Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

Dutjo aj mi preporuci neku zvucnu kartu (po mogucstvu externu) do 500 evra ...a moze i malo preko ako treba...

 

pivopije.gif

E da, ovo pitanje jos uvek vazi icon_smile.gif

 

Dutjo zasto me odbijas?

 

Naravno ako neko drugi zeli da me posavetuje u vezi kupovine neka to slobodno ucini icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da grešiš.

Pitanje mu je na mestu. Ali odgovor je kao i na: "Šta je bolje, CocaCola ili Pepsi". Znači zavisi koga pitaš.

E sad nije sve tako crno. Kao što si sam reko jedan npr. ima bolju FPU , a drugi memoriski kontroler. Ako već čovek ide u detajle kad kupuje komp (što je za svaku pohvalu) može da se raspita šta je najkritičniji deo procesora za ono za šta njemu treba - zapis zvuka, efekti, vst instrumenti - jer svaki od tih poslova malo više eksploatiše neki deo procesora. To nećeš naći u domaćim časopisima. Tamo možes da vidiš da je neki bolji za grafiku zbog toga i toga, a neki za брут форс kompresiju zbog nekih njegovih prednosti, što nas ponovo davodi do toga da su neki procesori bolji za neku primenu od drugih. Ali zato možeš na netu.

[sUBJECTIVE]Moja preporuka je jednostavna: Ako imaš para da sklopiš Intel mašinu, a da ti zbog cene procesora+ploče ne ispaštaju ostale komponente that's the way to go, a ako nemaš pridruži se nama ostalima koji su sklopili "do jaja AMD konfiguraciju".[/sUBJECTIVE]

U svakom slučaju pročešljaj www.kvraudio.com forum - tamo u hardware delu imaš Intel vs AMD diskusija koliko hoćeš.

Danas su mašine dovoljno jake za bilo šta, potrebno je da imaš softver koji to može da iskoristi. Ako neko vozi, lupam, Sound Forge 4.5, džaba mu i P4 3.6 GHz i SSE2/SSE3 instrukcije, kad će program da koristi osnovni set ko da radi na Pentiumu kecu.

Mada subjektivno i ja bih sastavio Intel+Intel mašinu. Sa druge strane realno gledano, za manje pare se dobija jači AMD, a pregrevanje i stabilnost nisu problem već više godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da grešiš.

Pitanje mu je na mestu. Ali odgovor je kao i na: "Šta je bolje, CocaCola ili Pepsi". Znači zavisi koga pitaš.

E sad nije sve tako crno. Kao što si sam reko jedan npr. ima bolju FPU , a drugi memoriski kontroler. Ako već čovek ide u detajle kad kupuje komp (što je za svaku pohvalu) može da se raspita šta je najkritičniji deo procesora za ono za šta njemu treba - zapis zvuka, efekti, vst instrumenti - jer svaki od tih poslova malo više eksploatiše neki deo procesora. To nećeš naći u domaćim časopisima. Tamo možes da vidiš da je neki bolji za grafiku zbog toga i toga, a neki za брут форс kompresiju zbog nekih njegovih prednosti, što nas ponovo davodi do toga da su neki procesori bolji za neku primenu od drugih. Ali zato možeš na netu.

[sUBJECTIVE]Moja preporuka je jednostavna: Ako imaš para da sklopiš Intel mašinu, a da ti zbog cene procesora+ploče ne ispaštaju ostale komponente that's the way to go, a ako nemaš pridruži se nama ostalima koji su sklopili "do jaja AMD konfiguraciju".[/sUBJECTIVE]

U svakom slučaju pročešljaj www.kvraudio.com forum - tamo u hardware delu imaš Intel vs AMD diskusija koliko hoćeš.

Uf. Priča o tome da li je ovaj ili onaj bolji u suštini datira iz vremena kada se AMD probijao, i kada je standardno većina ozbiljnog software-a testirana na Intel mašinama. AMD je bio tretiran kao "jeftinija zamena" U međuvremenu su se stvari promenile, tako da je u nekim stvarima AMD lider. Nema posebnog razloga da se kupuje Intel, bar što se tiče kompatabilnosti. U nekom consumer segmentu tržišta, AMD daje više snage za manje pare mada ni ta razlika nije kao nekad. Kod najskupljih mašina, vođstvo varira, ali to su sprave za koje niko ovde neće odvojiti novac, tako da nema smisla pričati o tome.

Elem, što se tiče prakse, potpuno je svejedno. Za budget varijante, više se isplati uzeti AMD-a, bar u ovom trenutku.

 

Jedan primer: ako se recimo neko bavi muzikom koja zahteva mnogo kratkih semplova koji se loaduju u RAM, definitivno će uzeti procesor sa boljim memoriskim kontrolerom (iliti onaj čije ploče imaju bolji memoriski kontroler - da se ogradim
Kakve to veze ima? Samplovi su učitani u ram, u onom trenutku kada otvoriš preset, a ne dok sviraš, ako misliš na samplere, ako misliš na audio, tu nikad nisam čuo da neko ima probleme sa brzinom memorije, zato što ima ovu ili onu mašinu. Pre će neko da dođe do preopterećenja procesora, nikad nisam čuo da iko mora da promeni ploču jer mu memorijski kontroler nije dovoljno brz.

 

Ma razmisljam sada praviti studio u sobi . Prvo moram kupiti Guitar 6 port i nasao sam polovnu mixetu za 120 evra ovde kod mene u gradu od nekog momka .
Šta će ti loša polovna mikseta kog vraga?

 

Naravno pričamo o finesama. Recimo, da li procesor peak-uje kad koristiš 64-bitne funkcije iako je 64-bitni, da li ga lakše zaguše kratki semplovi od onog drugog, da li ima neke čudne drop out-e kad snimaš dugačak audio...
TO nema veze sa time već drugim stvarima. Snimao sam jedan koncert sa kompjuterom od 300 Mhz, 512Mb memorije, doduše Apple G3, ali to je kao recimo PC 500Mhz. 24 kanala odjednom neprekidno u trajanju od 3 sata. Nijedan glitch, nikakvih problema. Samo stvar setup-a mašine, solidne kartice i to je to. Mislim, nemoj misliti da sad specijalno tebi sedim na glavi jer sam te quotovao tri puta, ali mislim da daješ previše značaja nekim detaljima.

Na svim mašinama koje sam imao jedine tri stvari koje su me uvek ograničavale su Procesorska snaga, količina memorije, i mesto na hard diskovima, nikad dosta.

 

E da, ovo pitanje jos uvek vazi 

 

Dutjo zasto me odbijas?

 

Naravno ako neko drugi zeli da me posavetuje u vezi kupovine neka to slobodno ucini

icon_smile.gif Pretpostavljam da je ovo u formi šale, ali da li me stvarno pitaš? šta hoćeš da ima kartica na sebi i zašta ti treba, pa ću ti reći šta.

 

za manje pare se dobija jači AMD, a pregrevanje i stabilnost nisu problem već više godina.
Dapače obrnuto, sad trenutno imam 3000+ 64bitnog AMD-a, i stoji na 37 stepeni, majka za overklokovati da sam u tom fazonu. Da sam uzeo adekvatnu četvorku po snazi, morao bih da zavrnem radijator da se ne skuvam icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gif Pretpostavljam da je ovo u formi šale, ali da li me stvarno pitaš? šta hoćeš da ima kartica na sebi i zašta ti treba, pa ću ti reći šta.

 

Pa ono i jeste i nije icon_smile.gif ...hteo sam da za jedno mesec-dva pazarim zvucnu pa rekoh da kada vec kupujem da kupim najbolje sto mogu...trebala bi mi za snimanje i igrice naravno icon_smile.gif

 

P.S. Skokni do Agro Suicide Song teme...okacio sam nesto sto bi te mozda zanimalo mhihi.gifpivopije.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta će ti loša polovna mikseta kog vraga?

 

Pa ne znam , moram uzeti neku miksetu . Sada sam takav sa kintom jer moram uzeti i zvucnike , + Guitar port , ma fuck puno me sve izadje . Dushane sta mi prelazes od opreme za home studio ??? Ajde reci mi posto se razumes da ne srljam i ne letim bezveze pa da se posle kajem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono i jeste i nije icon_smile.gif ...hteo sam da za jedno mesec-dva pazarim zvucnu pa rekoh da kada vec kupujem da kupim najbolje sto mogu...trebala bi mi za snimanje i igrice naravno icon_smile.gif

 

P.S. Skokni do Agro Suicide Song teme...okacio sam nesto sto bi te mozda zanimalo mhihi.gifpivopije.gif

Evo upravo skidam mp3 icon_biggrin.gif Da li ti treba da imaš surround na izlazima, znači 6 kanala i koliko ulaza i izlaza ti treba? Za samo 2 in 2 out varijantu će ti biti ok Emu0404 ili Terratec Phase 22 ili Audiophile 24-96 (to ti je 100-150 evra, možeš da odvojeno pazariš neko Creative čudo za gledanje filmova u surround-u i slično ako ti to treba.

Pa ne znam , moram uzeti neku miksetu .
Ajmo opet isto pitanje ali drugačije formulisano icon_mrgreen.gificon_wink.gif Zašto ti uopšte treba bilo kakva mikseta? Ako imaš kompjuter, Guitar Port i bilo kakav korektan hifi, već imaš sve potrebno da radiš neke solidne demo-e. (pod uslovom da ne snimaš vokal)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dusan: Da, AMD ima vecu maximalnu snagu, ali Intel svoju manju snagu moze da garantuje (uprosceno receno). Pa i u multitaskingu je Intel bolji. sa druge strane najnoviji AMD ce mnogo brze da kompresuje divx... My point is: nije sve jedno + ako imas para "sipas i ne mislis".

Bas bi voleo da vidim uporedni test Intela i AMD-a u broju tzv. "Don't send" prozora per work done, tokom recimo mesec dana ekspolatisanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snimao sam jedan koncert sa kompjuterom od 300 Mhz, 512Mb memorije, doduše Apple G3, ali to je kao recimo PC 500Mhz. 24 kanala odjednom neprekidno u trajanju od 3 sata. Nijedan glitch, nikakvih problema.

 

To bas nije za poredjenje. Apple ima RISC arhitekturu koja 100X pouzdanija. Ne kazem da bi sa Intelom ili AMD-om imao problem, ali ne stoji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dusan: Da, AMD ima vecu maximalnu snagu, ali Intel svoju manju snagu moze da garantuje (uprosceno receno). Pa i u multitaskingu je Intel bolji. sa druge strane najnoviji AMD ce mnogo brze da kompresuje divx... My point is: nije sve jedno + ako imas para "sipas i ne mislis".

Bas bi voleo da vidim uporedni test Intela i AMD-a u broju tzv. "Don't send" prozora per work done, tokom recimo mesec dana ekspolatisanja.

Joj ljudi oko cega vi pisete vec 5 dana . Nadjite mark pro ili neki program i testirajte svoje mashine . Ako vam je mrsko kupite bug , info ili neke informaticke novine i pogledajte testove . Ako vam je i to mrsko idite na google i nadjite pa vidite . Imam u nekim od novina testove INTELA i AMD-a i intel se pokazao bolji ali ipak mi AMD vise godi . Cim nadjem napisacu vam ovde .

Share this post


Link to post
Share on other sites

RISC arhitekturu

 

Dok AMD i Intel imaju CISC.

 

RISC je reduced instruction set... computer? - ne znam sta je poslednja rec, a CISC je ono drugo, iliti "treba nam nova mogucnost, pa ajde da dodamo jos instrukcija" = zbrda-zdola arhitektura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo upravo skidam mp3 icon_biggrin.gif Da li ti treba da imaš surround na izlazima, znači 6 kanala i koliko ulaza i izlaza ti treba? Za samo 2 in 2 out varijantu će ti biti ok Emu0404 ili Terratec Phase 22 ili Audiophile 24-96 (to ti je 100-150 evra, možeš da odvojeno pazariš neko Creative čudo za gledanje filmova u surround-u i slično ako ti to treba.

Ajmo opet isto pitanje ali drugačije formulisano icon_mrgreen.gificon_wink.gif Zašto ti uopšte treba bilo kakva mikseta? Ako imaš kompjuter, Guitar Port i bilo kakav korektan hifi, već imaš sve potrebno da radiš neke solidne demo-e. (pod uslovom da ne snimaš vokal)

Sta znam, razmislicu...uostalom ispricacemo se kada budes navratio...nego trebao bi u nedelju da mi stigne Line 6 Tone Port...pa se nadam da cu napokon biti u mogucnosti da usnimim neke svoje ideje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dapače obrnuto, sad trenutno imam 3000+ 64bitnog AMD-a, i stoji na 37 stepeni, majka za overklokovati da sam u tom fazonu. Da sam uzeo adekvatnu četvorku po snazi, morao bih da zavrnem radijator da se ne skuvam icon_mrgreen.gif

A šta sam ja rekao? icon_wink.gif

Naravno da sam mislio da se sad Intel greje ko nekad AMD...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo sebi kao sto sam ja napravite custom PC box ugradite 8 coolera kao ja i ne morate gasiti racunar nikada . Nije me izaslo puno , sve sto trebate je plaxiglas kupiti coolere ( jeftini su ) i to je sve . Jedina mana je sto zuji uzasno ali to je sve do coolera na processoru . Kupio sam cooler sa externom kutijom za podesavanje tako kada ga stavim maximalno da hladi mogu klokovati koliko hocu ali zuji u p.materinu. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bas nije za poredjenje. Apple ima RISC arhitekturu koja 100X pouzdanija. Ne kazem da bi sa Intelom ili AMD-om imao problem, ali ne stoji...

Jao bre Atheist... biggrin.gif Suština svake prave internet rasprave je da ljudi ne vole odustati od svojih argumenata, jel? Rasprave Intel AMD koje si mogao videti na nekim forumima su uglavnom bile bazirane na bang for the back momentu, i na tome koji procesori daju realnije veću snagu, AKO pare nisu u pitanju, i na nekim starim argumentima tipa, "AMD se greje" koji su iz vremena od pre par godina. Ja nikada ali NIKADA nisam čuo da neko izjavi da memorijski kontroler daje značajnu prednost nekom kompjuteru, al dobro, šta sad. Jednostavno, trudim se da budem protiv mitova bilo kakve vrste, pa sve što pričam, pričam zbog toga. Neki laik će da pročita ili zapamti kad tako neko kaže pa će da se tripuje nešto, eto to mi je motiv. Inače, među specijalizovanim mašinama pravljenim za audio se od nedavno mogu ravnopravno naći i AMD procesori, tako da je eto i to neki pokazatelj da su predubeđenja pala u vodu.

 

Ja nemam neki lični trip, prošli komp mi je bio intel, ovaj AMD. Za audio nema neke razlike, ali opet naglašavam, ono što se može kupiti za iste pare od intela u rangu cena koje ljude ovde interesuju, AMD XP varijante, čak i u ovoj jadnoj ojađenoj varijanti otkad su povučeni bartoni su opet daleko bolje nego one kobajagi celeron četvorke koje isto toliko koštaju. A mislim da je to ono o čemu pričamo, a ne xeon serveri i slično. orangelistening.gif Da li je u tom nekom High End-u bolji ovaj ili onaj komp, koga to briga icon_wink.gifpivopije.gif U zdravlje.

 

Sta znam, razmislicu...uostalom ispricacemo se kada budes navratio...nego trebao bi u nedelju da mi stigne Line 6 Tone Port...pa se nadam da cu napokon biti u mogucnosti da usnimim neke svoje ideje...
Pa brate, tek te sad ne kapiram... Pa Tone Port JE muzička kartica, tj već si je kupio laugh.gif Šta će ti još jedna? ph34r.gif

 

 

U Double Core varijanti je nereseno...jedino se AMD bolje klokuje...

 

Toliko od mene...

Ove 64-ke se laća klokuju, ali onda bih morao da dodam još jedan ventilator, ovako imam samo kuler na procesoru i jedan mali da mi hladi hard diskove i to je to, nema buke, 233.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa brate, tek te sad ne kapiram... Pa Tone Port JE muzička kartica, tj već si je kupio  laugh.gif  Šta će ti još jedna?  ph34r.gif

 

 

Ove 64-ke se laća klokuju, ali onda bih morao da dodam još jedan ventilator, ovako imam samo kuler na procesoru i jedan mali da mi hladi hard diskove i to je to, nema buke,  233.gif

Zato sto mi se sjebao Audigy pa sam malo ispizdeo icon_smile.gif

A i racunam necu uvek snimati preko Tone Porta...kada mi bude stigao kabinet verovatno cu snimati preko JSX-a...e sad ako Tone Port moze da posluzi i za to onda super!

 

Meni keva u nedelju donosi Opteron 148 Venus iz AmerKe...radi kao San Diego 3700+ a pritom se greje jedno 30-40% manje...ljudi ga teraju i do 3 GHz sa box coolerom icon_rockdevil.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Dusan: Motiv ti je dobar. Ja sam memoriski kontroler ubacio kao primer sta bi nekom procesoru u necemu mogla da bude prednost. Nadam se da se niko nije svatio to kao "Intel ima bolji memoriski kontroler".

I da, to sto ti nisi cuo da dobar memoriski kontroler moze da bude velika prednost, ne znaci da nije tacno. icon_smile.gif (u slavu sustine svake internet rasprave)

Edited by Atheist

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...