Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

Da dodam da sam ipak uspeo da pronađem jedan bass koji zvuči zaista dobro ... stavrno radi kao pravi. Danas će mi doći jedan ortak basista, i baš me zanima šta će reći.

 

Imam jedno pitanje u vezi EZ Drummera DFH:

 

kako da sredim doboš? Jedino mi je on stavrno skrnav, onako tanak i visok. Svaka pomoće je dobrodošla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kakvu muziku radiŠ? TO si zaboravio da napišeš...

 

Generalno dodaj mu malo donjih (sweep-uj dok ne naletiš na frekvenciju doboša..) smanji mu kutiju na oko 1000hz malo i dodaj 8000 da snare dobije presence. Snimi ga u zaseban kanal i stavi mu kompresije malo i (zasebnog) prostora a prostor EQuj u visokim malo da se zasiti. Ostale detalji provali sam, malo sweep-uj EQ dok ne nadjes karakter kakav ti treba. Posle dodaj prostor kao i za ceo bubanj itd.. Radi sve po malo nemoj da budžiš previše...

Edited by Ikhabot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne poverujes ! Danima se mucim oko jedne nebuloze u Cubase SX 2...Nema sta nisam pokusao...Sta je u pitanju - uvezem bilo koji midi, dodelim njegov kanal bilo kom VSTi (na primer neki synth), izaberem neku farbu i sve je OK. Medjutim, cesto mi se desi da se, ako stopiram pesmu pa hocu da nastavim reprodukciju, farba vraca na default ili cak na neku sasvim levu...Isto ovo mi se obavezno desava ako premotam stvar na pocetak i pustim (umesto programa koji sam izabrao prebacuje na default) !

 

Ovaj problem nisam uocio pri komponovanju u samom Cubase-u, ali imam dosta cool stvari koje sam radio mahom u GP 3,4,5 i zeleo bih da im dodam jednu novu zvucnu dimenziju. Ako neko zna resenje ove zagonetke, voleo bih da ga podeli sa mnom...Znaci, desava se sa importovanim midijima; sve ostalo, koliko sam primetio, radi normalno.

 

 

 

 

 

Jos nesto...Ima li ko iskustva sa programom Vocaloid (koji je na putu do mene) ? Navodno ga je Mike Oldfield koristio na poslednjem albumu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kakvu muziku radiŠ? TO si zaboravio da napišeš...

 

Generalno dodaj mu malo donjih (sweep-uj dok ne naletiš na frekvenciju doboša..) smanji mu kutiju na oko 1000hz malo i dodaj 8000 da snare dobije presence. Snimi ga u zaseban kanal i stavi mu kompresije malo i (zasebnog) prostora a prostor EQuj u visokim malo da se zasiti. Ostale detalji provali sam, malo sweep-uj EQ dok ne nadjes karakter kakav ti treba. Posle dodaj prostor kao i za ceo bubanj itd.. Radi sve po malo nemoj da budžiš previše...

 

Moj nick govori o tome :)

 

Hvala puno na info-u, probaću to čim pre!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dodam da sam ipak uspeo da pronađem jedan bass koji zvuči zaista dobro ... stavrno radi kao pravi. Danas će mi doći jedan ortak basista, i baš me zanima šta će reći.

 

Imam jedno pitanje u vezi EZ Drummera DFH:

 

kako da sredim doboš? Jedino mi je on stavrno skrnav, onako tanak i visok. Svaka pomoće je dobrodošla

Mozes da koristis replacer software, da zamenis samplove od ez-a, to radi dosta ljudi. Imas dobre programe za to tipa Aptrigga ili Drumagog (prvi je mnogo zahvalniji sto se tice cpu-a). Ja sam sa foruma Andy Sneap-a skinuo njegove semplove kick-a i dobosa, i njih koristim i stvarno mnogo bolje zvuci. Meni se totalno nesvidjaju kick i snare od ez-a, zato i menjam...naravno, moras naci semplove sa vise razlictih udaraca elementa kojeg trigerujes kroz replacer program, da bi ih ez randomovao (tako se i dobija utisak "zivosti", jer ez svaki put koristi drugi sempl od nekog elementa bubnja).

Edited by Hevayous Jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sam postovao na jednom stranom forumu. ;)

 

 

When you want to use some other samples on some part of the drums (like me, I wanted to use different snare and kick samples) you can do that with two drum replacer programs: aptrigga or drumagog

aptrigga http://isohunt.com/torrents/?iht=-1&ihq=aptrigga

drumagog http://isohunt.com/torrents/?iht=-1&ihq=drumagog

 

aptrigga is more user friendly (drumagog has some advantages, but it needs more cpu and ram).

 

Basically, lets say you just loaded ezdrummer with dfh expansion pack. First go to ezdrummer mixer ( not cubase mixer) and check multitrack option so you could manipulate with drum parts via separate channels, you don't want your drums to have just two channels for the whole kit

ez1qn5.jpg

 

Now when you have 8 different channels for ez drums in you cubase mixer, go on for ex. ez1 channel (that's channel for kick) and insert aptrigga on effect channel

ez3ck0.jpg

 

 

ez2op7.jpg

 

 

 

That will open aptrigga window in which you have option to load samples

So, you want to replace kick ez samples with other ones (it's important to have multi samples of one drum part, look up on the net for it, andy sneap and some guys on his forum share their samples from time to time), it looks like this

ez4zb5.jpg

 

ez5jp8.jpg

 

 

 

Load for ex. 4 samples of kick( in this example sneap kick1, 2, 3, and 4; load each sample in different window, you should figure it out pretty fast. It's easy, you'll see). It should be enough, so you could have some dynamic variety to keep drums as "live" as you could.

 

Ofc fiddle around with eq to get sound you want

 

Lot of producers use one of these 2 programs when they're blending "live" and sampled drum parts

Ofc, before any use - crack whatever program you use (of these 2) properly

Enjoy

Edited by Hevayous Jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pronašao sam na Uktimate Metal teme koje se tiču produkcije i semplova, pa ću još koliko noćas poskidati neke semplove pa da probam

 

Jel sve ovo važi i za rad sa Drumagog-om? On je mnogostruko lakši (mislim na veličinu) od apptriga???

Edited by ProgressiveR

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...