Jump to content

Rush


Dragon Lord

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 11 months later...
  • 1 month later...

Posle bukvalno višegodišnjih nagovora, ucena, prozivki, molbi, blackmailova, lomljenja prstiju i sličnih metoda od strane mog brata Angelizatora upustih se i ja konačno u taj magični svet koji se naziva prog rock. Zeman došao, kosa već dobrano osedela, zagazio debelo u radni staž, osećam se dovoljno staro so let's go, prvi na udaru mi nekako najprirodnije dođoše kanadski teškaši RUSH pa da podelim prve impresije i dobijem možda neke smernice / budem zanavek proteran odavde

 

RUSH - nije ni tako loš album kad sedne čovek da posluša ali ko će trošiti vreme na ovaj Zeppelinesque zvuk pored svih čuda koja su usledila, ima Working Man ako ništa drugo

 

FLY BY NIGHT - ovo je prvi album koji sam čuo i koji me instant navadio na bend :rockdevil: staro pravilo metala koje kaže "sova na coveru = dobar album" se pokazalo tačnim i u svetu proga, prvi pik mi je Anthem koja je čak i Sabbathično heavy, naslovnica jer sam uvek bio kurva za hitove i By-Torr, ah taj prvi ulazak u epske strukture pesama, za sad mi je ovo možda i naj Rush epik ali vi ćete me već izvređati zbog ovoga

 

CARESS OF STEEL: one word review - zbunjeno. Od pesme I think Im going bald (ne osećam se ipak prozvanim) do dva giganta na kraju vidi se čak i meni laiku da bend isprobava teren i razne opcije za dalje. Kad se malo isluša legne nekako u uho album ali ta zamerka ostaje, zato je valjda i album bio toliko ocrnjen kod kritike. Bastille Day je stvarno kidalica.

 

2112 - šta reći... epic pesma is the mother of epic songs, ne mogu i dalje da se skoncentrišem na B stranu albuma koliko me ovo čudo pojede!

 

ALL THE WORLD'S A STAGE - dobar lajv, šta reći više, setlista brutalno dojajna!

 

Ajd sad... budite nežni :blush:

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Solidni utisci. Meni su prva tri Rush albuma najneomiljenija, još uvek su se pronalazili, ali sa 2112 kreće prava stvar, pogotovo epska naslovna numera. Zauvek će mi biti jedan od Rush favorita. :rockdevil: Samo napred sa ostalim albumima, sad nailaze četiri albuma koje bi većina fanova nazvala najboljim. :da:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ta prva tri imaju još više smisla kada se pređe taj ceo period i onda se nekad vratiš na njih i vidiš kako su išli vremenski logični koraci i šta je pravo značenje kada se za bend kaže da je "progresivan", tj. da je znao kako da napreduje vremenom i da razvija muziku u raznim pravcima.

 

Granted, ima izuzetaka kada se čovek zapita da nisu izubili pravac (pomenuta "I'm going bald"), ali ono, svaki "Last In Line" ima svoj "Mystery" :] I svakako cenim da je bolje kod ovakvih bendova redom da se ide, nego da se uzme neki najhvaljeniji album i odatle da se krene.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Solidni utisci. Meni su prva tri Rush albuma najneomiljenija, još uvek su se pronalazili, ali sa 2112 kreće prava stvar, pogotovo epska naslovna numera. Zauvek će mi biti jedan od Rush favorita. :rockdevil: Samo napred sa ostalim albumima, sad nailaze četiri albuma koje bi većina fanova nazvala najboljim. :da:

 

Uuu to mi reci mada sam i video takve komentare, to ću malo sporije da gustiram onda.

 

Granted, ima izuzetaka kada se čovek zapita da nisu izubili pravac (pomenuta "I'm going bald"), ali ono, svaki "Last In Line" ima svoj "Mystery" :] I svakako cenim da je bolje kod ovakvih bendova redom da se ide, nego da se uzme neki najhvaljeniji album i odatle da se krene.

 

Svaki bend se uvek sluša od početka (osim ako slučajno naleti se na album neki drugi), prezir ka jurenju hitova i izdvajanju pesama, kompilacija i kuraca (sem mikstejpova ali to je drugo :haha: )

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jebem ti ala sam usporio od poslednjeg javljanja, samo dva albuma sam poslušao u međuvremenu ali vredna :rockdevil:

 

A FAREWELL TO KINGS mi je konačno izravnao taj problem koji sam imao sa prva 4 Rusha a to je da je svaki album imao bar po jedan filler pored jakog materijala, ovde su svih 6 pesama odlične pa i one koje su očigledno napravljene za radio (Closer to the heart i Kišobran čovek). Dva epika mi se kolju za mesto broj jedan, Xanadu ima prelep vajb ali Cygnus mi možda odnese prevagu kada sam čuo...

 

HEMISPHERES na kome je Cygnus part 2, moram jednom lepo sesti da poslušam oba epika u kompletu sa lirikama jer ovo stvarno nije normalno, pretencioznost koja ima pokriće actually (za razliku od Sunn0))) i sličnih govana koja danas prolaze kao avangardna i pametna muzika). I ostatak albuma na jako zavidnom nivou, Trees ima super tekstić, Vila Straćatela je prva Rush pesma koju lepo čuh jer mi je Angelizator stavio na neki prog mikstejp (talk about the hard way haha)

 

Za koji dan ću dalje, još drljam po Hemisferama i da, sa 2112 i dalje ista situacija, posle naslovnice ovo posle kao razgibavanje neko, iako jesu dobre pesme.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Posle bukvalno višegodišnjih nagovora, ucena, prozivki, molbi, blackmailova, lomljenja prstiju i sličnih metoda od strane mog brata Angelizatora upustih se i ja konačno u taj magični svet koji se naziva prog rock. Zeman došao, kosa već dobrano osedela, zagazio debelo u radni staž, osećam se dovoljno staro so let's go, prvi na udaru mi nekako najprirodnije dođoše kanadski teškaši RUSH pa da podelim prve impresije i dobijem možda neke smernice / budem zanavek proteran odavde

 

RUSH - nije ni tako loš album kad sedne čovek da posluša ali ko će trošiti vreme na ovaj Zeppelinesque zvuk pored svih čuda koja su usledila, ima Working Man ako ništa drugo

 

FLY BY NIGHT - ovo je prvi album koji sam čuo i koji me instant navadio na bend :rockdevil: staro pravilo metala koje kaže "sova na coveru = dobar album" se pokazalo tačnim i u svetu proga, prvi pik mi je Anthem koja je čak i Sabbathično heavy, naslovnica jer sam uvek bio kurva za hitove i By-Torr, ah taj prvi ulazak u epske strukture pesama, za sad mi je ovo možda i naj Rush epik ali vi ćete me već izvređati zbog ovoga

 

CARESS OF STEEL: one word review - zbunjeno. Od pesme I think Im going bald (ne osećam se ipak prozvanim) do dva giganta na kraju vidi se čak i meni laiku da bend isprobava teren i razne opcije za dalje. Kad se malo isluša legne nekako u uho album ali ta zamerka ostaje, zato je valjda i album bio toliko ocrnjen kod kritike. Bastille Day je stvarno kidalica.

 

2112 - šta reći... epic pesma is the mother of epic songs, ne mogu i dalje da se skoncentrišem na B stranu albuma koliko me ovo čudo pojede!

 

ALL THE WORLD'S A STAGE - dobar lajv, šta reći više, setlista brutalno dojajna!

 

Ajd sad... budite nežni :blush:

 

Pa, skontao si sve korektno. To od ljubitelja Rase od '76.

 

Uzgred , skoro si pri kraju. Poslednji album koji valja je Moving Pictures. No real Rush fan listens to anything afterwards.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, skontao si sve korektno. To od ljubitelja Rase od '76.

 

Uzgred , skoro si pri kraju. Poslednji album koji valja je Moving Pictures. No real Rush fan listens to anything afterwards.

Osim što su tri albuma posle Moving pictures još bolja i svakako među njihovim najboljim. Ali to od ljubitelja Rusha od '09, tako da se možda ne računam. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoje albumi posle Moving Pictures. Izbi si to iz glave.

 

Dobro, sali se starina malo ali stvarno nisam nit slusao nit kupio ista posle toga. Micim, jesam, prvih par albuma posle navedenog ali sam shvatio da su izgoreli i to je to, ne treba vise gubiti vreme sa novitetima. Imam tu neku teoriju da bend moze kreativno da opstane maximalno 5 godina i ak oim se posreci da izdaju sto vise albuma u tom periodu to je to. Znaci Rush od 1976-1981. Vazi za svaki bend ukljucujuci i Bitlse. Ako bend i ostane zajedno 30 godina ko ovi ili neki drugi magarci (citaj Stonsi) to je pljacka. Nemaju ti sta da ponude vec posle 5 godina a nekmoli 30. Al jebga mi raja smo gullible tj podlozni da jedemo govna pa ono, daj sta das.

 

Icokej, Rasa su uradili za muziku u 5 godina vise nego Madona za 100. A i Madona je uradila 100x vise za muziku nego recimo Bajaga. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, meni je Rush zanimljiv kroz celu diskografiju. Nije kao da su ispucali najbolje na Moving pictures i onda pokušavali da snime isti taj album još 20 puta, već su se menjali. Ide synth era (fantastične melodije, by the way, Geddy je očigledno bio baš inspirisan da komponuje na klavijaturi), pa opet malo hard rock fazon kao u dobre stare dane samo sa modernijom produkcijom i uplivima aktuelnih uticaja, pa onda opet počelo da ih kopka da mjuza bude progresivnija i tako. Za mene su Signals, Presto, Vapor trails i Clockwork angels sjajni koliko i 2112 i Hemispheres, pa nek' viču ljudi ''blasfemija''. Ukusi su čudna stvar. ;)

 

Mada mislim da je karakteristično za starije fanove da batale bend u nekom trenutku. Mlađi fanovi kad se dovate benda koji već iza sebe ima tri decenije rada se nekako interesuju za celu diskografiju jer dobijaju preporuke od fanova svih generacija, kako onih koji su krenuli sa 2112, tako i onih koji su krenuli sa recimo Counterparts.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada mislim da je karakteristično za starije fanove da batale bend u nekom trenutku. Mlađi fanovi kad se dovate benda koji već iza sebe ima tri decenije rada se nekako interesuju za celu diskografiju jer dobijaju preporuke od fanova svih generacija, kako onih koji su krenuli sa 2112, tako i onih koji su krenuli sa recimo Counterparts.

 

Živa istina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anyway još uvek sam u Derzu safe zoni pa da kažem koju o ovim albumima koje sam slušao u poslednjih mesec dana...

 

PERMANENT WAVES - Jeben prelazak sa prejebenih Hemisfera, kao da su posle svog najambicioznijeg albuma hteli malo da ohlade i mozgove i prste pa me je prvo slušanje dočekalo kao hladan tuš, meni se čini da je očigledan komercijalniji prstup, to je verovatno sam začetak tih 80's tendencija u progu o kojima svi pričate. Na sreću kasnija slušanja su mi otkrila da iako je album lakši, i dalje je reč o vrsnom materijalu. Spirit of radio je baš to, radijski hit kakve volim samo ne mogu onaj rege delić nikako :haha: Jacob's Ladder i Natural Science verovatno i vrhunci izdanja sa te komplikovane strane, sa ove hitovske još i Freewill ali super je sve u svemu.

 

MOVING PICTURES - to je dakle najkomercijalniji Rush album ako sam dobro ukačio, ja sam stari Tom Sojer fan kao što Angelizaciator zna :rockdevil: na prvo slušanje mi je album legao samo tako jer sam već bio naviknut na lakši pristup, svirka je zajebana ali istovremeno i baš lepršavo pozitivna (ne znam kako da kažem), nosi dobar vajb jebem mu mater. YYZ je taj jebački Rush instrumental, Camera Eye epik ali opet taj faking rege u Vital Signs, jeste diskretno uklopljen ali opet, ne volim šta ću. Može proću u ovoj meri, nadam se da neće više da turaju u budućnosti (za mene, ancient history za vas papke).

 

Naravno iz tog perioda mi ide i EXIT STAGE LEFT, kao karaoke mašina dobrog raspoloženja, setlista super, već sad mi je jasno da su im lajvovi treat za sebe a idu mi brdo istih.

 

E sad ulazim u klimavu fazu, do sad išlo lako, videćemo dalje, držite mi palčeve :ph34r:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...