Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

Vidi, sada radi .. ko će ga znati

 

 

Nego jedno pitanje u vezi Cubase-a:

 

problem mi je u promeni ritma u pesmi. Iz GP sam izvezao MIDI bubnjeve i uvezao ih u Cubase. E sad, imam nekoliko promena ritma u pesmi i Cubase to ne konstatuje.

 

Šta i kako ?

 

 

Inače, upravo skinuh taj Hydrogen ... pa on nema MIDI import???? WTF????

 

EZ Drummer je mnooooooogo bolji!

 

 

Hm, mislim da me nisi razumeo!

 

Problem koji imam jeste promena tempa u pesmi, a ne razlika u drum mapi !!!!!!

 

 

CTRL + T

 

To ti je i za tempo i za takt. POz

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

EZ je vrh, stavrno je extra. Mene zeza kod njega to što još uvek nisam pronašao dobru formulu za dodavanje eq, kompresiej i slično jer semplovi koji idu sa njim predstavljaju sirovo snimljen zvuk, koji treba da se producira

 

brate kako se pokrece ovo prokleto cudo. .. :) nema exe ni jar ni nista :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate kako se pokrece ovo prokleto cudo. .. :) nema exe ni jar ni nista :D

 

 

Nema, jer je on VST, nije standalone. Dakle, u Cubase udariš F11 i izabereš njega, ond aga u kanalu koji želiš aktiviraš i to je to

 

to Acid: znači na mestu gde prelazim u drugi tempo stisnem CTRL+T ... hm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema, jer je on VST, nije standalone. Dakle, u Cubase udariš F11 i izabereš njega, ond aga u kanalu koji želiš aktiviraš i to je to

 

to Acid: znači na mestu gde prelazim u drugi tempo stisnem CTRL+T ... hm

 

Ne, nego ti se otvori citav track (sa brojem takta i taktova) i tu menjash i tempo i takt.

Npr: hoces da promenish takt do 30 je islo 4/4, a onda hoces u 5/4. Ctrl T, odesh do takta broj 30, uzNes olovcicu kliknesh na 30 i u odeljku ( ne znam tacno kako se zove, poslednji u gornjem desnom uglu - pishe 4/4) ukucas 5/4

HOces da menjash tempo: Ctrl T, u onom tzv map-u olovcicom pomerish onu plavu liniju sto ide pravo gore ili dole (u zavisnosti gdI pomerash tempo)

 

DAkle CTRL T, u gornjim panelima ti je takt, sa desne strane tempo.

 

JBg, ovo je najbolje sto mogu da ti objasnim ovako!

 

POz

Edited by Acid Rain

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema, jer je on VST, nije standalone. Dakle, u Cubase udariš F11 i izabereš njega, ond aga u kanalu koji želiš aktiviraš i to je to

 

to Acid: znači na mestu gde prelazim u drugi tempo stisnem CTRL+T ... hm

 

 

e hvala puno... znaci likovi su cobai nisam nigde u readme video da pise da je plugin za cubase...ccc

Share this post


Link to post
Share on other sites

EZ je vrh, stavrno je extra. Mene zeza kod njega to što još uvek nisam pronašao dobru formulu za dodavanje eq, kompresiej i slično jer semplovi koji idu sa njim predstavljaju sirovo snimljen zvuk, koji treba da se producira

Gresis, upravo obrnuto. Kvaka sa njim (tj. losa stvar) je upravo u tome sto su ti semplovi vec producirani pa ih dodatnom obradom ne mozes mnogo promeniti. Ali, kako trenutno nemam nista bolje, a svidja mi se interface EZ-a, uz pomoc aptrigge to zvuci ok.

 

Jel ima neko Drumkitt From Hell Superior da mi sreze?

Ti pitas kao da se ne radi o 9 DVD-a :)

Btw, sacekaj da neko piratizuje Supirior 2, treba skoro da izadje, ako vec nije.

Edited by Ur Ra

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi listam vec nekih 45 minuta ove stranice i nemogu da nadjem odgovor na pitanje moje :udri:

 

Skinuo sam pre par dana Ampeg SVX. Ubo sam bass (aktivni) u line in (pre toga ide u EQ) ali medjutim kada startujem program ne desava se nista (nema zvuka). Bass radi na suvom (kada je iskljucen Program). Prikljucio sam bas i u mic in i tu radi?! ali to nije bas najsrecnije resenje (mnogo sustanja). Pokusao sam i u Guitar Rig 3 ali ni tamo ne sljaka.

 

jel mi ima pomoci?!?

 

hvala unapred

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ampeg SVX je VST plugin pre svega, i uglavnom ga ljudi tako i koriste.

Dakle postaviš ga kao efekat u nekom Cubase-u, Nuendu, čemu god hoćeš.

 

Ne znam kako radi u "stand alone" varijanti, čak nisam ni siguran da radi, Mislim - trebalo bi, ali čemu to?

 

Ja isto imam live sa asio4all i meni radi, ali ga nikada nisam uključio solo. Uvek preko Nuenda, i najčešće naknadno. Snimam bass suvo uglavnom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

K'o shto rekoh na temi za bassiste, meni je radio sam, sa KX drajverima na SB Live!, ali nije reagovao nijedan potenciometar... Na integrisanoj sa asio4all vozacima, mi je prosvirao bez kasnjenja...

Sigurno moze da se podesi da radi i sa saundblasterom, ali sto rece kolega iznad, cemu to???

Edited by (Pant)Era Ojdanic

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
jel zna neko gde na netu mogu da nadjem crack (serial) za guitar rig 3?

 

 

to bi i meni dobro doshlo, poshto mi se iskljuchuje na svakih 10 minuta...

 

Koliko znam, zasad nema nishta od toga. Reshenje koje ja furam jeste da vratim datum koju godinu unazad, i fura bez problema, ne zakucava se.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...