Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

gomila, ali, goooomila fora. bas je bio super raspolozen. parafraziram:

 

mike: our first album, named orchid, had a flower on the cover. do you know what flower that was?

 

mi: orchiiiiid.

 

mike: (udara se prstom po slepoocnici). yeah, record named orchid with an orchid on the cover. who said that metalheads are stupid?

 

--

 

mike: i'm very happy today. actually, i'm very very happy today. do you know why?

3 reasons.

1. the 5 of us are happy to be here to play for you.

2. i had a shower today.

3. i had two good visits to the toilet today. some of you might think that i'm disgusting, but taking a shit is a very nice thing while being on tour.

 

--

 

pa onda: ispunjavali su zelje.

"sta hocete da cujete", pa se onda svi deru, pa on "one at the time please", pa pokazuje na jednu, pa na drugu stranu publike kao na aukciji.

pa neko kaze demon of the fall, a on "different tuning, sorry",

pa onda neko vikne "advent", pa on i peter odsviraju neke delove.

neko kaze nectar, a on nesto prebira po gitari, ne moze da se seti nijednog dela pesme, pa kaze, "that's a shitty song, next!" icon_smile.gif

pa onda neko vikne windowpane. krenu da sviraju pa stanu. mi svi "booooo", aon "that's a shitty song too". onda krenu da sviraju strofu sa pevanjem, pa onda stane i kaze "actually that isn't a shitty song, it's a great song and i like it, but we'll play something else coz we have no time to play them all" i onda krene baying of the hounds.

 

--

 

krene da peva i feel good, pa onda kaze "you go to a death metal concert. how often do you see a death metal band on stage actually saying something like 'i feel good'"?

 

--

 

pa onda kviz za publiku pred bis. to je previse dugacko da bih sve opisao, ali recimo da postavlja tri pitanja o hevi metalu publici, i ako sva tri odgovorimo tacno, svirace nam bis, a ako samo jedan odgovor pogresimo, nece nam svirati bis, vec cemo gledati dancing contest izmedju njega i martina mendeza (basiste)

 

totalno najpozitivniji koncert koji sam gledao, otisao sam kuci nasmejan icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

znam da ce me krang voleti zbog ovoga ali..

 

nocas sam pazljivije preslusao novi opeth.

i mislim da je stvarno najbolji opeth do sada.

mozda je to prejaka rec, ali sam definitivno stekao utisak da je najkompletniji opeth album od svih.

 

akusticne gitare, dosta dosta pevanja, morbid angel rifovi su tu.. priznajem da su mi oni mellotroni i hammondi bili malo cheese, ali pretpostavljam da bi bilo koji drugi bend, kada bi probao da u 8 uzastopnih taktova odsvira neki brutalni morbid angel, a potom prog-rock a la king crimson, bio zestoko ismejan.

a njima to uspeva. i to do jaja.

 

still life, blackwater park, deliverance i damnation su imali nekoliko do jaja pesama, ali problem je bio sto su te pesme dosta iskakale u odnosu na ostatak albuma. sa ghost of perdition imamo situaciju slicnu kao sto je to bilo sa morningrise, i jos u vecoj meri sa my arms your hearse - jedna prica od pocetka do kraja.

 

da su od deliverance-a i damnation-a napravili jednu plocu sa najboljim pesmama (kao sto je to mogao biti slucaj i sa use your illusion), to bi bila sigurno vanserijska ploca. ovako, plus za hrabrost sto se toga tice.

 

bwp je bio bum u svetu, deliverance/damnation su nastavili world domination (intervju u guitar worldu/playeru/whateveru na 4 strane, ej!).

 

drago mi je da su ovim albumom opeth dobili paznju koju su zasluzili.

 

jeste, bilo mi je krivo sto ce se posle ovog albuma u opeth kleti svaki trinaestogodisnjak, ali iskreno: da ja danas imam 13 godina, opeth bi mi bili najomiljeniji bend na svetu. i sigurno bih se kao takav, pred spavanje pred jutarnju skolu, u sebi pitao "gde ste, bre, bili svih ovih godina"..

 

'kunoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...