Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

preslusano, ima meni nekoliko OK pjesama, istina da sam ocekivala mrvicu vise nakon LaBriea koji me odusevio no album i dalje ostaje dobar. Primjecuje se utjecaj drugih bendova tipa U2, IM, te hrpe vec poznatih riffova itd.. Neki ce reci da je album neorginalan i iskopiran radi toga, no meni je dobar:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se cini da je vrlo, vrlo prazan.... slusao sam ga 3-4 puta i svidja mi se samo jedna pesma... moguce da cu ga tek zavoleti, ali za sada mi se ne cini dobrim (kao sto mi je ToT bio cim se pojavio)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, u prvoj stvari postoji deo skoro potpuno isti kao u This Dying Soul a u Panic Attack-u jedan deo instrumentala mi je poooznat strashno ali ne znam odakle... je li primetio josh neko?

 

Inace, album je OK, shto ga vishem slusham to mi je bolji - ali na kraju ipak nece moci da me odushevi kao neki raniji radovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, u prvoj stvari postoji deo skoro potpuno isti kao u This Dying Soul a u Panic Attack-u jedan deo instrumentala mi je poooznat strashno ali ne znam odakle... je li primetio josh neko?

 

Inace, album je OK, shto ga vishem slusham to mi je bolji - ali na kraju ipak nece moci da me odushevi kao neki raniji radovi.

Misliš onaj deo u Panic Attack gde dve gitare sviraju onu Iron Maiden melodiju, mislim ja je nisam nigde čuo ali me asocira na Maiden-e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga svaki clan se pored DT-a bavi sa jos milion drugih bendova i naravno da je onda kreativnost samog DT-a u padu.Necu jos nista da osudjujem unapred ali cini mi se da je u pitanju mozda najslabiji DT album do sada(sto naravno ne znaci da nije odlican)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To kako vrednuješ nove albume DT je vezano za to koliko si napaljen u datom trenutku (ili koliko si odrastao? hm...), a ne koliko su oni stvarno dobri ... Meni je poslednji odličan album bio Scenes from a Memory, recimo... icon_mrgreen.gif Mada još nisam slušao Octavarium pošto je još u fazi download-a icon_sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro... Dao sam mu nedelju dana preslušavanja pre komentara icon_biggrin.gif

 

U principu, sviđa mi se icon_da.gif Ima dobrih momenata, ali ima i loših. Nije najbolji, ali nije ni najgori. Malo su popustili sa testerisanjem po gitari icon_uhoh.gif , a i sviđa mi se pinkflojdovski (pri)zvuk koji se provlači kroz ceo album (npr. prelazi između pesama). Malo češće se može čuti bas i klavijature, što baš i nije bio slučaj na poslednja dva albuma musik19.gif

 

Da li ovo znači da se vraćaju prog rock korenima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znash samo gde da trazish (nisi na pravim hub-ovima)... ima ih sad su se vec nakotili.

Ja sam skinuo LABria misleci da je DT, a sad nalazim samo to isto (gledam po megabajtazi pesama icon_biggrin.gif )

 

 

Uglavnom visim na MEtal gods i the gud hubovima

Reci neke lepe (pune prog fanova) hubove gde se mogu naci neke lepe nove stvari icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...