Jump to content

H.P. Lovecraft


Dani Filth

Recommended Posts

Jel moze neko da me uputi kojim redom da citam knjige? Vidim da ima puno izdatih prica i ne znam sta spada u te knjige sa sabranim delima.

 

Sta god ti se cita,nije bitan redosled.Ono sto moze da se nadje su Srebrni kljuc(Dereta),U planinama ludila,Reanimator i ktulu price sve to u Delfima vidi.Imas i Slucaj Carlsa Dekstera Vorda u Cepterovoj knjizari u knezu u tvrdim koricama.Ili sacekas ovaj dopunjeni Nekronomikon.E sad vecinu prica iz ovih navedenih knjiga mozes naci i u Nekronomikonu(ovaj dopunjeni kad izadje),a opet nekih iz Nekronomikona,mislim da nema u ovim knjigama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da,to je skup njegovih prica.

Gore u linku bas pise lista kojih prica ima+ove 4 nove

NIARLATOTEP

DAGON

* POLARIS

* BEZIMENI GRAD

* OTPADNIK

HRAM

ČUDNA VISOKA KUĆA U IZMAGLICI

* ČINJENICE U VEZI SA POKOJNIM ARTUROM DŽERMINOM I NJEGOVOM PORODICOM

FESTIVAL

GONIČ

HERBERT VEST – REANIMATOR

S ONE STRANE)

PIKMENOV MODEL

MUZIKA ERIKA ZANA

ISPOD PIRAMIDA

PACOVI U ZIDOVIMA

UKLETA KUĆA

SNOVI U VEŠTIČJOJ KUĆI

DANIČKI UŽAS

U ZIDINAMA ERIKSA

BOJA IZVAN OVOG SVEMIRA

SENKA NAD INSMUTOM

ZOV KTULUA

 

e sad

knjiga Reanimator npr sadrzi

- Dragon

- Reanimator

- Alhemičar

- Beli brod

- Senka nad Insmutom

- Bezimeni grad

- Grob

 

Srebrni kljuc

-Izjava Randolfa Kartera

-Srebrni kljuc

-Kroz kapije srebrnog kljuca

 

S onu stranu sna

-Snovi u vesticijoj kuci

-Ukleta kuca

-S onu stranu sna

-U klopci faraona

-Hram

-Necastivi svestenik

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Zaista ne sumnjam da je knjiga perfektno odradjena, al ta cena ne opravdava cak ni cinjenicu da bi istu trebali da uzmu ljudi koji nemaju prvo izdanje nekronomikona..zbog 4 nove price mi ne pada na pamet tolike pare da dajem.

 

EDIT: E ovo je veeeeomaa interesantno!!!

"Ono što je neuobičajeno je mogućnost zamene - staro (dobro očuvani primerci prvog "Nekronomikona") za novo, uz doplatu od 1.000 dinara.

Prvo izdanje "Nekronomikona" je objavljeno 2008. godine, i tih 2.000 primeraka se prodalo za samo deset meseci."

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni pre neki dan stiglo drugo dopunjeno izdanje o kome pricate. Cena sa postarionom izlazi oko 2150 dinara i porucuje se direktno od izdavaca ovde . Ova cena vazi u julu i avgustu (posle ce biti visa za oko 25 %), a cena u knjizarama je 3854.

Kupio sam ovo izdanje posto nisam posedovao prvo, ali ne vidim razlog zasto bi neko kupovao ovo ako vec ima prvo. U svakom slucaju, fenomenalno izgleda i mislim da vredi svaki dinar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam video iz jednog pdf-a, ilustracije samih prica (uvodi u iste) su identicni sa prvim izdanjem, kao i one price o lavkraftu, nekronomikonu i objasnjenja o licnostima i fiktivnim stvarima..uz par izmenjenih strana. Da nije tiraz velicine sudoku nedeljnika mozda bi se nekad i iscimao da zamenim uz doplatu..ovako nema teorije da jurcam ko budala samo da se ne bi razgrabilo.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan sam bio u Beopolisu i pregledao sam to dopunjeno izdanje, i izveo sam par zakljucaka: papir je mnogo manje kvalitetan nego li kod prvog izdanja; crtezi su takodje izmenjeni, dodata im je neka zuckasta boja i tamniji okvir da izgledaju mnogo starije, a meni se takav efekat uopste ne svidja;

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nisam imao prvo izdanje,pa sam uzeo ovo dopunjeno. Slazem se sa Voivodom. I sreca pa je jos trajala ova promotivna cena,ispade me 2.150 din sa postarinom. Ovako ce biti 3.800,sto je stvarno mnogo,preterano nabijena cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preoprucujem ovu pricu koja je verovatno zbog velicine (65str) zaobidjena u regularnim izdanjima kod nas. Elemenata horora nema toliko koliko fantastike i to sjajno uklopljenih tj produbljenih mitova o ktuluu i ostalim bozanstvima koja se stalno provlace kroz njegove price. Sigurno jedna od pet najboljih prica koje sam citao.

http://www.hplovecra.../fiction/mo.asp

 

P.S. Na tom sajtu ima prica kojih nema ni u jednom izadnju nekronomikona.

http://www.hplovecra...itings/fiction/

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Ljudi jel neko ima tabernaklova izdanja Lavkraftovih prica? Interesuje me koje su price objavljene u knjigama, sem prica iz knjige Ktulu Price, jer njiu imam i u njoj su :

 

1)The Call of Cthulhu

2)The Haunter of the Dark

3)The Dreams in the Witch House

4)The Thing on the Doorstep

5)The Shadow Out of Time

6)Through the Gates of the Silver Key

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam Ktulu price,ortakova knjiga,odlicna je zbirka. Imam oba romana u Tabernaklovom izdanju,planiram da kupim i ostale zbirke na sajmu knjiga,mogli su da imaju malo bolje prevode,ali opet imaju neke price koje nemaju u Ognjanovicevoj Necronomicon zbirci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam S onu stranu sna. Sest prica u njoj i to S onu stranu sna, Ukleta kuca, U klopci faraona, Hram, Necastivi svestenik i Snovi u vesticijoj kuci.

 

U Reanimatoru se nalaze:

 

- Dagon

- Reanimator

- Alhemičar

- Beli brod

- Senka nad Insmutom

- Bezimeni grad

- Grob

Edited by skulhead
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce je. Mozes pogledati na Tabernaklovom sajtu.

Snovi u vesticjoj kuci je po mom misljenju u prvih pet najboljih Lavkraftovih prica. Imas i zbirku Srebrni kljuc.

Da kupim Reanimatora,Srebrni Kljuc,Ktulu Price i S Onu Stranu Sna i kompletiracu njihove zbirke :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...