Jump to content

H.P. Lovecraft


Dani Filth

Recommended Posts

  • 1 month later...
1500 din, kod izdavaca u ulici Hadzi Nikole Zivkovica (u blizi lastine stanice)

i mislim da je steta sto se nije opredelio za pisanje opsirnijeg stiva poput Slucaj Carlsa Dextera Vorda..moja omiljena od svih njegovih.

Слажем се за штету. Мени омиљена ипак "У планинама лудила". За разлику од "Случаја...", где је део радње и сам крај предвидљив, овде је напетост врхунска и крај је апсолутно сулуд.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Devojka je Britanka. Dakle, nastala je parenjem bliskih rodjaka

 

:):):)

 

 

--------------------

 

 

Filmska tribina: "KLASIČNI HOROR PISCI NA FILMU - HAUARD F. LAVKRAFT"

 

 

Subota, 09. maj - Sala na I spratu Doma omladine u 19:00

Govori: Dejan Ognjanović

 

Svojim pričama i kratkim romanima H.F. Lavkraft je uneo niz novih tema, kao i svež pristup i senzibilitet u horor prozu XX veka. Na žalost, igrani filmovi zasnovani na njegovim delima nisu uspevali da prenesu srž njegove kosmičke strave i po pravilu su završavali promašajima ili osrednjim delima.

 

Koje su to odlike Lavkraftovog pisanja koje su ga učinile "tvrdim orahom" za filmadžije? Da li je on po sebi neprikladan za filmski medij, ili mu samo treba prići na određen način? Koji su to naslovi koji su prišli najbliže filmovanju Lavkraftovskog užasa? Može li se očekivati zaista dobar horor po Lavkraftovim delima? To su neka od pitanja kojima se bavi ovo predavanje, koje je ilustrovano insertima iz uspešnih i manje uspešnih filmova po Lavkraftu (THE DUNWICH HORROR, HAUNTED PALACE, RE-ANIMATOR, FROM BEYOND, DAGON, THE CALL OF CTHULHU...).

 

O predavaču Dejanu Ognjenoviću:

Asistent na Niškom univerzitetu filmske i književne kritike, objavljuje na sajtovima Popboksu (www.popboks.com) i Betonu (www.elektrobeton.net ), i na engleskim sajtovima Kung Fu Cult Cinema (www.kfccinema.com) i Beyond Hollywood (www.beyondhollywood.com). Objavljivao je književne i filmske eseje u brojnim domaćim časopisima. Zastupljen u zbornicima 100 European Horror Films (BFI, London, 2007), 501 Movie Directors (Quintet, London, 2007), 101 Horror Films You Must See Before You Die i 101 Science Fiction Films You Must See Before You Die (ABC Books, Sydney, 2009) kao i u Uvođenje mladosti (Filmski Centar Srbije, Beograd, 2008). Objavio knjige: Faustovski ekran: đavo na filmu ('Svetozar Marković', Zaječar, 2006), U brdima, horori: srpski film strave (NKC, Niš, 2007), Studija strave (Mali Nemo, Pančevo, 2008) i horor roman Naživo (Prosveta, Niš, 2003). Nagrađivan za književnu kritiku, esej i studiju. Priredio knjige Nekronomikon (Everest Media, Beograd, 2008.) i Novi kadrovi: skrajnute vrednosti srpskog filma (sa Ivanom Velisavljevićem; CLIO, Beograd, 2008).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

knjiga je stvarno vrhunski odradjena... pochevshi od korica, preko custom ilustracija...svaka od pricha ima kratak predgovor, uradjena je fina biografija HPL, Lavkraftov istorijat nekronomikona, predgovor, pogovor, bibliografija pisca, napomene koje bliže objašnjavaju imena i pojmove koji se javljaju u prichama...

...stvano must have za sve ljubitelje Lavkraftovih pricha!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Knjiga je odlicno uradjena, ali imam jedan problem sa njom. Ne moze da mi stane na policu jer je dosta dugacka. Moram da cekam dok se preselim u novu kucu da bi je izbacio u izlog.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Ma Lovecraft je najjaci, definitivno, btw tu kod nas u Hrvatskoj su jako malo preveli njegovih knjiga tako da sam nabavljo po antikvarijatima stara Srpska izdanja i mrak, svaka cast kako u Srbiji se ljudi trude oko kulture, eto trenutno trazim Ktulu price al nikako je nabavit pa ako netko moze nekako pomoc bio bi jako zahvalan, ovdje kod nas je izasla prije par godina Dagon zbirka prica, koja je tako nekakvo jeftino izdanje ono stvarno su se mogli malo vise potrudit oko tako velikog pisca, a kod nas u Algoritmu kad sam nasao Nekronomikon-nisam ni gledo u cijenu nego samo otiso na kasu.

Zao mi sto oko filmova isto nema nekog prevelikog truda, vecina ih je onak trash, eto Dagon nije los i ovaj crno bijeli Call of Cthulhu. A jel netko gledo one serije po njemu sto su pravljene?

Ajd drugari budite tolko dobri te mi pomozite da nabavim knjigu Ktulu price

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas izdanje ktulu prica kod izdavaca Tebernakl iz Novog Sada. Na poslednja 2 sajma knjiga sam video to izdanje kad sam kupio srebrni kljuc od Lavkrafta. Mislim da nista neeces dobiti u Ktulu pricama cega vec nema u Nekronomikonu..koliko me pamcenje sluzi. Ako gresim nek me neko ispravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...