Jump to content

EKV


SRLE

Recommended Posts

jel onaj ekv tribute petak u 19.30? Neshto mi je to rano?

Inace mislim da u tom bendu peva mushko a ne zensko!

Ma neka je rano, samo da je EKV. Lepše bi bilo po mraku, but what the heck, imaćemo kišu. icon_wink.gif

Da, to je provereno tribute u kome pevač liči malčice na Džima Morisona - inače bend koji je trenutno najbolji tribute EKV-a kod nas. Vredi videti i čuti.

Je l' ima još zainteresovanih ljudi sa ove teme da se okupljamo svi zajedno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je 100% onaj tribute iz skc-a,sto su svirali 5.novembra...100%

I oni su se deklarisali kao EKV-tribute...

I,da,pevac im malkice lici na Morrisona,profo,jel' malo stariji taj chika? icon_biggrin.gif

Ako je to taj tribute,imaju i zenskog prateceg vokala i zvuce neopisivo dobro...jos sam pod utiskom od novembra-ne secam se kad sam se na nekoj svirci toliko gubila icon_redface.gificon_biggrin.gif

Dace nam se da je to taj tribute. 233.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je 100% onaj tribute iz skc-a,sto su svirali 5.novembra...100%

I oni su se deklarisali kao EKV-tribute...

I,da,pevac im malkice lici na Morrisona,profo,jel' malo stariji taj chika? icon_biggrin.gif

Ako je to taj tribute,imaju i zenskog prateceg vokala i zvuce neopisivo dobro...jos sam pod utiskom od novembra-ne secam se kad sam se na nekoj svirci toliko gubila icon_redface.gificon_biggrin.gif

Dace nam se da je to taj tribute. 233.gif

Pa nije baš stariji čika, cijelnim da nema preko 30 godina. Samo, ti si mnogo mala pa ti tako izgleda. :-PPPPPPP (što ovde ne postoji smajli sa plaženjem?). Otkud ti to da imaju ženski prateći, nije je bilo ni u SKC-u ni u Domu Omladine pretprošle godine?

 

Kako mi je krivo što niste bili sinoć. :-( Tanja je, naravno, svirala/pevala Iznad grada i posvetila je Milanu, a Rundek je svirao Kao da je bilo nekad. 'ladno sam naleteo na Dušana i malu bubnjarku, mada na Tanji i nije bilo gužve. icon_biggrin.gif Bilo je fenomenalno, a uz svesrdnu Dušanovu pomoć (10x man icon_biggrin.gif) + bubnjarkinu i njene ortakinje, mahao sam k'o lud majicom sa Milanovom slikom. Mnogo mi je žao što je nije primetila... kasnije smo istom tom majicom Dušan i ja mahali na Rundeku, ali je ni on nije video. icon_sad.gif

 

Mnogo ste propustili. Zaista je bilo divno, jedino sam se skroz izbedačio kad su majmuni pretukli onog jadnička koji je bacio čašu. icon_sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

baj d vej........ malopre sam gledala one kocerte,uvek se rastuzhim....posebno kada gledam onaj u Novom Sadu...i tako se izbedachim,znachi.....nikad necju moci da ih gledam uzhivo

Ja sam ceo danasnji dan provela gledajuci spotove...

Ubedljivo je najistripovaniji 'DumDum'.I najbolje odradjen,rekla bih.

Ali,fora je sto 'Oci boje meda',uz one psihodelicne muzicke delove i dok se Magi i Bojan ljube,pa kad ona igra na poljani i kad padaju jedni preko drugih,kao i Firchi na pocetku sa pticom-prosto nije trip nego loodilo neko...ceo spot je skroz chudan...nikad pre, kad se pojavljivalo na tv-u,nisam obracala paznju,eto sad mi nekako doslo..

Ne mogu bas najbolje da opisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po svemu sudeći, danas kupujem klavijaturu. Ketty, spremi svoje male prstiće jer MORAMO da se sastanemo ovih dana. Nažalost, zbog problema sa platom o kojima sam vam možda pričao neću uspeti da skupim pare i za pojačalo na baterije, tako da za sada ostaje akustična gitara + klavijature za naša okupljanja. Ionako u Mitrosu nemaju više tog Fendera na baterije...

 

Bubnjarka mi je rekla da ima pevača (i da je sa njim pravila neki spisak, mada smo nas dvoje napravili preliminarni spisak od nekih 45 stvari), da ima i klavijaturistkinju koja nema klavijature :biggrin:, ima i basistu... i eto, ima i mene. icon_wink.gif

Sada bih vas zamolio da mi napišete spiskove svojih omiljenih pesama (i ne preterujte, neka bude 3-5, bez ponavljanja) kako bih znao koje su pesme prioritetne. Podrazumeva se da ćemo 100% sigurno (zapravo nije 100% jer je moj spisak, ali u suštini tu su sve najbitnije stvari) spremati sledeće stvari (ide spisak po albumima), a sve van toga će zavisiti od vas i od nas: icon_smile.gif

 

Geto, Oči boje meda, Tattoo, Budi sam na ulici, Ti si sav moj bol, Kao da je bilo nekad, Novac u rukama, Zemlja, Pored mene, 7 dana, Zid, Iznad grada, Krug, Srce, Sinhro, Par godina za nas, Dum dum, Idemo, Zajedno, Anestezija.

 

Moje želje su Ljudi iz gradova (verzija sa koncerta u Domu omladine iz '91), Bledo, Ruke (mada ovo gotovo sigurno nećemo da sviramo), Jesen, Olovne godine/I've always loved you, Voda... i tako to. icon_smile.gif

Edited by profa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa www.muzika.com:

 

Tribute to EKV u Splitu

 

Koncert "tribute to EKV", koji se trebao održati u ljetnom kinu Bačvice u Splitu 6.8., a koji je otkazan zbog zabrane sanitarne inspekcije radi buke – ipak će se održati, i to u tvrđavi Gripe u četvrtak, 25.8., sa početkom u 21:00 sat.

Koncert se organizira u čast i spomen na grupu Ekatarina Velika, jednu od najvećih i najznačajnijih rock ikona ovih prostora. Prve postave benda, na žalost, više nema. Ivan Vdović (bubanj) umro je 1992. god, tekstopisac, pjevač i gitarista Milan Mladenović 1994., Bojan Pečar (bas) 1998., a klavijaturistica Margita Stefanović-Magi 2002. EKV je bio spoj velikog talenta, kreativnosti i svijesti i ostavili su trag toliko dubok da ih i današnje generacije otkrivaju izvan svih trendova, a rock (i ostali) glazbenici nalaze inspiraciju u njihovoj ostavštini. Sa sedam studijskih albuma izvršili su golemi utjecaj na kompletnu današnju rock scenu. Kao simbol urbanih osamdesetih, njihov opus danas, nakon toliko godina, izgleda i zvuči svježije i modernije nego prije petnaest-dvadeset godina.

Na tribute koncertu u tvrđavi Gripe će nastupiti splitske grupe Frakcija i Justin's Johnson, zagrebački Veliki Bijeli Slon (EKV tribute band), Goran Bare, Darko Rundek i Srđan Gojković-Gile, frontmen Električnog Orgazma. Kuriozitet je da Rundek nastupa bez matičnog benda ali uz pratnju splitskih mladih nada Justin's Johnson, koji će i samostalno izvesti nekoliko obrada pjesama EKV-a. Iz agencije MONOMEDIA, organizatora ovog koncerta, doznajemo da je potvrđen i nastup Urbana i njegove četvorke, a pregovara se i sa još nekim izvođačima tako da sve miriše na istinski spektakl. Svi izvođači sviraju isključivo pjesme od EKV, u vlastitim obradama i aranžmanima.Također, kroz ovaj happening će se izraziti i protest zbog zabrane koncerta u ljetnom kinu Bačvice, tako da se pozivaju svi koji su uživali u brojnim koncertima na tom, po mnogima, najboljem splitskom prostoru za ljetne rock svirke. Organizatori stoga napominju da su u prodaji i vrijede iste ulaznice koje su bile namijenjene za koncert na Bačvicama, a mogu se kupiti u CD shopu "Dancing Bear", cafe baru "Bounty" i knjižari "Utopia" pored Ghetto cluba.

 

---------------------------------------------

 

Damn, damn, damn! wallbash.gifwallbash.gifwallbash.gif Hoću da odem u Hrvatsku! Svega mi, ovog trenutka bih otišao tamo samo da ne radim sutra, a glupo je da tražim slobodan dan ovako kasno. icon_cry.gificon_cry.gificon_cry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Profo,Ketty nece da svira. no.gif

 

Jao,super,pravite neku svirku STO PRE!!:veseli:biggreens.gifbiggreens.gif

Ja bih 'tela da cujem i Grad i Dolce Vita icon_biggrin.gif ...Mislim da I've always loved u nije dobra za izvodjenje,para ushi dosta(meni ne,ali vecini ljudi da),a ja cu da vam se rasplacem tamo ako to budete svirali. icon_sad.gif

E,i svirajte live verziju 7 dana,kad na pocetku ide g,b,f umesto g,c,b. icon_cool.gif

Meni je bolja live verzija od originala. icon_cool.gif

Nastavicu jos sa svojim prohtevima icon_smile.gif ,odo' sad na cerupanje. pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,ljudi,pomagajte,ne mogu da se setim sta su jos svirali na bf-u ekv tribute:

Ti si sav moj bol,Nisam mislio na to,Ljubav,pored mene,Sinhro,Srce,Par godina za nas,Oci boje meda,Idemo,...???

I can't remember. wallbash.gif

imsh an prethodnoj ili pre dve strane,al..ajd da ti ushtedim trud

 

Ti si sav moj bol,Idemo,Novac u rukama,Zajedno,Nisam mislio na to ,Par godina za nas,Zemlja,Srce,Sinhro,LJubav,Pored mene...msilim da je to To. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da ja ne bih vise smarala Moni sa diskovima (posto sam joj vec natovarila 2 da mi nareze), zanima me da li bi mogla neka od vas - Veronika, Ketty, Sex ili Dea - da mi nareze spotove EKV-a? rolleyes.gificon_redface.gif

Što mora da bude neka, zašto ne bi mogao da ti to nareže, recimo, fillex, Dushan ili profa? icon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, svejedno mi je...pitala sam, pa ako moze bilo ko... Hoces ti?

Naravno. :-)

A i bolje režem od fillexovog rezača za olovke. icon_biggrin.gif

 

@Vampiria: pa ti nemoj da moliš, snimićemo ti i bez toga. Jesi li iz Beograda? Ako jesi, i ako hoćeš, možeš da se okupljaš sa nama kada se izorganizujemo za sviruckanje EKV-a + svega i svačega, a ako nećeš, mogu da dignem FTP server pa da ostavim link ovde. Mali problem je to što sam juče prebačen na digitalnu centralu, tako da mi ADSL više ne radi, a kada će - ne znam. icon_mad.gif Sad su se setili da me prebacuju, nakon 10 godina mučenja... violent.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno. :-)

A i bolje režem od fillexovog rezača za olovke. icon_biggrin.gif

 

@Vampiria: pa ti nemoj da moliš, snimićemo ti i bez toga. Jesi li iz Beograda? Ako jesi, i ako hoćeš, možeš da se okupljaš sa nama kada se izorganizujemo za sviruckanje EKV-a + svega i svačega, a ako nećeš, mogu da dignem FTP server pa da ostavim link ovde. Mali problem je to što sam juče prebačen na digitalnu centralu, tako da mi ADSL više ne radi, a kada će - ne znam. icon_mad.gif Sad su se setili da me prebacuju, nakon 10 godina mučenja... violent.gif

sad.gif

Pa nisam bre iz Bgd-a. Lako bi mi bilo. sad.gif

Ovako bukvalno crpim sve informacije vezane za EKV od vas ili mog tadasnjeg prijatelja ciji se brat poznavao sa vecinom clanova... eto tako. sad.gif

I jeste tuzno.

Pogotovo kad mi je nestao odjednom i iznenada original disc EKV-a(poklon od istog druga... I to sam zaboravila koji je disc u pitanju jer je to bilo za vrijeme slavljenja Nove a ja bila jhpovsouihrpsiuh-qaij['njhbKJHBXC V,JABPOEUFQO8GYUH i tome sl.)

 

 

 

icon_smile.gificon_smile.gificon_redface.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
bli su profa i Dushan,ja nisam mogla sad.gif

Ne, bili smo do Milanovog groba za njegov 47. rođendan (21. septembra); Magi nažalost niko od nas nije posetio za trogodišnjicu od smrti. :-( Mnogo mi je žao, baš sam želeo da odem jednom i do nje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...