Jump to content

Black Sabbath


Srki

Recommended Posts

Smesni ste,jel vama Ozzy los zbog muzike ili zbog svog privatnog zivota,ajde nek mi neko kaze koji je to Ozzy los album snimio bilo sa Sabbathima bilo solo,nema loseg albuma,mozda eventualno Never Say Die i T. Ecstasy,na koncertima daje 100 %od sebe,ko je bio u Bugarskoj zna o cemu pricam,mislim coveku se ne moze nista prigovoriti sto se tice muzike,ali sto su neki toliko primitivni da pljuju po njemu zbog njegove emisije i porodice za to nemam komentar,vash problem,to samo dokazuje da vas zanimaju neke sporedne stvari,vise nego sama muzika.

 

Zalasno je sto novi moderator pljuje po najvecoj legendi heavy metala,i naziva ga pop zvezdom,toliko o merodavnosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad ga nisam ni voleo. Pre 10 godina, kada sam poceo da slusam metal, menjao sam kasetu sa hitovima Sabbatha iz Ozijevog perioda za "Dehumanizer", koji mi je i dan danas mnogo bolji album od bilo cega sto je Ozi uradio. Znam da sam usamljen u tom misljenju, ali zaista tako mislim. Ozi je jednostavno bio na pravom mestu u pravo vreme. Da danas pocinje da peva sa takvim glasom oterali bi ga... negde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ozi je jednostavno bio na pravom mestu u pravo vreme. Da danas pocinje da peva sa takvim glasom oterali bi ga... negde.

 

Ozzy ima jedan od najjedinstvenijih glasova u metalu,rock-u,koji niko nije mogao da skine,to sto se tebi ne svidja ne menja cinjenicu da je on najveca legenda,jedan od najznacajnijih ljudi za razvoj i nastanak onog sto danas zovemo heavy metal,svidelo se to tebi ili ne,zato si i smesan kad ga pljujes samo zato sto se tebi on licno ne svidja,i nazivas ga pop zvezdom,budi malo objektivan i obuzdaj malo te negativne emocije sto gajis prema njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gresis kad mislis da imam neke negativne emocije prema njemu. Ja cak volim njegove solo albume. Imam ih skoro sve iz 80-ih u kolekciji i to ne zato sto sam kolekcionar svega sto se naziva metalom, vec sto stvarno volim da ih slusam.

Da je bio i da je i dalje uticajan, ne poricem, da ima jedinstven glas - ni to.

Ali, kad je Sabbath u pitanju mislim da ima boljih od njega, to je sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, nisam rekao da su za njegov uspeh zasluzni SAMO menadzeri, ali on bi verovatno negde umro od droge da ga zena/menadzer nije izvukla. A da je znala da ga ispromovise, znala je i svaka joj cast na tome.

Realno gledano, danas sa takvim glasom ga niko ne bi zarezivao, ali onda je bila to em jedinstvena pojava, em jedinstvena muzika, em sto je pisao odlicne tekstove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najveca ikona Black Sabbatha je Tony I. Bez njega Sabbath ne bi imao onakav zvuk, one riffove. Dakle za prve albume je zasluzan on, Ozzy chak ni tekstove kol'ko znam vecinu neje napisao, neg je Butler. A glas mu je sasvim ok u ranim periodima, doprinosi atmosferi, sto bi se reklo, ali to da ima neki specijalni glas "koji ne moze da skine niko" se uopce ne slazem. Njegove solo albume skoro da nisam slushao, ali sam ipak chuo dosta pesama, sto sa kompilacija i koncerata, i da nije Randy Rhoadsa, i ostalih dzitrista ko zna sta bi Ozzy radio..a pojedine pesme me nervira kako peva.."Shot In The Dark" je pesma koju on upropastava! Nabavite verziju koju je odradio Jeff Scott Soto, jedan jedini, i slushajte bogovsku verziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno se slazem sa Hail Metal-om,ali se moram i sloziti sa cinjenicom da on ne bi napravio nista da pored sebe nije imao takvu ekipu muzicara.Pocevsi od kralja Iommy-a,pa kasnije sa solo karijerom sa Rhoads-om,Jake-om i neprevazidjenim carem sa mog avatara.Ali jebiga,on je pevac,naravno da pored sebe mora imati ekipu sjajnih muzicara,inace bi zvucao ko braca Teofilovici.

Uz svo postovanje prema Diu (kojeg smatram najboljim hm pevacem svih vremena),on nije ni u pola Sabatovski kao Ozzy.Ni jedan album nakon Ozzy-evog odlaska nije u pola Sabatovski kao albumi iz Ozzy-eve faze.Jednostavno je tako.

 

Iommy,Ozzy,Geezer,Ward = Black Sabbath

Paranoid,Master Of Reality,Sabbotage = Black Sabbath

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam saglasan da je uvek pored sebe imao odlicne muzicare,ali recite mi koji uspesan bend/pevac nema odlicne muzicare,nijedan,svi uspesni pevaci imaju najbolje muzicare pored sebe.

 

Malo skrecem sa teme (jer je ipak Sabbath tema,a ne Ozzyjeva solo karijera),ali pogledajte sta je Randy Rhodes napravio dok je bio u Quiet Riot-u,maltene nista posebno,ali kad je dosao kod Ozzyja jednostavno je explodirao,isto se moze reci i za Zakka,koji je svoje najbolje rifove napravio upravo kad je svirao sa Ozzyjem,tako da ima i Ozzy mnogo uticaja na muziku.

 

 

Sto se tice Sabbath-a,volim period i sa Dio-m,i mislim da je mozda i bolje sto je Ozzy otisao (ili oteran,kako bilo),ovako smo dobili 2 medju najboljim heavy albuma ikada :Heaven And Hell i Blizzard of Ozz,u principu mnogo bolje albume nego T. Ecstasy i Never Say Die.

 

Lemmy Sixx je u pravu:

 

Iommy,Ozzy,Geezer,Ward = Black Sabbath

 

kad cujem Sabbath Bloody Sabbath to su birmingemski Bogovi!!!,uz svo postovanje prema periodu posle Ozzyja,gde takodje ima odlicnih pesama.

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali kad je dosao kod Ozzyja jednostavno je explodirao

Bicu toliko djubre da kazem da je i bukvalno ekslodirao.

 

Sto se tice Sabbath-a,volim period i sa Dio-m,i mislim da je mozda i bolje sto je Ozzy otisao (ili oteran,kako bilo),ovako smo dobili 2 medju najboljim heavy albuma ikada :Heaven And Hell i Blizzard of Ozz,u principu mnogo bolje albume nego T. Ecstasy i Never Say Die.

Napokon da se slozimo.

 

Soto je pevao 'Shot In The Dark'? Obozavam tu pesmu, moram cuti i njegovu izvedbu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda nije tema, ali sto se tice te 1980-te, "I'm a rebel" je bolji i od "Heaven & hell" i od "Blizzard of Ozz" :)

 

Vi pricajte sta hocete, ali je na period sa Ozzy-jem i bez njega gledam kao na dva potpuno razlicita benda sa istim imenom. Cak su i Sabbat(UK) i Sabbat(Japan) slicniji jedan drugom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da je bolji od "Bgustera"...tesko...

"Heaven And Hell" je odlican album,ali to nije Black Sabbath.Jednostavno nije.Nema tu riffova koji bi srusili i betonski zid,kao sto je slucaj na starijim Sabath albumima."Into The Void","War Pigs","Children Of The Grave"...to su prave Sabbath pesme,a ne "Neon Knights".Dio ih je cak i tekstualno promenio...jednostavno,posle odlaska Ozzy-a po meni Black Sabbath ne postoji.Nijedan album nije toliko vredan paznje (sto ne znaci da su svi losi),kao prvih 5-6.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bicu toliko djubre da kazem da je i bukvalno ekslodirao.

Napokon da se slozimo.

 

Soto je pevao 'Shot In The Dark'? Obozavam tu pesmu, moram cuti i njegovu izvedbu.

 

Bat Head Soup, tribut Oziju...dosta dobrih imena se pojavljuje Tarner,Sherinian, Malmsteen, Kulick,Lemmy, Snider itd..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...