Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

Krang, ti si jedan coravi pajser, ja se ubi od mahanja na jebenom Opethu i kurac...

znam, video sam te, ali pošto si takav smarač, pravio sam se da te ne vidim.

 

haha

 

zezam se..

 

nemam pojma.. gde si stajao?

držao sam jebenu kameru skoro ceo koncert, nisam ni binu gledao a kamo li publiku.

 

 

"we are satan's people"

 

a pošto se rangiraju opeth albumi, ajde:

 

1. GR

2. BWP

3. Still Life

4. Damnation

5. Deliverance

6. MAYH

7. Morningrise

8. Orchid

 

ali, ovo ne znači da npr. orchid smatram lošim albumom, jer mi sigurno i orchid (a naravno i ostali) ulazi u top 50 albuma..

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam, video sam te, ali pošto si takav smarač, pravio sam se da te ne vidim.

 

haha

 

zezam se..

 

nemam pojma.. gde si stajao?

držao sam jebenu kameru skoro ceo koncert, nisam ni binu gledao a kamo li publiku.

Jedno 5m ispred tebe, od bine malo levo... Posle konca te nigde nisam video sad.gif

 

Inace i meni se jako svidja GR... Nisu izmisljali toplu vodu, ali su uneli neke kozmeticke promene icon_mrgreen.gif sto je meni sasvim kul... Mada moram priznati da mi je pocetak "Beneath The Mire" malko budjavo uradjen... 233.gif

 

P.S. Nemam pojma kako bi izgledala moja lista, ali bi i meni verovatno BWP bio no 1.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne seri!!!

 

ne mogu da verujem da ovo nisam video!!!

 

hahahah

 

 

ovo bloodbath svirka...

 

snimali su za dvd dotični koncert, jedva čekam da se pojavi taj disk.. kapiram po ovoj slici da će stvarno biti genijalan

 

haha

 

jebote.

 

krv mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

a evo i review koncerta, ako nekog zanima:

 

BLOODBATH

 

BLOODBATH are probably the festival highlight for me – hands down and without question. This Wacken show is not only the FIRST time the band have EVER played live together, but it will be the ONLY time anyone will get to see Mikael Akerfeldt take on role as lead singer – as he is no longer a member of BLOODBATH (a band formed for a drunken bet by members of Katatonia, Opeth and the like, which has somehow snowballed to cult status). Naturally my expectations are high – but boy are they met with aplomb!

 

The band members take to the stage adorned with blood splattered white shirts, and rip into the first song “Cancer of the Soul” with such crushing precision you’d think they had been touring together for years. Their sound is harsh, clear and brutal to perfection. In between songs, Mikael Akerfeldts joking, sarcastic banter is a treat – proclaiming “BLOODBATH started as a drunken bet, now we are death metal elite. Thank you very much” and also “As you can see we haven’t been to the dry cleaners this week, but we look fucking fantastic anyway, thank you!” among many of the amusing moments. He even demands the crowd only answer him with a “death metal voice” – and when it isn’t high pitched enough demands people answer in “Dani Filth” style (to which everyone squeals like a big girl’s blouse naturally). And when you have songs called “Eaten” and “Omnious Bloodvomit” – how on earth could you take it seriously? And unlike your usual bog standard death metal, BLOODBATH’S blend of gore riddled comedy mayhem never gets tired.

 

Long time fans of the band are also treated to all 3 songs from their original EP, which sound brilliant, and may well be the only time they get played live. (To quote Mikael “We are going to play all the songs from our first EP – it doesn’t matter as there are only 3 of them – but if you don’t like it you can go fuck yourself! Thank you very much.” – Always the gent.) They even treat us to an encore – coming back to play firm fan favourite “Eaten”, a bizarre tale of cannibalism that literally everyone sings along to. Once the band finally leaves the stage, I am more than glad I was here today to witness this one of a kind show. Brilliant. [9]

Share this post


Link to post
Share on other sites

nista posebno ovaj novi opeth.

 

klavijature su ponekad dosta cheesy. Glupo mi zvuci kad koriste kljave preko heavy gitara. Meni su opeth uvek bili dragi zato sto su mogli tu atmosferu da stvore bez klavijatura, ovako mi mnogo sterilno zvuci.

 

nema mnogo razlika u idejama, vec samo u formi. Mikey malo vise peva clean preko dist gitara nego inace i nema onih "48 bars of one riff" momenata.

 

Ali umesto da skrate pesme jer im se riffovi ne ponavljaju toliko vise, oni ubace jos 5 rifova u svaku pesmu da bi trajala 10 minuta. Stvarno ne vidim poentu.

 

Opet mi se ne svidja ova cristalna produkcija. To je za bendove kao sto su fear factory, arch enemy, etc..volim onaj star, mutni, prirodni bas bubanj, ne ovo istrigerovano djubre. Ne odgovara opethu jednostavno.

 

za mene su morningrise/my balls your purse/still life idalje vrhunac.

 

 

 

ali zato ovaj oceansize mi bas legao. refren za heaven alive je skroz "the police meets incubus."

do jaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, ajd da dam i ja svoj sud, jerbo sam album dosta puta preslusao...

 

Kao sto sam ocekivao, a i mogao da se kladim u zivot, album je totalno predvidiv i pokazao je da Opeth odavno nemaju sta da kazu...

 

Jebale ih kilometarske pesme vise, kao da je to neophodno da bi se prenelo sve sto zele.

 

The Grand Conjuration je to presipanje iz supljeg u prazno koje rade vec godinama. Jedan rif, koji je mogao da smisli i moj Archi (bretonac) se vrti do iznemoglosti... Varijacije su u pm. Ta na na, na na na, na na na, na na na.

 

Nisu ni druge pesme nesto bolje. Ima vrhunskih ideja, ali dzaba to, kad ne mogu da se ne smorim nikako kad odslusam pesmu do kraja. Opeth je jedini bend koji moze da od tako vrhunske figure dovede do smora za delic sekunde. Nije mi jasno kako im to uspeva.

 

Ideje su apsolutno iste, sve sam to cuo hiljadu puta, ne samo kod matorih prog bendova, nego i kod Opetha.

 

Klavijature su, ajde da kazem, osvezenje, mada se ovde potpuno slazem sa Z-lom. OK je kad to cujes kod Spiritual Beggarsa, ovde nema taj smek. I nisu im potrebne uopste, kad su znali da naprave sto puta upecatljiviju atmosferu bez njih. Kapiram da ih je Mikael ubacio, jer je i sam svestan da bi ovaj album bez njih bio isti kao i bilo koji post-Still Life-ovski.

 

Morningrise/MAYH/Still Life je Opeth, ovo posle je sve puko ponavljanje i filovanje, koje bi pilo vodu da na ovom svetu ne postoji jedno hiljadu zanimljvijih bendova. Cekajte da izadje novi Novembre, pa cete videti. Jedna pesma ce biti zanimljivija od celog ovog Ghost Reveries-a. Mada to i nije toliko spektakularno...

 

Proklet bio ako uopste preslusam naredni Opeth album. mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ozbiljno, nisam primetio do sad, ali i ova pesma No Tomorrow mnogo lici na Brandon and Co.

Da. I to bash. Pa meni efflorence non stop izbija na Incubus sound... Na trenutke, bukvalno kao da je Incubus...

 

Konkretno, stvari...

 

Massive Bereavement

You Wish (2:49, kad kaze Like you care...

Remember Where You Are (deo izmedju 2:26 i 2:30...)

 

Sad sam ti kao nabacala i konkretne momente... na trenutke se i svirka i vokal sklope na Incubus vibe... Pa ja kad sam ih prvi put chula, prva asocijacija mi je bio Incubus...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

bwp mi je za trunku bolji od still life-a, samo jer je tada imalo smisla to doteravanje i kristalna produkcija + 500 gitara, najbolji growlovi, super klinovi i pevanje.. (drapery falls)

 

ali i dalje se slazem sa morning/my arms/still life konstatacijom.

 

*oceansize spam* meni je music for a nurse keva.. ocekivano za moj ukus icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

user posted image

 

GR je najbolji opeth album.. sve što su ikada radili, sadržano je u ovom albumu, i da naprave još 10 ovakvih istih albuma, ja bih bio prezadovoljan.. to je opeth, tako oni zvuče, i to je to.. ako hoću nešto drugačije, ja nađem nešto drugačije i pustim.. kad hoću opeth, ja pustim ovaj zadnji album i dobijem crème de la crème opetha i sumu svega dobrog što su ikada radili.

 

meni najbolji album koji sam ikada čuo.

 

vi, koji ne mislite ovako, se jebite

laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

GR je najbolji opeth album.. sve što su ikada radili, sadržano je u ovom albumu, i da naprave još 10 ovakvih istih albuma, ja bih bio prezadovoljan.. to je opeth, tako oni zvuče, i to je to.. ako hoću nešto drugačije, ja nađem nešto drugačije i pustim.. kad hoću opeth, ja pustim ovaj zadnji album i dobijem crème de la crème opetha i sumu svega dobrog što su ikada radili.

 

Nisam slusala novi album, ali posto tvom misljenju nekako najvise verujem na ovom forumu, pokusacu da ga nabavim icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...