Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

motas magnete? care!  kako napreduje, po kom "uputstu" radis (jel kopija nekog magneta ili radis svoj iz pocetka)?

Pa bolje da sam napisao: "POKUŠAVAM da motam magnete"... icon_smile.gif Šalim se-

smotao sam do sada 3.17 komada icon_smile.gif , a pošto će verovatno još nekoga zanimati moji doživljaji, bolje je da odemo na neku temu koja je za to- čini mi se da je najpribližnija Proizvodnja i kastomizacija gitara, tamo ću pisati o tome i o svim wallbash.gif detaljnije...

 

probaj ap tuner. prilicno je precizan i ima brdo podesavanja

Zahvaljujem, kolega- baciću se na download pa ću da vidim kakav je.

Izvini, jedno offtopic pitanjce- jel imaš problema da pristupiš alasu preko kablovskog neta (sumnjam da i dalje furaš dial-up)?

 

G-tune definitivno. Najprecizniji je koliko sam mogao primetiti i ima gomilu opcija

Mille grazie Maestro Svilokos, preciznost mi i treba. Odoh downloadovati. pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
Ljudi, treba mi Midi Quest XL. Jel zna neko gde moze da se download-uje?

Život je surov, para vrti gde burgija neće, itd... Tako ti je to...

 

Da nema neko slucajno crack za Waves SSL 4000?
Nije krekovan, niti će biti skoro... Ne očekuj osim ako se ne ispuni da će "vodeni" momci da se vrate na jesen u akciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i ja sam cuo da su "pahuljica" momci ispizdeli, ali jel znas nesto detaljnije (jel si to za jesen nesto procitao)? I jel znas mozda gde im je izvor? icon_smile.gif Mislim, kako pustaju svoja izdanja na net - preko p2p-a, nekog warez foruma...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel može neka dobra duša da mi objasni šta je to "rezolucija" u MIDI zapisu? Konkretno, Cubase me pita za rezoluciju kada hoću da eksportujem aranžman u MIDI... Pročitao nešto malo o tome u uputstsvu, ali nisam skontao šta to tačno predstavlja, kao neki vid kompatibilnosti sa matorim sekvencirima, valjda? U kojim jedinicama je uopšte izražena ta rezolucija, mislim, kada mi neko kaže da ima JPG koji je 1024*768*24 ili MP3 koji je 128/44.1/16/s, meni je jasno, a kad neko kaže za MIDI da mu je rezolucija 384 (čega, jebote), to ne kapiram... wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa predpostavljam da sekudnu deli na 384 dela. U Cubaseu mozes i preciznije da postavljas note, a pre exporta quanitzuje na tu rezoluciju - sto je verovatno zbog kompatibilnosti sa necim...

 

...tako ja kapiram, ali nigde nikad nisam citao nesto o tome tako da bolje sacekaj da ti neko ko zna obgovori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
Zasto kada pustim neki ritam u Winampu (ili bilo gde drugo) i snimim preko SoundForge7, pa onda mixujem jedno na drugo, ovaj snimljeni ritam je nesto brzi i posle nekog vremena pocne da se razdvaja. Uopste ne mogu da snimim celu pesmu odjednom, nego sve moram riff po riff. Kako da ispravim ovo?

Probaj sa Guitar Rig 2. U stvari je plugin ali i standalone varijanta je O.K. Pretpostavljam da ti je podesen latency na kartici i da ti je isti sample rate na loopu kao na gitari koju si snimao... Anyway Guitar Rig me odushevio, opasne distorzije, dobar tuner, milijun kombinacija a tezak je oko 200mb, pa probaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guitar Rig 2 je zaista fenomenalna igracka!!!

Simulacije efekata su odlicne, cak smo uporedjivali svirajuci uporedno istu dzitru preko Boss DS1, Ibanez TS9 i provali se razlika izmedju oridjinale pedale i simulacije - ali je doista nebitna za kucnu svirku. Odlicna je simulacija i Twina. Reverbovi nisu losi, ni delayevi. Ne znam - od kada imam Rig 2 i Amplitube 2 (takodje veoma dobar program za dzitru) cesto me uopste mrzi da se bodem u 9 pedala sa masom kablova, jos gore kad sve to posle treba da se slozi po kutijama i pospremi gajba - jednostavno u line in i cepanije. Jedino sto, kada cepam dzitru preko kompa, nakacim i Wave Arts Masterverb 5 (jebeno brutalni reverb, najbolji VST reverb koji sam koji sam ikada koristio) i PSP Vintage Tube Warmer kompresor.

Istina, nikad software nece moci da zameni hardware, ali kad su sve ove zajebancije dzabe - graota da se ne koriste. Za izasta dobar hardverski delay se treba otvoriti hjedno 230 - 240 eura (bar sam ja toliko izdvojio), s druge strane digitalnih delayeva VSTova ima na tone - i to za DZ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Imam beginner, intermediate i advanced Cubase SX3 tutorijale na 3 DVD diska...

Podrazumeva se da je to Steinbergova video skola...

Voljan sam da to distribuiram po veoma pristupacnoj ceni od 500din po disku...

 

A takodje sam u mogucnosti da nabavljam i razne pluginove, VST instruments pa ko je

zainteresovan moze i da naruci...

Za vise detalja javite se na PP...

Edited by gUrNuL

Share this post


Link to post
Share on other sites

VST koristiš sa čime želiš...Acid, Cubase, Nuendo.

 

Imam beginner, intermediate i advanced Cubase SX3 tutorijale na 3 DVD diska...

Podrazumeva se da je to Steinbergova video skola...

Voljan sam da to distribuiram po veoma pristupacnoj ceni od 500din po disku...

 

A takodje sam u mogucnosti da nabavljam i razne pluginove, VST instruments pa ko je

zainteresovan moze i da naruci...

Za vise detalja javite se na PP...

 

 

Sve to ima na netu da se nađe za 0 din po disku druže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Aj mi razjasnite jednu nedoumicu.

 

Fajl sa audio diska koji se kompresuje u mp3 izgubi na kvalitetu, ok, to mi je jasno.

Ali da li je moguce kad se taj isti mp3 konvertuje ponovo nazad u audio disk zadrzi taj slabiji kvalitet? Ja osetim razliku izmedju mp trojke koju sam konvertovao u audio format i bolje je, ali da li je moguce da je ipak losiji kvalitet nego onaj nekonvertovani audio?

 

Izvinjavam se na pomalo konfuznom pitanju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj mi razjasnite jednu nedoumicu.

 

Fajl sa audio diska koji se kompresuje u mp3 izgubi na kvalitetu, ok, to mi je jasno.

Ali da li je moguce kad se taj isti mp3 konvertuje ponovo nazad u audio disk zadrzi taj slabiji kvalitet? Ja osetim razliku izmedju mp trojke koju sam konvertovao u audio format i bolje je, ali da li je moguce da je ipak losiji kvalitet nego onaj nekonvertovani audio?

 

Izvinjavam se na pomalo konfuznom pitanju :)

 

Jebeš me ako sam te nešto razumeo... :)

 

Dakle, CD audio ima takav standard, da je to najbolj kvalitet zvuka na komercijalnim medijumima.

Kada se snima u studiju (digitalno), koristi se malo bolji kvalitet od toga, ali se to sve posle "konvertuje" (ojadi) nazad u CD audio kvalitet.

 

MP3 ima takvu kompresiju da ugrožava kvalitet zvuka. Izbacuje visoke tonove, ubacuje nešto malo šuma, i na višim frekvencija postoji neko "pištanje" i neki trip koji zvuči kao flendžer. To čuješ ako se uneseš u monitore, inače registruješ kao "malo lošije od CD audia".

 

Ok, kada pesmu jednom konvertuješ u MP3, ona ostaje sjebana. Možeš da konvertuješ taj MP3 u .WAV ili da ga narežeš nazad na CD audio, ali to je i dalje informacija iz ojađenog fajla.

 

Valjda sam ti razrešio mistriju...

E, a najjači su mi likovi koji mi narežu MP3 na CD audio i kažu: "Evo ti, ti beše ne voliš MP3..."... :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

shta mislite o M-Audio kartama? planiram da pazarim m-audio audiophile 2496 pa ako je neko imao susreta sa njom nek' prozbori neshto...

 

Ok, M-audio je firma koja vrlo lepo pristupa inženjeringu audio opreme. Da ne kenjam puno, izuzetno su dobri, po pristupačnim cenama. Ima firmi koje šiju M-audio za par redova veličina, npr TerraTec, ali ovo je down-to-earth.

 

Audiophile 2469 je manje-više obična zvučna karta i dosta ljudi se opredeljuje za nju.

Ima jedan line-out i jedan line-in (sve činč konektori). Nema dodatne ulaze na samoj kartici, nema ulaz za mikrofon, nema game port. Od digitale ima MIDI i S/PDFIF, i to sve prema standardima- MIDI je 12V / 5mA, za razliku od "običnih" kartica čiji je MIDI (u game port konektoru) TTL nivoa signala. Prevedeno na srpski, ne treba ti nikakav dodatan adapter / kabl da bi uštekao midi instrument u karticu.

 

Moje mišljenje: kartica ima fenomenalan zvuk, neverovatno nizak nivo šuma, ali mana je to što ima samo jedan ulaz i jedan izlaz. Ako hoćeš da snimaš đitre i tako to, treba ti jedna poštena mixeta uz nju. Preporučujem Yamaha MG10/2 (suva) ili MG8/2FX (sa efektima).

 

Pošteno, za ~150 jevreja.

 

A ako hoćeš da budeš baja, tu je M-audio Delta 1010LT, koja za 300 jevreja nudi mnogo više nego što bi mogao da očekuješ. Od digitale ima S/PDIF i MIDI (opet sve po propisu), a od analogije imaš:

4 stereo line-outa (!!!)

3 stereo line-ina (nebalansirana, naravno)

2 balansirana XLR ulaza za mic, i to one profi, od 600 Oma

 

Pošteno, za ~300 jevreja,a? Razmisli- 2469+mixeta, ili 1010LT solo...

Bazaj malo po netu, traži profesionalne audi kartice, terraTec i to...

Pitaj Svilokosa (Dushan S) za više saveta, on ti je ovde bog za audio tehniku...

 

Aj :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...