Jump to content

Koju gitaru posedujete?


BLACK JESUS

Recommended Posts

kad ga pritisens i drzis, gitara se ne cuje. cim pustis taster, gitara se ponovo cuje.

 

evo kako je protekla ugradnja. icon_smile.gif

 

user posted image

 

inace, steta sto smo radili u zurbi i na brzaka, pa nismo slikali glupiranje za vreme majstorisanja. icon_smile.gif ovo je jednini slikani trag o tome kako se moze testirati stvar bez vracanja magneta na mesto. icon_smile.gif nije uz pomoc stapa i kanapa, nego uz pomoc daljinskog upravljaca i elektricnog brijaca. icon_smile.gif

 

user posted image

 

icon_rockdevil.gif

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

radi ekstra..da potvrdim...

 

ja sam sledeci...samo da smislim kako da ga ugradim bez kopanja i sjebavanja lp-a... icon_da.gificon_da.gificon_da.gif

 

ionako mi je jedan pot iskljucen...zbog neke elektronike koja je budzena...pa steta da se ne iskoristi... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_rockdevil.gif

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

@marti i darijus: jeste li nasli neku siru sajbnu, posto nisam bas prezadovoljan drzanjem zbog toga sto je rupa za pot bila dosta sira od prekidaca?

 

darijus, izmeri rupu u precniku za taj pot gde hoces da ubacis killswith, pa ako je oko 6mm, onda super..

 

 

@krsni kum: pimple-switch? icon_smile.gificon_smile.gif

 

inace, ovaj killswitch je super kad se tura kabl u gitaru (ne krcka pojacalo).

 

@marti: hocemo bolje slike i neki snimak a la "robot". icon_smile.gificon_smile.gif

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

inace, ovaj killswitch je super kad se tura kabl u gitaru (ne krcka pojacalo).

Mozda sam ja pglu ili ste pisali a ja nisam citao ali: koja je inace svrha tog prekidaca osim sto ne krcka pojacalo kad "mu ga stekas"? icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda sam ja pglu ili ste pisali a ja nisam citao ali: koja je inace svrha tog prekidaca osim sto ne krcka pojacalo kad "mu ga stekas"?  icon_smile.gif

cekamo da marti okaci "primer koriscenja killswitcha", a u medjuvremenu slusamo baketheda, koji je od toga napravio perverziju. icon_rockdevil.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

cekamo da marti okaci "primer koriscenja killswitcha", a u medjuvremenu slusamo baketheda, koji je od toga napravio perverziju. icon_rockdevil.gificon_smile.gif

Primer korisenja switch-a ovde.

 

Malopre sam poginuo gledajuci onaj Buckethead-ov tribute to Ol' Dirty Bastard laugh.gif .

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primer korisenja switch-a ovde.

 

Malopre sam poginuo gledajuci onaj Buckethead-ov tribute to Ol' Dirty Bastard laugh.gif .

da li postoji nacin da se ovej klip sacuva na hard disk, i ako postoji - kako se to radi, izgiboh kliktajuci. wallbash.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji icon_da.gif ...samo treba da pogledas u glavni direktorijum onog DVD-a sto sam ti danas dao i zateci ces bas taj klip icon_smile.gif  icon_wink.gif

znam, gledao sam, ali ljudi su masovno poceli da kace stvari na youtube, a ja ne mogu da provalim kako se to skida. wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@marti i darijus: jeste li nasli neku siru sajbnu, posto nisam bas prezadovoljan drzanjem zbog toga sto je rupa za pot bila dosta sira od prekidaca?

 

darijus, izmeri rupu u precniku za taj pot gde hoces da ubacis killswith, pa ako je oko 6mm, onda super..

 

 

@krsni kum: pimple-switch? icon_smile.gificon_smile.gif

 

inace, ovaj killswitch je super kad se tura kabl u gitaru (ne krcka pojacalo).

 

@marti: hocemo bolje slike i neki snimak a la "robot". icon_smile.gificon_smile.gif

cu da vidim...nesto ne volim da preterano cackam po gitari...uvek nesto sjebem... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

bila bi ekstra fora kad bi kapicu(onu originalnu...) stavio na switch...pa onda drkao nju umesto onog malog crvenog govneta... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

jel ima to da se pazari u radio klubu...???

 

inace upravo rezervisem domen www.pimpmyguitar.com

 

laugh.gif

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda sam ja pglu ili ste pisali a ja nisam citao ali: koja je inace svrha tog prekidaca osim sto ne krcka pojacalo kad "mu ga stekas"? icon_smile.gif

U ono vreme krajnje neobičan i progresivan Morello (RATM, Audioslave) ga je konstanto koristio, ako ništa drugo možda si tu čuo, kad god je neko seckanje zvuka, to je tako urađeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

bila bi ekstra fora kad bi kapicu(onu originalnu...) stavio na switch...pa onda drkao nju umesto onog malog crvenog govneta... icon_smile.gif  icon_smile.gif  icon_smile.gif 

uz malo super lepka, cuda su moguca. icon_smile.gificon_smile.gif

e sad, zamena je u tom slucaju problematicna. icon_smile.gif

 

mada bi bila ekstra fora kad bi pravili potove sa killswitch opcijom (kao push pull)..

 

jel ima to da se pazari u radio klubu...???

trebalo bi da ima. jel si nasao onaj chip sto si me pitao ranije?

 

inace upravo rezervisem domen  www.pimpmyguitar.com

icon_rockdevil.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam, gledao sam, ali ljudi su masovno poceli da kace stvari na youtube, a ja ne mogu da provalim kako se to skida. wallbash.gif

Ne može da se skine, samo da se gleda. Ako surfuješ iz Explorera, možeš da proveriš da li se eventualno fajl pojavi u internet temp folderu, ali sumnjam. Ja ako mi nešto baš treba pripalim Camtasia Studio, i snimim taj deo ekrana, možda malo opadne kvalitet, al nije bitno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ako mi nešto baš treba pripalim Camtasia Studio, i snimim taj deo ekrana, možda malo opadne kvalitet, al nije bitno.

interesantno,bas sam celo vreme trazio takav program jer ima stvarno dosta zanimljivih stvari na youtube-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebalo bi da ima. jel si nasao onaj chip sto si me pitao ranije?

 

 

icon_rockdevil.gif

ja sam tek kasnije provalio da mi je forum pojeo pp koji sam ti poslao...znam da si me dodatno nesto bio pitao...ali jbg...

 

nesto sam bio u stisci pa nikako da se odvucem...ici cu...a to mi treba za chorus na ampegu tranzistorcu...(milose ovo nije tacno...ja nemam tranzistorca... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif )

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm.. moracu da checkiram ovo. icon_da.gif ima dosta stvari na youtube sto ljudi kace i zanimlive su...

interesantno,bas sam celo vreme trazio takav program jer ima stvarno dosta zanimljivih stvari na youtube-u.
Možda ima i neki manji ili jednostavniji program koji je all in one. Ovako mora da se snimi u Camtasia-i, pa onda je fajl povelik jer nije velika kompresija, pa ga tek onda kompresujem u AVI ili WMV, što na slabijem kompjuteru ume da uzme vremena. Ako neko zna neki jednostavniji i efikasniji program sa kojim može da se snimi nešto sa ekrana kao video nek se prijavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da ja okacim ovo moje sranje...dok sam se setio kako da snimim vec sam se bio smorio i poceli su da me bole prsti (11-ice, E stim icon_smile.gif ) tako da sam bio prinudjen da okacim najgori "take" icon_smile.gif ...snimao sam foto aparatom i nisam uspeo da izbacim sliku i ostavim samo zvuk jer me je mrzelo da trazim program za to icon_smile.gif ...jebiga...bilo kako bilo njesra je, ali je dojaja! icon_smile.gif

 

http://rapidshare.de/files/21137970/Retardswitch.wmv.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...