Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

Možda je to posledica neznanja, ali meni sledeći način rada odgovara s kuckanim bubnjevima:

 

Lepo uzmem Beteri Dva i ubacim svoje sexy semplove koje sam skupljao godinu dana da liče na osamdesete, pa otkucam ceo bubanj za pesmu, zatim exportujem svaki bubanj i činelu posebno u wav i ubacim u posebne audio kanale u Nuendo i onda ih tako sveCki obradim. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

DFH je sasvim dovoljan ako čovek odvoji malo vremena da napravi dobar bubanj. Mogu se lepo razvući elementi bubnja po trakama i tretirati zasebno. Ja ih u mikseru isključujem deo po deo i tako ih i snimam dok ne dobijem ceo bubanj. Overhead ni ne koristim jer ima malo jeftiniji prostor.

 

Hevi Jerk kako praviš bleeding na DFH baš me zanima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa npr. jaci programi tipa Drumkit from hell i sl. koriste semplove razne jacine za svaki element (snare, dobos, tomovi...), da bi dali utisak da je covek svirao. Imaju i bleeding...

 

1. Drumkits from Hell nije program, već samo gomila semplova za EZDrummer, ili neko drugo Toontack sranje... I zauzima 9 DVDjeva, što je bolno čak i za skidače s neta.

 

2. Wtf je BLEEDING?!?!?

 

3. Neka svi konačno prestanu da misle da je moguće otkucati bubanj da zvuči k'o da je čovek svirao. NIJE. Ne može se dobiti otkucan bubanj čak ni da liči na živ. Kad se snima živ bubanj, svaki mikrofon kupi po malo onog drugog bubnja, čovek greši i ne udara sve vreme istom jačinom sve, leva ruka je slabija od desne, itd, ali to nikakav DFH ne može nadoknaditi. Ako 'oćete čoveka, platite snimanje u nekom studiju, a ovako jednostavno cepiš mašinu i ne pokušavaš da lažeš sebe da je to čova. Samo ako imaš tuš namestiš da je svaki drugi snare tiši, i da je svaka druga kontra tiša, i to je to.

 

:D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to pishesh jer ne znash shta je bleeding :)

 

Bre ni metallica ne snima vishe bubnjeve....poslushaj Kreatorov Enemy Of God pa se uveri da li je moguce da je to chovek snimio...

 

Da, Metallica snima bubnjeve (to se može lako videti iz svih silnih priloženih dokumentaraca, lol)...

 

Samo KRŠ i metalcore bendovi kuckaju bubnjeve, i to se još kako primećuje. Kreator iskreno ne podnosim... :D

 

Dakle, šta je taj sexy bleeding?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Drumkits from Hell nije program, već samo gomila semplova za EZDrummer, ili neko drugo Toontack sranje... I zauzima 9 DVDjeva, što je bolno čak i za skidače s neta.

Zato ga i nema na netu. Jeste gomila semplova, gomila multisamplova.

Wtf je BLEEDING?!?!?

Odgovoricu ti tvojim recima. To je "svaki mikrofon kupi po malo onog drugog bubnja".

3. Neka svi konačno prestanu da misle da je moguće otkucati bubanj da zvuči k'o da je čovek svirao. NIJE. Ne može se dobiti otkucan bubanj čak ni da liči na živ. Kad se snima živ bubanj, svaki mikrofon kupi po malo onog drugog bubnja, čovek greši i ne udara sve vreme istom jačinom sve, leva ruka je slabija od desne

Zato i imas humanize funkciju, zato i imas multisamplove, svaki element bubnja je udaran vise puta, razlicitom jacinom, mislim da superior ima cak i nesto oko toga leva-desna ruka sto pricas. Ima ekstremno mnogo opcija, mozes cak i da biras level koliki hoces da ti bude bleeding, razlicite mikrofone, itd...pricam naravno o DFH Superior, ne o DFH! i DFH2, oni su stariji...

 

Ne kazem da je kao zivi, ali mislim da je Dusan S to par puta rekao ovde (covek zna mnogo) da je dobro programiran bubanj nemoguce provaliti. Mozda bi hteo da pitas Andy Snepa-a zasto u 90% slucajeva ne snima bass kick, vec ga sampluje, slicno i sa dobosem? Ljudi koji znaju da ga urade do jaja (naravno, ja nisam taj) mogu to da odrade i ne bi primetio. Naravno da je lako sebe ubedjivati da ne moze jer ne znas to da uradis. ALi licno, naravno da bih vise voleo zivog dobrog bubnjara nego kucanje. To je samo nuznost.

Edited by Hevi Dzhrk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ne nisi razumeo, Hevi, znam ja da ima bleeding u overhead kanalu ako si na to mislio, mene interesuje kako praviš pravi bleeding. Kapiraš na šta mislim? Ako je mic kod snera na dobošu on će hvatati više nogu nego tom recimo ili čajnu. E o tome pričam. Pravi bleeding a ne sve ujednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, nije mi jasno što se drug Tower ovako ražestio ... pa niko nikada nije pričao o top produckiji i DFH, niti je iko rekao da to zvuči bolje nego pravi bubanj.

 

Fora je da se govori o VST-ovima koji mogu da odrade sjajan posao za neki pristojan demo. Realno, snimiti bubnjeve (pod time podrazumevam imati bubnjara, platiti studio, platiti dobar studio, platiti produkciju) je mnogo teže i neizvesnije nego sesti i iskoristiti VST kao DFH, koji će uglavnom da ispadne i lepši i tačniji i čistiji nego snimanje razdrndanog bubnja u nečijoj garaži

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ne nisi razumeo, Hevi, znam ja da ima bleeding u overhead kanalu ako si na to mislio, mene interesuje kako praviš pravi bleeding. Kapiraš na šta mislim? Ako je mic kod snera na dobošu on će hvatati više nogu nego tom recimo ili čajnu. E o tome pričam. Pravi bleeding a ne sve ujednom.

Hmm, i dalje mi nije jasno sta me pitas. Mislim da Ez ima samo "2 bleedinga", na snare-u i overheadima. Jel mislis, kako kontrolisati bleeding? Superior ima tu opciju, ali nisam upoznat u detalje jer ga ne koristim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kazem da je kao zivi, ali mislim da je Dusan S to par puta rekao ovde (covek zna mnogo) da je dobro programiran bubanj nemoguce provaliti. Mozda bi hteo da pitas Andy Snepa-a zasto u 90% slucajeva ne snima bass kick, vec ga sampluje, slicno i sa dobosem? Ljudi koji znaju da ga urade do jaja (naravno, ja nisam taj) mogu to da odrade i ne bi primetio. Naravno da je lako sebe ubedjivati da ne moze jer ne znas to da uradis. ALi licno, naravno da bih vise voleo zivog dobrog bubnjara nego kucanje. To je samo nuznost.

 

Noga se snima, pa se trigeruje, to ti je opet k'o da si je svir'o, to se radi zbog frekvencija, i uklapanja s basom.

 

Što se tiče Dušana S i nemogućnosti provale...

Slušao sam Vervil (jedan od njegovih bendova) album U3M, i i te kako se vidi da je bubanj kucan.

 

Jeb'o ti te blidinge, jačine udaraca i to, nebitno je to za demo, a za album sve jedno nećeš kuckati bubanj, a i ako hoćeš, to će ti uraditi profesionalac. Ja se držim Battery 2, a što se jačine tiče, samo dole malo ispodešavam volume svakog udarca posebno, i sasvim je OK...

 

:) Ne bacam hejt, samo se pravim pametan... :lol: :lol: :lol:

 

 

 

 

 

Evo mog najskorijeg produkcijskog čuda... Malo je gay pesma, rađena je za jedan pop rock bend...

 

THE LATES ~ EVIL SONG DEMO

 

Imajte u vidu da sam koristio 15W kućno pojačalo i mikrofon od 1000 kinti... :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je to posledica neznanja, ali meni sledeći način rada odgovara s kuckanim bubnjevima:

 

Lepo uzmem Beteri Dva i ubacim svoje sexy semplove koje sam skupljao godinu dana da liče na osamdesete, pa otkucam ceo bubanj za pesmu, zatim exportujem svaki bubanj i činelu posebno u wav i ubacim u posebne audio kanale u Nuendo i onda ih tako sveCki obradim. :)

...što je sjajan primer mazohizma poshto Battery vecj u startu ima vishe izlaza pa nije uopshte potrebno prebacivati u wav da bi se obradjivao efektima svaki kanal.

 

DFH je sasvim dovoljan ako čovek odvoji malo vremena da napravi dobar bubanj. Mogu se lepo razvući elementi bubnja po trakama i tretirati zasebno. Ja ih u mikseru isključujem deo po deo i tako ih i snimam dok ne dobijem ceo bubanj. Overhead ni ne koristim jer ima malo jeftiniji prostor.

Hevi Jerk kako praviš bleeding na DFH baš me zanima?

Zashto bi snimao uopšte?

 

1. Drumkits from Hell nije program, već samo gomila semplova za EZDrummer, ili neko drugo Toontack sranje... I zauzima 9 DVDjeva, što je bolno čak i za skidače s neta.
Drumkit (bez S) from hell je serija proizvoda, koja obuhvata keca, tj samplezbirku drumkit from hell, zatim DFH2, DFH Superior, a postoji dodatak za EZ drummer istog imena u kom se nalaze semplovi sa Drumkit from hell 1 zbirke ali malo drugachije ofarbani. Samo superior zauzima 9 DVD-a, ostalo je daleko manje.

 

2. Wtf je BLEEDING?!?!?
Curenje celog bubnja u pojedinachne mikrofone postavljene na isti.

 

3. Neka svi konačno prestanu da misle da je moguće otkucati bubanj da zvuči k'o da je čovek svirao. NIJE. Ne može se dobiti otkucan bubanj čak ni da liči na živ.
Sa pojedinachnim semplovima stavljenim u Battery 2 ne možeš.

 

čovek greši i ne udara sve vreme istom jačinom sve, leva ruka je slabija od desne, itd, ali to nikakav DFH ne može nadoknaditi. Ako 'oćete čoveka, platite snimanje u nekom studiju, a ovako jednostavno cepiš mašinu i ne pokušavaš da lažeš sebe da je to čova. Samo ako imaš tuš namestiš da je svaki drugi snare tiši, i da je svaka druga kontra tiša, i to je to.
Jok, daleko od toga.

Ne ne nisi razumeo, Hevi, znam ja da ima bleeding u overhead kanalu ako si na to mislio, mene interesuje kako praviš pravi bleeding. Kapiraš na šta mislim? Ako je mic kod snera na dobošu on će hvatati više nogu nego tom recimo ili čajnu. E o tome pričam. Pravi bleeding a ne sve ujednom.
Na koji misliš bubanj, složen bleeding sa postavkama za svaki mikrofon postoji samo u superior-u.

 

 

Što se tiče Dušana S i nemogućnosti provale...

Slušao sam Vervil (jedan od njegovih bendova) album U3M, i i te kako se vidi da je bubanj kucan.

Album je sniman 1996, a bubanj kucan sa AKAI samplerom u koji je moglo stati samo pola bubnja, pa su metali sa modula. To je pre 10 godina, znači praistorija, naravno da se čuje kucan bubanj. Zabrinuo bih se za tebe da nisi čuo da je kucan. Preslushaj na primer demo pesme ljudi sa Andy Sneap-ovog foruma pošto tamo gomila ljudi radi sa samplovima, teshko da bi neko provalio da je crtan bubanj.

 

Jedina slaba tachka bilo kog crtanog bubnja je kontra - ponekad. I to je jedino po chemu EVENTUALNO neko mozhe da provali da je crtan bubanj, nishta drugo. Ako se po bilo chemu drugom chuje, to je onda do programminga u kom fale detalji.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate šta je najveći problem?

 

Uopšte nije problem to da li je DFH ili Battery bolji, problem je to što su ljudi sve više skloni da pesmu posmatraju samo kao tehničku stvar, gleda se samo kroz prizmu produkcije, i prvo što neko kaže o pesmi je komentarisanje produkcije .... a gde je tu priča o pesmi kao pesmi?

 

Meni se iskreno sve više moderan svet penje na q upravo zbog navedenog. I priča o produkciji (posebno kad se radi o demo bendu) je tako mlaćenje prazne slame ... pa zar produkcija nije jednaka samo količini novca koju je neko spreman da plati i da ode u dobar studio?

 

Ne mislim da treba zvučati krš, ali mislim da je za onoga ko se bavi komponovanjem daleko važnije da li uspe da napravi dobru i smislenu pesmu a ne da li uspe da isplegla doboš u ovom ili onom programu. Kad se pogleda unazad, mnoge pesme koje su i danas veeeliki hitovi zvuče (produkcijski) mnogo gore nego što danas svako kod kuće može da napravi ... ali nije stvar u tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate šta je najveći problem?

 

Uopšte nije problem to da li je DFH ili Battery bolji, problem je to što su ljudi sve više skloni da pesmu posmatraju samo kao tehničku stvar, gleda se samo kroz prizmu produkcije, i prvo što neko kaže o pesmi je komentarisanje produkcije .... a gde je tu priča o pesmi kao pesmi?

 

Meni se iskreno sve više moderan svet penje na q upravo zbog navedenog. I priča o produkciji (posebno kad se radi o demo bendu) je tako mlaćenje prazne slame ... pa zar produkcija nije jednaka samo količini novca koju je neko spreman da plati i da ode u dobar studio?

 

Ne mislim da treba zvučati krš, ali mislim da je za onoga ko se bavi komponovanjem daleko važnije da li uspe da napravi dobru i smislenu pesmu a ne da li uspe da isplegla doboš u ovom ili onom programu. Kad se pogleda unazad, mnoge pesme koje su i danas veeeliki hitovi zvuče (produkcijski) mnogo gore nego što danas svako kod kuće može da napravi ... ali nije stvar u tome.

 

 

Err... Tačnije, ovo je tema MUZIČKI SOFTWARE, i ovde se ne priča o pesmama, već o muzičkom softveru.

 

Ne, produkcija nije jednaka samo količini novca i dobrom studiju. Ti u dobrom studiju možeš da napraviš i lošu produkciju, a postoje i različiti ukusi.

 

 

@ Dušan S

 

I meant no disrispect... :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne poverujes ! Danima se mucim oko jedne nebuloze u Cubase SX 2...Nema sta nisam pokusao...Sta je u pitanju - uvezem bilo koji midi, dodelim njegov kanal bilo kom VSTi (na primer neki synth), izaberem neku farbu i sve je OK. Medjutim, cesto mi se desi da se, ako stopiram pesmu pa hocu da nastavim reprodukciju, farba vraca na default ili cak na neku sasvim levu...Isto ovo mi se obavezno desava ako premotam stvar na pocetak i pustim (umesto programa koji sam izabrao prebacuje na default) !

 

Ovaj problem nisam uocio pri komponovanju u samom Cubase-u, ali imam dosta cool stvari koje sam radio mahom u GP 3,4,5 i zeleo bih da im dodam jednu novu zvucnu dimenziju. Ako neko zna resenje ove zagonetke, voleo bih da ga podeli sa mnom...Znaci, desava se sa importovanim midijima; sve ostalo, koliko sam primetio, radi normalno.

 

Anyone ??? Reinstalacija nema efekta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...