Jump to content

EKV


SRLE

Recommended Posts

E sad slusam ''Kao da je bilo nekad''- tribute to ekv kompilaciju, sto nam je Dusan narezao,i zanima me koja vam je obrada najbolja.I sta mislite ko je(osim onog Crnog zuba:))potpuno oskrnavio ekv?

Ko nije... Svideo mi se Dado (uradio je skroz u svom fazonu, i ne zvuči loše), Miško Plavi, Vroom, Block Out, Rundek i to je to. Eventualno može da prođe Nightshift, ovi ostali su propast. Najgore mi je bilo kada sam slušao Geto u dub verziji. Znači onakva pesma, onakav tekst, i jebena dub muzika?! To mi je verovatno najgora obrada, bez obzira što jeste njihov fazon muzike. E da, i Jarboli su beše obradili Idemo? To mi se isto sviđa, samo mi je glas previše kenjkav.

 

off-topic: Kad me vodiš na piće? I je l' ide iko na Rundeka? Hteo sam danas da kupim kartu za Dom, sve je rasprodato. :(

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, nisam hteo da napišem Vroom već Novembar i njihova obrada O, o, o. Zaboravio sam da napišem da je i Tanjina verzija Iznad grada jako lepa. Najviše sam razočaran Partibrejkersima i Električnim orgazmom - od njih sam zaista očekivao mnogo više. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni od pojave tog tribute-a izgleda kao da je "soba" ustvari pesma stvorena za block out...

 

Meni se cini da je Block Out izgradio svoj zvuk na osnovu pesme 'Soba' kao i na osnovu nekih pesama Pink Floyd iz sezdesetih... Ali svaki bend se ugledao na neki drugi... Npr. simboli EKV (na omotima ploca...) su po ugledu na simbole Led Zeppelin. 'Nisam mislio na to' (strofa) - podseca na 'One Tree Hill' od U2...

Edited by mp3s

Share this post


Link to post
Share on other sites

... a Tatoo neodoljivo podseća na Dagenham Dave od The Stranglers,

ali se to tada dosta slušalo pa i nije čudno. Mani je Soba najjači momenat

sa kompilacije. Ta pesma toliko dobro zvuči, da mi se čini kao da ne pripada

ostatku izbora, kao da je neko na silu ugurao među ostale pokušaje. Sa

druge strane, Anestezija mi je najveća rupa, no...

 

... u petak bi u pgp-u trebalo da se pojavi EKV Revisited. Na albumu su:

 

Siguran

Ponos

Bledo

Par godina za nas

Karavan

7 Dana :rockdevil::meshuggah:

Voda

Tonemo

Ljubav

Anestezija

 

+ jedna klavirska mijatura kao omaž Margiti.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad slusam ''Kao da je bilo nekad''- tribute to ekv kompilaciju, sto nam je Dusan narezao,i zanima me koja vam je obrada najbolja.I sta mislite ko je(osim onog Crnog zuba:))potpuno oskrnavio ekv?

 

Meni se svidja Tanjina verzija pesme Iznad grada i Problem koji su Vrooom obradili. Ostalo mi nije nishta posebno.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kettyce, hvala ti puno što si došla. :wub:

 

Ostali, žao mi je što ponovo niko nije došao. Mislim da nam je ovo bila najbolja svirka do sada, iako sam imao problema sa zvukom gitare, i baš mi je bedak što nije bilo više meni poznatih ljudi. :(

 

Danas je u SKC-u bila i promocija Firchiejevog CD-a sa obradama EKV-a. Nažalost, nisam bio tamo, ali CD sigurno kupujem najkasnije danas. ;) Iako je digipak (čini mi se?), koji baš i ne volim, skroz je profi urađen. Inače, Firchie je sinoć bio u SKC-u, na svirci 202-ke. Bar mi tako reče drugarica. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:wub:

Pa ono,ja sam bila na toj svirci u skc-u pre miz-a i nisam ga bas uocila,mozda je dosao kada sam ja otisla.Btw.nije u organizaciji 202.

DIVNO MI JE BILO SINOC!!!Jos sam pod utiskom,atmosfera je bila genijalna,zvucali ste genijalno..

Fotke genijalne. :mhihi::mhihi::mhihi::udri: Prethodno sam se ubedacila na toj svirci u skc-u,sve mi je bilo skroz bezveze,ljudi pre svega. :mrtav:

Ali kad dodjoh u blue moon,bas sam se osetila nekako 'domace'. :zeleni:

Profo sanjala sam te sinoc.I Rundeka. :bigblue::ph34r:

Boze,kako je bilo doooobro.:veseli:

 

 

I sta je na kraju za ovaj okup,desava li se nesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi. Long time no see.

Povod za moj povratak iz penzije je, naravno EKV revisited.

Posle 30ak preslusavanja u zadnjih par dana, morao sam i da odkucam koju rec ovde.

Kao prvo, TACAN redosled i izbor pesama je:

 

Siguran 7:35

Ponos 5:31

Bledo 6:19

Par godina za nas 6:24

Karavan 6:54

Sedam dana 8:49

Voda 7:43

Tonemo 6:04

Jadransko more 6:09

Anestezija 15:41

Smile 1:46

 

Pakovanje je digipak, pa se otvori, pa se rasklopi kao knjizica. Spolja je na "naslovnoj strani" Magi u senci, sa rukama u vazduhu, a na zadnjoj fotografija peska na plazi, u kom je utisnuto EKV, da bi zatim to EKV bilo popunjeno vodom. Videcete. Firchieve kcerke su to napravile.

Unutra su slike Milana i Bojana i bubnjeva (ne vidi se ko je za njima, pametna fora). U sredini buklet, desno cd. Na bukletu Magi. U bukletu razne vec poznate fotke, tekstovi pesama, zahvalnice, credits...

 

Glupo zvuci i fraza je, ali stvarno nemam reci za opis pesama. Kao sto vidite gore svaka je produzena, neka manje - neka vise. Milanov glas je jedini ostao isti. Sve ostalo je promenjeno, istumbano, obogaceno, produzeno. Fantazija. Disk ne prestaje da mi se vrti, bio ja u kuci, kolima, busu ili na ulici. I nije mi jos dosadio. "Novi" album mi je povratio zelju za slusanjem EKVa. Sve zvuci novo, a opet je sve poznato. Nje neophodno da svaku pesmu analiziram, jer bih tako vec sve smorio. Videcete i sami za par dana. Disk bi trebao da se pojavi u prodaji krajem sledece nedelje. Tiraz diska je 5000 komada za svih "5000 ljudi sa dignutim chashama".

Necu da analiziram pesme, suvisno je, ali cu samo pomenuti da su Voda i Tonemo live neobjavljeni snimci iz Kulusica i K. Mitrovice, dok su ostalo studijski snimci. Naravno, i live snimci su obogaceni i produzeni, samo jos cujete i aplauz. Live snimci su kvalitetom bolji od studijskih snimaka nekih domacih bendova.

Kroz mnogo pesme se provlaci telefonski razgovor Firchiea i Magi, dok kulminaciju dozivljava u Anesteziji, gde je stavljen da ide ceo razgovor od deset minuta, ispod muzike. Odlicno. Vlazni san svakog EKV fana.

Od instrumenata tu je sve od nove el. gitare, duvacke sekcije, violina, orgulja, harfi, do novih bubnjeva.

 

Jedina moja zamerka je (bila i ostala) sto Firchie nije uradio redom sve, od prvog albuma, pesmu po pesmu, ali i ova best off varijanta radi posao. Narocito sto F najavljuje nastavak, kao i razne neke zanimljive stvari, kao sto je snimak koncerta Limunovog drveta.

Ovo izdanje je ono sto je trebalo EKVu. Moderan EKV za XXI vek. Firchie je cak rekao, da ga u nekim trenucima slusanja ovog albuma sve podseca na Floyde. Iako u guzvi sa novinarima i masom ljudi s kojom treba da se vidi, nasao je vremena i za mene.

 

Suvisno je bilo sta jos dodati. Odoh da slusam disk jos jednom, pre spavanja.

Pozdrav do neke druge prilike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Fir;i u dogovoru sa ameri;kim producentom Stenom Vinsentom traga ya mladim bendom iz Srbije kome će omogućiti snimanje i objavljivanje albuma u inostranstvu. Tim povodom će 5 aprila u SKC-u biti održano takmičenje neafirmisanih bendova". Preuzeto iz nedeljnog broja Blica

Share this post


Link to post
Share on other sites

NS 04.04.2007.

 

Studio M - EKV revisited - Live

 

Gusan -After party + svirka

Odlicno je bilo.

Firchie mi rece da planiraju slicnu svirku negde u zemunu uskoro, pa se raspitajte.

Aaaah, što ovo nisi napisao pre koncerta, došao bih do NS-a... jebeš posao, jebeš sve. :( :( :(

 

U Festu u Zemunu je inače sutra svirka benda Krug - samo da podsetim ove Beograđane. :)

 

Rekli su mi u PGP-u da CD izlazi krajem ove ili početkom iduće nedelje. Pošto su petak i ponedeljak neradni, cijenim da ćemo ga konačno videti u izlozima tek u utorak. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pusti, sumanuti dani. Zao mi je sto nisam javio za NS, ali me zato nije mrzelo da proverim i potvrdim da...

U Festu u Zemunu je inače sutra svirka benda Krug - samo da podsetim ove Beograđane. :)

...tu svirku treba da posetite OBAVEZNO, prijatno cete se iznenaditi ;)

 

pozdrav

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Metalbeer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...