Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

Imam jedan problem koji me jaaako nervira. u pitanju je Cubase (bilo koja verzija), jako mi se tripuje sa zvucnom karticom, gubi sync posle 10-15 sekundi i blokira se program i zvucna. Mislim da je to do ASIO drajvera, posto NIKAKO ne mogu da namestim da ne gubi sync preko njih, a zvucna je inace divna Genius 32X2 spalim im li kucu...

Pomagajte icon_sad.gificon_sad.gificon_sad.gif

Možeš da probaš asio4all drivere, već su bili pominjani na temi, ti sada verovatno misliš na onu emulaciju Asio Direct X koja je ugrađena u Cubase ali to nije pravi Asio driver. U principu nema mnogo pomoći sa tom karticom...

 

da li je audigy 2 dobra kartica za kupiti?
Jok.

Audiophile M-Audio ili Emu 0404 ili Terratec Phase 22.

 

i jos nesto.ima neko predpojacalo na koju se mora preikljuciti gitara da ne bi bilo shuma.kako se to zove?ocu da kupim.
I o tome je već pričano na temi. Ili procesor koji može da se bypass-uje a da ton nije potpuno ojađen nakon što prođe kroz njega ili DI Box + Mikrofonski preamp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li je audigy 2 dobra kartica za kupiti?

 

Zavisi za šta ti treba. Ako radiš nešto ozbiljno onda pročitaj Dushanov odgovor.

Ako ti treba za kućne varijante, onda je u principu okej.

 

Ja kod kuće imam Creative Live! 24bit karticu, za koju bi ti bilo ko ovde rekao da je govno. Namučio sam se dok je nisam podesio kako valja.

 

Pazi, sve te novije Creativove kartice (pa i ova moja primitivna, koja je poslednja serija Live!-a) imaju isti Audigy chipset, koji nikada ne radi kako treba. Nekom KX driver reši ploblem, meni nije ni to pomoglo. Mene je spasao asio 4all.

 

Na svojoj staroj mašini sam imao matorog Live! 5.1, koji je valjda imao još neki matori chipset i on je radio perfektno bez potrebe za ikakvim naknadnim podešavanjem.

 

Na novoj mašini, sa novim Live!-om mi se pojavio onaj učestali problem da mi se razilazi snimak posle nekog vremena. Tada sam isprobao svakakve kartice, i došao do zaključka da sve Creative-ovo ima isti taj problem, pa i onaj nabudženi audigy2 sa pozlaćenim kontaktima i koječime.

 

Dakle, ukratko:

 

Moraćeš se malko namučiti sa audigy2, ali će ti proraditi na ovaj ili onaj način.

 

Ako ne snimaš više od dva kanala od jednom, i ako kucaš bubanj, i ne snimaš ga, onda ti je audigy za kojih desetak evra ipak mnogo lepše rešenje nego recimo Terratec od par stotina jevreja.

 

Ja kad radim nešto ozbiljnije, odem kod drugara koji ima Terratec-a, ali u principu za sve radove po kući mi je Creative Soundblaster Live! 24bit i više nego dovoljan. Kupio sam ga krajem novembra za skoro 20 evra. Terratec je tada bio oko 300-400 ako se ne varam, poređenja radi.

 

Mada ne treba zaboraviti ni to da sam osedeo dok sam ga podesio.

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi za šta ti treba. Ako radiš nešto ozbiljno onda pročitaj Dushanov odgovor.

Ako ti treba za kućne varijante, onda je u principu okej.

Razlika u ceni između Audigy 2 i ovih kartica je dovoljno mala da je besmsileno kupiti Audigy.

Uostalom, ozbiljne kartice koštaju ozbiljno, a ovo su kartice od 100 evra, opet sasvim korektne.

 

Ako ne snimaš više od dva kanala od jednom, i ako kucaš bubanj, i ne snimaš ga, onda ti je audigy za kojih desetak evra ipak mnogo lepše rešenje nego recimo Terratec od par stotina jevreja
Terratec je oko sto jevreja ili nešto više, Emu 0404 malo ispod 100, Audigy pedesetak, to baš i nije par stotina jevreja. Nije poenta da prođeš jeftinije po svaku cenu, nego odvojiti malo para za to da se baviš muzikom umesto ubeđivanja kartice da proradi kako treba.

 

Creative kartice su za igranje i slušanje muzike i to je to.

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika u ceni između Audigy 2 i ovih kartica je dovoljno mala da je besmsileno kupiti Audigy.

Nisam znao da su ove ostale toliko pojeftinile...

Hvala na informaciji. pivopije.gif

 

Ja svakako neću još dugo uzimati ništa novo za računar, jer još ni ovaj poslednji finansijski šok od novembra nisam pretrpeo, a za moje kućne varijante mi je i Live! sasvim dovoljan.

 

Inače, kada sam u novembru uzimao mašinu, su hteli da mi ugrade Audigy2, tada za 80 evra, no ja sam insistirao na Live!, jer sam i ranije radio na njoj i bila mi je sasvim dovoljna, a 60 evra (tadašnja razlika Audigy-Live), je ipak za 60 evra više od ničega, pogotovo kada imaš struku sa kojom baš nemaš izgleda da se zaposliš još neko vreme (nastavnik bas gitare). icon_sad.gif

 

Thanx for the info!

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš da probaš asio4all drivere, već su bili pominjani na temi, ti sada verovatno misliš na onu emulaciju Asio Direct X koja je ugrađena u Cubase ali to nije pravi Asio driver. U principu nema mnogo pomoći sa tom karticom...

Jebga ne radi, thnx anyway...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto me zajebava u Cubase-u a nemam pojma sta je:

 

Iskusam sesnaestine na kontri (Battery sa Drum Kit from Hell) i nesto mi secka iliti preskace. Ok, slab komp ali probam da export-ujem kad ono isto.

 

Evo sta dobijem:

 

kontra.mp3

(strejt 32 midi 16-ine bez dinamickih zajebancija)

 

Jel zna neko sta bi mogao da bude problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebga ne radi, thnx anyway...

Verovatno je glupo što ti ovo pišem, jer to svi znaju uglavnom, osim glupih basista poput mene icon_smile.gif ...

 

ASIO 4ALL se stavlja NA postojeći driver, dakle NE TREBA da skidaš stari, kao što je to potrebno kod KX drivera.

Meni je sve proradilo bez naknadnih podešavanja, no ASIO4ALL ima mnoštvo opcija i parametara i trebalo bi da pomogne koliko-toliko...

 

Imaš opciju da klikneš na sliku Einstein-a, i tada imaš milion parametara i možeš sve da podešavaš, a i razjebeš. To je opcija za one koji znaju šta rade, i razumeju se. icon_smile.gif

 

Kad klikneš na sliku George W. Bush-a, imaš jedan jedini šugavi parametar, i to i budala razume.

 

Ne poznajem tvoju zvučnu karticu, pa ne mogu ništa više da ti kažem.

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze li se nakako napravi da kasda snimam na sonor da isto zvuci kao normalno!!meni je to sve cudno
Moram priznati da je iz ove dve rečenice meni teško da skapiram šta ti je problem. Pojasni brate.

 

Nesto me zajebava u Cubase-u a nemam pojma sta je:

 

Iskusam sesnaestine na kontri (Battery sa Drum Kit from Hell) i nesto mi secka iliti preskace. Ok, slab komp ali probam da export-ujem kad ono isto.

 

Evo sta dobijem:

 

kontra.mp3

(strejt 32 midi 16-ine bez dinamickih zajebancija)

 

Jel zna neko sta bi mogao da bude problem?

Imam neki Deja Vu da se ovde na temi već neko žalio u vezi sa tim.

Koliko imaš memorije? Drumkit from hell je poprilično gladan. Takođe imaj u vidu da kontra ima neko svoje trajanje kao sample, pa ako imaš ovako gustu liniju i u DKFH koristiš sample koji ne seče samoga sebe (a u dkfh samo mute i mutable hat padovi seku jedan drugog) očas posla dobiješ gomilu sample-ova koji se medjusobno guše. AKo imaš pri tome i manjak memorije eto veselja. Ako imaš kontakt, probaj da umesto iz battery vučeš iz njega, sa uključenim DFD-om (direct from disc engine)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko pokusavao da "izvlaci" semplove (bas bubnja, dobosa) iz vec postojecih pesama, kakva su iskustva, da li vredi cimati se i ako vredi kako najbolje uraditi?

iz miksovanog snimka nije moguce izvuci jedan "kanal", tako da nista od toga.. jedino ako negde u pesmi postoji mesto gde je bubnjar solo, a i onda slaba vajda zbog reverba i efekata koje bi pokupio u tom semplu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg kada uljucim gitaru preko gt8 da snimim nesto i kasnije preslusam zvuci mi malo vestacki,kao da sonar ubacuje neki svoj zvuk!kako ti snimas?kanimalysis -stvarno mocno zvuci
Ne bi trebalo da se bilo šta dogadja sa zvukom, ono što je sigurno da program ne menja ništa nakon što je zvuk ušao u karticu.

TI mali 20 sekundi solo delovi su snimani na brzinu, sa POD-om direktno u komp. Svejedno je u čemu snimaš, oni su snimani u Acid-u ali samo zato što je to bilo pravilo takmičenja. Naravno mogao sam da podvalim, nije moguće proveriti naknadno u čemu je rađena pesma, ali mi je ovako bilo zanimljivije, jer ne radim inače sa Acid-om. U zadnje vreme Nuendo, ponajviše.

 

Da li je neko pokusavao da "izvlaci" semplove (bas bubnja, dobosa) iz vec postojecih pesama, kakva su iskustva, da li vredi cimati se i ako vredi kako najbolje uraditi?
To je redovna praksa u nekim drugim vrstama muzike, ali za ono što verovatno tebi treba ima toliko gotovih zbirki bubnjeva i loop-ova živog bubnja da nema smisla seckati i vaditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko imaš memorije? Drumkit from hell je poprilično gladan. Takođe imaj u vidu da kontra ima neko svoje trajanje kao sample, pa ako imaš ovako gustu liniju i u DKFH koristiš sample koji ne seče samoga sebe (a u dkfh samo mute i mutable hat padovi seku jedan drugog) očas posla dobiješ gomilu sample-ova koji se medjusobno guše. AKo imaš pri tome i manjak memorije eto veselja. Ako imaš kontakt, probaj da umesto iz battery vučeš iz njega, sa uključenim DFD-om (direct from disc engine)

 

Imam 512mb. Mislio sam da je dovoljo - pa ranije mi se nije desavalo.

Da, videcu da li imam neki drugi sampler da vidim da li se isto desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika u ceni između Audigy 2 i ovih kartica je dovoljno mala da je besmsileno kupiti Audigy.

Uostalom, ozbiljne kartice koštaju ozbiljno, a ovo su kartice od 100 evra, opet sasvim korektne.

 

Terratec je oko sto jevreja ili nešto više, Emu 0404 malo ispod 100, Audigy pedesetak, to baš i nije par stotina jevreja. Nije poenta da prođeš jeftinije po svaku cenu, nego odvojiti malo para za to da se baviš muzikom umesto ubeđivanja kartice da proradi kako treba.

 

Creative kartice su za igranje i slušanje muzike i to je to.

gde moze da se pazari taj EMU?

 

ja sam nasao nesto na PC BERZI ali kao sto vidim to je neka jaca verzija... nemam toliko para...

 

 

pa gde mogu da nadjem te navedene kartice? pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto me zajebava u Cubase-u a nemam pojma sta je:

 

Iskusam sesnaestine na kontri (Battery sa Drum Kit from Hell) i nesto mi secka iliti preskace. Ok, slab komp ali probam da export-ujem kad ono isto.

 

Evo sta dobijem:

 

kontra.mp3

(strejt 32 midi 16-ine bez dinamickih zajebancija)

 

Jel zna neko sta bi mogao da bude problem?

Smanjio sam letancy u ASIO control panel-u i sad radi kako treba. icon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jednostavno dvoklikneš na midi traku i kucaš.

 

Ako je kanal sveže otvoren onda je kanal prazan i nema na šta da klikneš, pa te to muči garantovano...

 

U'vatiš olovku i nacrtaš jedan pazan deo na željenom midi kanalu. Posle dvoklikneš na nacrtanu prazninu i edituješ je najredovnije.

 

Garantovano postoji i lakše i pravilnije rešenje, no i ja tek od nedavno koristim Cubase SX 2, i za sada sam prokljuvio ovu varijantu.

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Da li neko moze da mi pomogne kako da dodjem do ukucavanja bubnjeva i ostalih instrumenata u Cubase SX

"Ukucavanje" instrumenta je samo jedan deo posla. Pre nego sto pocnes da kucas moras da definises (dodelis) instrument u samom projektu. Pretpostavljam da si kreirao MIDI track. Sada u VST instruments definisi instrument koji ce da ti svira - Devices-->VST instruments (ili F11). Ja naprimer za bubanj koristim Battery pa njega odaberem iz spiska vst-a instaliranih na racunar.

Sledeci korak je da u track inspector-u "nakacis" MIDI track na izabrani instrument (u mom slucaju Battery) tako sto ces na In i Out scroll menijima selektovati taj vst instrument. Ako koristis neki sampler za bubnjeve, onda bi trebalo da obratis paznju i na Drum map opciju da bi ti bilo lakse da koristis drum editor (ne daj se zbuniti, sad cu doci i do toga icon_wink.gif )

E, sad na MIDI track-u pomocu olovke napravi kao sto ti je rekao Secracon jednu "palacinku" proizvoljne duzine i desni klik na nju -->MIDI-->Open drum editor i to je to! Sad, zezaj se malo sa drum editorom, provaljuj alate pa ako ti nesto ne bude jasno, opet pitaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...