Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

koji di, koja karica i koji magneti?

i sta znaci "ne radi"? nista se ne cuje ili se cuje nesto sto ne treba icon_smile.gif ?

Znaci da sa baterijom ne radi nista korisno - samo propusta zvuk ako ga cak i ne sjebava malo. Burazer je probao kod ortaka na phanom power i kaze da radi.

E da i snima se zvuk blinkanja lampice koja je indikator da radi (khm - radi!). Dobro ne cuje se mnogo sem ako na takav signel ne stavim dist ili kompresor. no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci da sa baterijom ne radi nista korisno - samo propusta zvuk ako ga cak i ne sjebava malo. Burazer je probao kod ortaka na phanom power i kaze da radi.

E da i snima se zvuk blinkanja lampice koja je indikator da radi (khm - radi!). Dobro ne cuje se mnogo sem ako na takav signel ne stavim dist ili kompresor.  no.gif

jel su aktivni magneti na gitari?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ups, tek sad videh.

 

Nemam, ali planiram je. Nije to vise tako skupo.

 

Imam jedno pitanje. Da li je neko od vas stavljao PC u fx loop pojacala?

Pro Tools radi samo sa Digidesign hardware-om, a postoji M-Poweredverzija koja radi sa M-Audio karticama. Zato sam to rekao, ne možeš inače raditi sa njim, ako nemaš nešto od toga.

 

Ako misliš da kačiš ceo PC kao efekat u FX loop, mani se ćorava posla. Latencija prvo kao problem, a i kako su u oglasima jeftiniji procesori 50-60 evra ne vidim smisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koju zvuchnu kartu mi predlazete da kupim,ali zvuchnu kartu koja je sasvim zaddvoljavajuca za home recording...uspeo bih nekako da izdvojim 100 Eura,pa zato pitam shta valja da znam,dajte preporuke i komentare,na primer,koju biste vi karticu pazarili za te pare?Hitno je...pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro Tools radi samo sa Digidesign hardware-om, a postoji M-Poweredverzija koja radi sa M-Audio karticama. Zato sam to rekao, ne možeš inače raditi sa njim, ako nemaš nešto od toga.

Hvala na informaciji, to nisam znao.

Ako misliš da kačiš ceo PC kao efekat u FX loop, mani se ćorava posla. Latencija prvo kao problem

Ako mislis na standardnu latenciju prilikom procesovanja ulaznog signala, taj problem ne bih imao jer je kod mene latencija u ASIO drajverima 2ms, sto je zanemarljivo. Da li mislis na nesto drugo?

, a i kako su u oglasima jeftiniji procesori 50-60 evra ne vidim smisao.

Buduci da se isprsujem za gomilu stvari ovih dana, 50-60 evra su mi dali sasvim dovoljan smisao icon_smile.gif

ne ciljam na kvalitet za studijski snimak, hocu da se poigram sa onim sto vec imam i ako je moguce malo obogatim zvuk dok sviram po kuci icon_wink.gif Ne ocekujem spektakl, ali me mnogo zanima da li je to moguce izvesti bez nekih vecih ulaganja.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koju zvuchnu kartu mi predlazete da kupim,ali zvuchnu kartu koja je sasvim zaddvoljavajuca za home recording...uspeo bih nekako da izdvojim 100 Eura,pa zato pitam shta valja da znam,dajte preporuke i komentare,na primer,koju biste vi karticu pazarili za te pare?Hitno je...pozdrav

EMU 0404. Ništa drugo bolje za te pare a to ti je tu malo ispod 100e, i pristojno radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na informaciji, to nisam znao.

 

Ako mislis na standardnu latenciju prilikom procesovanja ulaznog signala, taj problem ne bih imao jer je kod mene latencija u ASIO drajverima 2ms, sto je zanemarljivo. Da li mislis na nesto drugo?

 

Buduci da se isprsujem za gomilu stvari ovih dana, 50-60 evra su mi dali sasvim dovoljan smisao icon_smile.gif

ne ciljam na kvalitet za studijski snimak, hocu da se poigram sa onim sto vec imam i ako je moguce malo obogatim zvuk dok sviram po kuci icon_wink.gif Ne ocekujem spektakl, ali me mnogo zanima da li je to moguce izvesti bez nekih vecih ulaganja.

Pa ako je samo stvar zajebancij i eksperimentisanja, priključi kompjuter u fx loop i eto. Taman bi ti oduzelo vremena koliko da napišeš ta dva post-a!

Share this post


Link to post
Share on other sites

well, kada ga prikljucim dobijam glasan shum i 0 zdravog signala. Loop je ispravan, a zarad eksperimenta sam istom kablazom i ulazima/izlazima stavio pc ispred pojacala i to radi bez problema, mada zvuchi tanko icon_smile.gif

Dakle, ima li neko ideju sta je faktor koji fx loop trazi a audigy2 ne isporucuje?

 

bez preozbiljnih tovara molim vas. svestan svega, igram se malo icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sada sledi pitanje koje sigurno niste očekivali:

Jel zna neko za neki dobar štimer (softverski, naravno)?

 

Dakle, u čemu je fora: treba mi program koji će da mi kaže frekvenciju u Hertzma i ton (u slovima biggrin.gif ) za zvuk koji ja napravim na đitri (ili nečemu drugom) zabodenoj u Line-in (ili u nešto drugo).

 

Nalazio sam ja neke štimere koji su u fazonu da ispuštaju zvuke praznih žica, pa se ti kao preko toga štimuješ no.gif . A meni štimer ne treba samo za gitaru, i ne treba mi samo za E štim.

 

Zapravo, bio bih presrećan kada bi dotični program prikazvao i spektralnu analizu zvuka (u near-real-time-u), zbog nekih magneta koje motam... icon_mrtav.gif

 

Rado bih ja neki štimer u rek fazonu al' nema se para...

Druga varijanta je da kupim isto toliko skup osciloskop... icon_rockdevil.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da... verovatno ćete me napasti kako zvuk nekog određenog magneta, dok prođe kroz kabl, miksetu, kabl, filter, ADC, algoritam Furijeove analize i konačno bude prikazan na ekranu toliko izgubi na šmeku da se nebi ni razlikovao bridge od necka, a kamoli alnico od ceramica....

 

E, pa verovali ili ne, ima neki program za klince, mislim da se zove TC audio to MIDI koji između ostalog radi i NRT spektralnu analizu zvuka. Mogu vam reći da sam se i sam začudio kako ima (vizuelne- u grafiku) ralike između pojedinih magneta.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da... verovatno ćete me napasti kako zvuk nekog određenog magneta, dok prođe kroz kabl, miksetu, kabl, filter, ADC, algoritam Furijeove analize i konačno bude prikazan na ekranu toliko izgubi na šmeku da se nebi ni razlikovao bridge od necka, a kamoli alnico od ceramica....

moje licno misljenje je da zvuk gitare vise zavisi od magneta nego od drveta, na primer. icon_smile.gif i naravno da se cuje...

 

motas magnete? care! pivopije.gif kako napreduje, po kom "uputstu" radis (jel kopija nekog magneta ili radis svoj iz pocetka)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sada sledi pitanje koje sigurno niste očekivali:

Jel zna neko za neki dobar štimer (softverski, naravno)?

 

Dakle, u čemu je fora: treba mi program koji će da mi kaže frekvenciju u Hertzma i ton (u slovima biggrin.gif ) za zvuk koji ja napravim na đitri (ili nečemu drugom) zabodenoj u Line-in (ili u nešto drugo).

 

Nalazio sam ja neke štimere koji su u fazonu da ispuštaju zvuke praznih žica, pa se ti kao preko toga štimuješ no.gif . A meni štimer ne treba samo za gitaru, i ne treba mi samo za E štim.

 

Zapravo, bio bih presrećan kada bi dotični program prikazvao i spektralnu analizu zvuka (u near-real-time-u), zbog nekih magneta koje motam... icon_mrtav.gif

 

Rado bih ja neki štimer u rek fazonu al' nema se para...

Druga varijanta je da kupim isto toliko skup osciloskop... icon_rockdevil.gif

G-tune definitivno. Najprecizniji je koliko sam mogao primetiti i ima gomilu opcija

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...