Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

besmisleno je objašnjavati..

 

najbolji je u apsolutno svemu.. od najmanjih sitnica, do stvari kao što su najbolji tekstovi, najbolji aranžmani, najbolja produkcija, melodije, raznovrsnost i zrelost albuma..

 

ne mogu da te nateram da to čuješ, ako već nisi u stanju.

 

reci mi, po čemu nije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo minusi albuma:

 

1. Vrte jedan riff po 12312301231 puta kroz pesmu.

2. Ideje se ponavljaju.. i ponavljaju.. i ponavljaju..

3. Opeth je počeo da smara sa izlaskom Deliverance-a.. Blackwater Park smatram najboljim albumom Opetha, zato što je iskombinovao prethodna 3 albuma i plus ubacio nešto novo.

 

Plusevi:

 

Hm.. slabo da ih ima.. Iznenadile su me klavijature, to je jedino novo kod Opetha što mi se sviđa.

 

 

Album je dobar, ali nikako nije na nivou MAYH, Orchida, Still Life-a i Blackwater Parka.

 

Album za jednokratno slušanje.

 

poz

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedina pesma u kojoj se riff vrti je TGC. i meni je najlošija. a čak i ona je cool pesma.

sve ostale pesme su apsolutno genijalne.

isolation years npr je najbolja clean pesma koju su uradili.

 

vokali nikad nisu bili bolji, posebno clean pevanje..

 

jednokratno?

 

preslušao sam album 700 puta i još mi nije dosadio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prvo minusi albuma:

 

1. Vrte jedan riff po 12312301231 puta kroz pesmu.

2. Ideje se ponavljaju.. i ponavljaju.. i ponavljaju..

3. Opeth je počeo da smara sa izlaskom Deliverance-a.. Blackwater Park smatram najboljim albumom Opetha, zato što je iskombinovao prethodna 3 albuma i plus ubacio nešto novo.

 

Plusevi:

 

Hm.. slabo da ih ima.. Iznenadile su me klavijature, to je jedino novo kod Opetha što mi se sviđa.

 

 

Album je dobar, ali nikako nije na nivou MAYH, Orchida, Still Life-a i Blackwater Parka.

 

Album za jednokratno slušanje.

 

poz

nisam slusao album samo cu da kazem ukoliko ti je na avataru gitarista anatheme onda nemas pravo glasa.... icon_smile.gif

Edited by Blacksunray Verb Delikvent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bio enorman ljubitelj Opetha do sad ... valjda nisam imao živaca skapiram taj rezanac fazon ili me mrzelo da ih nabavljam .... otkud znam, čuo sam samo 2 albuma do sad, ali ovim poslednjim albumom sam kupljen - skroz. Definitivno ću istražiti celu prethodnu diskografiju sada ...

 

Ima lepo odrađenih klavijatura ... reverse efektat - super iskorišćen na pesmi Atonement, likovi sve peglaju do detalja i u tim detaljima im se kriju najbolje ideje.

Kompozicijski se delovi pesama sjajno slažu, a opet, svaki deo je za sebe ispoštovan 100% Napr. growl zvuči kao pravi growl, ima muda, skroz.

 

Dobar album, skroz ! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je - to beše onaj smireniji album de su probali bez growla? Dobar je i on

taj je album nedostizan....

ali kao sto vec neko rece (KRANG mislim) taj album se nikako ne moze porediti sa bilo kojim drugim OPETH albumom!

 

i stvarno ne znam kako neko moze reci da je GHOST REVERIES smece,a da je npr. DELIVERANCE kvlt!!!?

 

KRANG vam je sve rekao u zadnjem postu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je - to beše onaj smireniji album de su probali bez growla? Dobar je i on. To + bw park. To je to. I to bilo nešto iha-haj.

 

poz

puno atmosfere floyda je na tom albumu, al' ipak nije kopiranje, veoma kvalitetno i znalacki, za razliku od bendova poput na pr. anatheme, koja to istopokusava samo sa primetno mnogo manjiom muzickim znanjem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

GR naporan?

ajde da si rekao to za neuraxis novi ili tako nešto.. ali opeth..

album predivan kao med.

mhihi.gif

 

istina je da opeth nema loš album.. tj, opeth nema album koji nije genijalan.

jedini bend u istoriji koji je izdao 8 genijalnih albuma uzastopno.

kakvo govnaranje....

 

razumem da si fan benda, al' niko nema celokupnu diskografiju savrsenih albuma, niti ce ikad imati....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...