Jump to content

Rush


Dragon Lord

Recommended Posts

@bioh

 

ako sam nešto u životu shvatio, onda je to da su pljuvači rush-a likovi koji su ih slušali površno, nasumice, reda radi i usput. zato oni nikad i ne mogu biti fanovi ni rusha, ni bilo čega sličnog.

 

a sad i malo analize nelogičnosti - kažeš slušao 2112, pa hteo nešto nalik na 2112, a onda si se razočarao jer ne liči na 2112, već je ''bleda kopija'' 2112? wtf!?!?

 

šta te je konkretno toliko razočaralo na hem ili farawell?

Share this post


Link to post
Share on other sites

daleko od toga da sam pljuvac Rusha. nisu oni Metalika ili tako neki random bend da od mene zasluzuju nesto drugo sem sirovog rispekta.

 

Hemispheres sam slusao dosta vise nego Farewell, i vidi se da je pravljen na kalup 2112. Jedna konceptualna epik pesma sa A strane, ostale kratke pesme na B strani.

 

E sad, jebiga, zato mu nisam ni prilazio kao zasebnom albumu, vec nekom logickom nastavku 2112-tice. I odslusao sam, jedno 15 puta sigurno ceo album, ali nikad nisam osetio ono sto sam osetio sa 2112. Pritom mislim pre svega na ep - Cygnus X-1 Book II, a potom i na ostale pesme - Trees, Circumstances i La Villa Strangiato. (i ne, nisam sad izguglao nazive pesama, znam ih napamet)

Daleko od toga da je taj album los, samo je mnogo losiji od 2112 i ima taj neki depresivan, bled, tup zvuk.

 

Sta ja znam, malo i trazim nemoguce - ja bih da bude dobro kao 2112 a opet potpuno originalno i neusiljeno-vec-inspirisano napisano.

 

Moving Pictures je sasvim odlican album - bez ijedne lose pesme, na svoj nacin potpuno u rangu sa 2112. Ali svi ostali koje sam pokusao mi se stvarno cine za klasu ispod.

 

Koji bi ste mi vi album, cuvsi ovo, preporucili da poslusam sledece?

Mozda neki noviji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja bih mogao da kažem da mi je necromancer bolji od 2112 i da sam se razočarao što nije u njegovom rangu, al ajd....

 

epiku 70ih kasnije nećeš naći, tako da ako te to zanima bolje slušaj kansas.

 

i preslušaj malo više a farewell to kings, tu nema loše pesme (osim madrigal).

 

što se tiče hemispheres, ne vidim šta fali villi? circumstances obožavam, a trees je klasika. naslovna ima genijalnih momenata. obožavam je. po meni su oba ova albuma bolja od 2112, progerskija su, što ne znači da mi je 2112 za klasu ispod, to su nijanse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni Hemispheres i 2112 stoje rame uz rame, dva jednako odlična albuma. I na jednom i drugom je highlight dvadesetominutni epik, obe kompozicije su stvarno kultne. Čak i kraće pesme na oba albuma imaju super momente, pogotovo La villa strangiato, koja doduše nije kraća, ali kada i Lifeson tako kaže, onda u redu. :mrgreen: A Farewell to kings mi nije među favoritima. Cygnus X-1 je prog klasik, ali ostale pesme me ne oduševljavaju previše.

 

Negde u vreme nabavljanja Clockwork angels sam rešio da se podsetim diskografije i izvrteo sam svaki album par puta - prosto sam se iznenadio koliko me rade Signals, Grace under pressure i Power windows. Potisnuli su neke daleko legendarnije albume iz top 5, ali eto, upravo to je i zanimljivo u tome da odeš na neki forum i gledaš kako kome izgleda top 5. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Farewell to kings mi nije među favoritima. Cygnus X-1 je prog klasik, ali ostale pesme me ne oduševljavaju previše.

 

xanadu?

 

inače jako teško bih mogao da se odlučim za top5 čak i kad bih podelio albume na ere - prva, druga, treća, četvrta 4 + ovi najnoviji teško da bih mogao da se odlučim, osim da je novi najbolji od poslednja 4, a counterparts od prethodna 4, mada je roll the bones opasan (bravado, ghost of a chance neke od meni najomiljenijih pesama ne samo rush već i inače)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krenula turneja

 

Pika se:

Set One

 

01. Subdivisions

02. The Big Money

03. Force Ten

04. Grand Designs

05. The Body Electric

06. Territories

07. The Analog Kid

08. Bravado

09. Where's My Thing?

10. Far Cry

 

Set Two (with string section)

 

11. Caravan

12. Clockwork Angels

13. The Anarchist

14. Carnies

15. The Wreckers

16. Headlong Flight

17. Halo Effect

18. Wish Them Well

19. The Garden

20. Manhattan Project

21. Red Sector A

22. YYZ

23. Working Man

 

Encore:

 

24. Tom Sawyer

25. The Spirit of Radio

 

Nesto mi se ne bi gledali sa ovakvim setom, ko me jebe kad propustih onaj Moving Pics tour :/

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej, Rush moram da vidim po svaku cenu sledeće godine, ne znam šta treba da mi se desi da propustim ovo.

 

Nije za casual fanove, a ni za one koji ne simpatišu osamdesete. Meni, sa druge strane, taman - četiri pesme sa Power windows, čoveče! Plus Subdivisions, Force ten, Red sector A, The Analog kid, The Body electric! Skidam kapu za ovakvu set listu. Takođe sam uveren da će Clockwork angels stvari biti sjajne. :rockdevil:

 

Vi što se premišljate se samo setite da im svaka turneja može biti poslednja...

Edited by Totamealand

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Canadian rock legends RUSH were announced as one of next year's inductees into the Rock And Roll Hall Of Fame on Tuesday, along with PUBLIC ENEMY, HEART, Randy Newman, Donna Summer and Albert King. Summer, who passed away this May, and King, who died in 1992, will earn the honor posthumously. Lou Adler and Quincy Jones will both receive the Ahmet Ertegun Award for non-performers.

 

"It's a terrific honor and we'll show up smiling," RUSH's singer and bassist, Geddy Lee, tells RollingStone.com. "It made my mom happy, so that's worth it." Lee is especially happy for RUSH's army of hardcore fans. "It was a cause they championed," he says. "I'm very relieved for them and we share this honor with them, for sure."

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...