Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

Pa dobro šta ti tu nije jasno, festivalska lista sa "najpoznatijim" pesmama da tako kažem (mada i to je uslovno). Meni nije jasno da neko sluša Opeth zbog hitova, pa ta Grand conjuration koju su svirali prvu mi je najgora Opeth pesma ikad.

Evo uzmi dve liste u razmaku od godinu dana:

http://www.setlist.fm/setlist/opeth/2008/debaser-medis-stockholm-sweden-13d6fdd1.html

 

http://www.setlist.fm/setlist/opeth/2009/principal-club-theatre-thessaloniki-greece-6bd5c68a.html

 

Samo 10 pesama a dobrano se razlikuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo 10 pesama a dobrano se razlikuju.

 

Ali valjaju skoro sve :D

 

Na ovoj skorašnjoj setlisti da su umjesto bilo koje pjesme sa starijih albuma (sem FoM i Hex Omega) odsvirali neku drugu, ne bih pisao na ovu temu. Jednostavno mi je loš izbor. Da ne pominjem 5 pjesama sa albuma koji mi se ne sviđa (dobro, 4, jer Folklore mi je vrh) i Throat of Winter koja je katastrofičnost.

 

I da, to što kažeš da su neke pjesme uslovno hitovi, vidjelo se na Lamentations kad je publika jednoglasno tražila Demon. Jednostavno neke pjesme će uvijek biti bolje/hitičnije/popularnije od drugih, ako ne "prirodnim putem", onda vještački - singlovima i spotovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je već drugo, ali za nekoga ko nije gledao Opeth nikad, neizvođenje 90% stvari koje su okosnica njihove karijere nije idealna stvar.

 

Bas ovo, svidja mi se i Heritage ali kada pomislim na Opeth prvo pomislim na Demon of The Fall, The Moor, Advent, Blackwater Park itd. Razmisljao sam o tome da ih gledam prvi put ove godine ali ovakva setlista gde ne bih cuo nijednu od omiljenih pesama je za nekoga ko ih nikad nije gledao razocaravajuca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

uopste nije, ovi su svi bili rivali i trudili se da ne lice koliko god su mogli u svakom delu karijere. u ovoj kombinaciji toliko ima medjusobnih handjobova i sisanja kurca da je postalo apsurdno. kao onaj video gde kao ismejavaju metal omote. circle jerk koji je doveo da tri jako originalna benda krenu na skoro identicna putanja u neku romanticni prog metal zonu gde se svaki trudi da pomalo lici na drugi.

 

naravno da ne lice kao sto dream theater klonovi lice na dream theater, ali od pop/prog rock benda, gothic doom benda i progressive death metal benda dobijas na kraju tri prog metal benda i ljudi koji konstanto kupe fore jednog od drugog i pustaju te uticaje prijateljstva da im vode zvuk benda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta znam, ja na poslednjoj Katatoniju čujem da su to oni, kao i na PT i Opethu. Katatonija je došla tu gde jeste još sa Vivom, Opeth i PT jesu uticali jedni na druge ali opet su mi zadržali svoj identitet. A i ti uticaji prijateljstva, pa normalno je to valjda ako su im to bitni faktori u životima, sasvim logično.

 

Ne, ako je iko ispao iz poente to si ti, jer si uskočio sebi u usta u roku od 2 minuta u uzastopnim postovima. Samo mi bilo žao da forsiram i dalje to.

 

Samo surovo, navikao sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je jedini bend u istoriji rock muzike uspeo da ne svira hitove cele karijere i samo da fura nove stvari i da im karijera potraje vrlo uspesno sto se tice para i posete je King Crimson. Vratice se Opeth Demon of the Fallu kad vidi kako ljudi izlaze na pola seta :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...