Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

Konkretno imaš MIDI loop-ova na netu milion ako već voliš da pomeraš linije, a DFH recimo ima svoje groove-ove koji se mogu koristiti ( drag&drop + lako modifikovatnje ) lako ako imaš jaču mašinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam video ....

 

Nego, sad pokušavam da instaliram EZ Drummer i on me o'ladio sa porukom

 

Error1311: Source file not found D:\EZDrummer - The Nashville EZX\PLUG.cab. Verify that file exists and that you can access it.

 

Koji mu je qrac! Fajl ezdrummer.dll postoji i u njemu bi trebalo da se nalazi taj cab.Pa instalirao sam već iz istog foldera .... aaaaaaaaaaaaaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretno imaš MIDI loop-ova na netu milion ako već voliš da pomeraš linije, a DFH recimo ima svoje groove-ove koji se mogu koristiti ( drag&drop + lako modifikovatnje ) lako ako imaš jaču mašinu.

Evo jedne banke koja ima dooosta loopova - Groove Monkee Professional MIDI Beats Bundle for EZD.

Imate na torrent sajtovima, procackajte malo, da me ne optuze za pirateriju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkrio sam u čemu je stvar! Jbt! Sjebao sam sve samo zato što sam extrahovao datoteku PLUG.cab (a ne sećam se da sam to uradio) i ostavio sam samo fajl ezdrummer.dll .... kad sam skinuo program ponovo video sam da mi samo to nedostaje.

 

Znači, skidao sam 650 MB zbog 1,4 MB .... strašno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cubase ili Nuendo. Kasnije, kad se izverziras i kad budes koristio ozbiljnije VST bubnjeve tipa Drumkit From Hell bice ti mnogo lakse jer ces sve opet raditi u drum editoru od Cubase-a. Takodje, Cubase je odlican za snimanje i "montiranje"(mislim da je i napravljen u tu svrhu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cubase mi je komplikovana varijanta,treba mi nesto dosta prostije...jel probao neko Riffworks standard od IK Multimedie?...Jel moze da se snima gitara u amplitube i da se exportuje snimak kao wav. mp3 i slicno ili sluzi cisto samo da simulira pojachala i efekte....?

Fala vi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi ovako .... Cubase i Nuendo su vrh i čini mi se da od njih nema dalje. Ustvari, lupam, ja ne znam da postoji bolje, verovatno i ima.

 

Bilo bi super da počneš da radiš u jednom od njih. Ukoliko počinješ, ja sam ti već iznad prdložio šta da skineš.

 

Amplitube služi kao simulator pojačala i efekata. U njemu nema snimanja, to ti je jasno. Ali možeš da kroz njega "obojiš" zvuk i da ga snimiš u Cubase, Nuendu, Acoustica Mixcraftu ... mada ja sam protivnik svih tih softverskih rešenja ... možda zato što nikada nisam uspeo da napravim nešto da liči na pravi zvuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Realtek HD Audio input Version : 5.10 integrisanu na MSI maticnoj ploci e sad ,instalirao sam asio4all i kad kliknem na ikonicu da konfigurisem asio4all pojavi mi se plavi ekran gde napise nesto u vezi bioosa sto i ne stignem da procitam i automatski restartuje racunar.I tako svaki put ispocetka.sta da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Realtek HD Audio input Version : 5.10 integrisanu na MSI maticnoj ploci e sad ,instalirao sam asio4all i kad kliknem na ikonicu da konfigurisem asio4all pojavi mi se plavi ekran gde napise nesto u vezi bioosa sto i ne stignem da procitam i automatski restartuje racunar.I tako svaki put ispocetka.sta da radim?
Zovi popa! Uh .... ti Realtek HD drajveri su jako problematični inače ... MS je skoro izdao neki critical update vezan za njih, otiđi i pogledj to na stranama Microsofta.Verovatno ne radi dobro sa ASIO4All ... jedino objašnjenje.
Ajd da pitam da li postoje neki VST bass guitar plugin-ovi?Ako postoje recite koji su dobri pa da se bacim na download.
Postoji, Steinberg-ov Virtaul Bassist. Možeš ga naći lako na torrentima, samo je povelik. Ako ti nije problem da ga skineš možda je to rešenje za tebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd da pitam da li postoje neki VST bass guitar plugin-ovi?

Ako postoje recite koji su dobri pa da se bacim na download.

Ne uzimaj Virtual Bassist (provereno) sem ako neces da imas vec odsvirane loop-ove (ima loop-ove koji dobro zvuce, ali dzabe kad je to linija koju je vec neko odsvirao). Ako hoces da trigerujes midi kroz njega imas samo 1 oktavu za to. Znaci, nemoj VB sem ako ti ne treba neka bass linija ako radis reklame ili slichno, pa da dobijes pozadinsku bas liniju na brzaka...

Ja koristim Spectrasonics Trilogy i ok je, posebno kad ga propustim kroz SVX ampeg plugin. Takodje, cuo sam da su ok rezultati i ako odsviras na gitari pa to propustis kroz Amplitube, snizis za oktavu nize i ukljucis bass speaker simulaciju...

 

Za HR/Heavy Metal je, koliko sam cuo najbolji Hardcore Bass XP,. Daje "najzivlji" zvuk, ali do sada nisam uspeo da ga nadjem na netu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa navedenim, iako ne mogu da tvrdim da je to najbolje (iz razloga šzo nisam previše stručan).

 

Možeš i u FL da uradiš bubnjeve, ali da ih exportuješ u MIDI, pa ubaciš taj MIDI u Cubase, skineš Drumkit from Hell i onda imaš prilično dobru stvar

 

Naravno, verovatno postoje mnogo bolje rešenja, ali ja tek treba da ih otkrijem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora sa midijem je sto ez drummer/dfh npr. ima svoju mapu/e, koja ima mnogo veci izbor elemenata nego obicna general midi mapa. Zato je bolje totalno raditi bubnjeve u programu u kojem i nameravas da ih uradis, da se tako izrazim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...