Jump to content

Koju gitaru posedujete?


BLACK JESUS

Recommended Posts

Pa to cudo koristi i Grover civije? Malo mi je cudno za vrat, no nebitno, ocigledno da se nije previse stedelo na hardveru. Ja nisam ni mislio da to cudo ima EMG magnete, a kamoli EMG USA (sto, jel se prave i negde drugde? ne znam ne pratim te detalje). Znaci gitara mora da radi super, i ako se odradi tune-up kako treba, da odgovara korisniku prvo naravno, sve je u tip top redu. Ako ga ne radi Korejanac, kazem radi ga Japanac. A ako se radi u USA, opet ga radi Japanac, ali jos gore, neke poslove rade Mehosi. Ameri ne rade nista, za njih je to davno proslo vreme. Pre 15 godina visili smi u ESP custom shopu na Sunset Boulevard-u. Ono, dvaput nedeljno. Sem prodavaca (dva neka lika kao da su u izasli iz Kissa i to onog nenasminkanog perioda, ta i garderoba, havarija) niko tu nije bilo da nije bio Djapanesa. Mozda i neki Mehos u podrumu, lozio vurunu i spreamo klopu.

 

U svakom slucaju, i ja bi bez problema pazario tu spravu da me zanima. Boleo bi me djoka da dajem duplo vecu kintu samo sto mu metnu Made in USA ili Japan. Druga stvar je kad lovis polovno preko oglasa. Mos se nadje ESP za par stoja. Sve moze ovde da se nadje za 200-300 kinti, samo sacekas metar dana. Craigslist.org bato.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad si vec spomenuo craiglist.org jel mozhesh da mi kazhesh kako uspevash nabediti ljude da rade international shipping i da ih neces zajebati? ja sam nalazio par meni zanimljivih stvari tamo i uvek je bio odgovor no way.you will rip me off because you wanna international shipping.ja reko Oo.i sam sajt preporuchuje da se to neradi :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to cudo koristi i Grover civije?

Kad vec oko njih, neko mi je objasnjavao da Groveri na kojima je ugraviran 'ratio' otpozadi (tipa 18:1) nijesu USA made, vec korea. Kaze covek, samo su oni bez gravure d ril dil. Ne znam da li je to tacno.

 

 

 

 

Edited by Tomislav Sawyer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kopaj, veruj :) Pazi, kaze ovaj nije gravura USA vec 18:1 (ili 14:1) Nemam pojma dali to pije vode, ja sam stavio locking Grovere, pise samo Grover, jebu kevu. Mrsim sad i ja muda bezveze. Bitno je da rade dobro, onako sam pomenuo, cuo pa ajde.

Edited by Tomislav Sawyer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vec oko njih, neko mi je objasnjavao da Groveri na kojima je ugraviran 'ratio' otpozadi (tipa 18:1) nijesu USA made, vec korea. Kaze covek, samo su oni bez gravure d ril dil. Ne znam da li je to tacno.

 

 

Taj ratio ti je u stvari broj zubaca na civiji,tj na namotaju(npr 14:1 ima 14 zubaca),osamnaestica ima jelte 18 i zbog radi toga je kao preciznija u stimanju,medjutim nema nikakvih problema ni sa ratiom 12:1,da se niko ne cima oko toga.

 

V9718N.jpg

 

A to Made in Korea,Mexico,China i sl,sve to mora da ima odredjeni nivo kvaliteta da bi uopste moglo da nosi ikakvu oznaku Grover,LTD,DEAN,Fender,Jackson itd,gde god da se pravi(danas je to vise pitanje radne snage,polako svi proizvodne programe sele na istok,ako vec nisu,a da bi kao odrzali tradiciju,maticne fabrike pretvaraju u custom shop-ove)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...