Jump to content

Koju gitaru posedujete?


BLACK JESUS

Recommended Posts

reche chovek - LTD Viper anniversary serija, po njemu je uradjen viper-500, a dao sam 500 EUR za njega

Daj nemoj me zajebavati da si nashao vipera za 500 evra????!!!!!!

icon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gif

 

Najbolja gitara ikad!!!!!!!Necu biti miran dok ne budem imao jednog vipera...

 

Jel imash emg aktivce, ili neke stock magnete?

 

Aktivni magneti nije da "ubijaju" drvo, nego imaju jako jak signal koji se ne menja mnogo kada premeshtash iz jedne gitare u drugu...ako si me razumeo...

 

A to shto zakk ima emg na les paulu....pa jebiga....emg JESTE najbolji magnet...malo subjektivno, ali...dobro...

 

anyway:

Washburn idol WI64(emg 81/60)

Ibanez Iceman (japanac...ala Abbath)

randall G2 75w combo

Fender Champion DSP 30w

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi jasna jedna stvar. Aktivni "ubijaju" drvo. Zasto onda na pr. Zakk Wylde stavlja doticne u LP-a? Deluje krajnje nebulozno icon_confused.gif .

Nije to baš tako bukvalno. Naravno da ćeš moći da čuješ razliku između dve različite gitare sa EMG-jima i da će kvalitetno drvo u kombinaciji sa tim magnetima bolje zvučati nego lošije drvo sa tim magnetima. Stvar je u tome da kad neko stavlja aktivne EMG-je, podrazumeva se u većini slučajeva da će svirati sa mnogo distorzije, a to samo po sebi opet zamazuje zvuk. Generalno, možeš donekle maskirati činjenicu da drvo nije neko EMG-jem, što ne bi (bar ne toliko) mogao sa pasivnim magnetom. A Wylde nije jedini koji stavlja EMG-je u Les Paul-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma koriste ga uglavnom svi ljudi u heavy vodama...

nije to neka tajna, jednostavno EMG(81) ima to specifichno "rezhanje"...

Nisam stvarno neki znalac shto se tehnike tiche, ali meni odgovara...kao i metallici,slayeru,soulfly,sepultura,pa i satyricon, vader...

 

P.S.gde si uzeo viper-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma koriste ga uglavnom svi ljudi u heavy vodama...

nije to neka tajna, jednostavno EMG(81) ima to specifichno "rezhanje"...

Nisam stvarno neki znalac shto se tehnike tiche, ali meni odgovara...kao i metallici,slayeru,soulfly,sepultura,pa i satyricon, vader...

 

P.S.gde si uzeo viper-a?

da ga koriste svi, to naravno nije ni blizu istini. ali zaista ga koriste mnogi- ultimativni metal pickup shto bi se reklo. meni je to daleko od najboljeg magneta, ali ukusi su razliciti

 

btw. max ga vishe ne koristi, sad cepa sd distortion (sh-6), kao i ja icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ga koriste svi, to naravno nije ni blizu istini. ali zaista ga koriste mnogi- ultimativni metal pickup shto bi se reklo. meni je to daleko od najboljeg magneta, ali ukusi su razliciti

 

btw. max ga vishe ne koristi, sad cepa sd distortion (sh-6), kao i ja icon_mrgreen.gif

To je isto jako dobar pup.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam skromni Squier Affinity koji ima ogromnu zelju da zvuci kao Ibanez Prestige (i na kraju u rukama Eklunda bi zvucao super icon_biggrin.gif ), i procesor korg ax100g ( fabricke boje su shit, ali sta sam ja sve uspeo da iscackam iz njega icon_da.gif)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Metalbeer

 

Davno to bese, ne secam se vise ni koja je gitara bila u pitanju, a to je veoma bitno. Imao sam neku gitaru sa tim magnetima na gajbi (Ibanez, Kramer, Jackson, Carvin pitaj Boga) i imala je na mostu (bridge) taj magnet. U to vreme (a cenim i danas) taj magnet je bio marketiran kao najagresivniji DiMarzio, sa najjacim izlazom. Secam se da nisam bio zadovoljan fleksibilnoscu i rezimima rada tog magneta (bazicno ima samo jedan radni rezim a to je 'all out', za to je dizajniran). Dosta metalaca su to stavljali na bridge nekih osamdesetih godina ali su svi brzo odustali. Ore, ali nije pevljiv. Skvichi ako ga stavis na basswood (a vecina metalskih gitara iz tih osamdesetih su basswood). Nemas veliku kontrolu nad njim. E sad, nisam ga probao na svirci sto je i najbitnije. Moguce je recimo, da bi se lepo nadopunjavao sa zvukom drugog djitriste i ostatkom benda (ima puno headroom-a taj magnet). Uglavnom su ga koristili u metal bendovima za ritam aplikacije (vecinom ritam a ne solo djitristi). Onda se nekako pojavio EMG i uzeo mu i to malo zivota (popularnosti). A i DiMarzio je izbacio neke pevljivije alternative. A i speed/thrash metal je umro (bar u Americi no.gif ). Pojavio se shred i drugi magneti su uskocili u prvi plan.

 

Naravoucenije, ako sviras thrash/speed i slicno, probaj ga, pogotovu ako imas telo od mahagonija. U 99.99% slucajeva koje sam vidjao, ide u bridge poziciju.

 

pivopije.gif

 

P.S. Pitacu cimera iz tih godina, na kojoj to gitari bese X2N (bilo ih je vise u stvari tijekom godina). Secam se da smo experimentisali do besvesti.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

nameravam da promenim basswood bridge pa suzavam izbor u dimarzio ponudi.

Gitarista sa kojim sam svirao ranije je imao taj magnet u nekom Ibanez RG-u, dakle i to je bio basswood (lipa).

Gitara je mnogo bolje zvučala nego sa V2, koji je bio pre toga. Kasnije je taj magnet promenio na super distortion, i bio zadovoljan tako, no po mom mišljenju je pogrešio. Ta gitara inače nije bila neka, a sa X2N je barem imala jak signal, pa je baš klala na distorziji. Doduše prljavo i malko nekontrolisano, ali je zaista davala signal da smo i iz clean kanala na tranzistorskom Fenderu izvukli overdrajv icon_smile.gif

 

AMIN na sve što je Dersu Uzala rekao.

 

Jak signal, na uštrb svega ostalog pomalo. Ako ti je jedino bitno da imaš što više distorzije, je super magnet. Magnet je kao neki seoski izbacivač. Ne zajebava se, direktan je, glup je, ali kad raspizdi mu nema premca, ali naravno i to radi vrlo sirovo... biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

 

Sve u svemu, meni je ostao u vrlo lepom sećanju.

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Metalbeer

 

Zaboravih jos jednu vrlo bitnu stvar: vec duzi niz godina na mojim gitarama su magneti 'direct mounted'. Znaci usrafljeni direktno u drvo. Golema razlika (u pozitivnom smislu) , kad naravno uparis dobro magnet sa drvom u pitanju .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Metalbeer

 

Zaboravih jos jednu vrlo bitnu stvar: vec duzi niz godina na mojim gitarama su magneti 'direct mounted'. Znaci usrafljeni direktno u drvo. Golema razlika (u pozitivnom smislu) , kad naravno uparis dobro magnet sa drvom u pitanju .

da ne lupam...sta se zapravo dobija time...???

 

to mora da mocno zvuci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne lupam...sta se zapravo dobija time...???

 

to mora da mocno zvuci...

U stvari je materija pipava. Podeljena su misljenja, neki tvrde da ne cuju apsolutno nikakvu razliku podrazumevajuci da je u pitanju ista gitara i ostatak hardvera. I naravno pojacalo i setup na kome testiras. Neki cuju veliku razliku. Verovatno su u pravu oni treci koji kazu da sve zavisi od drveta i to ne samo od porodice drveta vec od samog komada i koliko je 'tuned in'. Egzotika.

 

Prvenstveno je u pitanju veci sustain i 'debljina' tona - mast icon_da.gif . Fatter sound ili percepcija istog. Ima logike u tome, jer su fazne razlike imedju izvora oscilacija (zica), pojacavaca oscilacija (drvo) i mikrofona (magnet) manje. Na sam magnet se oscilacije drva prenose 'direktnije' jer magnet nije na prstenovima vec direktno usrafljen u telo (ne podesava mu se visina, sem individualnih kalemova naravno). I tako dalje i tako dalje... pivopije.gif

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala ljudi pivopije.gif

 

dersu uzala... izgleda su u medjuvremenu unapredili elektroniku, jer X2n koji se danas prodaje moze da se splituje.

secracon: seoski izbacivac biggrin.gif i get your point icon_smile.gif

 

 

kakogod, dilema je X2n ili Breed.

ono sto me drzi u pitanju je sto nisam siguran da breed ima dovoljno snage da istera stvarno masan i opak DŽ DŽ, sto mi je ipak (budimo iskreni) najbitnija stvar u bridge poziciji, ali nisam bash balvan, pa da zrtvujem sve zbog dobre kompresije.

 

imate neku dobru opasku? kontam da ovo zavrsavam do ponedeljka...mislim da ce biti breed.

Edited by Metalbeer

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Metalbeer

 

Mogao je X2N da se splituje od oslobodjenja icon_da.gif . Kakve sad to veze ima? Neces sigurno da ga splitujes kad sviras metal, em zbog snage em zbog suma.

Elektronika je sigurno unapredjivana, tu se slazem, velike firme ne miruju. Verovatno danas ima jos jaci izlaz i manji sum generalno nego '79 kad je izasao. Breed nisam probao ali cujem da je 'ok'. Svi DiMarzio magneti su u stvari vrlo kvalitetni, stvar ukusa koji ces izabrati.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislio sam da si mislio na to kada si rekao "jedan rezim rada"

 

kapiram icon_wink.gif

 

jeste svaki dimarzio ok, samo smara ova domaca seratorska politika trgovine. Svuda u svetu Dimarzio daje 30 dana rok da probas magnet i zamenis za drugi ako ti nije po meri, a ovi nasi prasci naravno moraju nesto da oseru pa sad ja moram da davim po forumima i bacam pasulj.

 

hvala ti pivopije.gif

 

hvala

Edited by Metalbeer

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...