Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

Eto, rešio sam ti problem. Predlažem da pogledaš u Lyra Music-u, mislim da su ih oni svojevremeno prodavali... A mislim da ima i u Sky Music-u, premda ce tamo da pokušaju da te nagovore na TerraTec :lol:

 

Vidiš, ja imam drugi problem, mene je ova mašina koštala sve kada se skupi, nekih 25 €, pa mi je nekako glupo da dajem 300 € na neku dobru karticu... Zato jurim nekoga ko je voljan da mi proda neku polovnu 24bitnu, za neke male pare...

:muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Imam mali problem sa Guitar Rigom 2. Naime, lepo sam ga instalirao, skinuo univerzalne ASIO drajvere jer imam intelovu integrisanu (valjda onaj legendarni AC 97), i ceo sistem radi.... Kad se prikljucim na mikrofonski ulaz na zvucnoj!!!! Na line in program ne prepoznaje da je bilo sta ukljuceno, dok se na zvucnicima cuje kad sviram nesto, ali mnogo tiho i to kad ga odpanjim do kraja.... Inace bodem moj bass Yamahu RBX 760A i to suvo bez DI Boxa (nemam sad kintu da ga kupim)... Jel bi znao neko da resi ovaj moj problem??? :confused:

Thanks unapred!!! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam mali problem sa Guitar Rigom 2. Naime, lepo sam ga instalirao, skinuo univerzalne ASIO drajvere jer imam intelovu integrisanu (valjda onaj legendarni AC 97), i ceo sistem radi.... Kad se prikljucim na mikrofonski ulaz na zvucnoj!!!! Na line in program ne prepoznaje da je bilo sta ukljuceno, dok se na zvucnicima cuje kad sviram nesto, ali mnogo tiho i to kad ga odpanjim do kraja.... Inace bodem moj bass Yamahu RBX 760A i to suvo bez DI Boxa (nemam sad kintu da ga kupim)... Jel bi znao neko da resi ovaj moj problem??? :confused:

Thanks unapred!!! :pivopije:

 

 

Pomocu ti ja kako niko nece. Najlakse bi ti bilo da kupis neki posten dsp hardver jer sa integrisanom karticom nista neces uraditi. Bar ne sto se guitar rig-a tice. Mozes samo suludo gubiti vreme,...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomocu ti ja kako niko nece. Najlakse bi ti bilo da kupis neki posten dsp hardver jer sa integrisanom karticom nista neces uraditi. Bar ne sto se guitar rig-a tice. Mozes samo suludo gubiti vreme,...

 

Ja nemam kintu ni za pisljivi beringer DI box od 30 evra a kamoli za ljudski dsp hardver :cry:

 

Hvala u svakom slucaju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomocu ti ja kako niko nece. Najlakse bi ti bilo da kupis neki posten dsp hardver jer sa integrisanom karticom nista neces uraditi. Bar ne sto se guitar rig-a tice. Mozes samo suludo gubiti vreme,...

Što jes' jes'... Lepo si mu rekao...

Ali ipak treba imati na umu da neko nešto ne može da priušti, pa je prinuđen da izvlači maximum iz onoga što ima... K'o na primer ja. Začudili bi ste se šta ja radim sa PIII procesorom, kršičnom zvučnom kartom itd...

Doduše, za ovaj problem namam rešenje... Osim možda sledećeg:

 

Dvoklikni na volme control u taskbaru, pa idi na Options>Properties, pa izaberi Recording, pa OK. E, onda klikni na čekboks ispod "Line-In", pa vidi jel radi. Ako ne, onda klikni na čekboks ispod "Stereo mixer", to bi sigurno trebalo da radi. Ovo što pričam je za pre-XP win OSove, na XPu je verovatno nešto nebuloznije, ali slično...

 

Valjda sam pomogao...

:pivopije:

 

 

EDIT:

Ja nemam kintu ni za pisljivi beringer DI box od 30 evra a kamoli za ljudski dsp hardver

Možeš da kupiš nešto na foru DI boxa (za štekanje gitare u line in, ali sve po propisu) od mene (moj dizajn i izrada) za nekih 500 - 700 kinti...

Ako hoćeš... Može i free trial od par dana, ako insistiraš...

 

Edited by Usher

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabavio sam Amplitube 2.0 i ne mogu da ga istaliram. Ortak koji mi je dao instalaciju mi je rekao da ću možda imati problema zato što koristim service pack 2. Jel zna neko kako da prevarim komp i instaliram ovo sranje? Verujem da je ovo čest problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa muka je to sa Amplitubeom... Treba pritisnuti install, pa startovati kegen, pa prekucati to, muka jedna! :D:meshuggah:

 

Inače ne znam odakle je krenuo taj trip kako service pack 2 pravi probleme ali često čujem. Naravno ovi iz IK Multimedia su garant istripovani da testiraju svoj plugin-e samo na XP-u sa service pack jedan pa ništa njihovo ne radi na dvojci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Dvoklikni na volme control u taskbaru, pa idi na Options>Properties, pa izaberi Recording, pa OK. E, onda klikni na čekboks ispod "Line-In", pa vidi jel radi. Ako ne, onda klikni na čekboks ispod "Stereo mixer", to bi sigurno trebalo da radi. Ovo što pričam je za pre-XP win OSove, na XPu je verovatno nešto nebuloznije, ali slično...

 

Valjda sam pomogao...

:pivopije:

 

 

Jesi, it's working!!!! :rockdevil::muzicar:

 

Hvala ti....

 

Imas vopi nekom prilikom od mene :pivopije:

 

BTW, sto se tice DI boxa, ponuda je primamljiva... Ako dolazim skoro u Bg javicu ti pa cemo da se dogovorimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pa muka je to sa Amplitubeom... Treba pritisnuti install, pa startovati kegen, pa prekucati to, muka jedna! :D:meshuggah:

 

Inače ne znam odakle je krenuo taj trip kako service pack 2 pravi probleme ali često čujem. Naravno ovi iz IK Multimedia su garant istripovani da testiraju svoj plugin-e samo na XP-u sa service pack jedan pa ništa njihovo ne radi na dvojci ;)

 

Jel ti ja lichim na nekog retarda?

Umem da instaliram glupi program, instalirao sam ga ortaku. Pitao sam da li postoji neki patch, ili neka druga prevara da se natera da radi sa service pack 2...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ti ja lichim na nekog retarda?

Umem da instaliram glupi program, instalirao sam ga ortaku. Pitao sam da li postoji neki patch, ili neka druga prevara da se natera da radi sa service pack 2...

pa napisao si za mesto "ludnica kovin", tako da... :mhihi:

 

Šalim se bre :meshuggah: Ali jesi krenuo sa potpuno nelogičnom idejom, zašto bi i kakve veze trebalo da ima amplitube sa service pack-om 2? Čak i prostom logikom trebalo bi da ti je jasno da proizvođač ne testrira svoj software na prastarim mašinama i na matorom windowsu bez zakrpa. Ja i još milion drugih imamo service pack i sve što treba da radi radi na njemu, tačnije NIKADA nisam imao problem niti sa jednim komadom software-a zbog toga što imam service pack 2 uključujući prastari software koji sam koristio na win98 (izuzimajući neke igrice, naravno)

Dapače obrnuto, ako ne možeš da ga instaliraš i prijavljuje ti grešku je vrlo verovatno upravo zato što ti win nije dovoljno update-ovan, i nemaš neke zakrpe, moguće je da imaš staru verziju win inastalera (u sistemu, ne amplitubeov installer) pa da zato pada. I ne slušaj ortaka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hmm... Ja nemam taj problem... Konfiguracija je 3.2GHz, 512 MB RAM, neka ASUSova matichna sa integrisanom zvuchnom. Mislim da je SP2 instaliran, mada nisam siguran *chesh chesh po potiljku*

Koju ti konfiguraciju imash, koliko ti procesora jede Amplitube? (koliki ti je CPU use?)

Edited by ogisha007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, najverovatnije je to do RAM-a... Pogledaj da uzmesh na koji sat od nekoga josh tol'ko memorije ili odesh do nekoga sa 512+MB RAM-a pa vidi da li problem prestaje, ne vidim neko resenje sem toga... (Reinstall Windows? :) Shala, ali to svejedno kazem svakome ko ima neki neobjasnjivi problem :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je vezano za raspravu wav-mp3-cd audio

Ako hoces da vidis razliku izmedju formata pusti ih na nekom 5.1 sistemu.

Razlike ne da ce biti,nego ces se prestraviti.

E sad ako muziku pustas na stereo sistemu razlika ce zavisiti od kvaliteta sistema,zvucne kartice itd...

 

Jel zna neko dobar drum machine program.

HITNO!

Edited by R_a_S_a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako hoces da vidis razliku izmedju formata pusti ih na nekom 5.1 sistemu.

Razlike ne da ce biti,nego ces se prestraviti.

E sad ako muziku pustas na stereo sistemu razlika ce zavisiti od kvaliteta sistema,zvucne kartice itd...

Gresis negde - nema to veze sa tim da li pustas na 5.1 ili stereu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa 5.1 sistemi su uvek malo pristojnije urađeni od običnih zvučnika za komp...

A i ona kocka što ti pravi promaju oko nogu malo pojačava baseve, pa se tu nazire gubitak MPEG kompresijom...

Ima tu istine...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

postoji dosta softvera, sound forge npr. nije los za efekte i obradu zvuka, onda acid ali nije to dovoljno. inace, zvuk rippujem lame-om na 180 kbps abr, kako bi izbegao pistanje i sustanje na 192 kbps joint stereo kod neke zike, za rezanje na cd 320 kbps full stereo ako kartica dobro podnosi 48 khz zvuk strava ali vecina ne.. sve u svemu 128 i 192 izbegavati kada se bilo sta obradjuje u mp3 format.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...