Jump to content

EKV


SRLE

Recommended Posts

AAA ljudi... mojne se svadjate... Long live!! icon_wink.gif

 

Btw, MiZ sviram 23.6. u Kovacici sa 202-jkom (sto inace i nije nesto pohvalno, ali ajde) i nece biti onaj Unplugged, vec normalan EKV... icon_smile.gificon_smile.gif

 

a 2.7. u klubu Blue Moon imamo samostalnu svirku... Znaci sat i po EKV-a i Sarla Akrobate (zajedno)...

 

eto, to je moja reklama icon_smile.gificon_smile.gif

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej ljudi pa nemojte da dozvolite da nam tema padne u zaborav icon_wink.gif Jedva vas nadjoh na dnu stranice...

Vidim svasta se pisalo fino fino...

Lucie da li si imala prilike preslusati taj novi Firchijev album i ako jesi pisi utiske!!!

 

Sto se tice Neko nas posmatra. Drag mi je taj album i nekako cudno nostalgican. Sigurno ne najdrazi ali jednostavno treba ga posmatrati kao jednu svojevrsnu sliku vremena u kom je stvaran. Prva polovina devedesetih, pocetak rata, opste rasulo... Sve se to odrazilo na tekstove i muziku...I Bojanov odlazak naravno, je uticao na opsti zvuk benda. Meni su uvijek bili bas tuzni ta zadnja dva albuma jer kao da su i Milan i Magi pokusavali svim silama da nam otvore oci da ne dozvolimo da stvari odu predaleko. Stvari su mozda gotove za njih proroke (a svi znamo da oni prvi nestaju) ali "ovi ljudi su valjda zasluzili bolje". AKo su nam prije suptilno sugerisali neke stvari ovim albumom je sve to nestalo i ostala je samo gola i tuzna istina.

Nista vise ne oslikava taj ocaj i nemoc koji je svaki normalan covjek morao osjetiti pocetkom devedesetih nego ono vristece NE na kraju istoimene pjesme. no.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo godina unazad razmisljam koja je je to pesma od EKV-a koju bih izdvojila u nekoj varijanti!!!

Pretesko je to...

Ali ipak - ''Anestezija''... Taj text mi pomera logiku. I to saznanje da covek peva a svestan je kraja... Uzas... Ustvari, vrhunac shvatanja M.M., na zalost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E narode ajde razmrdajte se malo pala nam tema skroz, ipak je ovo EKV. Cini se meni da su se svi izmjestili negdje u juznije krajeve "Vodi me na Jadransko more.... talasi ... zovu bela jedra" icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

 

@ rock_rock - koliko ja znam Anestezija je nastala dosta ranije kada niko nije ni sanjao da ce Milana zadesiti tako opaka bolest i da mu se blizi kraj. Pjesma je o rastanku izmedju dvoje mada je moguca i izvjesna dualnost i insinuacije o odredjenim stvarima ali ipak da ne ulazimo u to cini mi se da tema Anestezije nije smrt. Upravo je to mozda odlika dobre pjesme koja ima razlicita znacenja pa je mozemo svi tumaciti po svom nahodjenju. biggrin.gif

Ah da moram se sloziti tekst je definitivno sam vrh Milanovog pjesnickog umjeca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za podrsku doticnog texta, mada - koliko ja znam - pisan je u poslednjoj fazi njegovog zivota, na zalost... Cak i da nije tako, tuzno je sto uopste pisemo o tome. Mislim, kraj kao pojam je nerazumljiv... Ali je jedini stvaran...

Uh, ne zelim vise nikada da pisem o tome, oprostite mi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U redu je nemoj se da se previse uzbudjujes. Smrt sama po sebi i nije tako strasna ali valjda to saznjanje dolazi sa godinama, ko zna. Evo necemo vise o tim stvarima... Na kraju, nije ni bitno o cemu je pjesma, bitno je da smo mi nasli neku nit koja nas povezuje sa njom... U sustini muzika EKV-a je ono sto je vazno a sve ostalo manje vise!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima u sredu na RTS 2 koncert EKV-a. Ali pocinje u 6 ujutru. ph34r.gif

Samo da uzmem nazad svoj TV tjuner i snimam ga na komp. Mada imam neki osećaj da će biti jedan od onih koncerata koje već posedujemo. sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milan je bio najveca pojava koja se rodila na ovim prostorima veca u svojem poslanju i od Brege, Štulica, Rundeka, itd ,itd jer njegovi tekstovi i poruka nadilaze prostor, politiku i ograde svih vrsta...to je cista istina ubrizgana u venu... sa akcentom na venu. icon_mrgreen.gif ....mislim da se EKV ne moze nadrasti u smislu nekih drugih bendova upravo zbog recenog..to je poezija (nisu banalni tekstovi koje vreme unisti)..ona se uvek i zauvek iznova cita tj. slusa... kada čujem neke pesme, padam u bedak i to nikako ne znači da su loše, naprotiv, to znači da su jako dobre, možda savršene, čim se me uspele baciti u bedak. ustvari, i ja pišem, pa se slučajno razumem u te stvari icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

I od Stulica i od Rundeka a? Haha. Nego cudno kako si u tom zaista silnom drustvu stavila i Gorana Plagijatora Bregovica. Haha.

 

Kada su ga pitali sta misli o EKV-u on je rekao da njihovu muziku ne shvata ozbiljno, ali kada je cuo da je Milan umro od raka onda je promijenio svoj fensi stav i sa izrazom lica punim postovanja i dubokosmislenog razumijevanja otisao na sahranu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh narode bas nesto razmisljam ovih dana i interesuje me sta je bilo sa Gagijem (Mihajlovic) iz prve postave EKV-a. Koliko se sjecam nisam nista nasla o njemu da li je ziv bavi li se muzikom i tako to.

unaprijed zahvalna.

 

pozdrav svim Ekvevomcima (upravo izmislih novu rijec icon_biggrin.gif )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cula sam na adi pre koji dan Dum Dum u nekom kaficu.Odusevila sam se.

I ovde u Budvi(inace se ispira mozak narodnjacima na bukvalno svakom mestu),u jednoj cevabdzinici sinoc su pustili ekv...

Mnogo mi bude milo kad tako slucajno nabasam na neko mesto i cujem ekv.

Mnogo draze nego kad odem na neku ekv svirku u okruzenje gde svi nesto kao glumataju kako obozavaju njihov, o,tako dragi ekv,glumataju neku depresiju,kaobajagi urbana beogradska elita i seru kako textovi ekv-a nose tako duboku pouku i onda kad ih pitas sta to u stvari znaci,koja je zapravo poenta,ne znaju da ti kazu.Ako autor nije stvorio poentu,nema razloga da je bilo ko vestacki pravi.

Poz svima,odo' na plazu. icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ketice wub.gif

Proslogodisnji EKV tribjut opet svira na beer festu, peti dan. Nadam se da cemo se provesti kao i prosle godine. icon_da.gif

 

Ovo sam morala da postujem. Sa kst foruma je. Neki lik komentarise na temmi o ekv veceri.

Za vece EKV-a nece biti pica jer istripovanim osobama samo fali da se napiju..sta posle raditi sa njima? Prevelika koncentracija ludila na jednom mestu..

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cula sam na adi pre koji dan Dum Dum u nekom kaficu.Odusevila sam se.

I ovde u Budvi(inace se ispira mozak narodnjacima na bukvalno svakom mestu),u jednoj cevabdzinici sinoc su pustili ekv...

Mnogo mi bude milo kad tako slucajno nabasam na neko mesto i cujem ekv.

Mnogo draze nego kad odem na neku ekv svirku u okruzenje gde svi nesto kao glumataju kako obozavaju njihov, o,tako dragi ekv,glumataju neku depresiju,kaobajagi urbana beogradska elita i seru kako textovi ekv-a nose tako duboku pouku i onda kad ih pitas sta to u stvari znaci,koja je zapravo poenta,ne znaju da ti kazu.Ako autor nije stvorio poentu,nema razloga da je bilo ko vestacki pravi.

Poz svima,odo' na plazu. icon_cool.gif

Znas, Milan je bio okej decko ali je visio ovde u Novom Sadu na semi. Volim ja EKV, cak i ako su malo previse u jednom momentu pali pod uticaj Simple Minds, ali buduci da sam ga sretao u ocajnom stanju dok je sa likovima sto su m ise motali po kvartu cekao da se uradi nekako imam neki cudan odnos prema M.M. kao umetnickoj personi.

Megi je vec bila nesto drugo i zapravo dobar deo tog artizma sa smislom je dolazio od nje. Bar je takav bio moj utisak, no mozda je to samo bila moja losa procena? No, sve u svemu super je to muzika, nema spora, ali nekako imam otklon od tog aktuelnog kulta EKV i pokusaja da ih pretvore u nesto sto oni nisu bili. .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci Milan je bas bio u teskom stanju po pitanju dopa? Uvek sam mislio da su Magi i Bojan bili najvece djankoze u bendu. A svako idoliziranje je po default-u odvratno. Ketty je lepo ubola svojim postom, sva ta isfoliranost je bljak, a biti depresivan je danas gotovo receno in. Ako si mentalno uravnotezen - nije to to. Uopste se velika fama pravi oko celog novog talasa - sjajna je to muzika bila, bilo je tu puno kreativnih bendova, mladih ljudi, ali mi je malo neukusno to secenje vena, prolivanje suza i sl. Bilo pa proslo, ostala je dobra muzika, a nista nece podici clanove EKV-a iz groba niti nas vratiti u doba Paket Aranzmana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci Milan je bas bio u teskom stanju po pitanju dopa? Uvek sam mislio da su Magi i Bojan bili najvece djankoze u bendu. A svako idoliziranje je po default-u odvratno. Ketty je lepo ubola svojim postom, sva ta isfoliranost je bljak, a biti depresivan je danas gotovo receno in. Ako si mentalno uravnotezen - nije to to. Uopste se velika fama pravi oko celog novog talasa - sjajna je to muzika bila, bilo je tu puno kreativnih bendova, mladih ljudi, ali mi je malo neukusno to secenje vena, prolivanje suza i sl. Bilo pa proslo, ostala je dobra muzika, a nista nece podici clanove EKV-a iz groba niti nas vratiti u doba Paket Aranzmana.

Jok, ti si imao problem sa dopom...na zalost trosio je kolicine koje bi ubile omanjeg stajerskog konja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas, Milan je bio okej decko ali je visio ovde u Novom Sadu na semi. Volim ja EKV, cak i ako su malo previse u jednom momentu pali pod uticaj Simple Minds, ali buduci da sam ga sretao u ocajnom stanju dok je sa likovima sto su m ise motali po kvartu cekao da se uradi nekako imam neki cudan odnos prema M.M. kao umetnickoj personi.

Megi je vec bila nesto drugo i zapravo dobar deo tog artizma sa smislom je dolazio od nje. Bar je takav bio moj utisak, no mozda je to samo bila moja losa procena? No, sve u svemu super je to muzika, nema spora, ali nekako imam otklon od tog aktuelnog kulta EKV i pokusaja da ih pretvore u nesto sto oni nisu bili. .

Bravo za poslednju recenicu!!!Apsolutno se slazem.Licno smatram da,osim par pesama kao ''zajedno'',''just let me play some modern rnr'',''DumDum'',''Ti si sav moj bol'' i jos po nekih,zapravo i nema neke poruke iako mnogi lupaju glavu u vezi toga ''sta je pisac hteo da kaze''..

Covek se drogirao,bilo mu mnoooogo dobro na tripu,dosao kuci i napisao istripovani tekst,ni ne razmisljajuci o tome da ce neki klinci 10,20 godina kasnije to tumaciti..ni sam ne tumacheci...

mislim da je prosto to tako bilo...Sigurno je imao veliki pesnichki talenat,ali ,zaboga, bio je samo covek...nazalost neki to nece shvatiti..i smatram da je taj aktuelni kult ekva,kako si ti rekao, chisto skrnavljenje...neko ko zaista voli ekv tako nesto ne bi ni mogao da pokusa,to idealizovanje je apsurdno,uvredljivo praktichno...

Ne slazem se za Margitu,no mozda je i ovo moja losa procena?

U svakom slucaju niko od nas nije bio deo te priche,pa procenu i ne bismo mogli(trebali) da pravimo... 233.gif

______________________________________________________

 

 

@dea + ekipa:

Ja sam skroz za tu varijantu za bf,prosle godine je bilo toliiiko dobro da je to bolesno...secam se svakog dela svirke..Znaci moramo i ove godine obavezno...

Ja do 16 verovatno necu biti u bg-u,pa molim nekoga(dunja ti si mi najodgovornija icon_wink.gif ) da mi javi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne vidim zasto mora u svakoj pesmi da se trazi neko znacenje... jednostavno, kao apstraktne slike, nema nista na njima, a opet podsticu razmisljanje, izazivaju emocije...

 

voleo bih da vidim jos neki "besmislen" bend danas koji moze da dovede toliko ljudi na cert...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...