Jump to content

Koju gitaru posedujete?


BLACK JESUS

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Opa! Akustara... Kako si se odlucio na kupovinu?

pa ono... puklo me. znas da mi se to dugo motalo po glavi, pricali smo i ovde na tu temu. u radnji sam imao dodatni problem: da li da uzmem klasicnu gitaru ili ovu "western/kantri" kako se vec zove. eto, ova mi se svidela i kakva je pod rukom (.12 da oci ispadaju) i kako zvuci, mada je bila jos jedna gitara koja je zvucala dobro za snimanje (resko i puno visokih harmonika) ali mi je prodavac rekao da ne stavljam nista deblje od .11 na nju posto je tako malo "slabija". ova je prilicno izdrzljiva.

 

---

 

Lepa je, ima drugar identicnu,barem mi se cinini koliko mogu da vidim.

Gitara je odlicna i ima fenomenalan zvuk.

nadam se da je dobar zvuk... ovo mi je inace prva akusticna gitara u zivotu. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Charvel custom design model a + coa ( rucni rad 25 komada napravljeno ) ,Seymor Duncan magneti,telo mahagoni + coa,vrat od javora,fingerboard od abonosa,Digitech GNX2... icon_rockdevil.gif

to je ona iz saletovog steka...iz artista...???

 

ja sam se motao oko te djitre...ali posle pljuvacine po harmony central-u...odustao...za koliko si je uz'o...???jel "ona" cena...il je spustio...???

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebo' si da uzmes klasicnu icon_da.gif

to su mi rekli i moji prsti desne ruke nakog celodnevnog pokusaja da odsviram transkripciju neke bahove kratke "pesme" na metalnim 12-icama u E stimu. wallbash.gif samo trzalica, samo nabod, samo akordarenje u prvoj poziciji, samo MTV unplugged cheesy komercijalna muzika i bon jovi. icon_smile.gificon_smile.gif

 

sad ozbiljno:

klasicne u tom cenovnom rangu mi nisu zvucale nekako "recording-friendly", mada sta ja znam... mozda gresim. to su dva totalno druga instrumenta, western i klasicna. wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog ovoga imas ultimativni Darijusov rispekt 

zar ja nemam odavno darijusov rispekt. doduse, ne kao gitarista, vec kao filozof. icon_smile.gificon_smile.gif

 

znas kako... akusticna gitara = radost za celu kucu. svi pevaju, ja drljam D, G i A, i to je to. icon_smile.gificon_smile.gif

 

linkovi na pp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 soma.

 

ali najjace je svirati akusticnu jedno 10 minuta, i onda uhvatis elektricnu. icon_rockdevil.gif a jos jaci osecaj je kad sviras bas isto tako, oko 10 min, ne mora vise, i onda ti elektricna dodje ko zvaka. icon_smile.gificon_smile.gif

 

e da, i konacno mi "radi" slajd.. na elektricnoj nije davao neke spektakularne zadatke, a na ovoj akusticnoj fercera samo tako.

 

uskoro treba da nabavim nesto od dzoni kesha i eto zabave. icon_smile.gificon_smile.gif

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

klasicne u tom cenovnom rangu mi nisu zvucale nekako "recording-friendly", mada sta ja znam... mozda gresim. to su dva totalno druga instrumenta, western i klasicna

 

pa normalno da su totalno dva druga instrumenta

ako ti treba da sviras klasicne komade, uzmes klasicnu, inace ti nije nizasta

 

 

 

 

 

ali nothing beats moju cf martinku

i moj selmer trombon icon_cool.gificon_uhoh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da, i konacno mi "radi" slajd.. na elektricnoj nije davao neke spektakularne zadatke, a na ovoj akusticnoj fercera samo tako.

kakve bre "zadatke"?? koji mi je djavo bio da ovako lupim? icon_smile.gificon_smile.gif

 

---

 

I ja se mislim da nakon sto uzmem neku malo jacu elektricnu i par peadala pazarim neku akustaru.

sta si mislio da uzmes od pedala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakve bre "zadatke"?? koji mi je djavo bio da ovako lupim? icon_smile.gificon_smile.gif

 

---

ma opusteno...znamo sta si hteo da kazes... icon_wink.gif

 

btw. slajd na akusticnoj je pickin dim kad se uporedi sa predanoscu koja ti treba da isti naucis na elektricnoj...(naravno...na ovoj zadnjoj ne dolazi u obzir otvoreni stim...)

 

dajem ti cirka nedelju dana,ako vezbas,da udjes u osnovu... pivopije.gif

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne mislim bukvalno "mozes da je bacis" ali ako ne ne namjerava da svira klasicne komade, nema smisla uzimati klasicnu gitaru

to sta je on uzeo je drugo...ono sto mu treba verovatno...

 

i opet...potpuno netacno...iz najlonskih zica izlazi jedan od najlepsih tonova koji gitara uopste moze da proizvede...nebitan zanr...

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...