Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

Jel moze neko da mi posalje Trilogy posto ne mogu da skidam GB podataka sa neta.

Ah da, muci me jedna sitnica:KO' KRETEN SE CIMAM I NE MOGU DA PROVALIM KAKO DA CRTAM BASS U CUBASE-U.ZNACI UKLJUCIM VST INSTRUMENT ODABEREM JEDAN OD BASS PLUGIN-OVA,DODELIM KANAL MIDI-JU ( KANAL NA KOME JE BASS) I NECE DA MI OMOGUCI DA CRTAM, TJ. NE DA MI DA KLIKNEM NA KEY EDITOR U MIDI MENIJU.PIZDIM! :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Jel ima neka dobra dusa da to objasni u stavkama ili sl.

Cackao sam i uputstvo i svasta i nece pa nece.Verzija je SX3.

Aj ziveli! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah evo i ja na ovoj temi da postavim pitanje: jel radio neko bubnjeve u Frutie Loopsu 7? Ja se trenutno bahcem sa tim...

 

fruity loops, prva verzija, je bio zamisljen kao ritam masina. kasnije su dodavali, prosirivali pa su ga nazvali DAW. bubnjevi su osnova FL( to je onaj sempler). sa FL dobijes semplove drugih ritam masina, pa ako tehno nije ono sto zelis, moras da nadjes semplove. u svakom slucaju recept za FL je sledeci:

nadjes na netu dosta semplova bubnjeva ( one shot sample)

svaki deo seta na poseban kanal

klikces bubnjeve

po zelji koristiti opciju shuffle i humanize

OBAVEZNO zezati se sa velocity da bi to zvucalo realno( menjati jacinu svakog udarca)

zvizni neki reverb na kraju da se cuje prostor

gotov deo poslusati na nekoliko razlicitih audio uredjaja

podesiti po potrebi

:smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakva je muz. kartica creative live 5.1? kolika je cena za polovnu? imam neku varijantu...

 

To je isto kao da si pitao: " Kakav je automobil Fića? Kolika je cena za polovni? Imam neku varijatnu..." Em se ne proizvodi, em je kršina em košta taman da odvedeš lika na piće i da ti kaže "nosi". :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel mozhe neko da mi kazhe jel se mozhe u Cubase-u na jednoj istoj traci menjati tempo ili moram svaki put novu da pravim?

 

Nope, skontao sam da ne umem ni sa novom trakom da promenim tempo, promeni za sve. Ne znam gde treba da se promeni...

 

help

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tempo se u Cubase-u menja za ceo projekat i to :

 

može biti tempotrack (gde u editoru sam kucaš željeni tempo za celu pesmu) a koji se otvara sa Ctrl+T

može biti i Fiksni tj. fiksni za ceo projekat a to je klikom na "tempo" na transport panelu (F2) i ukucavanjem tempa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tempo se u Cubase-u menja za ceo projekat i to :

 

može biti tempotrack (gde u editoru sam kucaš željeni tempo za celu pesmu) a koji se otvara sa Ctrl+T

može biti i Fiksni tj. fiksni za ceo projekat a to je klikom na "tempo" na transport panelu (F2) i ukucavanjem tempa.

 

 

Da al to je za celu pesmu i ceo projekat. Zanima me jel ga je moguce menjati nekoliko puta u toku iste trake?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci stisni F2 i pojavice se onaj mali panel. U delu za tempo stavi da ti bude Tempo track, ne fixed (jer je onda isti kroz celu pesmu). Potom, stisni ctrl+T i tu edituj tempo pomocu olovke. Spustaj ga, ubrzavaj, radi sta hoces. Tu takodje mozes da menjas i time signature.

Edited by Hevayous Jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja sam skinuo sa demonoida, jel to? Ja sam se malo igrao sa tim i ono, fino zvuci, ali nisam jos pokusao mix, nemam sad vremena. Imaj na umu da ovo nije XP verzija koja zauzima nekih 6GB i koja je bolja, a nju nikako ne mogu da nadjem...

Edited by Hevayous Jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Download Fully Functional/Regged version by H²O - 121 MB:

 

Part 1 - 61 MB

http://www.ftp2share.com/file/21993/SCSX31....part1.rar.html

 

Part 2 - 59.3 MB

http://www.ftp2share.com/file/21996/SCSX31....part2.rar.html

 

Ova vezija CUbase-a je krekovana i snosiš odgovornost za njeno korišćenje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...