Jump to content

EKV


SRLE

Recommended Posts

Mogao je biti i bolji, popularniji i muzicki uticajniji da nije bilo Milanove ideologije 'Izgubljene generacije' ili 'Generacije bez buducnosti' koju je vezao za EKV i koja im je kako se kasnije pokazalo donijela vise stete nego koristi....

Pa Milan je hteo nesto da kaze i dosta stvari su cak ispale i prorocke ,nije mu cilj bio da bude popularniji od Lepe Brene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"MARGITA JE BILA OBICAN COVJEK, KAO I SVI DRUGI, I POZITIVAC I NEGATIVAC, NO CESCE JE DOVODILA LJUDE U LOSE I OPASNE SITUACIJE NEGO IH DIZALA U NEBO, A SVE MAHOM ZBOG DROGE.

BILA JE DOBAR UMJETNIK, TALENTOVAN VISESTRUKO I NJEZNA DUSA.

STO SE PRICA KOJE JE MAGI OSTAVILA TICE, TU TI NE MOGU POMOCI, JER IH NIKOM NE DAJEM, CEKAJUCI DAN DA IH JEDNOM OBJAVIMO.

IMA NEKOLIKO PRICA KOJE JE ONA OBJAVILA U ZBORNICIMA UDRUZENJA KNJIZEVNIKA ARS ANTIBARI BAR, PA IH AKO IMA U BIBLIOTECI NADJI I PROCHITAJ."

 

"NA ZALOST, O MOJOJ DRUGARICI SAM NAPISAO JEDNU JEDINU OVAKVU PRICU.

I MISLIM DA JE DOVOLJNO.

ZANIMLJIVIJE SU NJENE PRICE I ONO STO JE OSTAVILA ZA SOBOM KAO AUTOR."

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Milan je hteo nesto da kaze i dosta stvari su cak ispale i prorocke ,nije mu cilj bio da bude popularniji od Lepe Brene.

Da htio je da kaze. Pa svi su oni htjeli nesto da kazu. Poslusaj bilo koji album Azre, Parnog valjka, Haustora... i vidjeces da su mnoge njihove pjesme prorocke.

 

Ja sam govorio o necemu drugom ali ne bih sad o tome sirio pricu, sem ako insistiras...

 

Ekatarina je dobar bend i veoma je lijepo sto mozemo reci da je to nas najbolji bend, a da pritom ne mislimo na Bijelo dugme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Broj mojih godina nije ni preko 30 ali ni mnogo ispod tako da savrseno dobro pamtim ta 3 koncerta, mada - iskrena da budem - poslednji je ujedno i bio jedan od njihovih oprostajnih ( a da toga, u to sam ubedjena, uoopste nisu bili svesni ), a zaista mi se nije svidelo mesto gde se odigrao!!!

Naime, radilo se o revijalnom delu Budvanskog festivala, u pitanju je avgust 1994. godine, a Mladenovic je umro ubrzo nakon toga.

Bila sam tada na moru, zatekla se dole i nisam mogla da verujem da ce se zaista i pojaviti na bini. A pojavili su se, naravno, i odsvirali tih 45 minuta ili nesto duze uz ne bas preterano razdraganu publiku.

Secam se da je M.M. jako lose izgledao, da je bio ispijen i da ''nije vladao situacijiom''!!!

Namerno sam krenula od te trece svirke jer mi nekako nosi gorcinu i za nju me vezuju jako lose uspomene.

Prethodne dve, oba puta na NS hit godine pamticu kao vrhunac sopstvenog sazrevanja i nesto najlepse sto je devojci koja je jako mlada i koja ulazi u svet muzike moglo da se desi.

Ta energija, taj zvuk ( bilo je tu jos mnogo bendova ali je razlika u klasi bila ocigledna ), te pesme u live izvodjenju... Savrseno i neponovljivo.

I da, zaista je tesko sa ove distance vratiti se u taj klinacki period i to osecanje dozivljenog ali drago mi je da sam to dozivela i bila deo istorije.

Uostalom, EKV mora da se shvati da bi se razumeo i zavoleo. Ja sam pocelada ih slusam u 5. razredu osnovne i do dan danas nisam izgubila emociju prema njima. Naprotib, mislim i da je do te mere porasla da to recima ne mogu opisati.

 

Sto se tice toga da u mom profilu pise musko mislim da je iluzorno objasnjavati. Mala igrarija jer mi je tako bilo interesantno.

Sto se tice Beba ovo nije tema o njima a tamo smo se sve lepo i nasiroko objasnili tako da ne zelim ni o tome. Moje je pravo da nekoga gotivim ili ne, smatram da je i to objasnjeno.

 

A ovde je jedino bitan bend koji se zvao EKV i ja sam jako tuzna sto su tako rano otisli... Ali u legendu. Hvala Bogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma opusteno, ja se nikada ne ljutim...

Sve ovo je ipak samo prepiska koja ponekad izadje iz uobicajenih tokova pa onda ljudima koji samo citaju bude jos interesantnije.

Uostalom, to i jeste sustina foruma.

Zato, svaka cast svima vama na dosadasnjih 98 stranica koje su ispisane o EKV-u.

Jako sam ponosna zbog toga jer je to najbolji dokaz da nas ima mnogo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...