Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

Setlista od juče:

 

The Devil's Orchard

I Feel the Dark

Face of Melinda

Porcelain Heart

Nepenthe

The Throat of Winter*

Credence*

Patterns in the Ivy Part II*

Slither

A Fair Judgement

Hex Omega

 

Encore: Folklore

 

*Acoustic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Setlista od juče:

 

The Devil's Orchard

I Feel the Dark

Face of Melinda

Porcelain Heart

Nepenthe

The Throat of Winter*

Credence*

Patterns in the Ivy Part II*

Slither

A Fair Judgement

Hex Omega

 

Encore: Folklore

 

*Acoustic

 

Predivne li liste :wub:

 

Najbolji, kao najbolji izmedju Heritagea i njega ili generalno najbolji?

 

Generalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro meni je My Arms najbolji, ali sve u svemu dok slušaš te albume stvarno imaju neku magiju i tu nueku Opeth atmosferu, a ponovo sve je nekako sveže i dobro odsvirano i osmišljeno. I ako je Watershed dobar album taj osećaj na tom albumu za mene ne postoji. : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ćeš se šokirati ali meni je Still life negde pri dnu jednostavno jer sam ga nabavio poslednjeg od tih ranih albuma (ali i kao takav je sjajan). Watershed mi je cela ta priča koju ti pričaš - svež kao duša sa najboljom produkcijom, toliko je topao i diše... ne znam, sanjao sam ga noćima. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tja, i tako se u nedogled nastavlja prepucavanja old i new school opethara. Watershed je za Heritage albumcina, za Opeth standarde pocetak sunovrata. Poslusajte ako niste orchid, guglajte koliko je godina mikael imao i razmislite o originalnosti tog albuma vs heritage-a. A orchid nije ni u top 5 opeth albuma.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blackwater mi je iz neke nostalgije najbolji jer sam s njim počeo ali kad sagledam sve Watershed mi najbolje leži.

Slično kod mene, mada moram da dodam i da tu pesme odlično teku, ipak su oduvek imai izlomljene aranžmane, a ovde su bili sasvim dobro uklopljeni, uprkos brojnim promenama. A i atmosfera je da se smrzneš. Watershed je odličan album, ali mi je više zanimljiv nego dobar, ako shvataš šta hoću da kažem. Volim sve te zajebancije i promene i raznovrsnost kompozicija, ali me ne dotiče kao pomenuti omiljeni album.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

svi albumi posle BWP gube zbog produkcije.

 

To je taj pocetak Sneap ere. Nevermore, Arch Enemy, Opeth, i jos sto bendova odjednom imali istu produkciju.

 

Ta uzasna homogenizacija produkcije me najvise smorilo od svega tad. Na svu srecu su krenuli tad da se desavaju bendovi kao Mastodon i Isis pa sam malo lakse preboleo cinjenicu da svi moji omiljeni bendovi gube svoju car.

 

MAYH-BWP, to je savrsena produkcija za Opeth. Sve utopljeno jedno u drugo, kao da je o ustvari samo jedan ogroman imstrument koji svira.

 

Kad sam cuo kako preglasan bas bubanj lupa preko svega na Deliverance-u, kao da slusam Wages of Sin, tad sam znao koliko sati ima. Onaj Jens Bogren sto je radio Watershed je sjajan producent, ali nije to to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

svi albumi posle BWP gube zbog produkcije.

 

To je taj pocetak Sneap ere. Nevermore, Arch Enemy, Opeth, i jos sto bendova odjednom imali istu produkciju.

 

Ta uzasna homogenizacija produkcije me najvise smorilo od svega tad. Na svu srecu su krenuli tad da se desavaju bendovi kao Mastodon i Isis pa sam malo lakse preboleo cinjenicu da svi moji omiljeni bendovi gube svoju car.

 

MAYH-BWP, to je savrsena produkcija za Opeth. Sve utopljeno jedno u drugo, kao da je o ustvari samo jedan ogroman imstrument koji svira.

 

Kad sam cuo kako preglasan bas bubanj lupa preko svega na Deliverance-u, kao da slusam Wages of Sin, tad sam znao koliko sati ima. Onaj Jens Bogren sto je radio Watershed je sjajan producent, ali nije to to.

\m/

I samo da se nadovezem ako se obrati paznja na bwp narocito ,zasto zvuci kao jedan instrument zato sto svaka pesma teche ,nisu samo rendom nabacivani riffovi sa razlicitm tehnikama da bi bilo zanimljivo kao na watershed npr al jbg valjda to ono slusha me takva moderna publika moram da imam moderne aranzmane.

I zaboga ljudi ako ocete prog slushajte banco del mutuo soccorso album darwin a ne ovo

Edited by STARSHOOTER_SUPREME
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije stvar samo u produkciji. Vec na Ghost Reveries-u je poceo malcice da se primecuje uticaj drugih bendova na opeth, ali na tom albumu je to bilo fantasticno ukomponovano (npr. ghost of perdition ima totalno tool-ovske momente ali je definitivno opeth). Na Watershedu je Mika vec poceo da mnogo hrabrije maznjava 70's prog da bi ovo novo cudo izgubilo vecinu dodirnih tacaka sa starim opethom, a ponajvise smislenu nadovezanost delova jedan na drugi, da ne kazem koherentnost pa zato i gotovo svaka pesma zvuci kao totalni prog-wank kupus. Mene licno je takodje smorio vise sa "devil" "pouring rain" "entertwined" i ostalim omiljenim rechima/konstrukcijama koje manje-vise u nedogled koristi.Pritom, nekada su Opeth albumi imali siri kontekst i pricu koja se nadovezivala iz pesme u pesmu koliko god da je bio rainova devilova itd.. to je ocigledno umrlo sa Isolation Years koji je upropastio ceo taj koncept za Ghost Reveries nakon sto je "prica" zavrsena u Grand Conjuration-u. Ali tad to nije imalo ni veze, GR je bio fantastican album a i ta pesma dovoljno dobra da nema ni veze sto se konceptualno ne uklapa.. jebes tekst anyway, ako je pesma dobra, right? Takodje, kao sto je neko primetio, jedan od vecih problema u prestanku growl-ovanja nije to sto mi svi svrsavamo na njegovo demonsko urlanje nego sto mu glas prosto nije dovoljno dinamican i zanimljiv u ovom prog-wank kontekstu da drzi citavu pesmu zajedno, kao sto je bio na necemu poput damnationa, gde je savrseno legao uz kompaktno komponovane kompozicije. Tako da eto, po meni ima daleko vise faktora od ciste produkcije. Bilo bi super da je sve do iste, ali nazalost, nije.

Edited by Salvation
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...