Jump to content

EKV


SRLE

Recommended Posts

ZNachi danas sam se rasplakala na gradjanskom :cry:

Uspela sam i Deu da rapslachem kad sam joj preprichavala....

Prichala je o MIlanu....... ona je bila sa njim.......toliko emocija da je to nenormalno.

Ima Milanovom rukom "Ti si sav moj bol'shto joj je poklonio i napisao....i znachi. aaaaaaaaa. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

ZNachi danas sam se rasplakala na gradjanskom :cry:

Uspela sam i Deu da rapslachem kad sam joj preprichavala....

Prichala je o MIlanu....... ona je bila sa njim.......toliko emocija da je to nenormalno.

Ima Milanovom rukom "Ti si sav moj bol'shto joj je poklonio i napisao....i znachi. aaaaaaaaa. :(

 

Jbt. :cry: TI nisi svesna sta si mi sinoc uradila. :cry: Celu noc sam ih slusala plusa sam uzela da citam onu knjigu. Nema puno o ekv-u, svega na par strana i najvise pise o Margiti i opisuje je kako je izgledala pre neko sto je umrla. :cry: I tako... :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Parcela 112, jedan od uglova (rekao bih jugozapadni, ali nisam baš siguran). Spomenik je jako upečatljiv tako da ne možeš da promašiš, samo prvo pogledaj tablu na ulazu u Novo groblje da nađeš gde se tačno nalazi parcela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hM..pa pOkusAla sAm dA nEkaKo dOdJem dO mIlAnovOg gROba aLi nIsAm usPeLa dA gA nAdjEm(mIslIm zNam Gde sE otPrilIke Nalazi ali..)..bAs Sam sE rAstuZiLa jEr mI jE tO biLo bAs bitNo... :cry:

 

aLi deFiniTivnO cu pOkusAti pOnovo..vAljDa cU bIti mAnje pOgubLjena nEgO inAce.. :lol:

 

HvaLa u SvaKom sLucAjU nA piTanJu..poZZ :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svirka je bila apsolutno fenomenalna. Jako mi je žao što nije bio Ćima, i što nije duže trajalo. :( Na spisku je bilo 35 pesama!

 

I tako, poklonih onu majicu sa Milanom i Magi (visila je sa plafona na poslednjoj pesmi i malo nakon svirke) nekoj nepoznatoj devojci. Još uvek nisam siguran da li mi je više krivo ili drago...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Znam da su ovde obavljane opštenarodne razmene svega što makar

asocira na EKV, ali nisam bio redovan te ne znam da li je u opticaju bio

audio zapis iz Toronta.

 

U pitanju je EKV tribute na kome su nastupali:

 

EKV Tribute Band & Firchie

Aritmija

Balkanski Plagijat

Crveni Bombarder

Bypass

Bas Project

VIS RefYUgees.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncert je bio jako fin, upoznao sam nekog tipa i njegovu devojku iz Južne Koreje, i još neke ljude razne... I neko me je orobio za 500 dinara, i dalje ne mogu da ukapiram da li me je zajebao konobar (a verovatno jeste), ili ljudi sa kojima sam blejao posle koncerta u nekom kafiću zaista nisu platili račun... Ostao sam poslednji, bio sam kulturan i pitao da li je sve plaćeno (a mogao sam opušteno da izađem), lik je prvo rekao da jeste pa da nije, i onda se držao te priče sve vreme. Čak sam i zvao na mob devojku koja je bila tu, tvrdila je da su ostavili i više kinte nego što je trebalo... Da nisam bio u euforiji i pod uticajem piva (70 dinara za Jelen od 0,5l u prostoru gde je bila svirka!!!) to se ne bi desilo. Ovako, ispadoh mazga. :(

 

E sad, zamislite da ostanete sa 250 dinara u Novom Sadu (autobus za Beograd je oko 350), a bankomat neće da vam pljune 500 kinti jer nemate dovoljno para na računu, iako ste bili sigurni da imate?!?! Popizdeo sam, jedva sam našao jedan koji je hteo da izbaci 200.

 

Tako, mala pričica nakon hlađenja glave. :)

 

:( lepo se provedi, ako stignesh zovni me na nekoj pesmi , ja cu biti sama gajbi :wub:

Nisam video ovu poruku. :( Ja te sasvim bez veze zvao pre koncerta... bar da sam se setio na Sinhro. :( E, svirali su Ogledalo, a taj tekst mi je na majici. :) :) :)

 

Tanja se opet nije pojavila, neka devojka mi je rekla da je došla u Novi Sad i da je svirala isto veče u nekom drugom klubu... neverovatno. :no: :no: :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pa kako bi ti da sviras kad si imao naduven prst :( joooooj, profane bree :(

Eh, kad bi sjeban prst imao veze sa sviranjem... pa da se stalno vadim na njega. ;) Svirao sam bre tonove koji nikako ne mogu da se nađu u tonalitetu pesme (u 7 dana i Voda)...... zato sad svaki dan sviram ove dve pesme. :) :) :)

A inače, prst mi je i dalje u neprirodnom položaju. Moraću da nađem nekog kostolomca, ovako ne mogu ništa živo normalno da radim. :(

 

ja cu morati svaki put da te bijem zbog tvog cepidlacenja!! Ti si bre najbolji gitarista na svetu :*

:wub::) :) :) Samo me ti biJ, ali nije to cepidlačenje...

 

Mogli bi da se organizujemo za unplugged svirku u KST-u, kao prošli put, samo sa pravim akustičnim instrumentima (izuzev klavira, naravno). Ortak me je već zvao par puta - samo treba da im se javimo, i sviraćemo. :da: Dođi bre jedan dan kod mene da pravimo akustične aranžmane, baš sam se primio na tu priču.

 

NO, pošto ova tema nije MiZ, šaljem vam najavu EKV tribute koncerta u Zagrebačkom KSET-u 25. i 26. januara (tj. danas i sutra), na koji NISAM otišao. Zapravo, u najavi se pominje samo bend Krug :(, ali ako nađem spisak ostalih izvođača, poslaću ga ovde.

 

--- cut here --- cut here --- cut here --- cut here ---

 

In Memoriam EKV u KSET-uU četvrtak i petak, 25. i 26. siječnja u zagrebačkom KSET-u odražt će se tradicionalni In Memoriam EKV, a ove godine u goste dolazi beogradski bend Krug nastao je u proljeće 2006. Osnovan je kao fuzija muzičara, članova originalne postave Ekatarina Velika s grupom ljudi koji su više od dva desetljeća na muzičkoj sceni Beograda.

 

Zajednička im je ljubav prema muzici, umjetnosti i poštovanje prema jednom od najvećih R&R bendova ovih prostora koji ih je inspirirao u raznim fazama života. Motiv im je davanje doprinosa očuvanju sjećanja na VD-a, Milana, Bojana, Margite i da iako svjesni njihove potpune nezamjenljivosti, pruže mogućnost mladim naraštajima koji nisu mogli EKV čuti uživo, osjećanje dijela tog duha na koncertu.

 

Članovi benda su:

Bubnjevi - Marko Milivojević (EKV)

Bas - Dragiša Uskoković-Ćima (EKV)

Vokal - Tanja Jovičević (Oktobar 1864, gost na albumima i koncertima EKV-a)

Vokal i bas - Aleksandar Sarajlić (Filigrani, Psyho i Candy)

Gitara - Predrag Stevović (Filigrani)

Klavijature - Dejan Tomović - Tomke (Vampiri)

Vokal i gitara - Dušan Pavlović (Vampiri)

 

Unutar večeri bit će upriličena promocija nedavno izdanog izdanja knjige "Dečak iz vode" (IBS) i u Hrvatskoj, knjige će se moći kupiti po promo cijenama - 89 kuna. Bit će i video projekcije do sada neprikazanih materijala EKV-a.

 

Ulaznice u preptprodaji po 50 kuna možete nabaviti u Dancing Bearu (Gundulićeva 7), KSETu (Unska 3), KSFF-u (Filozofski fakultet) i na prodajnim mjestima Eventima (link na www.muzika.hr - Kupovina ulaznica). Cijena na dan koncerta na blagajni Kluba će biti 60 kn, ukoliko ih preostane.

 

--- cut here --- cut here --- cut here --- cut here ---

 

50 kuna je oko 600 dinara. Za Hrvatsku nije velika cifra, makar cena bila i za samo jedan dan.

 

I još par informacija sa drugog foruma, postovao banderas:

 

Ako koga zanima, tu je plakat za ovogodišnji In Memoriam u KSETu:

http://img350.imageshack.us/my.php?image=d...akatmalimz8.jpg

 

Trebao bi biti osposobljen live stream s Tributea iz KSETa na adresi:

http://www.kset.org/index.php?id=cats&catID=28

 

Live streaming, ljudi! A večeras ću blejati kod ortaka prerušen u sponzorušu, ili tako nešto. :( Uf, ako nađem nešto što može da snimi streaming audio, ostaviću ga da sam radi, ionako mi je ostalo brdo neiskorišćenih gigabajAta. :rockdevil:

 

I još nešto sa drugog foruma.

 

Postovao SidGenocid:

 

Tribute to EKV - Toronto, 2002

http://rapidshare.com/files/11273413/VA_-_...oronto_2002.zip

 

 

Ucestvovali su bendovi:

 

Crveni Bombarder

Bypass

Aritmija

Balkanski Plagijat

Bas Project

VIS RefYUgees

EKV Tribute Band & Firchie

 

 

Eto, calavera, ipak neću morati da te smaram da mi daš CD. :) Je l' tvoja verzija rezana na audio sa originalnih mp3 fajlova, ili je original audio disk? Ako je ovo drugo, onda je bolje da uzmemo od tebe, pošto je verovatno bolji kvalitet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da vas obradujem, lista linkova za skidanje EKV albuma:

 

 

Novi Rock 1984 (1984 Live SKUC Ljubljana)

 

http://rapidshare.com/files/3168491/1984_20-_20Live_20novi_20rock.rar

 

EKV Live '86 (1987 ZKP RTV Ljubljana)

 

http://rapidshare.com/files/3168773/EKV__20Live.rar

 

Kao u snu (1991 Live Beograd, Dom omladine)

 

http://rapidshare.com/files/3169146/1991_20-_20Kao_20u_20snu_20_Live_.rar

Uzivo U Kosovskoj Mitrovici (1991)

 

http://rapidshare.com/files/3169329/1991_20-_20Uzivo_20U_20Kosovskoj_20Mitrovici.rar

Uzivo na radiju BG (1991)

 

http://rapidshare.com/files/3168312/1991_20-_20Uzivo_20na_20radiju_20BG.zip

ne rade linkovi,

 

jel ima ko voljan uplodat? :mhihi:

 

incae mi najbolji album zasad live 88

Edited by dida

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam bio u petak i bilo je odlicno. prosle godine bolji vokal bio al ove godine je bilo predobra atmosfera. tanja je super otpjevala.

Za Tanju mi je mnogo ljudi pričalo da je prsla sa pevanjem, ali to je čista glupost - možda joj je malo hrapaviji glas, ali i dalje peva odlično.

 

Imam poslednjih pola sata sa subotnjeg koncerta, ako ikome nešto znači mogu da okačim na net. Kvalitet nije neki pošto je skidano sa live stream-a, ali je sasvim dovoljno da se vidi koliko ljudi u Zagrebu još uvek voli EKV... samo mi je zbog atmosfere krivo što nisam otišao. Mogu da okačim i samo kao audio, mada je lepše i gledati ih. :)

 

Isfalširali su poslednjih nekoliko pesama. Mislim da pevač ne može da izdrži dva koncerta u dva dana, ili je previše pio između dva koncerta. :)

 

ne rade linkovi,

 

jel ima ko voljan uplodat? :mhihi:

 

incae mi najbolji album zasad live 88

Aj' okačiću sve što imam od EKV-a kada se vratim sa posla, mada će verovatno malo potrajati (sveukupno je više od 800Mb). Krivo mi je samo što su sve pesme 128kbps, a pola tih audio diskova ne mogu da nađem. Debil... baš ne vodim računa o stvarima koje vrede. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Tanju mi je mnogo ljudi pričalo da je prsla sa pevanjem, ali to je čista glupost - možda joj je malo hrapaviji glas, ali i dalje peva odlično.

za razliku od prosle godine, ove godine mi je bila puno bolja. valjda ju je atmosfera digla :D

 

 

 

Mislim da pevač ne može da izdrži dva koncerta u dva dana, ili je previše pio između dva koncerta. :)

ocito je pio jer sam prosle godine bio drugi dan :)

al nije bio isti pjevac kao prosle godine

 

 

Aj' okačiću sve što imam od EKV-a kada se vratim sa posla, mada će verovatno malo potrajati (sveukupno je više od 800Mb). Krivo mi je samo što su sve pesme 128kbps, a pola tih audio diskova ne mogu da nađem. Debil... baš ne vodim računa o stvarima koje vrede. :(

eh nabavicu snimke nekih koncerata u iducih mjesec dana pa stavim sta dobim

a evo 2 linka s kojih sam skinuo dosad o EKV-u:

http://j.aufbix.org/ekv/zvuk/mp3/

http://www.pljuga.com/muzicki-bukvar/E.html

Edited by dida

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...