da icon_smile.gificon_smile.gif .

 

Znači ide ovako Azal,Cynic i Krang beše replike sa ovo foruma.

 

Pa neznam evo mogu i ja da stavim neki besni prog avatar i da počnem da slušam neki zajebani prog-jazz-psyho-rock metal i da na svim forumima gde vidim neki tipični power metal bend ocenjujem da su "govno", "sranje"...

onda bi možda za tebe kao persona imao neki muzički autoritet. icon_smile.gif

 

Dushan S je dao retrospektivu za poslednjih 20godina jednog benda ocenio ih pih,njah,tah i na kraju šlag kao ukrštanje retardiranih pacova. Pitam se sa kog muzičkog stanovišta, trenutno je priča o novom albumu...

 

Mada nemam vremena da polemišem, što se tiče pisanja ovog čoveka već sam imao rasprave sa njim zbog njegovog uzvišeog stava božanskog bića koji je prerastao sve što se danas može čuti.

 

 

Pozdrav!

 

PS: BodyRemover icon_smile.gifwallbash.gifevotigana.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači ide ovako Azal,Cynic i Krang beše replike sa ovo foruma.

nemoj mene u isti koš sa tom bagrom da trpaš hahaha mhihi.giflaugh.gif

 

osim toga, ovu rečenicu uopšte ne kapiram.. icon_confused.gif

 

-------------

 

ukrštanje retardiranih pacova?

e, tako kaži!!

sad te razumem.

Edited by KRANG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eternal Flame, wtf is prog avatar? Suprotnost power avataru? icon_smile.gif

 

Ne radi se ovde samo o poslednjem albumu.

 

Evo sad i ja dobih inspiraciju da malo plačem svima na ramenu.

 

Pre 7-8 godina sam uleteo u društvo koje je slušalo intenzivno DT, i od njih sam pokupio oduševljenje I&W-om, Awake-om i nestrpljivo sam iščekivao FII kada je trebalo da izađe. Bile su to dve srećne godine slušanja DT-a (1997-'99).

 

SFaM mi je svojevremeno bio okej, ali sam znao da više "nije to to".

 

Od celog društva odavno niko ne gaji više onaj hype "Novi DTTTT" - omatorilo se icon_smile.gif Sada svaki put samo se čuje "DT je DT, jebiga, rade šta hoće, nisu nemači pojma", ali zato nema ni reči hvale. Albume koje su izdali u ovom milenijumu brane samo likovi ili koji su tek počeli da slušaju prog, ili nisu u međuvremenu prešli na "advanced" mjuzu (lično iskustvo, ne računam forumaše koje nisam upoznao). Možda nisi primetio, svako ovde može ti reći za svaki album DT-a "Ok je", ali takođe imaće da kaže nešto i na konto njihove istorije.

 

E da, u vezi ove mini rasprave.

 

Dušan se bar potrudio slikovito da opiše šta oseća posle slušanja novog DTa. Ti reče da je rasprava o novom albumu, a ne vidim da si nešto konstruktivno rekao kao protivargument (sa muzičkog stanovišta? icon_smile.gif)

 

E da, ne kapiram ovo za power metal i pljuvanje da su govno? Nemam nešto običaj da zalazim po temama bendova koji mi se ne sviđaju (konkretno na ovom podforumu ih ima gomila icon_smile.gif) i ređam svoje negativne impresije... DT mi je ex-omiljeni bend pa osećam moralno pravo da se svađam sa svakim ko je oduševljen novijim ostvarenjima (šala).

 

Istina, u srednjoj sam sa ortacima uvek koristio prilike da ismevam poweraše, power metal (njihove textove i imidž), ali to je pluskvamperfekat.

 

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...