Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

ali je dosadan.

 

A možda smo nezahvalni... Ili si ti pak previše očekivala. :)

 

Ne postoji album koji se tako zove.

 

Rajt. "The Grand Conjuration" mi je stalno u glavi. Trebalo je tako da nazovu album. :surprised:

 

pwn :lol:

 

Nikolo malo pobrkao, a i ja previdela; elem, znamo na sta je mislio, rajt? :)

 

Zna se. :) Aaaa, znaš u kakvoj sam situaciji. :violent:

Edited by AstralliS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnji album je za cistu 10-ku, ali takodje i Damnation...

Neki ljudi ovde imaju potrebu da kod svakog benda uzmu jedan album i proglase ga najboljim, i onda sve ostale smatraju za dobre ali dosta losije od njega...

Nikako se ne moze reci da je recimo Damnation bolji od Ghosta, moze on nekom da se vise svidja, ali sa kojim pravom tvrdi da je bolji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

deliverance i ghost nemaju atmosferu potrebnu za opeth album. meni je najbolji period of morningrise do still life.

 

blackwater park isto bio dobar ali slican fazon still life-a, mada neki misli da se tu zaista usavrsio stil sa SLa.

 

damnation je jos odlican bio jer je atmosfera bila tu, ali ta precista, napumpana metalska produkcija sa ghost i deliverance mi ni malo nisu prijala, nesto se izgubilo u procesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebi ga nece svaki ukus moci da se zadovolji, Opeth je poznat po tome jer mnogo eksperimentisu, ali posto ja svaki album gledam kao poseban i novi projekat onda mi je svaki do jaja, mislim da damnation ima poseban smek i da je nekako deo price, ja bi ga vezao za neke pesme sa SL, ali kako god jedva cekam novi, mislim da ce ovaj novi jos vise da podeli fanove. To i treba muzika treba da izaziva slusaoca a ne da ga uljuljkuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta se tripujete ljudi, kad su mogli da obradjuju Mejdene mogu i Lejna. A sto se tice Reveries-a, jedina istinska mana je po meni zadnja pesma, koja se totalno tematski ne uklapa u pricu koja je trebala da se zavrsi sa "Grand Conjuration"-om. Miki se pesma bas svidela, a realno je meni prilican prosek.. nedovoljno 'fenomenalna' da bas -mora- da se ubaci... mogao je da saceka da je izda sa sledecim albumom (dakle pesma Isolation Years, ne GC). Sa druge strane neki Tool-ovski uticaji na recimo Ghost of Perdition-u ma koliko bili mozda malo previse ocigledni donose odredjenu kolicinu preko-potrebne svezine posle serijala Still Life/BWP/Deliverance koji su, iako fantasticni, imali tendenciju da previse lice. Tu se naravno ranije umesao Damnation ali da je Reveries zvucao kao jos jedan Deliverance mislim da bi se ljudi opako smorili (Opeth, ne fanovi). Sa druge strane, ovaj novi album obecava da ce biti daleko eksperimentalniji i jos vise se udaljiti od tog Opetha koji znamo, pa vec predvidjam da iako ce biti odlican album vecina "tr00" fanova ce da kenja da je sranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS nisam mislio da su Mejdeni nesto, stavise ne podnosim ih generalno.. poenta je vise bila da su zaista drugaciji stil od Opetha, pa ako je Mika imao hrabrosti da to obradjuje kapiram da mu ni lejn nece biti problem. A i to sto kazes, kapiram da ce biti nesto skroz drugacije a ne pokusaj da se imitira Lejn. Uostalom ko moze da skine Pejdza pa je Tool opet(h) napravio fantasticnu obradu No Quarter-a a da to nije ni pokusao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...