Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

Bas preslusavam, veliko iznenadjenje. Ovo je album od kog nista ocekivao nista novo i posebno sto Opeth nije vec uradio, ali su uspesno pokazali da nisam bio u pravu. Napredak i promena, ali i dalje ostaje Opeth smek. Ono sto je meni najvise zapalo za oko je vise "klasicne" progresive uz nesto manje depresivnu ili mracnu atmosferu, kao sto se i moglo ocekivati.

Vse v vsem, ful dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislio sam da je mnogima to najocekivaniji album godine i sad kad si ga skino kazes tri recenice koje nista ne znace?

rekao je sve sto treba mhihi.gif

 

mene su mozda po prvi put uspeli da stvarno iznenade.. ovo je verovatno njihov najbolji album

slusam ga na plazi po ceo dan..

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha.. ukinuli opeth forum na ultimatemetal.com zbog davanja torrent linkova za album.

 

album neću dalje ni da komentarišem, jer me i onako niko ne shvata ozbiljno kada kažem nešto kao "najbolji album ikada", a upravo mi se to mota po glavi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaoj, kako fucking mocno zvuci ovaj album!!!!!!

 

Produkcija bubnja - bolju nisam cuo ne pamtim (uopste, produkcija je savrsena)!

 

Growl predobar, odnos zescih-laksih delova savrseno izbalansiran, progressive metala na sve strane!!!

 

UDARAC!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

aposolutno se slažem. nego, ima li ovde roadrunner diskovi da se kupe..? 30.8. izlazi.

 

a kakve su samo priče kružile za ovaj album pre par meseci...

 

čoveče, ne znam koja je bolja pesma!!

 

1. Ghost of Perdition. skoro tipična opeth pesma sa deliverance, bwp, ali sa velikom promenom u clean vokalima koji nikad bolje nisu zvučali, i neverovatnim melodijama, i mnogo kompaktnijom celinom nego pesme na deliverance.. kad sam je čuo prvi put, odmah mi je ušla u top3 opeth pesme.

 

2. The Baying of the Hounds. još jedna 10+ minutna pesma, sa donekle stiven wilsonovskim clean vokalima.. klavijature ovde posebno sijaju, kao i mike.. a kad sam ovo čuo, odmah mi je i ona ušla u top3 opeth pesme, tako da su u te top3 bile već 2 sa ovog albuma mhihi.gif

 

3. Beneath the Mire. prvo veliko iznenađenje.. skoro orijentalni riff koji se provlači kroz celu pesmu.. potpuno atipična pesma za opeth. ova me je oborila sa nogu.. pesma je apsolutno savršena.. traje nekih 8 minuta, i priča o top3 opeth pesme se i ovde ponavlja.

 

4. Atonement. remek delo progresivne muzike, koje bi, da je bilo na damnationu, dodalo celu jednu klasu u kvalitetu. neverovatna pesma. predivna melodija i nikad bolji akrfeldt..

sad sam već bio siguran da je ovo najbolji opeth album ikada. ove prve 4 pesme su bile i najbolje koje je opeth ikada snimio...

 

a tek onda dolazimo do zanimljivog dela.. mhihi.gif mrzi me sada, ostale 4 pesme ću komentarisati kasnije.

 

meni je opeth najbolji bend na planeti trenutno, a ovaj album je ubedljivo najbolji opeth album.. jednostavna posledica toga je da mi je ovo najbolji album koji sam ikada čuo.. ni manje ni više.

hail per wiberg! svaka čast..

 

i bow my head to this masterpiece

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne brini, nisi jedini koji tako plitko razmišlja..

 

ovde sve vrvi od takvih kao ti, sa psihologijom dvanaestogodišnjaka, koji su sebe definisali kao osobe koje slušaju ono što niko ne sluša.

kad se samo setim ulvera..

 

haha

 

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha ha ha! Oh gosh that's funny! That's really funny! Do you write your own material? Do you? Because that is so fresh. You know, I've, I've never heard anyone make that joke before. Hmm. You're the first. God what a clever, smart girl you must be, to come up with a joke like that all by yourself. That's so fresh too. Any, any Titanic jokes you want to throw at me too as long as we're hitting these phenomena at the height of their popularity. God you're so funny!

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...