Jump to content

EKV


SRLE

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Pisalo je u blicu i u novostima da pgp sprema novi album ekv-a. Radice obradu Milanovog glasa i stavice neke stare pesme(Par godina za nas, Jadransko more...)

Tako mi je rekla drugarica.

Prošle godine sam pričao sa Firchijem i rekao mi je da planira da uradi obrade pesama EKV-a u drugačijem fazonu. Na jednom forumu je zamolio ljude da naprave svoje spiskove omiljenih pesama, na osnovu kojih će birati šta prvo da radi. Od Bojane (nirvana girl) sam čuo da je on sada u Srbiji, i da bi trebalo da to izda za PGP, tako da je moguće da se radi o istoj stvari. Meni to sa ubacivanjem njegovog glasa zvuči kao dezinformacija - to njegova majka nikada ne bi dozvolila. Jeste da su napolju izdali poslednji album Queen-a na taj fazon, ali čisto sumnjam da to može da se desi sa EKV.

 

Žao mi je što nisam više u kontaktu sa Firchijem, bar bih znao iz prve ruke šta se dešava. Inače, taj materijal je trebalo da izda još u julu prošle godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album 'EKV Revisited' je već gotov, a izaći će početkom proleća za PGP.

Koliko znam, pesme za ovaj album je birao sam Firči, koji je i odsvirao

čitav materijal uz gostovanje Janija. Priča o fanovima koji će birati pesme

je netačna, mada sam čuo da će biti još ovih albuma, pa se možda na

nekom narednom uradi takvo što.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Priča o fanovima koji će birati pesme

je netačna, mada sam čuo da će biti još ovih albuma, pa se možda na nekom narednom uradi takvo što.

Teško da je netačna, pošto sam lično slao Firčiju svoj spisak pesama, kao i još nekoliko ljudi na tom forumu. Firchie nam je *tražio* da mu pošaljemo spiskove od po 10 omiljenih pesama, kako bi se lakše odlučio koje pesme prvo da radi. I da, jeste planirao da bude više albuma.

 

[Edit] Napominjem da se sve to dešavalo početkom prošle godine, ili tu negde. Sećam se da sam poslednji mejl sa njim razmenio negde u vreme kada sam otišao u vojsku, što je bio decembar 2005. Mislim da je taj izbor pesama pao na proleće 2006, ali nisam siguran. Znam samo da je planirao da završi prvi album u junu, i da je promocija trebalo da bude u NY u julu 2006.

Edited by profa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li su fanovi birali koje će se pesme pojaviti na ovom albumu?

Nisu.

Dakle, nije tačno da su fanovi birali koje će se pesme naći na ovom albumu.

Opušteno.

 

Verujem da su od presudnog značaja bile sugestije Stan Vincenta, koji se studiozno

upoznavao sa EKV diskografijom i koji je angažovan kao producent. Stan je kao

producent ostavio za sobom gomilu rock (pretežno oldies) kompilacija i ima ogromno

iskustvo prilikom izbora pesama koje treba da predstave neki tematski presek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li su fanovi birali koje će se pesme pojaviti na ovom albumu?

Nisu.

Dakle, nije tačno da su fanovi birali koje će se pesme naći na ovom albumu.

Opušteno.

Pa u originalnom postu sam i napisao da je Firchie od nas tražio da mu pošaljemo spiskove, na osnovu kojih će ON odabrati pesme. U neku ruku fanovi ih i jesu birali, ako je Firchie zaista svoj izbor bazirao na onome što su stavili na svoje spiskove.

 

Verujem da su od presudnog značaja bile sugestije Stan Vincenta, koji se studiozno

upoznavao sa EKV diskografijom i koji je angažovan kao producent. Stan je kao

producent ostavio za sobom gomilu rock (pretežno oldies) kompilacija i ima ogromno

iskustvo prilikom izbora pesama koje treba da predstave neki tematski presek.

Da li imaš spisak stvari koje se nalaze na albumu? Baš me interesuje šta se na kraju našlo na njemu. :da:

 

Sigurno je da je i producent imao ulogu u celoj priči, ali ipak mislim da je Firchie bio glavni kada su pravili izbor pesama. Šta ga znam, imao sam utisak da se baš mnogo primio na tu priču sa obradama pesama (kao što očito i jeste). Nešto se prisećam čak da je bio u fazonu da uradi sve albume. Za ovo već nisam siguran, a forum je trenutno mrtav, tako da ne mogu da vidim stare postove. :(

 

Kako god, bitno je da će se ovo pojaviti u skorije vreme. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Firci je krajem 2005 zamolio clanove jednog foruma da navedu 10 najpopularnijih EKV kompozicija (ne najboljih-sve su dobre). U pitanju je bio odabir pesama za sledeci EKV cd na kojem je Firci radio :)

Album je zavrsen, a dok se ne pojavi krajem marta 2007 u prodaji evo mojih favorita:

 

- Ti si sav moj bol

- Kao da je bilo nekad

- Krug

- Par godina za nas

- Zemlja

- Srce

- Zajedno

- Oci boje meda

- Budi sam na ulici

- Novac u rukama

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Da li imaš spisak stvari koje se nalaze na albumu? Baš me interesuje šta se na kraju našlo na njemu. :da:

 

 

Nemam spisak.

Načuh da će biti Par godina za nas i Jadransko more, kao i da će biti desetak

pesama na albumu, od kojih neke u trajanju dvocifrenog broja minuta.

Možda se pojavi i neka od pesama koje je Firči radio, kao bonus.

Znam da je Firči dobio gomilu spiskova, samo izražavam sumnju da će to

biti od većeg značaja, pogotovo nakon odluke da se pojavi više albuma.

Interakcija sa fanovima, prilikom upuštanja u ovakav projekat, je sasvim

normalna stvar, ali daleko od toga da je potreban uslov za sastavljanje

konačnog tracklist-a.

Uostalom, ako se osloni na fanove, teško da će se I've always loved you

naći u selekciji, a to bi bila prava šteta ;)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Firchie je na myspace-u:

http://profile.myspace.com/index.cfm?fusea...endid=144434066

 

Moram da otvorim nalog tamo (ček, pa već ga imam?! au, samo što je sve prazno), da ga ispitam šta se dešava sa ovim. :)

Nemoj ocekivati odgovor, Firchi je ovde i ne zna gde mu je dupe od silnih intervjua i sastanaka povodom ovog albuma. Uskoro cete svi saznati sve o izboru pesama, samo budite jos malo strpljivi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz današnjeg Kurira:

 

Bio sam sa Ružicom Đinđić!

 

Čuveni bubnjar grupe EKV kaže da mu je Đinđićeva udovica danas dobra prijateljica, priseća se Milana Mladenovića i tvrdi da je mnogo bolji otac nego što priča njegova bivša životna saputnica Marina Perazić

 

U želji da se najzad, kako kaže, "oslobodi nepodnošljivog osećaja gubitka" koji ga prati posle smrti Milana Mladenovića, Ivan Fece Firči, bubnjar legendarne Ekatarine Velike, koji već skoro dve decenije živi u Njujorku, ponovo je snimio njihove pesme, tačnije - obradio ih, ali je vokal, naravno, ostao originalan. Tako će brojni poklonici ovog benda uskoro moći da njihov opus slušaju na albumu "EKV Revisited", koji će objaviti PGP RTS.

- Na ovom disku radio je jedan od najpoznatijih ton majstora Amerike, tako da je EKV konačno ispravila svoj jedini nedostatak - tehničku nesavršenost. Osim toga, sve pesme sada duže traju - najkraća šest, a najduža trinaest minuta. Poslednji put kada sam video Magi (Margita Stefanović, klavijaturistkinja grupe, prim. L. G.), a to je bilo neposredno pred njen odlazak, mnogo smo razgovarali o toj ideji. Nakon njene smrti, logično, neko vreme nisam mogao da počnem da radim na tome. Ali, malo-pomalo, i eto... - kaže u intervjuu za Kurir večno mladi Firči, koji spava samo nekoliko sati dnevno i ne komunicira sa onima koji mu se obraćaju sa "vi"!

 

Koliko je kultnom statusu grupe doprinela i tragična sudbina njenih članova?

- Sigurno dosta, iako je, pre svega, kombinacija muzike i tekstova EKV nepobitno kvalitetna i nemoguće je odupreti joj se! Činjenica je, takođe, da mi kao narod volimo da patimo... Ali, ne verujem da bi, na primer, Džim Morison danas bio tolika faca da je živ. Verovatno bi gostovao na Egzitu i bunio se protiv lošeg hotela!

 

Ipak, ima neke simbolike u Milanovoj i Maginoj smrti...

- Nisam sujeveran, još manje pobožan, pa ne bih ulazio ni u kakve fantazije na tu temu. Mislim da je njih pojeo sistem koji je ovde vladao. Osećali su koliko mnogo doprinose, a koliko malo dobijaju zauzvrat, baš kao i ja. Nije nam bilo lako, jer smo za honorar mogli da kupimo dve gajbe "koka-kole"! Menadžeri iliti caćaroši neprestano su nas folirali. Jedan mi je i dan-danas na listi za odstrel! Bili smo naivni. Tada smo, naravno, mislili da nismo, ali vreme je pokazalo da smo pogrešili! Nismo bili glupi, već nam novac nije bio prioritet. Umeli smo da sviramo po sedam-osam sati, ne zato što smo morali, nego zato što smo to voleli. Da smo imali uslove, vežbali bismo još više. Svirali smo, recimo, u podrumu Akademije, koji je smrdeo na pivo i urin, podrum SKC...

 

Imaš dve ćerke iz davno okončane veze sa Marinom Perazić, koja te je u ovdašnjim medijima često opisivala kao nezainteresovanog oca koji ih retko viđa, a još ređe daje novac za njihovo izdržavanje...

- Pre svega, moram jednom zauvek da demantujem da sam s njom bio u braku, kao što je povremeno pisalo u štampi. Brak nije u duhu mog shvatanja religije (smeh). A što se Marine tiče, neka priča šta hoće ako joj prija. Odavno sam na to navikao i ne pogađa me. Sa ćerkama sam u stalnom kontaktu, one su moje najbolje drugarice! Dajem im i novac, naravno. Al' znaš kakve su tinejdžerke, da imam štampariju para, ne bi bilo dovoljno! Promeniću ime u Bankomat (smeh).

 

Zanimljivo je da si pre dvadesetak godina bio u emotivnoj vezi sa Ružicom Đinđić...

- Da, tačno je.

 

Jeste li u kontaktu?

- Naravno, ona je fenomenalna osoba. Imamo zajedničko društvo, koje je formirano u vremenu u kojem je prijateljstvo bilo zaista važna stvar. I dan-danas se jedni prema drugima ponašamo isto, bez obzira na to što se retko viđamo. Što kaže jedna moja drugarica: "Prijatelji su ti kao zvezde: ne vidiš ih uvek, ali znaš da su uvek tu negde"...

 

Lara Golubović

 

 

I uokvireno, uz tekst:

 

Slaba vajda od patenta

 

Pre dvadesetak godina Firči je patentirao bubanj sa specijalnim principom štimovanja, koji danas koristi oko sto pedeset najpoznatijih svetskih bubnjara. Između ostalih i Denis Čembers, koji svira sa Karlosom Santanom, i Nik Mekbrejn iz Ajron mejdena. Moglo se očekivati da se pronalazač ovakvog instrumenta obogati, međutim...

- Mnogo se para tu obrnula, ali kako ja nisam biznismen po prirodi, još nisam pronašao način da ih zadržim! - kaže on i dodaje da trenutno razrađuje novi patent, za koji se nada da će uspeti valjano i da ga naplati.

 

 

Malo me je rastužio tekst... I jebem ih u naslov za privlačenje pažnje, najmanje bitna stvar u celoj priči je to što je bio sa Ružicom. Moraću da mu pošaljem mejl danas, pa ako odgovori - odgovori. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko juče oko 9h prepodne gledao na B92 emisiju sa Firčijem? Bio sam na poslu tako da nije bilo šanse da je uhvatim, a još uvek nisam vratio TV tuner u komp. :(

 

BTW. Večeras MiZ svira u Blue Moon-u. Valjda svi znate - EKV tribute. :) Pa navratite... Počinje oko 22-22.30h, ulaz je (valjda) 100 kinti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh ljudi, steta sto niste bili na nasoj svirci (posto znam da vas je profa zvao)... desilo se nesto leeepooo

 

E ovako je to islo kod mene:

 

Sviram ja, sviiiraam, ne cujem nista (i nema veze, kao, ko da ce neko da obraca paznju) i vidim nekog visokog plavog coveka (mada mi lici na nekog iz BG-a koga sam vidjala, ali ne znam) koji onako neverovatno zraci, smeska se, klima glavom, gleda i tako :zeleni: i ja kao, eto, ima nekih koji zele da nas pomno slusaju i da gestikulacijom pokazu kakav utisak odajemo (ili mi se bar tako cini)... i dolazi nas drug Aca i kaze nam "Ljudi, Firci je dosao ovde, zovite ga da svira sa vama" i mi se izgubismo... "Gde gde gdeeee je Firci?!?!!?!".. "njah, valjda ce biti dovoljno ok da klimne glavom posle i da kaze utisak (jer sam ja ocekivala da ce reci da je bezveze jer smo stvarno bili nervozni iz mnogo razloga, pre svega tehickih, ali kao... sta sad)" a i nismo hteli sad da ga cimamo da svira, mora da je negde tamo u senci, pije sokic i hvata se za glavu :)

 

Zavrsismo sa Dum Dum-om pre nekih sat vremena od sada (oko 1:00) i krene pakovanje... kad odjednom se taj isti plavi covek koji nas je pomno gledao stvori ispred mene, uhvati me za ruku i zagrli onako... lepo :mhihi: i poljubi u obraz... Ja se izgubi'!! NISAM NI IZVALILA KO JE ON!!! Posle toga je prisao Goranu i Tomi i izgrlio se i sa njima i krene da govori "Bili ste super, nemam reci.."

Posle toga se niceg vise ne secam.... malo sam se izgubila. Znam samo da smo se slikali i da sam zavrsila za kompom pisuci ovo :da: OMG, upoznala sam Fircija i to na sopstvenoj svirci!!!

 

Mozda sam pisala malo nepovezano, ali sam jaaaako umorna i pod utiskom... ljubim vas sve :wub:

 

Tinea :bigblue:

Edited by ^Tinea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram ovo da podelim sa vama:

 

MiZ_Firchie_Katarina.jpg

 

Jebote, ne mogu da verujem da je bio na svirci. :rockdevil: Bilo je pristojno - i dalje dosta grešaka, ali već počinjemo da ličimo na nešto. Da nije bilo nervoze na početku, i da smo odradili tonsku probu, bilo bi mnogo bolje. Za ovo sam ja kriv, sledeći put će biti mnogo bolje.

 

@dea, moni, ostali: Zašto bre niste došli, baš sam se bio spremio za blejanje po Kališu? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

He he... Bila je super atmosfera na svirci i da ste imali tonsku probu, bilo bi savrsheno. :da: Super je bilo kad ste svirali Novac u rukama.

Mozda vas Firchi unajmi da svirate na novom EKV Revisited cd-u.... ;) Kad je Tinea pochela da svira Tattoo, Firchi je rekao Opa! :bigblue: Jeste ga sachekali posle?

P.S. Profo, zar si morao da se parkirash na istom mestu kao proshli put? ;)

Edited by GirlAnachronism89

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da, svakako, studirao je knjizevnost svetsku, al pricala je nesto o tome kako je harmsa posebno obozavao...

eee... dvojina... jednina dvojina mnozina :)

jedan od njihovih najlepsih stihova <3

haha, jbg, pa da sam bila ja javila bih ti se pre/posle :D

prvi put cujem za taj bend ... sta sviraju oni? u svakom slucaju necu ici, ali sam ZA okupljanje!!! lepo je vreme, moramo, sto pre!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosadjujete sa cmok komentarima... :da:

Jel neTko zna gdI se mogu nabaviti/dolandovati tablature?

Što, baš je lepo kad se volU deca. :wub:

 

Pogledaj na http://www.2akordi.net, tamo je bilo dosta svačega. Imaš i kod mene par stvari na http://tesla.rcub.bg.ac.yu/~profa/EKV/Glavna.html, ali mislim da su sve te stvari već prebacili na 2akordi.net. Ima vrlo malo tablatura, uglavnom su akordi. Pošto već skidam malo ozbiljnije sve živo od njih zbog benda, možda bačim nešto od svega toga i na papir, tj. fajl. :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...