Jump to content

Koju gitaru posedujete?


BLACK JESUS

Recommended Posts

Ja sam pokupio neke slike moje kolekcije:

 

2841.JPG

 

Plava mi je gitara #1 - ESP M II custom

Ova crna je Jackson Dinky rev, izmenio sam humbucker-e i stavio Dimazrio Doubble Whammy-s, very hard bitch :rockdevil:

 

DSC03449.JPG

 

Ovo je za sada apsolutni insider - BO EL, hand made in Holland, value for money - 7 string, ovo ce sevnuti na sledecem Assignment albumu

 

Check out link: BO EL guitars

 

DSC02833.JPG

 

POSING :mhihi: ESP M I - George Lynch serpent - Seymore duncan´s otkidaju, veoma ostri...

 

JEM1.JPG

 

Oduvek sam hteo da imam belu gitaru: IBANEZ JEM 555 - verovali ili ne, nisam svirao dva sata na njoj, niti je koristim uzivo - mnogo je lepa :redface:

 

A sledeca gitara je dokaz da na Ebay-u ponekad jos moze da te usere:

 

ESP (ltd) KH 502 (USA version), neck through, EMG 81, neki lik je profisionalno lakirao kao JEM seriju od Vai-a za neverovatnih 280 €

 

Ista takva stoji kao nova, crna za 1399,00 - unreal, ali stvar ukusa - verovatno prodajem da uzmem neku kintu - zvuci meeega evil :rockdevil:

 

DSC03451.JPG

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je Korvin?

 

Gitara se zove "Coeur de Lion" (srce u lava) sto je i francusko, tojest originalno ime Ricarda Lavljeg Srca (koji je Francuz u stvari, a ne Englez). Taj izudarani, u stvari oljusteni zlatni finish je inspirisan ruskim pravoslavnim ikonama gde je Leo proveo nekoliko godina i ima najlepse uspomene od Rusa (iako nije uopste religiozan covek). To je neki omaz. Dalje, i Leo je Lav, a gitaru je pravio sebi pre par meseci za jubilarni rodjendan. Vidis lava izmedju magneta. Volume pot i glavni pickup switch su radjeni u fazonu drske i glave topuza. Ova druga dva mikroprekidaca obrcu faze svakom magnetu i menjaju rezim rada za svaki iz serijskog u paralelni.

 

Imala je pocasno mesto na njihovom standu na NAMM show-u. Telo je mahagoni, mislim da je jedno parce, vrat je wenge, hvataljka je Macassar ebony. Lako pronadjes gitaru u totalnom mraku jer sve dok je gitarski kabl ukljucen, onaj back plate gde pise Coeur de Lion pulsira crvenim svetlom...kao i tvoje srce u lava.

 

Bez teksta sam ostao.

 

Mos misliti kako je meni, moracu da je vratim. Ipak je pravio sebi za rodjendan. Neopisivo svira.

 

Da ne budem nepravedan, jednu je napravio i meni za rodjendan (tu su nam odma' rodjendani) ali je jos na farbanju. Ili susenju. A i bila je frka oko NAMM show-a. Trebalo bi da je dobijem any day now, dog gone it.

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je Korvin?

Korvin je glavni lik u "The Amber Chronicles", knjizi Roger Zelazny-ja. Kraljevska porodica, velika umetnost, vojevanje, fantastika, apstraktno i tradicionalno u jednom zalogaju. Podsetila me gitara.

 

Gitara se zove "Coeur de Lion" (srce u lava) sto je i francusko, tojest originalno ime Ricarda Lavljeg Srca (koji je Francuz u stvari, a ne Englez). Taj izudarani, u stvari oljusteni zlatni finish je inspirisan ruskim pravoslavnim ikonama gde je Leo proveo nekoliko godina i ima najlepse uspomene od Rusa (iako nije uopste religiozan covek). To je neki omaz. Dalje, i Leo je Lav, a gitaru je pravio sebi pre par meseci za jubilarni rodjendan. Vidis lava izmedju magneta. Volume pot i glavni pickup switch su radjeni u fazonu drske i glave topuza. Ova druga dva mikroprekidaca obrcu faze svakom magnetu i menjaju rezim rada za svaki iz serijskog u paralelnje pocasno mesto na njihovom standu na NAMM show-u. Telo je mahagoni, mislim da je jedno parce, , hvataljka je Macassar ebony. Lako pronadjes gitaru u totalnom mraku jer sve dok je gitarski kabl ukljucen, onaj back plate gde pise Coeur de Lion pulsira crvenim svetlom...kao i tvoje srce u lava.

 

Masterpiece. I koncept i izrada. Ludilo. Kako je inlay-e fino ubacio. I taj topuz pot :rockdevil:

Bas sam se napal`la, ne secam se da sam gledao lepsi komad, ikada, majke mi.

vrat je wenge
Vrat me je bash dobio :wub:

 

 

Mos misliti kako je meni, moracu da je vratim. Ipak je pravio sebi za rodjendan. Neopisivo svira.

Da ne budem nepravedan, jednu je napravio i meni za rodjendan (tu su nam odma' rodjendani) ali je jos na farbanju. Ili susenju. A i bila je frka oko NAMM show-a. Trebalo bi da je dobijem any day now, dog gone it.

Zamisljam pakao :) Ali znaci bice dabogda nem`o pa im`o :) Svaka mu cast, kakva pokloncina. Bice ista ili?

Zamolio bih te da me informises a njegovoj proizvodnji, mozda se jednog dana obrne karta pa nesto napravimo :icon_sigh:

 

 

 

 

Svidja mi se jel lici na PRS-a!!! :D A mislim da svi ovde znaju koliki sam fan tih gitara. LOL :)

 

Cool, lepa gitarica.....

;)

To je Dean Hardtail. Jeste da lici na prs, ali je pod rukom i uvcetom vise na LP stranu, onako nosato zvuci, kraca skala i malo puniji vrat.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

интересантно. супер је фора са ''пикгардом''.

 

мало ми је ''равно'' овако када су цела гитара + ''пикгард'' + магнети у истом фазону. требо је црне магнете д' удари.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posedujem Peavey predator gitaru (H H) ZA pare koje sam je uzeo preporucio bih je svakom (oko 2oooodin) Magneti su malo"masniji ali meni su ok, floyd inace mrzim ali mi je ovaj super

Imam i GNX1 koji inace prodajem

i uskoro cu da uknjizim Marshall avt20

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Assignment:

Super gitare!

Pogotovo onaj beli ESP i onaj LTD. :muzicar:

 

Aha, gotivis kada je gitara malo crazy swirl lakirana :pivopije:

 

Ovo nazalost nisu moje, ali su stvarno lepe:

 

77bfp3.jpg

 

77fp92.jpg

 

77gmc_gc1.jpg

 

77pmc92.jpg

 

777dy92.jpg

 

r_ab01.jpg

 

uvmc_26a.jpg

 

uvmc_92.jpg

 

v_u_05b.jpg

 

Jebi ga, stvar ukusa - po meni Steve Vai ga ima :rockdevil:

Edited by Assignment

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odneo je Leo sinoc gitaru. Dolazi mu neki mali Ruja koji ju je svirao na NAMM show, pa hoce Leo da mu radi nesto slicno. Uzimaju meru sta li. Mali Ruja, Anton cuce se za njega, nepismen je muzicki ali svira vec sa 12-13 godina kao Jason Becker. Ubiva mali. Zakiva. Svira klasiku suludom tehnikom, a malecke mu jos sake, tek ce da poraste. Bio je zvezda na NAMM show, Gibson i Ibanez mu poklonise po gitaru. Medjutim, on i cale se primili na Lea, ovaj em zna ruski em ih je ispostovao em je eto napravio nesto u ruskom fazonu as well. Tog malog treba potpisati na ugovor smesta.

 

Okacicu negde video kad Leo prebaci sa trake u komp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odneo je Leo sinoc gitaru. Dolazi mu neki mali Ruja koji ju je svirao na NAMM show, pa hoce Leo da mu radi nesto slicno. Uzimaju meru sta li. Mali Ruja, Anton cuce se za njega, nepismen je muzicki ali svira vec sa 12-13 godina kao Jason Becker. Ubiva mali. Zakiva. Svira klasiku suludom tehnikom, a malecke mu jos sake, tek ce da poraste. Bio je zvezda na NAMM show, Gibson i Ibanez mu poklonise po gitaru. Medjutim, on i cale se primili na Lea, ovaj em zna ruski em ih je ispostovao em je eto napravio nesto u ruskom fazonu as well. Tog malog treba potpisati na ugovor smesta.

 

Okacicu negde video kad Leo prebaci sa trake u komp.

 

To je garant ovaj mali

 

http://www.youtube.com/watch?v=ok3EjsCmIu0

 

Dumreš kako dečko svira. Mogu misliti kakav je sad sa 12 godina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...