Jump to content

Koju gitaru posedujete?


BLACK JESUS

Recommended Posts

Izvinjavam se zbog kašnjenja.

Malo sam prelistavao topic i naleteo na one postove (by Marty F, darijus, imaginos & ekipa) u vezi killswitch-a.

 

Pa eto glupi basista je malo u rebusu pa da kaže nešto:

 

Ja mislio da se taj fazon radi na taj način što se jedan magnet stiša skroz pa se drnda onaj prekidač za menjanje magneta. Naravno to zahteva neku gitaru sa konfiguracijom (ili barem prekidačem) na LP fazon...

 

Čak sam i viđao neke face da to tako rade, između ostalog baš Toma Morella na nekim snimcima...

 

Ja samo na jednom bassu imam takav prekidač, ali tamo nemam dva volume pota, pa se moje uvežbavanje pomenute cake svelo na drndanje tuđih gitara, što je ponekad rezultovalo "prodajom fazona"...

 

Tako da mislim da killswitch nije neophodan, barem sam do sada tako mislio. Voleo bih da mi malo razjasnite misteriju.

 

Hvala

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pomenuta fora je moguca na les polu i gitarama koje imaju odvojene volume potove za svaki magnet, pa se drndanjem prekidaca dobija isti efekat. na gitarama koje imaju jedan vol pot to ne moze, pa mora da se ugradi dugme koje na pritisak prekida kolo. ima i treca fora, ali mi je to ono, totalno ljakse, kad se izvadi malo kabl iz gitare pa se tako rukom prekida kontakt. icon_smile.gificon_smile.gif

 

kontam da je tebi sve to jasno, ali te muci pitanje neophodnosti ili nesto tehnicke prirode?

 

ako je ovo prvo, onda ne znam. icon_smile.gif ata je uopste neophodno? hrana, voda, vazduh... da sam bezobrazniji dodao bih jos nesto.. icon_smile.gificon_smile.gif

ako je nesto u vezi tehnikalija, odgovoricu koliko budem znao.

 

pozdrav pivopije.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono prvo je bilo u pitanju.

 

Zapravo me ovo zbunilo:

 

ja sam sledeci...samo da smislim kako da ga ugradim bez kopanja i sjebavanja lp-a...

 

Kontam da za LP ne treba da se budži taj prekidač...

 

No thnx anyway...

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono prvo je bilo u pitanju.

 

Zapravo me ovo zbunilo:

 

 

 

Kontam da za LP ne treba da se budži taj prekidač...

 

No thnx anyway...

 

pivopije.gif

moj lp konkretno je vec budzen...ima ekvilajzer umesto jednog volume pota...a jedan tone pot mi je iskljucen...znaci imam tone,volume i ekvilajzer...a jedan zvrji prazan i ne radi nista...icon_smile.gif

 

inace cak i da je sve regularno na njemu...ima smisla ugradjivati killswitch...ako to nekog interesuje...jer ne moze da se izvuce ritmika(i sta sve ne...ima citava nauka kako svirati sa tim killswitch-em...) preko drkanja prekidaca za magnete...a i nije preporucljivo...oni nisu napravljeni za to.

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

darijuse, priznaj lepo coveku da si dosao na ideju da i ti to ugradis kad si video kako Buckethead to koristi icon_smile.gif a Kofoglavi ima LP-a icon_da.gif

 

po meni, korisno je imati taj switch sa strane iz dva razloga:

1. manje su sanse da sjebes switch za megnete

2. mnogo brze mozes to da koristis ako ga drndas samo jednim prstom (k'o mr. Kofa icon_smile.gif) a drugim prstima mozes cak da se zezas sa kobilom ili cak i okidanjem nekih zica ako si dovoljno spretan, ovako moras sa dva-tri prsta (celom rukom, u prevodu) da se uhvatis za switch za magnete i drndas ga. been there, done that. icon_smile.gif

 

plus sto sa tim "killswitchom" sa strane ne moras da razmisljas o tome da ti je jedan magnet smanjem na minimum, ovako ti svi stalno rade..

Share this post


Link to post
Share on other sites

darijuse, priznaj lepo coveku da si dosao na ideju da i ti to ugradis kad si video kako Buckethead to koristi icon_smile.gif a Kofoglavi ima LP-a icon_da.gif

 

po meni, korisno je imati taj switch sa strane iz dva razloga:

1. manje su sanse da sjebes switch za megnete

2. mnogo brze mozes to da koristis ako ga drndas samo jednim prstom (k'o mr. Kofa icon_smile.gif) a drugim prstima mozes cak da se zezas sa kobilom ili cak i okidanjem nekih zica ako si dovoljno spretan, ovako moras sa dva-tri prsta (celom rukom, u prevodu) da se uhvatis za switch za magnete i drndas ga. been there, done that. icon_smile.gif

 

plus sto sa tim "killswitchom" sa strane ne moras da razmisljas o tome da ti je jedan magnet smanjem na minimum, ovako ti svi stalno rade..

nikad...slovima nikad...ne bih kopao po lp-u i budzio neko sranje... no.gif

 

samo se pogodilo da mi je jedan pot bez funkcije...pa razmisljam da ga ugradim...

 

ali svi taster prekidaci koje smo do sad probali...ne valjaju...ili su mali slabi(losha plastika...)...ili su veliki i previshe grubi za pritiskanje...(jak kontra feder...koji ne moze da se zameni...)

 

a da ne govorim o krcanju koje proizvode...

 

jednom recju nisu profi ocigledno...i nisu namenjeni za to.

 

inace sta sve moze da se izvede sa njim...ako si gledao kofine bootleg-e znas i sam... icon_wink.gif

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam V-type, il kako se vec zvase.

Extra gitara. Dobar zvuk, lepo saradjuje sa digitalnim efektima i zvuci mi idealno za trash, a i hi gain svirku uopste. E sad posto nisam imao no.gif 50000 u dzepu, morao sam da odnesem kuci samo pojacalo, uz koje je gitara zvucala savrseno.

Vrat 200kmh, magneti sasvim solidni, dobra zavrsna obrada ukljucijuci Limeted edition 12-ti prag, i gumirane potenciometre. Od svih gitara koje sam probao na nasem trzistu, namece se kao best buy, odnos cena/kvalitet.

 

Peavy opisuje predator kao pocetnicku gitaru, koja je napravljena tako da se moze koristiti i za "ozbiljnije" stvari.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo konačno sam uslikao svoje bassove, pa rekoh, da okačim:

 

IPB Image

 

Sa leva na desno:

 

1. Jolana Galaxis - Kultna džitra. Moja prva. Nikad je neću prodati. Ozbiljnije je nisam pipnuo skoro deset godina... Izgled joj nije menjan od onda. Te nalepnice danas imaju muzejsku vrednost. U glavnom ljudi puknu od smeha kad vide natpis "The Pizde Materine" :D Tako mi se zvao prvi bend, još daleke 1993/1994

 

2. Kramer 720 - Jedna od najdražih. Mnogi me upravo po njoj i znaju. Dugo mi je bila jedina (ne računajući Jolanu). Imam potpis Steve Harrisa na njoj.

 

3. Fender Precision - 1962 godište. Zovem je "Matora Kurva". Istovremeno kada sam joj dao to ime sam i gore pomenutog Kramera počeo da zovem "Sponzoruša". Dok je Kramer sav sportski građen, cca 1990 godište, fensi dizajn, moderna boja, "Matora kurva" je teška ko tuč, i skorz je old-school. I svaki put kad sviram "Matoru Kurvu" uvek iznova skontam da se "od stare koke pravi dobra supa". Modifikovana je u toliko što ima metalni pickguard i metalni češljić.

 

4. Peavey International Series - Jebiga, nemanje pete žice je danas na žalost hendikep. Kao kad bubnjar nema duplu pedalu ili kad neko nema mobilni. U poslednje vreme najviše sviram baš ovu gitaru, upravo zbog te pete žice.

Sve mi je draži ovaj bass, mada za razliku od prethodna tri, ne svrstavam ga (još) u kategoriju "nikad neću prodati".

 

5. Yamaha RBX 170 - Lep bass. Šta još reći o njemu a ne pljuvati ga... Idealan početnički instrument. Savršeno podešen, nakotiran, zvuk u fazonu dingilingi...

Ako nekoga zanima neka se javi, a dotle ću se ja i dalje zajebavati na njemu. Eto tako, kupio sam je da je imam da se nađe kao rezerva, i da je štimam u neke leve štimove...

 

Eto tako...

 

Cheerz! :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Како је стивморзична. :)

 

Да, ако неко још увек не зна шта ја поседујем:

 

IMG_0371.jpg

 

Slammer by Hamer Explorer, Epiphone SG, Sharkcaster1©. Фали само акустара, али кој' ће ми курац. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Како је стивморзична. :)

 

Да, ако неко још увек не зна шта ја поседујем:

 

IMG_0371.jpg

 

Slammer by Hamer Explorer, Epiphone SG, Sharkcaster1©. Фали само акустара, али кој' ће ми курац. :)

 

E i ja imam isto Slammer Explorer!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...