Jump to content

Accept


RNA

Recommended Posts

Hm... znaci izasao je i drugi tribute. Majku mu, to sam propustio.

A, sto se tice toga da su ljudi neupuceni u Accept, krajnje je vrijeme da pocnu da se obrazuju najboljim metal bendom ikada (uz Maiden i Manowar, naravno).

Nego je sam li vam rekao da imam prvih sest albuma Accept na plocama? biggrin.gif  :D  :D  

 

And I'moving on and on

'cause my life is on the run

Now I feel I need to cry

Oh, yeah - I'm aiming high

 

IMAS PRVI ALBUM ACCEPTA NA PLOCI !!!!

KAKO SI GA NABAVIO ?????

 

 

Vjerovao ili ne palo mi s neba. Dobio sam ih iznenada na poklon. Uz moj bas, to mi je najdraza stvar u kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo je kad živiš u Nemačkoj. pretpostavljam da tamo i nije neki prblem nabaviti njihovu celokupnu diskografiju na pločama za ne preterano velike pare. Eh, i ja bih to mnogo voleo!

 

 

E pa nisam ja uvijek zivio ovde. Prvih 5 LP-a od Accepta sam nabavio u Yugi. Breaker i Metal Heart sam kupio ispred SKC-a za 25 dem po komadu,

Balls To... sam imao samo na kaseti.Kod SKC-a je stvarno bio veliki izbor orginalnih LP. Ako je josh orginal zapakovan u celofan onda nisi mogao da prodjesh ispod 20-25 dem.Orginale si mogao kupiti i kod Polzovica po narudjbi,kod josh par tipova iz Beograda,Zagreba i najbolje kod Slovenaca valjda zbog blizine Austrije i Italije.U Kopru je bila "nezavisna izdavachka kuca" kod kojih si mogao da kupish Nuclear Assault,Holy Terror,Suicidal,pun kurac Thrash-a i ljudi su bili maksimalno korektni.

Toliko o ljepoti zivljenja kod nas.

 

U pravu si ovde mozesh (skoro) sve kupiti od Accept-a po malim cijenama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam za tog lika iz Kopra. Kuća se zvala FBI (Foran Boris International), jel' tako? Jedan ortak je početkom osamdesetih naručivao neke ploče od njega i pričao mi je o tome.

Ali, 25 demona? Pa, dobro, to su tada bile nove ploče. Ja bih i sad radije dao tolike pare za novu ploču, nego za novi disk. Evo, sad treba da pošaljem liku u Brazil pare za ploču Dominus Praelii ($25, skuplja je ako je kupuješ od izdavača zbog postarine), inače DLP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nisam siguran mada je bilo vishe ljudi iz Kopra koji su shljakali sa tim.

Slovenci su bili uvijek jaki sa Metalom uopshte, oni su bili u prednosti u odnosu na ostatak ex-Yu zato shto nisu imali narodnjake i ostale primitivce...

Dati 20-25 dem po glavi stanovnika nije bilo malo ali svati Accept nije nikad izdavan u Yu a hocesh da imash,koliko ja znam samo su dvije Thrash ploche izashle kod nas "State Of Euphoria" i ..and Justice ostalo se moralo kupovati preko ljudi, zena,ko kako stigne...

Pomenuh vec dobar izbor kod SKC-a.Tu se moglo kupiti dobrih "second hand" plocha po skroz pristupachnim cijenama.Znachi nije nova ali izgleda ko nova,moj prijatelj je kupijo par mjeseci po izdavanju Coma of Souls za bijednih 6 dem kao polovnu, pojma nemam kako se to prodavcu isplatilo...

Inace shta ti hvali od Accept-a???

Mozda neshto izchebrkam ili mi padne sa neba ko ovom gore smile.gif

 

No vratimo se temi

Prije par mjeseci u Rock Hard-u interviju sa Udom...

Kaze mu novinar da je Wolf Hoffman doshao u Njemacku i da se raspitivao za ostale shta rade i to...i pita ga dali bi mogao zamisliti josh jedan Reunion Accept-a u staroj postavi...

Udo mu kaze da njega niko nije kontaktira i da je Wolf posjetijo bubnjara Stefana Schwartzmann-a i da nekog izgleda strashno svrbe prsti da opet zasvira(Wolfa).Josh je rekao odprilike da nije do njega ni doshlo do razlaza i da je on otvoren za sve mogucnosti...

 

E pa ljubitelji ovog benda i Heavy Metala ostaje nam da se nadamo

Eeee kad bi to bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba, ali hvala na ponudi. Ovde gotovo sve od Accept može da se nađe, samo je pitanje vremena i imanja para.

Voleo bih da vidim da Accept ponovo zasviraju, pa još da se neko seti i da hi dovede kod nas. To bi bilo mnogo lepo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Samo se ti smjeshkaj ali to ti je tako icon_smile.gificon_smile.gif

 

Ako mislish na ovo

Mozda neshto izchebrkam ili mi padne sa neba ko ovom gore

onda to izgleda ovako:

 

Ploce Accepta se mogu naci po nekim smijeshnim cijenama sve do Eat The Heat albuma(naravno ovde dje ja zivim)

Staying A Life iz ´90 malo teze ali nije problem

Objection Overruled ´93 je malo tezi sluchaj,chovijek se mora bas dobro oznojiti

Death Row je jebeno naci a i ako nadjesh onda ne prolazish ispod 15-20€ zavisi koliko je prodavac bezobrazan a i album je dupla plocha.

 

Znachi zajebano ali imam i radosnu vijest za te,

 

posto si ti Black metalac evo mi iznad glave u kredencu stoje ploche od poznatog Black Metal benda KUDManowar icon_smile.gif Figthing... i KIngs Of Metal pa ako treba...mozemo dilati, za ovo trazim gajbu Niksickog i porciju Banjaluchkih cevapa icon_mrgreen.gif

 

Zlato se i dalje neprima...

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

October 28, 2004... Accept reunion confirmed! Late yesterday morning I recieved two e-mails directing me to the rock hard site which mentions a one show Accept reunion? I held off on posting anything on this site because I was hoping for some more concrete confirmation. The only site I've seen with the news is: http://www.rockhard.de/ The other site that they link for more information, http://www.rockhardfestival.de/ I tried several times to access and I could not. This is strange for a couple reasons. First of all, one of the terms that I agreed with Wolf on before I interviewed him was to not ask him reunion questions. He was tired of being asked. Second of all, an announcement as blockbuster as this, why has it just been announced in one place? I thought this might have all be a mistake. I e-mailed Wolf yesterday afternoon and got this reply early this morning!

 

 

No misprint here...

 

It's true :

We are going to play some festival shows next summer in Europe. Original good ol' Accept.

 

best,

Wolf

 

pivopije.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gifpivopije.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Legende,najibolji albumi BREAKER,RESTLESS AND WILD,BALLS TO THE WALL,METAL HEART,RUSSIAN ROULETTE.OBJECTION OVERULLED je isto super,ali nisam voleo DEATH ROW.Sve U.D.O. solo su isto super,od ANIMAL HOUSE 1987 do novog THUNDERBALL.Posto nisam dugo bio u Srbiji zanima me jer moze neko da mi kaze da li je U.D.O. svirao kod vas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Legendary German metal band ACCEPT has been confirmed as one of two headliners for next year`s Rock Hard festival in Gelsenkirchen, Germany!

 

The editorial staff of Rock Hard has been working with this for three years, and they have finally banged the deal with the band.

The band will most likely consist of original members Udo Dirkschneider (vocals), Wolf Hoffmann (guitars) and Peter Baltes (bass). Whether original drummer Stefan Kaufmann and guitarplayer Jörg Fischer will be part of the reunited lineup, has yet to be confirmed.

 

For more information: http://www.rockhardfestival.de/

 

The band is also rumoured to be playing other festivals, including Sweden Rock Festival and Gods Of Metal in Italy.

 

Preuzeto sa www.screammagazine.com icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gifpivopije.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sada i moj best of bar ovih 6 albuma sto imam.

Dajte ljudi ako ima neko, please

 

Turn me on

Living for tonight

Aiming high

Metal heart

Balls to the wall

Breaker

Midnight highway

Burning

Run if you can

Fast as a shark

Neon nights

Fight it back

Losing more then you ever had

NE MOGU VISE. wallbash.gifwallbash.gif NEMA PESME KOJU NE MOGU DA SLUSAM.

Najaci su UBEDLJIVO.Moram samo dodati sa

U.D.O.-vog solo albuma, CUT ME OUT najbolja stvar

iz njegove solo karijere. icon_rockdevil.gif

 

"JA SE NJIMA DIVIM DO IMBECILNOSTI"

 

A sto se tice UDO-vog glasa, kao

Bon Scott sa distorzijom.Tj. kad sam drugu

pustio Accept mislio je da je AC-DC,

I sta mi je preostalo nego da ubijem coveka.

Da pomesa moja 2 omiljena benda, mamicu mu violent.gifviolent.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sada i moj best of bar ovih 6 albuma sto imam.

Dajte ljudi ako ima neko, please

 

Turn me on

Living for tonight

Aiming high

Metal heart

Balls to the wall

Breaker

Midnight highway

Burning

Run if you can

Fast as a shark

Neon nights

Fight it back

Losing more then you ever had

NE MOGU VISE. wallbash.gifwallbash.gif NEMA PESME KOJU NE MOGU DA SLUSAM.

Najaci su UBEDLJIVO.Moram samo dodati sa

U.D.O.-vog solo albuma, CUT ME OUT najbolja stvar

iz njegove solo karijere. icon_rockdevil.gif

 

"JA SE NJIMA DIVIM DO IMBECILNOSTI"

 

A sto se tice UDO-vog glasa, kao

Bon Scott sa distorzijom.Tj. kad sam drugu

pustio Accept mislio je da je AC-DC,

I sta mi je preostalo nego da ubijem coveka.

Da pomesa moja 2 omiljena benda, mamicu mu violent.gifviolent.gif

Kako dobro zvuči Metal heart na onom duplom koncertnom albumu nazvan The final chapter to im je bio kao oproštajni koncert.Mnogo dobar album

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...