Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

@Atheist

 

Poslusaj reci ishlapjelog starca icon_razz.gif :

 

RISC arhitektura nije nimalo 'pouzdanija' od CISC-a (Complex Instruction Set Computer).

Rec je o performansama , koje su usko vezane, uzrocno-posledicno, za metodologiju programiranja koja je bila dostupna u datom trenutku (masinski jezik vs. asembler vs. kompajler).

 

Da skratim, materija je komplikovana kao i obicno ph34r.gif . Ako ti nije ti bas jasno sta se tu desava, a zanima te, poslacu ti brdo materijala na PM pivopije.gif .

 

P.S. Tacno je da su neki (memorijski i drugi) kontroleri brzi i bolji od konkurencije. Ali, koji? Kol'ko para, tol'ko muzike musik19.gif .

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi morao da se trudis oko linkova (mada, pregledao sam) - polozio sam taj ispit. Doduse, ko zna, mozda sledece godine iz mikro procesora skapiram da sam pogresio.

 

CISC koji je bolji nije preovladao zbog zakona trzista. Kao situacija od (za mene) dosta godina - Beta i VHS.

(kapiram da nisam smeo reci bolji, ali... neka ostane)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni jedan pristup 'bolji'. Rec je o drukcijoj egzekuciji instrukcija i o drukcijem pristupu memoriji.

RISC (a ne CISC, CISC dominira trzistem) nije preovladao zbog marketinskih zakona (citaj, zbog toga sto su CISC proizvodjaci na celu sa Intelom mnogo mocniji finansijski, zbog instalirane 'baze').

 

Ruku na srce, mnogi moderni CISC cipovi, ukljucujuci i skoro sve Intelove od PentiumPro-a pa naovamo imaju interno RISC implementaciju. Znaci, expanduju iliti 'crack-uju' kompleksne instrukcije na niz prostih instrukcija koje se onda izvrsavaju u nekom stepenu paralelizma.

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da, opet dolazimo do CocaCola vs Pepsi. icon_da.gif

 

CISC koji je bolji nije preovladao zbog zakona trzista. Kao situacija od (za mene) dosta godina - Beta i VHS.

 

Da, htedoh reci RISC. Greska.

 

Rec je o drukcijoj egzekuciji instrukcija i o drukcijem pristupu memoriji.

 

[DLAKAUJAJETU]Sto ne mora da znaci da jedan od ta dva nacina nije bolji. Jelte[/DLAKAUJAJETU]

 

Zezam se. icon_razz.gif

Edited by Atheist

Share this post


Link to post
Share on other sites

postoje potrebe i situacije gde je RICS bolji, a postoje potrebe gde je CISC bolji.u arhitekturi racunara ne posotoji apsolutizam i sve (na sta sam ja natrapao) je stvar kompromisa. stvari idu dotle da postojanje cache-a u nekim slucajevima moze da usporava sistem i da procesor bez kesa radi brze. dakle trendove razvoja i prodaje hardvera u mnogome su odredjene osobinama softvera koji treba da radi na tom hardveru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto mi se sjebao Audigy pa sam malo ispizdeo icon_smile.gif

A i racunam necu uvek snimati preko Tone Porta...kada mi bude stigao kabinet verovatno cu snimati preko JSX-a...e sad ako Tone Port moze da posluzi i za to onda super!

Pa tone port ima i mikrofonski preamp, i to je de fakto muzička kartica sa asio driverima, znači sve uredno, jednio što imaš kao software Line 6 simulacije pojačala efekata i u ovom slučaju i poznatih modela mikrofonskih preampova i slično. Naravno, pošto je to samo kartica, software ti kao i kod guitar port-a oporezuje CPU, al nije strašno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Zasto kada pustim neki ritam u Winampu (ili bilo gde drugo) i snimim preko SoundForge7, pa onda mixujem jedno na drugo, ovaj snimljeni ritam je nesto brzi i posle nekog vremena pocne da se razdvaja. Uopste ne mogu da snimim celu pesmu odjednom, nego sve moram riff po riff. Kako da ispravim ovo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Neznam da li je ovo bilo, ali moze li mi neko hitno baciti crack (koji provereno radi) za Guitar FX 3.04, da nemoram svaki put kad hocu pokrenut program ici na net, poshto sam dial up.

Hitno je...

Edited by Dubravac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam da li je ovo bilo, ali moze li mi neko hitno baciti crack (koji provereno radi) za Guitar FX 3.04, da nemoram svaki put kad hocu pokrenut program ici na net, poshto sam dial up.

Hitno je...

nemam taj crack, ali imam pitanje:

 

da li si probao da na svojoj masini poteras Guitar Rig 2? Neuporedivo bolji program od Guitar FX-a.

 

Program u originalnoj verziji zahteva ASIO podrsku, koja se uz pomoc ovih drajvera moze udenuti i u integrisane sound chipove u raznim kantama:

 

http://tippach.business.t-online.de/asio4all/A4A27b2.exe

 

 

dok KX project driveri obezbedjuju asio podrsku SBLive karticama:

http://kxproject.lugosoft.com/mirrors.php?...exe&language=en

 

mozda se o ovome vec pricalo, ali nisam mogao da procitam sve stranice icon_biggrin.gif

 

 

E da, jel ima neko link za download Pro tools-a 6.7?

Edited by Metalbeer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kacim preko Digitech pedale, ova nova serija ima kao simulaciju pojacala. Ima dva izlaza, jedan za pravo pojacalo a drugi za stekanje direkt u miksetu ili stub (iz njega ide izlaz sa pedale kad hoces da simulira pojacalo) sta znam (dosta dobro radi taj posao rekao bih) pa stekam u komp ako hocu nesto da snimim...ne znam, ne bih preporucio da stekas analogne pedale tipa Boss u komp. Em ce da zvuk bude krsina nikad gora ako ne koristis DI Box, em ces mozda i da sjebes integrisanu, jos plus ces i zvucnike da pocepas.

 

S DI Box-om u vezi, znam da kosta izmedji 30 i 100 jevreja, ali ima neko sheme od njih? koliko bi kostale samo komponente za njegovu izradu, bez kutije?

 

nego sve moram riff po riff.

Pa kako se drukcije snima pesma nego riff po riff icon_uhoh.gif

Osim ako nisi panker...

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...