Jump to content

Pink Floyd


Ummagumma

Recommended Posts

Slusa li ovde neko ovu grupu?

Cisto informativno cu vam spomenuti da postoji album Ummagumma (2 cd-a), koje bih voleo da cuju svi ljubitelji black-a, i death-a...i pomracenih tema...

Album je skup instrumental pesama od strane svakog clana grupe...To treba cuti. Barem pesmu "Several Spaces of small furry animals grooving with a pict in the cave"....

Inace Floydi su mi omiljeni, najbolje se kontam sa njima....ako nekog interesuje da diskutuje o njima nek se oseca slobodno da me kontaktira....

Syd Berret je zacetnik tog njihovog mracnog, psychodelic tona, kji je slabio ali je to i dalje sve originalno. Takodje preporucujem Berretove solo albume "Syd Berret" "Madcap Laugher" (najbolji), i "Ople"...takodje, bubnjar Nick Mason je radio dobre solo albume...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se svidja prvi album i rad sa Syd Barretom Piper at the gates of dawn i to-zatim jedan od omiljenih filmova mi je The Wall o Rogeru Watersu(ili neki kazu o Barretu),Pompey ima malo necega goth u sebi i Division bell je sasvim solidan album. icon_cool.gif

 

[ 27 Maj 2001: Poruku izmenio Distorzija ]

Share this post


Link to post
Share on other sites

E kakva koincidencija bas sam malopre slusao Wall i odmah dosao ovamo, bas je ql sto je neko napokon posvetio diskusiju ovom velikom bendu koji je i na Metal neposredno uticao kako muzikom tako i...

Ooo, what the heck...

They are the gods and may the force be with them!!! icon_smile.gificon_biggrin.gificon_smile.gificon_sad.gificon_mad.gif

 

[ 02 Jun 2001: Poruku izmenio Boxy ]

Share this post


Link to post
Share on other sites

darcoman je u pravu...sa sve svetlosnim efektima naprave pravi mali film, prijatan za oci kao i za usi.

Takodje pozneto je da su Floydi prvi poceli da koriste svetlosne efekte...(vise razlicitih sijalica koje se pale gase uz ritam...i ispustali su gasove)...to je bilo novo. I tako su ih i zapazili u Londonskim unerground klubovima "The RoundHouse", "U.F.O"...za koje verujem da i dan danas rade...

ma mogu o Floydima 24/7....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam neki Floydovac, ali ih slusam....

.....stvarno su najbolji uzivo....svidja mi se fora koju su uvali sa zvucnim efektima...

Sada tehnosi imaju neke slicne fazone na party-ima.......kad bi samo znali odakle sve to potice icon_smile.gificon_smile.gif

Da su legend-legende su, najbolji mi Shine on......(live) .....a i dugacke su im stvari, to mi se svidja...

Ali Another Brick mi ide na zivce.....imam traume iz detinjstva od onog videa ........sta ces icon_biggrin.gif

 

[ 05 Jun 2001: Poruku izmenio Blackened to Serve ]

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Auuu, sad sam kupio od Floyd-a Wall na DVD-u i boga pitaj kako je uraceno, evo kako, kao neki film iz ranijih 90-ih koji opisuje drugi svetski rat, i sad na jednoj strani je covek iz buducnosti a drugi taj vojinik i sad uz naravno skoro primarnu tisinu i sporu razsradu radnje cuje se i muzika kad je sigurno producent smatrao za idealno! Nego eto svim Floyd-ovcima i svima drugima koji bi hteli da se upoznaju sa ovom muzikom preporucujem da podignu ovo! icon_smile.gificon_biggrin.gificon_smile.gificon_sad.gificon_mad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pink Floyd-najbolji bend svih vremena

Syd-covek koji je doziveo ludilo u speo svojim pesmama da prenese na slusaoce

slusam ih od '81 kada je moj stric kupio The Wall (najprodavaniji album u istoriji muzike)

bend koji bolje zvuci uzivo-Pulse I,II icon_redface.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cisto ne verovatno! Svi koji su ikada ozbiljno slusali flojde znaju da je to jedinstvena grupa koju ni jedan od ovih danasnjih tipusa nece uspeti da iskopira. Ako Pink Floyd nisu napravili pomak u muzici ja ne znam ko jeste. Dobro nije da ni oni nisu jedno resili da prate trend, ali za danasnje bendove Pink Floyd su i otac, amjka i stariji brat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 9 months later...
  • 2 weeks later...

High Hopes jebe kevu svim bedacima.

 

A meni je Dufko jebo kevu s tom pjesmom. Zamalo da zaglavim u ludari... sad.gif

Pink Floyd bi obavezno trebalo uvesti u nastavni program osnovcima i srednjoskolcima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako jedna od najboljih rock grupa svih vremena.Najbolji albumi su mi Dark Side,Wish you were here,i Wall,a najgotivnija pesma Comfortably Numb(fenomenalna melodija,a solo je keva i uz Page-ov Stairway solo i dalje stoji kao merilo kvaliteta u rocku,bar po meni)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...