Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

Nego htedoh da pitam, mogu li u Cubaseu da ubacim neku mp3 pesmu bez gitare i da onda snimim svoju gitaru i tako dobijem pesmu  ?

 

Sta te spercava?

 

e jebo te konacno sam uspeo da ga otvorim to mi je bilo potrebno iako sam imao neke komplikacije otvorio sam ga. hvala covek

 

super

 

 

musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, nema edita.

 

Ipak imam problem... ubacio sam mp3 bez đitre i sve to lepo... ali kad snimim moju gitaru ne znam kako nju i i taj backing track da spojim u jedno... odnosno uvek mi se razdvojeno sačuvaju, jedan audio fajl samo đitra drugi samo backing.

 

icon_cry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jesam ali ne kod sebe pa ne znam zasto se to desava. To je izmedju ostalog i razlog sto sam ostao pri kecu.

 

@Protagonist

 

citaj help (odgovoricu ti ja ako znam, nije frka, nego... veruj mi procitaj ga)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Protagonist

 

citaj help (odgovoricu ti ja ako znam, nije frka, nego... veruj mi procitaj ga)

Od onih PDF Helpova nemam ništa, no imam neku PDF knjigu o Cubaseu pa odatle učim. Tako da, ne brini se, pitaću samo ono što ne nađem tamo icon_wink.gif

 

Nisam baš toliki idiot.... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko imao probleme sa batterijem 2? Kao da mu ponekad ponestane voiceva pa proguta neki udarac.... Sa 1. nemam taj problem.

Problemi sa disk streaming-om kod nekih velikih kompleta. Prvo defragmentuj drajv ili particiju na kojoj ti je taj komplet koji koristiš, bilo bi dobro da su semplovi bar na odvojenoj particiji ako ne na drugom drajvu. AKo je i dalje isto onda treba čačkati podešavanja za DFD (direct from disk), to je naziv za disk streaming kod native instruments VSTi- plugova.

Ako je komplet mali (a imaš puno memorije), možeš da probaš da isključiš dfd pa da ti sve učita u memoriju, ali opet, ako može ceo komplet da stane u memoriju i da ti još ostane praznog mesta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mozes da skines KX drivere (neki ludi rusi napisali bolji driver od Creativovog) sa:

 

www.kxproject.com

 

To ce ti dosta smanjiti kasnjenje al je malo komplikovaniji u pocetku (moze da se desi da se namucis dok ih ne podesis).

 

U stvari ako se potrudis na sve probleme na netu imas odgovor.

 

musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam poceo da koristim sonar 4 i nesto sve mi je cudno!!kada ukljucim gitaru preko gt8 i hocu nesto da snimim ,uopste mi nije dobar zvuk (isto tako bez gt8)m!mozeli nekako da se namjesti orginal marshallov zvuk ili to mogu samo preko mikrofona da snimim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Imam jedan problem koji me jaaako nervira. u pitanju je Cubase (bilo koja verzija), jako mi se tripuje sa zvucnom karticom, gubi sync posle 10-15 sekundi i blokira se program i zvucna. Mislim da je to do ASIO drajvera, posto NIKAKO ne mogu da namestim da ne gubi sync preko njih, a zvucna je inace divna Genius 32X2 spalim im li kucu...

Pomagajte icon_sad.gificon_sad.gificon_sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...