Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Problem je u tome što se DT retardirao sa koncepta unošenja elemenata koji nisu u sklopu rock mainstream-a u rock i metal muziku u bend koji meša ono što je DT nekad bio sa aktuelnim muzičkim dešavanjima, valjda iz nekog pogrešnog koncepta da će im to produžiti rok trajanja i zainteresovati novu, mlađu publiku.

uglavnom, americku icon_da.gif

na stranu sve, ali upalilo im je to. no, naravno, ne ocekuje se od takvih muzicara da prave takve `kompromise`.

 

 

p.s. ljudi kao ti treba da pisu recenzije (boro je neozbiljan i cesto nepovezan

mhihi.gificon_smile.gif )

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sustini, sve je tako kako je Dushan napisao.

 

Dream je sve manje progressive bend, napredak se slabo vidi po tom pitanju. Posebno me nervira to presviravanje istih delova. Budokan live recimo... pesme koje su tamo odsvirali... ogroman broj njih nisu pesme koje ja zelim da pamtim kao Dream Theater pesme. Da je to neki drugi bend, pa i nekako. O ljigavosti balada nakon Fallinga na ovamo ne bih da govorim.

 

Zadnji album moze da se slusa, to stoji. Ali stoji i to da je LaBrie sa solo albumom rekao mnogo vise nego ovi sa svojim. Portnoy je licnost koja sve vise nervia pojavom i poziranjem. Back vokale katastrofalno peva, a uglavnom stagnira jos od Imagesa... ajd' neka bude od Awakea, na ovamo.

 

Ne znam, danas me je bukvalno sramota reci da sam odrastao na ovom bendu, kad vidim ko ih sve slusa... I to zbog Scenesa i ovih novijih radova, a isti pojma nemaju o velicini prvog albuma.

 

Samo cekam da Queensryche zaseru sa Operation-om II, pa da potpuno batalim pracenje i jednog i drugog benda u buducnosti.

 

p.s. Boro pise OK recenzije... za magazin kao sto je CKM. Dakle, kroz zajebanciju kazes istinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo kada sam nasla ''octavarium'' u cd shopu nekoliko dana nakon izlaska cd-a nisam mogla da vjerujem da u HERCEG NOVOM mogu da nadjem DREAM THEATER i to najnoviji album!

 

no dobro piraterija bla bla...

dosla sam kuci ,pustila disk i prvi utusci su bili ohrabrujuci (ocekivala da ce novi album biti mnogo mnogo bolji od predhodnog tj. nadala sam se da ce DT povratiti nekadasnji sjaj) medjutim daljim slusanjem,postepeno se gubilo ocarenje novim albumom. na mene je ostavio na neki nacin ravnodusan utisak. po meni je bolji od predhodnog,ali OVO zaista ne moze da se poredi sa predhodnim albumima (''awake'',''I&W'',''SFAM''). ovo je standardni DT,ali ipak (tesko mi je da kazem,ali moram reci) pali su mnogo ispod...mnogo...

godine nisu razlog,prerani klimax i to tako... jednostavno nedostatak inspiracije i motiva. ipak su postavili temelje (na neki nacin) i zaista,kao sto neko rece,bilo bi fatalno da se ovako zavrsi. nadajmo se da ce se vratiti na stare,cvrsce noge... mad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eternal Flame, wtf is prog avatar? Suprotnost power avataru? icon_smile.gif

 

Nemam pojma ali ti si mene procenio kroz avatar pa rekoh da ga nabudžim kako bi promenio mišljenje... nevažno.

 

OK vidim ovde je neka konfrotacija između DT u početku i onoga što je sada postao. Pa neznam jedini album koji sam prostudirao do srži je Images i Falling a dati neku uzvišenu konstataciju kao neki ovde se ne usuđujem.

 

Mada moram da kažem bez obzira na nov album i razna mišljenja mislim da je DT jedan od najboljih prog ostvarenja uopšte.

 

DT je poslednjim albumom po ko zna koji put uplivao u vode prog rocka tako da konstatacija o sve manjem prog metal zvuku stoji.

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

p.s. Boro pise OK recenzije... za magazin kao sto je CKM. Dakle, kroz zajebanciju kazes istinu.

Pazi, miješaš stvari. icon_smile.gif

Recenzije u magazinima poput CKM-a odnosno Klika odnosno FHM-a odnosno Playboya nemaju veze sa ovim.

Skontao da ima humora koji sličan meni, ali ne u recenzijama.

 

A što se mene tiče, i recenzija, već sam rekao 200 puta: PETAR LUKOVIĆ.

Džuboksi od neke 1978. do 1981. (kad ga je prokleti Branko Vukojević istjerao iz ekipe) i kolumna gdje su recenzije aktuelnih singlova, što se te vrste pisanja tiče, nema dalje. Ne moram ni spominjati onu recenziju Vampira iz vremena zabave 1996.

Sad bih ja tebe pitao da li si ti kad čitao bilo šta što su Petar Jovanović i Vasa Ćurčin pisali za REX, ali onda se sjetim da si metalac.

mhihi.gif

Mislim stvarno.

mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dream je sve manje progressive bend, napredak se slabo vidi po tom pitanju. Posebno me nervira to presviravanje istih delova. Budokan live recimo... pesme koje su tamo odsvirali... ogroman broj njih nisu pesme koje ja zelim da pamtim kao Dream Theater pesme. Da je to neki drugi bend, pa i nekako. O ljigavosti balada nakon Fallinga na ovamo ne bih da govorim.

Bar im svi albumi nisu isti (ko recimo kod Evergrey), termin koj se trazi je regressive metal band icon_smile.gif

Za Budokan sam i sam bio veoma razocaran setlistom kad sam je tek vidio, ali bez predrasuda koncert je odlican. Recimo stvari sa FII su zvucale fantasticno(New Millenium...).

Dobro je Dushan rekao, Octavariumom su se spustili nize nego ikada, najradije bih zaboravio da je ikad izasao. 6DOIT i TOT jesu slicna prica (problem im je sto su otegnuti) ali na ob mogu naci par stvari koje mi se svidjaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Budokan sam i sam bio veoma razocaran setlistom kad sam je tek vidio, ali bez predrasuda koncert je odlican.

Fakat je to, ali je opet koliko toliko pošteno što nisu snimljene stvari koje su već par puta objavljene uživo. A inače, nisam ga pogledao, ali ću zbaviti uskoro, jer vrijedi svakako to vidjeti, a i džaba je.

 

A što se mene tiče, meni TOT i nije tako loš (znatno mi je draži od SDoIT), kao što kažeš, razvučen je, ali je, brate, heavy. Čitavo vrijeme. Pustiš ga, heavy. Odeš u prodavnicu, vratiš se, heavy. Preslušaš album Van Halena, pogledaš seriju, vratiš se u sobu, heavy. Ugasiš ga, on je još uvijek, heavy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoje poimanje me podseca na ludake koji tvrde da su Nepoleon, Hitler, Anštajn, BOG...

 

Strašno!!

Ne samo da je strašno, nego kao što vidiš, pun je forum takvih - jer nisam jedini koji ima takvo mišljenje, što na forumu a što van njega.

 

I prekini više da ideš za mojim postovima i da vređaš, to više govori o tebi i tvojim ljudskim (ne)kvalitetima i očigledno o tome da ja i još neki ljudi sa ovog foruma, budimo tvoje komplekse.

 

Imaš već dovoljno godina pa vrši nuždu tamo gde je adekvatno mesto za to a ne ovde po forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne samo da je strašno, nego kao što vidiš, pun je forum takvih - jer nisam jedini koji ima takvo mišljenje, što na forumu a što van njega.

 

I prekini više da ideš za mojim postovima i da vređaš, to više govori o tebi i tvojim ljudskim (ne)kvalitetima i očigledno o tome da ja i još neki ljudi sa ovog foruma, budimo tvoje komplekse.

 

Imaš već dovoljno godina pa vrši nuždu tamo gde je adekvatno mesto za to a ne ovde po forumu.

Brate IZVINI

 

 

Par puta sam imao sa tobom raspravu oko nekih grupa,tema i svaki put si sebe stavljao u inferironiji položaj u odnosu na svakog bilo da se radi o muzici,godinama itd.

 

Zapitao sam se ko je ovaj čovek koji sa toliko ubeđenja,retorike priča o svetskim bendovima koji svoj kvalitet su dokazali kroz godine i godine rada.

 

Mnogi ovde album neke grupe ocene sa "govno","sranje","shit" i na njih i ne obraćam toliko pažnju ali kada dođe do tebe to su "recenzije" sa uvek negativnim ocenama, a nijednom ne propuštaš da u njima spomeneš sebe i naravno u inferiornost tvog muzičkog ukusai umeća.

 

Hmmm

 

Slučajno pogledam tvoj signature u ovoj raspravi i odem na tvoj sajt.

Provalim da te znam sa svirki jer smo mislim iz istog grada i znam tvoj ceo opus od onog bezveznog projekta vervil pa na ovamo.

 

Onda ukapiram sve, zašto ovoliko halabusanje i veličina tvoje figure.

Ti si taj koji leči ovde komplekse a i ti imaš i najviše razloga za to jer tvoje muzičko umeće (gitaroško) je stagniralo i stalo od onog trenutka kada je i počelo ispravi me beše neka 1995god u 3M.

 

Sad mi je iskreno krivo i žao.

 

Krivo što sam gubio vreme u priči sa tobom.

Žao što ti nisam odmah ponudio da odeš na časove možda za tebe ima još nade čak i sada.

 

Ako budeš želeo mogu ti preporučiti neke ljude da ti pomognu a u svakom slučaju od mene nećeš dobiti zadovoljstvo rasprave više na forumu bar dok ne naučim korišćenje svog instrumenta i poziva.

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bar im svi albumi nisu isti (ko recimo kod Evergrey), termin koj se trazi je regressive metal band/

 

ovo zaista ne moze da se kaze za EVERGREY ako se tebi ne svidja sto neko ima isti stil i odrzava pravac od svog nastanka imas druge bendove nemoj da pljujes po ostalima!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, miješaš stvari. icon_smile.gif

Recenzije u magazinima poput CKM-a odnosno Klika odnosno FHM-a odnosno Playboya nemaju veze sa ovim.

Skontao da ima humora koji sličan meni, ali ne u recenzijama.

Ocigledno da nisi pazljivo citao rezenzije u CKM-u...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Eternal Flame: reč "inferiorno" koristiš jako pogrešno. mhihi.gif

Da pomognem? Superiorno je ono sto je EF hteo da upotrebi, rekao bih.

 

Mada se ne slazem sa njegovim napadima u ovom slucaju, ne svidja mu se sto je Dushan izneo negativnu kritiku kroz kvalitetnu recenziju novog DTa, a onda bez argumenata ispljuje Vervil...

 

Dajte malo slobode misljenja ovuda...

 

p.s. Ne slazem se u jos jednoj stvari sa EF - Dream nije sve manje i manje prog metal bend zato sto je sad prog rock kao sto ti kazes. Ni blizu prog rocka su oni danas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da pomognem? Superiorno je ono sto je EF hteo da upotrebi, rekao bih.

 

Mada se ne slazem sa njegovim napadima u ovom slucaju, ne svidja mu se sto je Dushan izneo negativnu kritiku kroz kvalitetnu recenziju novog DTa, a onda bez argumenata ispljuje Vervil...

 

Dajte malo slobode misljenja ovuda...

 

p.s. Ne slazem se u jos jednoj stvari sa EF - Dream nije sve manje i manje prog metal bend zato sto je sad prog rock kao sto ti kazes. Ni blizu prog rocka su oni danas...

Čekaj bre ispade da ja ovde pričam o vervilu a spomenuo sam ga u samo jednom kontekstu to da je bezveze. Znači nisam pljuvao već sam rekao o muzičaru kojeg nevoljno pratim nekih 15godina i poznajem njegovo umeće.

 

Ovde nije priča o posledenjoj recenziji već ceo pristup pisanja njegovih "recenzija". Da podsetim čovek je ocenio celu muzičku karijeru ovog benda u manje više negativnom tonu a moje neslaganje sa njim ide mnogo dalje ako se setimo da je na mnogim temama slično i gore pisao sa neke njegove nebeske distance.

Mene je to nerviralo i samo sam se pitao odakle sve to dolazi ali kao što sam rekao u poslednjem postu ova misterija je za mene rešena i ovde s time završavam.

 

 

A sad za tebe nešto Apeiron ako neshvatiš ovo pogrešno, naime ja sam čovek koji je takođe prvo čuo Images od DT ili Mindcrime i Rage For Order od Ryche

ali sam svestan da posle 15 godina nemogu očekivati da DT izbaci Images II pa makar ga i tako nazvali. Ovo saznanje se naziva odrastanje i moramo ovaj octavarium prihvatiti onakav kakav je sa svim svojim dobrim i lošim stranama.

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocigledno da nisi pazljivo citao rezenzije u CKM-u...

Nemam ih šta pažljivije čitati.

One su jedina stvar koju sam čitao u CKM-u pošto mi se sam magazin blago gadi (ali dobro dođu slikoviti dijelovi da se prekrate pauze u teretani). Recenzije su kratke i površne, bez puno objašnjavanja. Ako tebi to liči na mene...

Ako je bila neka posebno dobra recenzija, skeniraj mi pa pošalji.

 

Mada se ne slazem sa njegovim napadima u ovom slucaju, ne svidja mu se sto je Dushan izneo negativnu kritiku kroz kvalitetnu recenziju novog DTa, a onda bez argumenata ispljuje Vervil...

 

Dajte malo slobode misljenja ovuda...

Ti si valjda moderator ovdje negdje.

Eternal Flame ja valjda retardiran.

Par 'valjda' je viška ovdje.

Probaj izmjeniti moju poruku sa 'edit', isjeci 'valjda' za koje misliš da je viška.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...