Jump to content

Soulfly


Guest pogan

Recommended Posts

Ево једна од првих критика новог албума овде

 

Између осталог:

 

"This is a brutal blast of hardcore metal."

 

"Other than that (noticable) difference, this sounds like Sepultura should be doing."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi album Dark Ages mi se na prvo slusanje dopada. Nastavlja se fazon Prohecy-ja, znaci nije cisti NU, koji bas ne varim, nego ima tu dosta metalurgije, i nekih zanimljivih momenata, solazice neke smirujuce, na par mesta sam i neke klavijaturice cuo, ali ima i delova koji zakivaju ludacki maltene kao da je Morbid Visions u pitanju icon_smile.gif

 

Svakako na prvo uvo ovo deluje kao solidan album. Mislim da je ovo stilski neka prava mera izmedju starog i novog fazona i bilo bi OK da u ovom pravcu MAx nastavi i dalje da radi, bez mnogo chunga lunga momenata icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponavljaju se u odnosu na sta? Nisma ja potrosac Soulfly-ja ali samo mi Prophecy po malo lici na ovaj album, s tim da je novi jos jace przenje.... osim toga Ektomorf nisu izmislili toplu vodu, ali meni su se uvek vise svidjali od Soulfly-ja i nove Sepulture mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

While in Serbia last month, SOULFLY filmed two videos in support of the upcoming "Dark Ages" CD, due out on October 4 via Roadrunner Records. A video for "Frontlines" was filmed at a site that NATO bombed several years ago, and a clip for "Carved Inside" was shot at a 700-year-old fortress on the shores of the Danube river.

 

ja bi ovom coveku digao spomenik!!!!!!!!! (naravno, ne nadgrobni)

 

 

a sto se tice ektomorf-a, meni je ovaj zadnji album ocajan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako iko moze da kaze da je ektomorf bolji od soulfly-a,pa oni ne mogu ni da im pridju i kako se to oni ponavljaju na albumu,mracnije rifove nisam cuo ni na jednom njihovom albumu,plus u svakoj pesmi ima poneka solaza....

prvo odslusaj sve albume pa onda daj svoju procenu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako iko moze da kaze da je ektomorf bolji od soulfly-a,pa oni ne mogu ni da im pridju i kako se to oni ponavljaju na albumu,mracnije rifove nisam cuo ni na jednom njihovom albumu,plus u svakoj pesmi ima poneka solaza....

prvo odslusaj sve albume pa onda daj svoju procenu...

Imam ja sve albume Ektomorfa i nisam ih istina mnogo slusao jer ne volim previse taj stil muzike, samo, kad god sam ih slusao, mnogo su mi bolje legli od Soulfly-ja. Pri tom nisam rekao da se ne ponavljaju niti sam rekao da su originalni .. meni jednostavno bolje leze za slusanje. icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

:: METAL NIGHT, Mol

 

Datum: Subota, 26.9.2002.

Lokacija: Klub Annuska, Mol

Izveštava: Darko Živković

Učestvovali:

Ektomorf - brutal/thrash/core/combo, Mađarska

Amentes - doom/death metal, Kikinda

 

ČUDA SU MOGUĆA, PA I KONCERTI U MESTU KAO ŠTO JE MOL...

 

 

Verovali ili ne, u Molu (malo mestašce pored Ade), se stalno održavaju zaista kvalitetni koncerti. Većinom gostuju dobro poznati mađarski sastavi, a podršku im daju bendovi sa naših prostora. U subotu, 26. septembra, u klubu Annuska nastupili su kikindski doom/death metal sastav AMENTES i mađarska grupa Ektomorf. Svirka je malo kasnila, jer smo i mi (AMENTES plus gorepotpisani) dosta kasnili zbog problema sa našim prevoznim sredstvom, a i zbog dosta lošeg vremena (dok smo putovali sevalo je na sve strane, a padao je grad, kakav u životu nismo videli, pravo grumenje!), koje je uzgred bilo odličan uvod u svirke ovog tipa. Prvi je nastupio naš lokalni bend AMENTES, koji je bio zaista dobro prihvaćen od strane publike, kojih je bilo oko stotinu. AMENTES je odsvirao nekoliko svojih, već proverenih stvari: 'IX', 'The Path Below Me', 'Sacrifice Me', 'Reflections'... koje stvarno odlično uživo zvuče, iako zvuk i nije bio preterano dobar, a kako bi i bio kad je tonac u isto vreme i konobar. Pored svojih stvari svirali su i dve fantastične obrade bendova Tiamat ('Whatever That Hurts / The Ar') i Fear Factory ('Scapegoat'). Oduševio sam se sa obradom benda Fear Factory iako je malo čudno da doom/death metal bend svira tako nešto. Sve u svemu, AMENTES je priveo kraju snimanje svog albuma prvenca i uskoro ga možete očekivati, a moram da pomenem da se radi o veoma originalnom materijalu.

Posle njihovog kvalitetnog nastupa, usledila je mala pauza i onda su binu zauzeli momci iz Ektomorf-a (www.ektomorf.com). Publika ih je veoma burno prihvatila, usledile su mnoge šutke i skakanja, a video sam da su svi znali i tekstove napamet. Njihov scenski nastup je poprilično dobar, a takva je i muzika. Mada oni uvežbano sviraju, sam zvuk nije baš toliko originalan, jer previše podsećaju na brazilski Soulfly i Sepulturu. Pored seta svojih pesama (najviše sa aktuelnog albuma I SCREAM UP TO THE SKY), svirali su takođe dve obrade bendova Sepultura ('Spit') i Beatles ('A Hard Day's Night'). Inače, iza sebe imaju izdata četiri albuma za nemački SILVERDUST Records. Posle njihovog nastupa, umorna publika se polako povukla, neki su zaseli da popiju još koje piće, a neki otišli na spavanje. A ja i dalje ne mogu da verujem da se u ovako malom mestu održavaju svirke ovog tipa. Baš čudno...

Edited by Theory of Chaos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...