Jump to content

Koju gitaru posedujete?


BLACK JESUS

Recommended Posts

Jedina zamerka mu je taj tanucni quilted maple top. Sledeci put deblje to da pazaris

Mozda ona sa slike, al ja moju dobro 'ranim sedam kila zive vage icon_mrgreen.gif

A sto's tice gvozdjurije moglo bi se turi nesto besno u bridge, mada sam i ovim zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedina zamerka mu je taj tanucni quilted maple top. Sledeci put deblje to da pazaris

@ dersu uzala

Imas li mozda pretstavu koje je drvo ispod maple topa. Nekako su mi suve informacije na njihovom sajtu. Ispade male top na maple gitari sa maple vratom, il ja tu nesto nisam razumeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

spominje se neki veneer sta god to bilo, kontam da je to nesto u vezi sa obrubom ( neka slonova kost boja ispod onog sarenila) Cudno mi bi to javor na javorov javor. Uzivo je malo svetlija od slike na njihovom sajtu.

Lipovina=basswood=potpala ako se nevaram. muce me te engesko srpske konverzije. Reci mi druze kakav je agathis i koliko to valja icon_rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

spominje se neki veneer sta god to bilo, kontam da je to nesto u vezi sa obrubom ( neka slonova kost boja ispod onog sarenila) Cudno mi bi to javor na javorov javor. Uzivo je malo svetlija od slike na njihovom sajtu.

Lipovina=basswood=potpala ako se nevaram. muce me te engesko srpske konverzije. Reci mi druze kakav je agathis i koliko to valja icon_rolleyes.gif

pivopije.gifpivopije.gifpivopije.gifpivopije.gifpivopije.gifpivopije.gifpivopije.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Edited by Wolflord

Share this post


Link to post
Share on other sites

spominje se neki veneer sta god to bilo, kontam da je to nesto u vezi sa obrubom ( neka slonova kost boja ispod onog sarenila) Cudno mi bi to javor na javorov javor. Uzivo je malo svetlija od slike na njihovom sajtu.

Lipovina=basswood=potpala ako se nevaram. muce me te engesko srpske konverzije. Reci mi druze kakav je agathis i koliko to valja icon_rolleyes.gif

Ono kad sam ti rekao da ti je tanucan quilted maple top, mislio sam na taj veneer. Znaci, gitara ti je od javora, a da bi gornja strana bila malo lepsa i kitnjastija stavili su quilted maple top. Problem je sto je taj top kako rekoh veneer, znaci tanak je 1mm ili manje (vidjao sam neke koji su bukvalno tanki kao nalepnica). Na skupljim gitara je taj top od 5 do 25mm. Jezivo to poskupljuje gitaru. Samo takav top bi verovatno kostao 250$-500$ kinti zavisi gde kupujes i o kom drvetu je rec, i koliko je jedinstvena i ubitacna ta sara u drvetu (javor recimo ima tri tipa 'sare': quilt, flame i bird's eye). Ako pogledas ovaj moj avatar jasno mozes da vidis flamed maple top na jednoj mojoj djitri koji je 10mm debeo i ima prirodan binding, tj nije sakriven onom plastikom nego se obradi ivica na samom tom spoju da izgleda kao binding. Na nekoj drugoj gitari koju sam isto negde okacio na sajtu, taj isti flamed maple top je 25mm. Da vidis kako to dobro izgleda. Meni doduse afektira i ton, zbog same debljine i zbog toga sto su oba spomenuta tela od mahagonija.

 

Onaj beli binding je tu da sakrije spoj i prema tome ne mozes da vidis u stvari koliko je to tanucan sloj onog isaranog javora. Posto ti je ionako gitara od javora, ni deblji sloj quilted maple-a ne bi bitno promenio zvuk ali lepse i bogatije izgleda. Onako ljuCki.

 

Basswod je lipa, ali generalno se podrazumeva da je americka a ne neka druga. Sjajno rade te gitare od lipe, samo treba znati sta i kako. Pa covece, brdo Ibaneza evo vec 20-tak godina unazad je pravljeno od te lipe, a trenutno recimo i Ernie Ball ima koliko hoces modela. Ako Petrucci dobije onu toncinu na lipi, sve ove godine, nesto se ne bih brinuo oko sonicnih sposobnosti drveta. Naravno, uvek imati u vidu da Petrucci svira Boogie-je. Ne bi to zvucalo kako treba na onim vocnim engleskim pojacalima. U sustini, ako imas gitaru od lipe, juris lampasa sa 6L6/6V6/5881 lampama, nikako EL34/84. Sto bi rekli ameri, treba ti vise taj 'brown' ton.

 

pivopije.gif

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, zaboravi na agathis, sem ako te nuzda ne tera i nema alternativa. KOristi se to za jeftinije gitare, neki ljudi pricaju da ih i dobro sluzi ali sve zavisi od parceta i obrade. To drvo je prirodno sa Australijskog kontinenta i okoline, i tamo se koristi za sve (namestaj i sta sve ne). Ozzies nisu nesto poznati istorijski kao graditelji instrumenata tog tipa, tako da je vrlo malo ljudi sa tim eksperimentisalo. I obicno se koristi samo za top ili stranice akusticnih instrumenata. Retko da sam cuo da je neko odradio solid body gitaru od agathisa (tj., nikad nisam cuo). Faahgetaboutit icon_da.gif . Lipa je majka Mara za isti.

 

P.S. Evo nadjoh link pa pogledaj: http://www.yumetal.net/forum/index.php?sho...60entry984901

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelepe su ti gitare i ova sa avatara i ona sa smrt singlovima. Ma ovo za baswood mi je bilo najnejasnije svako ima neko drugo misljenje. Ma najbitnija je tu uskladjenost magneta i drveta, iako sam do nedavno mislio da drvo nema velik uticaj na ton. A sto se tice kvilta, cise mi se svidjaju "ledja gitara" transparentna trula visnja extra mi izgleda sama textura drveta. Gledam sad oko floyda i stvarno ima tanak kvilt, al je zato i sloj laka milimetarski mhihi.gif

Thnx na razjasnjenjima, mora da si zaradio reumu u kaziprs' dok si sve napisao mhihi.gif

Btw. ljudi ce zbog nas misliti da je tema o kastomizaciji icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Evo da i ja kazem koju..

Trenutno imam Ibanez, FGM100, Frank Gambale model..koji inace i prodajem (ima topic na BERZI o tome)

A izredjalo se dosta gitara za proteklih 6-7god..ali nikada nisam imao dovoljno para da imam 2 u isto vreme..

Od vrednih pomena, imao sam..hm..

 

Aria Pro 2, ko zna koji model, ali fina gitara bese, u naturalu, sa crnom maskom, suerstrat oblik..

 

Hamer by Slammer, ali ne one sto su bile siroko distribuirane kod nas, vec Californian model, najlepsa super strat varijanta koju sam video, sa 27 pragova,

 

Ibanez PGM30

 

Ibanez RG550exgk

 

Steinberger Spirit Gt-Pro Deluxe..debil sam najveci sto to prodah..iako je korejska..i nije od grafita, kako pravi Steinbergeri..carska gitara..radim na tome da uzmem neku ponovo..mozda cak i tu istu, ako ne uspem naci neku drugu od te firme, jer kod nas, kao sto se zna..i nije bas neka, da se kaze, sjajna ponuda..

 

A kao sto rekoh, sada imam FGM100..zaista gitara koja jede sve sto sam do sada imao..profi struja-Dimarzio..najbolji floyd-tj. lo pro edge..mahagoni..izuzetno brz i pristupacan vrat..super izgleda..desert yellow, ili ti-drecavo zuta..sve super..ali, ipak, prodajem je..hocu ipak Steinbergera koji prodaje jedan drugar od nedavno..iako lako moguce da je gitara koju zelim cak i dosta losija od mog trenutnog Gambalea, suvise sam zaslepljen headless dizajnom..tako da se nadam da cu biti so pre u mogucnosti da uzmem planirano..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj ortak ima full Steinbergera, mahagoni, maple top, EMG struja. Cena bila sitnica. Ono, super gitara da se snimi neko oranje sa sedam kila distorzije i ništa drugo, najblaže rečeno zvučno ograničena gitara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam nekog Jacksona sranje je bila kada sam je kupio ali sam na njoj sve sto se moglo promeniti promenio!

stavio sam dadario chivije na zakljucavanje,Zak Wilde struju(EMG)!Shalerov floathing tremolo>nevolim floyd!!

gitara za taj fensi metal koji sviram ima sasvim zadovoljavajuci ton,nista spektakularno ali nije ni mnogo lose!!masna je boja na necku bas ona petrucci fora!

ritam na bridge-u je rendav>pa metallica sta reci!

pored nje imam japanca stratocastera vintage!

radi ko zmaj i isto ima floathing tremolo,ali ce c shape vrat i staromodan blues ton!me like him!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dushan S: A mozes li mi reci koliko je taj tvoj ortak platio Steinbergera..? Mada, koliko mi moje, naravno ograniceno, poznavanje Steinbergera govori, ne secam se modela koji je od mahagonija, a da ima maple top..njihove high end gitare, naravno, US proizvodnje, su cini mi se od aldera..pri tom mislim na one sa telom slicnim stratu, a ne na one koje lice na veslo..koje su originalno bile jednodelne od grafita..od mahagonija jedino znam za gr4r..ali te imaju pasivnu Duncan struju..aaaaa..ne zelim da ispadne da pametujem..daleko od toga, samo pokusavam saznati o cemu se zaista radi, jer stvarno volim headless dizajn..i znas li kod koga bi se kod nas mogle nabaviti Steinberger, Steinberger Spirit,ili Hohner kopije mozda..? Hvala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dersu Uzala..

Hvala za linkove..ali obzirom da sam stacioniran u Srbiji, ebay mi i nije od neke koristi..obzirom da troskovi transporta i carina i svega ostalog izadju bas dosta..

Nadao sam se da mozda mogu naci neku u Srbiji..?

a inace..lepe su gitare..pogotovo ova AH model..izleda zaista kao Holldsworthova custom Bill Delap gitara..ali mi nije jasno ko je proizvodjac ove sto prodaje tvoj ortak..verovatno takodje custom rad..?zao mi je sto je van mog domasaja..kako geografsko, tako i materijalnog..

Hvala mnogo za interesovanje..Zaista..!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogotovo ova AH model..izleda zaista kao Holldsworthova custom Bill Delap gitara..ali mi nije jasno ko je proizvodjac ove sto prodaje tvoj ortak..verovatno takodje custom rad..?

Proizvodjac je Steinberger, za njih si i pitao, ne?

 

Tamo negde '94 su krenuli ti prototipovi sta li, ne znam gde je tu puklo. Steinberger je prodao firmu u medjuvremenu i sad ima neku drugu (firmu).

 

Crvena kosta svega $199 a AH je $1200. Ako covek ima u Srbiji 1200 baka da calne za gitaru, sta je jos 80$ za postarinu ph34r.gif .

 

Carina? Zar to nije bese ukinuto. Pogotovu za aukcione transakcije. Mozda porez na promet samo.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kao sto rekoh, zao mi je sto mi je van kako geografskog, tako, definitivno, i materijalnog domasaja..ali jednog dana..a vidis, nisam znao to sto kazes da je transport samo 80 bucksa..koliko si siguran oko toga..kao se na cenu odrazava tezina posiljke i sl..a dobro..ne zelim da pedjemo u off-topic..samo pitam, ako si vec u toku..?

A sto se tice ove AH gitare..i na aukciji pise da je handmade, sto sam i mislio, jer, koliko ja znam, steinberger nikada nije pravio serijski takve gitare..a sto se tice Steinbergera, na pomenuoj gitari, to je samo trem, pretpostavljam.. eventualno vrat, ali on moze biti i Moses..oni takodje rade grafitne vratove..Ali ne sumnjam da je gitara mama..ali avaj..

A inace, sto se tice ebaya,ne znam.. uvek mi malo strasno deluje uzeti instrument koji prethodno dobro ne isprobas.ali dobro, to je rizik koji se mora preuzeti..btw, video sam da ima extra povoljno odlicnih gitara..pogotovo mi zapala za oko jedna extra 7 zicana..extra dzitra..!:)

Hvala puno..!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto se tice ove AH gitare..i na aukciji pise da je handmade, sto sam i mislio, jer, koliko ja znam, steinberger nikada nije pravio serijski takve gitare

Koliko sam video pise da je prototip. U svakom slucaju znam tu gitaru poodavno, Steinberger je pravio kratko. Pored prototipova bila je verovatno i neka serija ne secam se, vidjao sam i Holdswortha da svira tu gitaru jos onomad, pocetkom devedesetih. Uzivo. Onda je ponavljam po treci put, nesto puklo sa ugovorom i AH je presao na neki osmi instrument (svirao je on recimo i Ibaneze svojevremeno, sad svira Carvine). Steinberger gitare se slabo prodaju anyway, suvise su radikalne. Ebay aukcije su uglavnom OK, velika vecina ljudi (99%) je ok, a naravno lopovi uvek koriste priliku da izjebu posten svet. Moj ortak je poslao jedno 20-tak gitara, sto po belom svetu, sto u Jugu, izadje do 100$. Ne FedEx-om ili UPS-om, DHL-om i slicnim lopurdama. Dirketno odes na aerodrom do avio kompanije, kargo odelenje, posto, tolko i tolko i ode. Bez posrednika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dushan S: A mozes li mi reci koliko je taj tvoj ortak platio Steinbergera..? Mada, koliko mi moje, naravno ograniceno, poznavanje Steinbergera govori, ne secam se modela koji je od mahagonija, a da ima maple top..njihove high end gitare, naravno, US proizvodnje, su cini mi se od aldera..pri tom mislim na one sa telom slicnim stratu, a ne na one koje lice na veslo..koje su originalno bile jednodelne od grafita..od mahagonija jedino znam za gr4r..ali te imaju pasivnu Duncan struju..aaaaa..ne zelim da ispadne da pametujem..daleko od toga, samo pokusavam saznati o cemu se zaista radi, jer stvarno volim headless dizajn..i znas li kod koga bi se kod nas mogle nabaviti Steinberger, Steinberger Spirit,ili Hohner kopije mozda..? Hvala..

user posted image

Izgleda da sam ja prso' jeste maple top, ali je alder ispod, bar bi trebalo da je tako, kako sam to propustio, ne znam, mogu da se vadim da je gitara tamno plava i da me je prevarila težina, jer je sa obzirom na manje telo relativno teška. Izgleda kao ova na slici ali ima dva Ham-a bez singla, isto je ovakav top gore, ali kao što rekoh, tamno plav, providan finish. Cena je bila neka oštrija, 1700 DM tamo oko 2001 ako se dobro sećam, ali ne drži me za reč. M serija, jel.

 

Gde bi ovde mogao nabaviti? Nigde. Možda da se raspitaš da li Džindžer ili neko drugi hoće da ti dobavi nešto takvo po narudžbi.

 

 

Carina? Zar to nije bese ukinuto. Pogotovu za aukcione transakcije. Mozda porez na promet samo.
Nažalost, kod kupovine i carina i porez, tj PDV kako se ovde zove, od nedavno! no.gif Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...